2703
2553
عنوان

ترس شدید از کورتاژ

149013 بازدید | 69 پست
سلام مامانهای مهربان . نی نی 40روزه ام رشد نکرده و باید کورتاژ بدم خیلی از کورتاژ میترسم . مامانهای که کورتاژ کردین کمکم کنید . چند روز در بیمارستان بستریم ؟ چند روز بعد میتوانم کارهای روزمره ام را شروع کنم ؟آیا بعد از کورتاژ مشکل خاصی هم به وجود می آید؟ کمکم کنید الان 4 روز است که دکتر گفته کورتاژ کن ولی ترسیدم ونرفتم این 4 روز روانی شدم نه خواب دارم نه خوراک . کمک
عزیزم کورتاژ که ترس نداره چون با بیهوشی کامل انجام میشه هیچی نمی فهمی تازه صبح میری بیمارستان عصر و به احتمال بسیار کم شاید اگه خدای نکرده مشکلی باشه فرداش مرخص می شی و همون روز هم میتونی کارهای روزمره رو شروع کنی توکل به خدا کن و راضی به رضای او باش و همین الان اقدام کن
برات دعا می کنم که خدا یه نی نی سالم وسلامت بهت بده
سلام دوست عزیز چون نی نیت کوچک بوده بهتره با دکترت مشورت کنی و هر چه زودتر باکمک قرصهای خاص اقدام به انداختنش کنی سعی کن کورتاژ نکنی چون احتمال چسبندگی هست با قرص و دواهای خاص میشه بیفته ابعضی از این دکترهای پول پرست به خاطر پول عمل همش می گن کورتاژ اگه اگهههههههههههههه نشد با قرص بیفته اون موقع کورتاژ کن بچه 40 روزه که چیزی نداره بخوای کورتاژ کنی می خوای با چند تا دکتر دیگه هم مشورت کن

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

عزیزم اصلا ناراحتی نداره چون با بیهوشی کامل انجام میشه . بعد از عمل هم همانروز مرخص میشی . درد چندانی هم نداری ( مثل درد پری) . فقط ممکنه تا 1 ماه خونریزیت به هم بخوره که خودش رفع میشه .بیخود خودت رو ناراحت نکن .
تا خدا هست ......جای هیچ نگرانی نیست .
2456
سلام رزگل جان

متاسفم عزیزم
من دوباره کورتاژ شدم اصلا نگران نباش بودن جنین برات ضرر داره و ممکن باعث عفونت بشه حتما به توصیه پزشکت عمل کن .برای کورتاژ حدود 20 دقیقه بی هوشی می گیری و بعد از عمل دردی نداری من کمی سوزش داشتم که خیلی ناچیز بود اصلا نگران نباش . من چون سقط کرده بودم درد و خونریزی شدیدی داشتم بعد از کورتاژ خونریزیم کم و درده شدیدی که داشتم هم از بین رفت .ضمنا پیش دکتر حجت یزد هم رفتم و قضیه دوبار کورتاژ رو بهش گفتم دکتر گفت بعد از هر سقطی حتما باید رحم شستشو داده بشه و برای بارداری اینده هم مشکلی ایجاد نمی کنه و این برخلاف اون چیزیه که عوام تصور می کنن که کورتاژ باعث میشه بعدا شخص دچار مشکل بشه .

2714
رز گل عزیز نی نی من هم همینقدر رشد کرد و بعد متوقف شد یعنی قلبش هم تشکیل نشد

من با استعمال واژینال قرص سقط کردم و هیچ مشکلی برام پیش نیومد وکامل هم دفع شد

شما هم با دکترت برای تجویز این قرص مشورت کن چون خیلی بهتر از کورتاژه البته اسمش رو یادم نیست
رزگل جان سلام من هم دقیقا 3 ماه پیش همین مشکل شما رو داشتم و الان 3 ماهه کورتاز کردم و به امید خدا این ماه دوباره برای بارداری اقدام میکنم عزیزم وقتی دکترا تشخیص بدن که لازمه کورتاز کنی بهتره که این کار انجام بگیره و عوارضی رو که دوستان برایس کورتاز میگن بر ای یکی اتفاق میا فته که چند بار با فاصله کم کورتاز بشه ......... بعدشم در مورد درد کورتاز اصلا نگران نباش هیچ دردی ندا ره مثل پریود شایدم راحت تر از اون ........
من خودم وقتی کورتاز کردم نذاشتم هیشکی بفهمه حتی مامانم 3 روز تو بیمارستان بودم چون میخواستم با قرص بندازم ..... اما نشد واخرش با توصیه دکترم کورتاز کردم تا زه من بیهوشم نبودم بلکه بیحسی موضعی بود نه همراهی هیچی ........ چون احساس میکردم اینجوری زودتر دردش از یادم میره ......... الان خدا روشکر به حالت نرمال برگشتم.......
راستی در مورد خود این قرص و امپول ها هم یه سری عوارض داره بی خطر نیست .......... در هر صورت امیدوارم هر چی زودتر از این نگرانی در بیایو دوباره سالم و سرحال برای بارداری بعدیت اقدام کنی ........ موفق باش
من هم یک بار کورتاز کردم . وبعد سه ماه دوباره باردار شدم . الان ماه هفتم و شکر خدا همه چی نرماله . اصلا" نگران نباش همانطور که بچه ها گفتند با خیال راحت برو چون نه برشی هست نه دوخت و دوزی که بعدش درد داشته باشی . 20 دقیقه بیهوشی کامل . بعدش از خواب پا میشی عصرش مرخص میشی . من به هیچ کس نگفتم حتی مامانم از فرداش هم رفتم سر کارم .
ولی دوست من همزمان با من سقط می کرد . ولی نرفت کورتا‍ژ . چون تکه خیلی کوچیمک مونده بود عفونت کرد. یک مدت پری ها نامرتب بود . بعد سه ماه هر کاری کرد باردار نشد . رفت عکس رنگی گفتند از ضایعات لوله ها را مسدود کردند. بعد از باز شدن لوله هاش . تازه چند ماه براش دارو دادند تا رحمش تمیز بشه . خلاصه کلی دردسر کشید . اینا را گفتم که بدونی چه کورتاژ چه سقط خودبه خودی هر دو عارضه داره .
تازه با کورتاژ من هیچ یک از مشکلات دوستم را نداشتم و الان دخملی من تو دلمه ولی طفلک دوستم دربه در به دنبال درمان . چون به قول یکی از دوستان که بالا نوشتند بعد از سقط یک بار شستشو برای رحم لازمه . که در حین کورتاژ کاملا" شستشو میشه . وبعد سه ماه انشالله می تونی باردار بشی
موفق باشی
2706