چند روز بعد از قطع لونژيل پري مياد؟ - صفحه 1
نی نی سایت > تبادل نظر > پيش از بارداري > ساير موضوعات پيش از بارداري > چند روز بعد از قطع لونژيل پري مياد؟

موضوع: چند روز بعد از قطع لونژيل پري مياد؟ + اظهار نظر

توت فرنگي♥ پست ها : 8397عضویت:1389/3/19
1389/5/6 - 6:14 عصر

لونژيل يا لوونورژسترل LEVONORGENSTREL

لوونورژسترل يك هورمون مصنوعي است كه به هورمون جنسي زنانه (پروژسترون) شباهت دارد. يكي از تركيبات اصلي قرصهاي ضد بارداري است. اين دارو مخاط گردن رحم را ضخيم تر ميكند بطوري كه اسپرم به دشواري مي تواند به داخل رحم نفوذ كند و بدين ترتيب جلوي بارداري گرفته ميشود ميشود.

لوونورژسترل بهصورت تركيبات فقط در شكل پروژستوژن و در قرصهاي تركيبي ضدبارداري همراه با داروي استروژن موجود است. لوونورژسترل را در بعضي موارد اضطراري به عنوان عامل ضدحاملگي بعد از مقاربت استفاده مي كنند. با استروژن نيز در درمان جايگزين هورموني براي مداواي نشانه هاي يائسگي تجويز ميشود.

شما تا 72 ساعت بعد از مقاربت مشكوك مي توانيد از اين قرص ها استفاده كنيد.لوونورژسترل به همراه لاينسترول حاوي هورمون پروژسترون هستند.از اين هورمون هم در روش جلوگيري با قرص عادي ( به همراه استروژن ) و هم به تنهائي ( همان قرص شيردهي ) استفاده مي شود.همان طور كه گفته شد از اين هورمون مي توان در روش جلوگيري اورژانسي نيز استفاده كرد.هم مي توان يكبار از قرص 1500 ميكروگرمي آن استفاده كرد و هم از روش هر 12 ساعت 2 قرص 750 ميكروگرمي

شروع تأثير دارو: نورژسترول 4 ساعت طول مي كشد تا اثر كند اما اثر ضدبارداري آن ممكن است به طور كامل 14 روز بعد ظاهر شود و اين بستگي دارد به روز شروع مصرف قرصها.


ادامه اثر دارو: 24 ساعت. بعضي از اثرات آن ممكن است تا 3 ماه بعد از ترك لونورژسترول باقي بماند.


من ميخوام و تا آخر امسال به خواستم رسيدم!
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: