2726
سلام دوستان من هفته 10 بارداری ام ، دوقلو باردارم ، قبل بارداری آزمایش داده بودم TSH ام نرمال بود ولی آزمایش 2 هفته پیشم نشون داد که رسیده به 14!!! دکترم شک کرد که جواب درست باشه دوباره یه آزمایش نوشت که اندفعه TSH 4.5 بود ، لیووتیروکسین روزی یه نصفه برام نوشت ، ولی خیلی میترسم همه جا نوشته 3 ماه اول خیلی مهمه و اگه کم کاری داشته باشی باعث کند ذهنی میشه ، همه ترسم اینه که اون جواب اولی درست بوده باشه و بچه هام کندذهن باشن ، کسی تجربه مشابه داره؟ دکتر میگه نگران نباش ولی فکر میکنم ممکنه اینو بگن چون اجازه تجویز سقط ندارن

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

عزیز جان هر چی دکتر میگه گوش کن ....اصلا نشین بیخودی غصه بخوری

منم تو سه ماه دوم بارداری tsh اونده بود پایین و از پرکاری میترسم که اثرات بدی گذاشته باشه

خودمو و شوهرمو دکترمو همه رو کلافه کردم ولی خداروشکر هیچی نشد

انشآله که مشکلی نیست و به حرف دکترت گوس کن مث من خودتو اذیت نکن

انشااله نی نی هاتو صحیح و سالم بغل کنی

عیدت مبارک
تحویل نمیگیرم سالی که بی تو باشد ...جایت حسابی خالیست ...
2728
مرسی از راهنماییتون بچه ها، ولی اینکه میگن 12 هفته اول خیلی حساسه و نباید تیروئید مادر کم کار باشه چیه ؟ سارا جان من T3 -4 هم آزمایش دادم اونا نرمال بود فقط همین TSH حسابی منو ترسوند ، اندیشه جون منم همه و بیشتر از همه خودمو کلافه کردم هر چی هم سرچ میکنم خبرای بدتری رو میخونم استرسم بیشتر میشه، عید تو هم مبارک عزیزم
عزیزم اگه تیروئید شما کم کار باشه اونم در حد خیلی زیاد که میتونه باعث تاثیرات بد روی جنین باشه آزمایش نشون میده. هم هورمونهای تیروئید بهم میریزن و هم تی اس اچ. ولی وقتی اون دوتا نرمالن جای نگرانی نیست. ببین تی تری و تی فور ت فیدبک منفی روی تی اس اچ دارن. یعنی وقتی تی تری و تی فور بالا هستن تی اس اچ پایینه و برعکس. اگه اونا نرمالن پس خیلی احتمال داره که مقدار تی اس اچ اشتباه آزمایشگاه بوده باشه. بهرحال شما قرصتو بخور ولی نگران نباش چون استرس هم خیلی بده.
عزیزم من خودم کم کاری تیروئید داشتم و تو بارداری قرص مصرف کردم. هورمونهای منم تو رنج نرمال بود ولی چون سابقه اش رو داشتم دکتر تجویز کرد از ماه دوم حتما بخورم و هر 2 ماه هم آزمایش میدادم. من زیر نظر دکتر پژوهی هستم و بودم. پسرم هم که بدنیا امد دکتر گفت آزمایشهای اونم بیارم ببینه که همه چیش نرمال بود. پسرم باهوشه و خدا رو شکر هیچ مشکلی نداشته. نگران نباش عزیزم. همونطور که گفتم وقتی کم کاری حاد باشه این تاثیرات سوء رو جنین میذاره نه در حد نرمال.
سلام منم هفته های اول بارداری که ازمایش دادم دکترم متوجه شد کم کاری تیروئید دارم و منو فرستاد پیش متخصص غدد و از همون روز تحت درمان بودم و دارو می خوردم که رفته رفته میزانش تا اخر بارداری بیشتر شد و هر دو ماه یکبار ازمایش می دادم . یه دکتر خیلی خوبم سراغ دارم که اسمش دکتر سعادته .... اصلا نگران نباش ... فقط باید تحت نظر پزشک متخصص غدد باشی ..... خدا رو شکر الان هم که پسرم یکسالشه سالم و باهوشه
قصه گو نیستم اما هزار ویک شب چشمانت شهرزادم می کند...
منم نحت نظر دکتر اموزگار بودم بیمارستان عرفان ... دکتر خوبیه فقط حیف که بیمارستان خیلی شلوغه و یکم بی در و پیکر ادم واسه ویزیت اذیت می شه اونم تو ماه های اخر ... ولی اشکال نداره اینم می گذره عزیزم ...
قصه گو نیستم اما هزار ویک شب چشمانت شهرزادم می کند...
2706