2737
2734
سلام پسرم الانه 5/2 سالشه ولی فقط مامان و بابا میگه .همه آزمایشاتش هم خوبه. ازنظر شنوائی هم هیچ مشکلی نداره.یک سری آزمایش زنتیک هم دادم همه نرمال و خوب بود.تو رو خدا تجربیاتتون را اگر دارید به من بگید.
مهشید جان مهمترین کار رو انجام دادی که دکتر وشنوایی سنجی و ژنتیک هست که خدا رو شکر مشکل خاصی نیست اگه از نظر پزشکی مشکلی نباشه پس جای نگرانی نداره من خودم بچه ای رو دیدم که 4 سالگی شروع به حرف زدن کرد و تو این فاصله فقط با مامانش با اشاره حرف میزد الان هم فکر کنم دوم یا سوم دبستان هست و باهوش و مودب ولی خوب دیر حرف افتاد .کلان پسر ها دیرتر زبون باز میکنن و بچه هایی که تو مهد نیستن و پیش مامان بزرگ یا خونواده پر جمعیت هستن هم زودتر شروع به حرف زدن میکنن .

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731
لی لی جون امیر مهدی خونه مامانم بود تا 2 ماه پیش .حالا گفتار درمانی گفته حتما بره مهد.گذاشتمش یک ماهه مهد بره.باید cd نیگا کنه که اصلا دوست نداره.و نمی ذاره من براش کتاب بخونم .شماها چه طوری به بچه هاتون عادت دادید ه کتاب براش بخونید. و یا cd نگاه کنه.
سلام مهشید جان
خانمی اصلا نترس . خدا رو شکر پسرت هیچ مشکلی نداره و شما هم هر کاری رو که باید برای خاطر جمعی می کردی انجام دادی . پسرای جاری من 4 سالگی حرف زدن باورت نمی شه پسر چهارساله وقتی می خواست بگه هواپیما با انگشت به آسمون اشاره می کرد و می گفت او او او . من گاهی اوقات می گفتم نکنه حرف نزنه اما خدارو شکر الان مثل بلبل حرف می زنه . گفتار درمانی به مامانش گفته بود که تو خونه به لبات رژ قرمز بزن و کلمات رو آروم تلفظ کن البته نه این که بچه رو بشونی باهاش کار کنی همون صحبتهای معمولی که با بچه می کنی رو داشته باش اما این کار توجهش رو به ادای کلمات جلب می کنه جاری من می گفت خیلی این کار موثره
امیدوارم برای شما هم موثر باشه ولی اصلا نترس یه روزی اونقدر بلبل بشه که ندونی چی کار کنی
2738
سلام مهشید جان من تجربه ی این نگرانی را دارم. پسر من مهدکودک می رفت و من هر روز اونو با بچه های همسن یا کوچکتر مقایسه می کردم و ناامید می شدم. تا دوسال و سه چهارماهگی خیلییییی کم حرف می زد. در حد مامان و بابا و شاید در مجموع ده کلمه می گفت. هر چی به شوهرم می گفم ببریم دکتر، گفتار درمانی و ... قبول نمی کرد. البته همه بهم می گفتن مساله ای نیست و الکی ناراحتی. می خوام بگم کاملا درکت می کنم می دونم چه قدر نگرانی ولی من بردمش گفتار درمانی فقط. (شما که همه کار هم کردی نیاید نگران باشی). از اون روزی که بردمش و اومدیم خونه انگار قدمش سبک بود. یک هفته ای جسته گریخته باهاش کار کردم (کارمند بودم و نمی رسیدم خیلی) بعد یک دفعه شروع کرد به حرف زدن. دو سه هفته دیگه هم سه سالش می شه و خیلی هم شیرین صحبت می کنه. این دقدر قشنگ که باورم نمی شه این همون بچه ای است که نگران حرف نزدنش بودم. شما هم نگران نباش. بجه هایی که دیر به حرف میان دیگه مراحل را دو تا یکی میرن. از کلمه گفتن یک دفعه میرن سراغ جمله های کامل. خیلی مسئله را برای خودت بزرگ نکن و بهش فکر نکن که زمان همه چیز را حل می کنه
پسر من تا سه سالگی مامان و بابا هم نمیگفت نگرانیتو کاملا حس میکنم مهد هم میرفت ولی فقط با اشاره حرف میزد.بردمش گفتار درمانی خودم که آروم شدم اونم حرف زد.الانم ماشالله عین رادیو پیام از وقتی بیدار میشه حرف میزنه تا وقتی که بخوابه.
وای چه قدر تاثیر گذار بود حرفاتون .ممنون که برام گفتید.می دونید وقتی می خوندم گریه ام گرفته بود من فکر می کنم استرس خودم از همه چی بدتره .از امروز رزه لب قرمز می زنم تو خونه با امیر حرف می زنم.وای برای روحیه هممون خوبه.
حانا لی لی شیرین ریحانه جون چیستا می بوسمتون
مهشید حان گفتار درمان گفت صداهای مختلف را به دفعات تکرار کن مثلا بگو آآآآآآآآآآآآآآآآآآآ اووووووووووووووووووو همراه بازی. کتاب خوندن هم توصیه کرد. همه ی کارها هم باید همراه بازی باشه. البته من خیلی کار نکردم حتی مطمئن نیستم که تاثیر اونا بوده یا نه ولی یک دفعه شروع به حرف زدن کرد.
مهشید جون من هم این دوران را گذراندم
فقط فرصت را از دست نده
یک گفتار درمانگر خوب پیدا کن
امروز بهتر از فرداست
پسر من هم تمام ازمایشاتش سالم بود و گول دکتر ها را خوردم و زمان را از دست دادم تا 4 سال و نیم
که کمی دیر شده بود
شکر خدا الان خوبه ولی خیلی از اموزشهای به موقع عقب موند
2706