2737
2739
یبروآدنوم یک تومور خوش خیم و غیر سرطانی است که در زنان زیر 30 سال دیده می تواند دیده شود . در 10-15 در صد در هر دو پستان مشاهده می شود. فیبر آدنونم در مراحل اولیه به صور ت یک توده جامد کوچک بافتی در دختران جوان دیده می شود و در هر سنی می تواند دیده شود .
بعضی از پزشگان اون رو ناشی از افزایش حساسیت نسبت به هرمونهای زنانه می دونند.
در تستهای سینه به صورت توده نسبتا سخت با حالتی لاستیکی و بدون درد داره و با لمس کردن نرم به نظر می رسه و به راحتی زیر پوست حرکت می کنه و به همین دلیل اغلب موش پستان هم نامیده می شه و وجود بیش از یک توده غیر معموله. اندازه اش بین یک تا سه سانتیمنتره ولی در موارد نادری تا پنج سانتی متر هم می رسد
درمان فیبرآدنوم:
معمولا درمان پیگیرانه ای پس از تشخیص لازم نیست. همان مقدار که اندازه توده بزرگتر نشود و یا دردناک نگردد کافی است که این مراقبت را هم می توان با چکاب نسبتا مرتب در مراکز درمانی انجام داد. که در هر یک از این موارد با یک برش ساده می توان توده را از محل خارج نمود. برخی از پزشگان برای این بیماران دستور می دهند که چند بار در سال مراجعه کنند تا از نظر ایجاد توده های فیبرآدنوم جدید چک شوند.
یوسف مى دانست تمام درها بسته هستند اما بخاطر خدا و به امید او حتی به سوی درهای بسته دوید و تمام درهای بسته برایش بازشد...
"اگر تمام درهای دنیا هم برویت بسته شدند دنبال درهای بسته بدو چون خدای تو و یوسف یکیست"
یکی از دوستای من داره سه ماه پیش رفت دکتر زنان و دکترش بهش گفته بود شش ماه دیگه بره برای سونوگرافی مجدد که ببینه اندازه ش تغییر کرده یا نه که سه ماه دیگه باید بره. نمیدونم حالا سه ماه دیگه بهش چی میگه
یوسف مى دانست تمام درها بسته هستند اما بخاطر خدا و به امید او حتی به سوی درهای بسته دوید و تمام درهای بسته برایش بازشد...
"اگر تمام درهای دنیا هم برویت بسته شدند دنبال درهای بسته بدو چون خدای تو و یوسف یکیست"

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

عزیزم مرسی از توضیحاتت. من 35 سالم. و یک ماه پیش یک توده 7 میلیمتری در سینه ام با سونوی سینه پیدا کردند. ام آر آی هم کردم. رفتم دکتر متخصص سینه دکتر عطری که گفت هم میتونم بیوپسی کنم و هم اینکه صبر کنم ببینم بزرگ می شه یا نه. ولی من ترجیح میدم عمل کنم. میخوام ببینم کسی این شرایط را داشته؟
2731
من داشتم، توی 19سالگی چون همسرم پزشک هستن تشخیص داد، هی میگفت بریم سونو من پشت گوش مینداختم، بالاخره رفتم دکتر و سونو کرد، ولی چون این توده ها کاملا قابل تشخیص توسط سونو نیستن دگتر جراح گفت یا باید نمونه برداری کنی یا عمل، همسرم گفت عمل کن راحت شی..خداداند این مدت چی کشیدم، همیشه ناراحت بودم، ولی عمل کردم، اون موقع 20سالم بود.یعنی 4سال پیش... توده رو فرستادن پاتولوژی و خداروشکر گفتن فیبروآدنوم بوده...
ای توده ها چون صددرصد قابل تشخیص نیستن همیشه توصیه پزشکان اینه که عمل بشن... باز هم با یک دکتر متخصص جراحی عمومی مشورت کن حتما...و اصلا پشت گوش ننداز...
شما تبدیل به همان چیزی می شوید که بیشتر درباره آن فکر می کنید....
با بیوپسی هم میفهمن توده چیه، ولی من دیدم برم سرپایی نمونه برداری کنه خب یهو عمل میکنم، البته همسرم هی هلم میدادهااااااااا وگرنه من عمل نمیکردم تا آخر عمرم هی فکر و خیال میکردم.........خداروشکر متخصص جراحی هم آشنا بود خیلی خوب عمل کرد، یعنی اصلا دیده نمیشه، اگر بتونن و سفارش کنی حتما طوری درمیارن که بعدا دیده نشه.........
نمیخوام بترسونمت ولی عزیزم من بعضی هارو میشناسم که به امید فیبروآدنوم نشستن و بعد ...خدا نکرده دیر شده بود......... همونطور که گفتم زود پیگیری کن
یک سال و نیم برای من هم تشخیص آدنوم دادند ولی نتیجه بیوبسی چیز دیگه ای نشون داد و فورا جراحی کردم. و الان هم مجددا در سینه دیگه همین تشخیص را دادند و بعد از تعطیلات برای نمونه برداری می رم

لیست کارهای امروز من :

شمارش نعمتهایم .
تمرین مهربانی .
رها کردن هر آنچه که از کنترلم خارج است .
گوش دادن به قلبم.
کمک پنهانی به دیگران .
تنفس عمیق..........

2738
از توضیحاتتون خیلی ممنونم.
بهار نارنج جون میشه بگید چند روز نتونستید خودتون کارهایتان را انجام بدید. آخه دخترم 2.5 هست و کلی بغلی وکلی هم کار داره.
نازی جون توده تون بد خیم بود؟

آیا خوش خیم یا بد خیم بودن را همانموقع نمیتونند حدس بزنند؟
من طاقت ندارم انقدر صبر کنم تا جواب پاتولوژی بیاد.

آیا درسته که توده هایی که شبیه فیبروآدنوم هستند اگر هم بد خیم باشند درمانهای بعدی راحتترند؟

ببخشید که انقدر سئوال میپرسم ولی خوردم به تعطیلات عید و دلواپسی.....
توده بدخیم بود ولی چون خیلی زود جراحی شدم فقط بیست جلسه پرتو درمانی شدم. روی غدد لنفاوی بود.

بعضی از دکترها حسب تجربه با لمس توده هم تشخیص بدخیمی یا خوش خیمی را می دهند. من وقتی نمونه برداری کردم رفتم پیش دکتر دوایی قبل از اینکه جواب نمونه برداری رو بخونه معاینه کرد و گفت مشکوکه.

در مورد اینکه توده های شبیه آدنوم درمان پذیری راحت تری دارند یا نه هیچ اطلاعی ندارم.

امیدوارم شما هم مشکل خاصی نداشته باشید.

الان درمان ها قطعی تر هستند البته به شرط اینکه زود اقدام بشه.

من قبلا بخاطر فیبروکیستیک بودن تحت نظر بودم.

شما تحت نظر کدام جراح هستید؟
لیست کارهای امروز من :

شمارش نعمتهایم .
تمرین مهربانی .
گوش دادن به قلبم.
کمک پنهانی به دیگران .
تنفس عمیق..........

نازی جون خیلی ممنونم از اینکه وقت میذاری و جوابم را میدی.
عزیزم من زیر نظر دکتر عطری هستم(بیمارستان دی) فوق تخصص جراحی عمومی سرطان سینه.
با دکتر مصطفی هاشمی فوق تخصص جراحی عمومی سرطان سینه هم مشورت کردم که ایشون گفتند جواب ام آر آی برای من قطعیه.
ولی دکتر عطری گفتند تا یک سلولو زیر میکروسکوپ نداره. من میگم 80% خوش خیم.
نازی جون توده من 7میلیمتر است. میشه اندازه توده خودت را بهم بگی؟ یعنی اصلا شیمی درمانی نکردی؟
عزیزم توده ی من 2.5سانت بود، مامانم از شهر دیگه اومد پیشم چون منم غریب بودم، 4روز فکر میکنم پیشم بود، چون اصلا سخت نبود، یک روز بستری و بعدشم یک روز بیحال بودم، تقریبا بعدش راه افتادم
فکر میکنم جواب نمونه برداری قطعیه، من نمونه برداری نکردم یهو بعد فکر کنم 15روز جواب پاتولوژی اومد و گفت آدنوم هست، آخه تقریبا محل قرارگیری کیست و غدد بدخیم با آدنوم خوش خیم فرق داره.... نگران نباش، همین که زود پیگیری کنی خیلی خوبه....
دکتر عطری و دکتر هاشمی هر دو از جراحان حاذق هستند ولی به نظر من جواب نمونه برداری دقیق تر از ام آر آی هست.

بهار نارنج عزیز خیلی خوب کاری کردی که جراحی کردی، درسته که جراحی سخته و عوارض خاص خودش را داره ولی با این وضعیت موجود که اینقدر این بیماری زیاد شده ترجیحا باید جراحی کرد.

توده قبلی که جراحی کردم حدود 5 میلی متر بود. البته تقریبا نزدیک به زیر بغل احساس می شد ولی موقع جراحی مشخص شد روی غدد لنفاوی قرار گرفته.

ولی این توده کاملا روی سینه هست و ابعادش هم شش و نیم میلی متر هست.

من شیمی درمانی نشدم البته نظر دکتر این بود که حتما پنج جلسه شیمی درمانی باشه ولی چون تحت درمان MS بودم نهایتا تصمیم گرفته شد که فقط پرتو درمانی بشم که خدا را شکر موثر بود.

من هر سه ماه یکبار جهت معاینه می رم.

برای جراحی هم نگران نباش همانطور که بهارنارنج گفتند خیلی زود سرپا می شی.
لیست کارهای امروز من :

شمارش نعمتهایم .
تمرین مهربانی .
گوش دادن به قلبم.
کمک پنهانی به دیگران .
تنفس عمیق..........

2706