2737
2734
عنوان

مامانهای آبان 92+ نی نی های ناز و سالم و باهوش

| مشاهده متن کامل بحث + 1218384 بازدید | 15785 پست

مامان امین جون صبحانه نون پنیر خوردم و گوجه خیار* نهارم مرغ آبپز خوردم ویک کف دست نون وگوجه و فلفل دلمه وماست!
کلآ امروز برای پسرم و همسرم هم برنج درست نکردم!گفتم اینجوری بهتر میتونم خودم وکنترل کنم
حالا تاببینم عصر وشب چه میکنم،عصر وکه میوه میخورم ولی شب مطمینم یک بستنی فالوده ای خواهم خورد!
اگه اینجوری شد بستنی فکلوده میخورم آخرشبم یک لیوان شیر،،بره تاصب.. ولی خدایی سخته ها..میگم حالاکه تو این سه ماهه آخر
بچه نیازش بیشتره ماهارژیم بگیریم ضررنداره؟؟ ...
امروز توی بارداری هفته به هفته نوشته بودبچه روزی 200نمدونم چی! گرم ،چی! خلاصه کلسیم نیاز داره،،بنظرتون بایک تکه پنیر وصب و یک
کاسه ماست به زور نهار، کلسیمش تآمین میشه؟؟ من همینارومیخورم دوغم که خودم درست میکنم باماست و آب ونعناع که مزه نداره
نمیدونم همین دوتا کافیه یانه،،من شیر میخورم کلآ میمیرم دیگه یکی دوروزی گفتم بمیرم وزنده بمونم بااااید اقلآ صب یک لیوان شیر بخورم
اماخداااایی تاشب جون دادم از دل درد ونفخ! خیلی ام ناراحتم سراین قضیه نخوردن شیر،،ولی واقعآ اذیت میشم

درمورد دکترتم که اونجوری گفته حرف بدی زده خوب شوهرت باید برمیگشت میگفت ایشالا نی نی دنیابیاد سایز خانمم 36میشه
آخه بعضیها تو بارداری خیلی چاق میشن یکیش خودم افتضاح میشم ولی سریع برمیگردم و ارادم تو لاغرکردن بیسته..

Pari222

خوبی خانمی؟ این شبهابفکرت بو دم وبرات دعاکردم،نگران نباش توام به امید خدا یکروز عضو واقعی این تاپیک میشی
و خبر نی نی دارشدنت وبهمون میدی.. من که هروقت یادم از الهه جون ودلنیا جون میاد اسم توروهم میارم و برات دعامیکنم،
مینا جونم
من تقربن لباساشو خریدم. هنوز کامل نیست اما برنامه مو برات میگم:
تاریخ آخرین پری من و تو یکیه . بنابراین باید زایمانامون هم با هم نزدیک باشه. بر این اساس سایز صفر میشه تا یک ماهگی یا 40 رو زگی بچه ها. ینی آخر آذر.

لباس خونه :
این یه دست کامل لباس نی نی در سایز صفر و یکه که هنوز هواسرده:
بادی آستین کوتاه- شلوار - مانتو - دستکش - کلاه - رکابی - سرهمی

اما خریدای من در سایز صفر:
شلوار 3 تا
بادی استین کوتاه 3 تا
مانتو 2 تا
دستکش 2 تا
کلاه 2 تا
رکابی 2 تا
سرهمی نخی یکی
سرهمی گرم پادار یکی

(واسه این رکابی رو بادی نخریدم که بشه زیر بادی استی کوتاهشش تنش کرد. چون دو تا بادی روی هم ازار دهنده میشه)

لباس بیرون سایز صفر:
من این جوری خریدم:
یه ست سه تیکه زیر پوش- شلوار پادار- مانتو
یه سرهمی مخملی پادار
یه تیشرت (که قراره براش یه شلوار پیشبندی و یه ژاکت بگیرم.

سایز یک: که میشه دی و بهمن و یه کم از اسفند:
من هنوز چیزی نخریدم. اما میخوام این جوری خرید کنم.
شلوار 4 تا
بادی استین کوتاه 4تا
مانتو 3 تا
کلاه 2 تا
رکابی 2 تا
سرهمی نخی2 تا
سرهمی گرم پادار 2 تا

لباس بیرون خریدم که ایناس:
سرهمی مخملی دو تا
سرهمی کاپشنی یکی
یه ست بادی و شلوار فانتزی

لباس عیدشم هنوزم نمیدونم چی بخرم؟؟؟؟

دلشاد جون
خواهش میکنم عزیزم.
در مورد رژیم برنجتو حذف نکن. اما کته نخور. حتمن آبکشش کن. دکتر من گفت که چون برنج جز عادات غذایی ماست حذفش باعث پرخوری میشه. اندازه و آبکش شده بخور.

پریا جون
خدا رو شکر که حالش خوبه. بازم ما رو بی خبر نذار عزیزم.

قو جونم
پمپرز اینجا پیدا نمیشه. اگه اون تاپیککی که برات گذاشتم رو خونده باشی یه خانومی اون جا از مشهد پست میذاشت که انواع پوشک رو با قیمت مناسب پیدا میکرد و کسایی که تهران بودن کلی حسرتشو میخوردن. ظاهرن وضع هنوزم این جوریه.
من تعریف کانفی رو از چن تا مامان شنیدم. اما پمپرز و پریما حرف ندارن. من میرم مجیدیه اگه پمپرز پیدا نکنم همون پریما میخرم تا نایاب نشده.
خوشحالم که تو پمپرز پیدا کردی.

دلنیا جونم
دوست خوب و قوی خودم...
واقعن به این قدرتت در درک شرایطی که یه باره برات پیش اومد غبطه میخورم. از صمیم قلبم برات دعا میکنم که آرزوی قلبتو به زودی در آغوش بگیری.

مصی جون
ایشاللا که چیزی نیست. بابا این سونو گراف ها در بزرگ کردن هر چیز کوچیکی استادن.. نگران نشو.
زودی شنبه بیا از خودت یه خبر بده.

مامان امین جون
ممنون از راهنمائیت عزیزم.

Lilypie First Birthday tickers

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

دوستای گلم سلااااام.
خوبین؟
از همه تون ممنونم که با دلای پاکتون برای برادرم دعا کردید.
خدا کلی رحم کرد بهمون چون دو جای مغزش حونریزی کرده بود و خون ها رو جمع کردن طی عملی که داشت.
الان خدا رو شکر با دعاهای شما حالش خوبه.
بچه ها خیلی دوستتون دارم.

طول سرویکسم رو که دکتر گفت 29 خوبه، من بازم ازش پرسیدم مشکلی نیست؟ گفت نه. قابل قبوله 29 و خوبه.
هیچی هم نگفت که بیشتر استراحت کن و اینا.
ولی حالا که شما میگین سعی میکنم رعایت کنم. دیگه توالت ایرانی نمیرم. پله ها رو هم یواش میام بالا.
ولی به خاطر اینکه قندم بالاست مجبورم پیاده روی کنم. حتی دکتر گفت تلویزیون رو هم در حال راه رفتن نگاه کن. نه نشسته.

بچه ها امروز دو ساعت بعد از ناهار قنم رو اندازه گرفتم. 153 بود.
دیشبم دو ساعت بعد از شام اندازه گرفتم 141 بود.
گریهههههههههههههههههههههههههههههه

دکتر گفته باید حتما از 120 کمتر باشه. فوق فوقش تا 140 باشه.
من اصلا قند و شیرینی و این چیزا هم لب نزدم. پس چرا کنترل نمیشهههههه؟
حالا چی کار کنم؟
کسی قندش بالا نیست بگه چه جوری میخوره که قنداش تنظیم بشه؟
بچه ها اصلا دلم نمیخواد انسولین بزنم.
رژیم بهم معرفی کنین.
دخمل گلم
Lilypie Maternity tickers
2728

سلام به همه مامانای منتظر...
کجایید شماهاااااااااا؟ از صب صدباراومدم اینجا،،خبری از هیچکی نیست ،چرااک؟؟
دلم گرفت، عادت کردم واقعآ به این جمع_
همه از بزرگ شدن سینه و زیادشدن هاله قهوه ای دورش گفتید ولی هیچکس نگفت که
سینه ش مث سنگ شده یانه
من الان دست زدم به سینه هام،میبینم تو هرکدوم انگار یک
تیکه سنگ بزرگه! چیه اینا؟ طبیعیه؟...نکنه مشکلی دارم.نگران شدم.
کسی اینطوری شده؟
،،
سلام ..مامانای خوب ...خوبید ؟خوشی ؟ با نی نی های شیطونتون چی کار میکنید :)

از دوستایی که بهم کمک کردن تا بتونم تصمیم بگیرم که اتاق دخملی رو چیکار کنم ممنونم

بی همتا جون ......فعلا قرار شد بعد از اومدن تخت و کمدش تصمیم بگیریم که استیکر بزنیم یا نه :)

مامان دلشاد..... با همفکری شما من هم بهمین نتیجه رسیدم که بعد دو سال نیاز به نقاشی نیست ...فقط باید یه نفر رو بیارم که خوب دیوارها رو بشوره و تمیز کنه :) منم برای اتاق خودم تخت پارک گرفتم که دخملی میتونه تا دو یا سه سالگی براحتی ازش استفاده کنه ...اما از اونحا که من از اصفهان مادرشوهرم میاد پیشمون به نظرم رسید با اینکه اتاق نی نی حیلی کوچیکه بهتره که تخت نوجوان بگیرم که تا قبل از اینکه نی نی استفاده کنه بقیه هم ازش استفاده کنن :)

پریا جان..... خوشحالم که حال برادرت خوبه ...به یادش بودم ... و از خدا ممنونم که دلتون رو شاد کرده ... در رابطه با خودت هم که نتایج ازمایش هات خوب بوده از ت میخوام برای بقیه دعا کنی که مثل خودت خیالشون راحت بشه

دلینا جان..... نمیدونی چقدر خدارو شکر کردم که تونستی با شرایط کنار بیای و به خدا توکل کنی و اماده بشی برای دوباره مامان شدن ... به یادت هستم ... و امیدوارم به زودی خبر خوشی ازت بشنویم

نقلی جون ... مامان نگار ....خوش اومدید :)

ساناریا جان ... خوش به حالت که علاقه ای به شیرینی نداری ... من دلم ضعف میره برای شیرینی ... سعی میکنم از جلوی قنادی رد نشم ...تو این مدت که ماه رمضان هر جا میری زولبیا بامیه هست ...تمام سعیم رو کردم فقط یکی یا دوتا بخورم ... من پدرم قند داره ...میدونم خیلی باید مراقی یاشم ... اما چیکار کنم که دس و پام شل میشه :(

مامان امین ... خیلی خیلی ممنون که از تجربیاتت رو در اختیارمون گذاشتی ... بدرد من که خیلی خورد :)
بابت رژیمی که گرفتی ... اراده خوبی داری که میتونی برنج نخوری ...من خیلی شکمو ام اگه برنج نجورم انگار غذا نخوردم ...اما میونم با سبزیجات خیلی خوبه ...میتونم هر روز کدو و کرفس و اسفناج و ... بخورم اما با برنج

پگاه جان ...مطالبت خیلی مفید بود ...خیالم راحت شد که خیلی چاق نشدم .. و هنوز حا دارم برای خوردن :)

قو جون .... من ساک دخملی رو زرشکی گرفتم....با اینکه گاهی باید اقای همسر دست بگیره اما بهم گفت هر چی دلت میخواد بگیر... چون همه چی بسته بندی بود عکسش رو از اینترنت گرفتم البته خیلی کیفیتش خوب نیست

آپلود عکس رایگان و دائمی

برای بقیه مامان ها هم دعا میکنم خوب خوب باشن
مرا عهدیست با جانان.....
CafeMom Tickers
سلام به همه مامانای گل امیدوارم حالتون خوب باشه.
امروز میخواستم سینمو با روغن زیتون ماساژ بدم تا فشار دادم دیدم یا مایع بی رنگ ولی چسبناک از داخلش اومد بیرون .کسی این اتفاق براش افتاده؟چی بود؟
2738
سلام دوست جونام
من امروز جواب ازمایش قند و گلوکزم رو گرفتم قندم 81 بود ولی بعد از گلوکز 160....یعنی دو برابر بعد ازمایشگاه زده تکرار ازمایش یعنی چی؟؟
یکی از محبوب ترین عبادت ها ازار نرساندن به دیگران است
سلام
بیتامیرا سینه ات شیری شده روزی نی نی خوشکلته منم 2 هفته اس اینطوری شدم از حمام که بیروم میام سوتینم تا 1 ساعت خیس می مونه که مجبور میشم دستمال بزارم.دکترم گفت طبیعیه و نباید سینه ات رو تحریک کنی..
من الان هفته 24 هستم و تا الان فقط 1 کیلو اضاف کردم اما کمر درد شدید دارم از سنگینی نیست پس از چیه؟؟!کسی می دونه که می تونم از پماد پیروکسیکام استفاده کنم و ماساژ بدم؟!

ساناریا جون تکرارمیکنن ببین اشتباهی شده یانه،حتمآ بالابوده نسبت به ناشتابودنت،،
این آزمایشگاههام که هی تکرار میدن و دومی درست درمیاد .. ایشالا که دومی کمتر میشه و مشکلی نیست،،

بیتاجون منم دیشب توهرسینه م انگار یک تیکه سنگ پیداکردم!کلی ترسیدم فشار دادم ببینم غده شیریه؟
دیدم سرسینه منم یک کوچولو مایع بیرنگ راومد امااینقد ترسیدم که دست نزدم ببینم چسبندگی داره یانه!!
فک کنم طبیعیه خوب دیگه غده های شیری دارن درمیان،، اما این سنگ وسفت بودن سینه من چی؟طبیعیه؟!
نگران شدم..
******لیلیان جون هفته 24 هستی ؟کل اینمدت حاملگی یک کیلو اضافه کردی؟؟؟
واقعآآآآ؟؟؟ وای که چقد خوشبحالته..باباخوش تیپ_
من 20کیلو اضافه تر از یک کیلوی تو اضافه کردم چیزی نیس کم میشه
فاطمه جون کیفت وخیلی پسندیدم،،خیلی شیکه...میشه بپرسم چند خریدی واینکه مارک خاصیه؟
ببینم مشهد گیرم میاد؟
مرسی

**** راستی ساناریا جون خوشبحالت که طرفدار شیرینی نیستی..
من اینروزا نمدونم چه مرگمه همش هوس پشمک میکنم! خودم و نگه میدارم اما بالاخره میخورم
دیگه،،،وای هفته دیگه باید برمآزمایش قند،،گلوکز بدم چی بشه،،
اوندفه قند ناشتانبود ولی بعد گلوکز بود وبالانبودحالا چی بشه نمدونم
پریا جونم حال برادرت چطوره؟ایشالاکه بهترن،، ازخدامیخام هرچه زودتر خوب خوب شه..
سلام به همگی خوبین؟
خیلی وقته پست نذاشتم ولی میخونمتون و از نوشته هاتون استفاده میکنم.خوشحالم دلنیای عزیز که روحیتو حفظ کردی تو واقعا میتونی یه الگو باشی تو اون تاپیک.
اونایی که خرید کردن واسه نی نی ها مبارک باشه انشالا به سلامتی بپوشن و دلبری کنن تا چند ماه دیگه.
این روزها من که خیلی بی حوصله شدم شماها رو نمیدونم همش دلم میخواد ولو باشم رو تخت تازه از این کارم خسته میشم.وقتی میشینم پشتم درد میگیره وقتی میخوابم یه دردی بین پاهام قسمت ران پا به سمت داخل(متوجه شدین کجا) درد میگیره نمیدونم طبیعی هست یا نه؟
خلاصه که کلکسیون درد شدم رفت!!!
شاید وقت نکنم زیاد پست بزارم اما به یادتون هستم و نوشته هاتونو دنبال میکنم.
قو جون هم که لطف کرده اسممو از لیست پاک کرده.
سلام به همگیییییییییییییییی
من دارم در مورد نوع زایمان تحقیق میکنم.

در مورد زایمان طبیعی
توو نی نی + این ماه در مورد برش اپی زوتومی نوشته بود و این که بر خلاف باور عموم پزشکان ایرانی جز در موارد اندکی بی کاربرد و حتی مضره. و در سه حالت مورد نیازه:
1. حالتیکه جنین بریچ باشه(!!!! این جا که بریچ باشه سزارین میکنن )2. نیازبه استفاده از فورسپس هست(دستگاهی که باهاش نی نی رو بیرون میکشن) مثل بزرگ بودن جنین یا ضعیف بودن جنین یا...3. از مسکن اپیدورال استفاده شده باشه .
جالبه که اروپایی ها که 200 سال پیش این روش رو ابداع کردن تا این حد محدود ازش استفاده میکنن. اون وقت پزشکای ایرانی جز لاینفک زایمان طبیعی میدوننش.
جالبه بدونین که توو این مقاله نوشته که پارگی طبیعی به برش اپی ارجحیت داره. چون هیچ نسج ثانویه ای رو فلج نمیکنه. و دلیل شایع بودن افتادگی رحم و مثانه بعد از زایمان طبیعی رو همین برش اپی دونسته.
خلاصه که خواسته آگاهانه بدونید که زایمان طبیعی نیازی به مسکن اپیدورال (چون کنترل 100% روی عضلات رحم رو کم میکنه) و برش اپیزوتومی نداره الزامن. مگه این که در شرایط خاص 5 تا 10 درصدی باشین.
خوشحال میشم اگه پزشک یا مامائی میشناسین که به زایمان طبیعی بدون اپی اعتقاد داره و بهم معرفیش کنین.

این دو تا پیج رو ببینید:
http://www.pezeshk.us/?p=16538
http://www.daneshju.ir/forum/sitemap/t-110618.html

در مورد زایمان سزارین.
اول یه چیز واستون تعریف کنم. صب تا خرخره صبونه خوردم نسشتم پای نت که فیلم زایمان ببینم. خوش و خرم, طبیعی رو دیدم. شاید نزدیک 5 تا فیلم. رسیدم به سزارین اولی رو که دیدم قندم افتاد پائین داشتم از حال میرفتم!!!
واقعنننننننننننن عمل وحشتناکیه. شنیده بودم 7 لایه شکم رو باز میکنن اما به چشم ندیده بودم.
این مطلب رو از سایت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایران معاونت بهداشتی مرکز بهداشت غرب تهران برداشتم بخونید بد نیست.

سزارین یک جراحی بزرگ و جدی است که در ان کودک از طریق شکافتن جدار شکم و رحم خارج میشود.سزارین در قرن گذشته نقش مهمی در کاهش مرگ و میر و عوارض ناشی از زایمان در مادر و جنین داشته است.در این موارد سزارین جهت نجات جان مادر و نوزاد انجام میشود و باید خطرات ان را پذیرفت. مطابق بیانیه سازمان بهداشت جهانی در سال 1985 کشورهایی که کمترین میزان مرگ و میر را در حوالی تولد داشتند همزمان میزان سزارین انها زیر 10 درصد بود.
علل سزارین در ایران:
ترس از دردهای زایمان
توصیه پزشک و اطرافیان
چشم و همچشمی و پیروی از اطرافیان
ترس از بروز شلی عظلات لگن
عدم دریافت اموزش های لازم در طول بارداری
اصرار مادر
عدم دسترسی برخی بیما رستان ها به وسایل استاندارد تشخیص زجر جنینی
موادر مجاز کاربرد سزارین:
5 تا10 درصد زنان ممکن است به علل مختلف نیازمند عمل جراحی سزارین باشند عللی که برای نجات جان نوزاد یا مادر لازم است زن تحت عمل جراحی سزارین قرار گیزد به شرح زیر است:
جفت سر راهی جدا شدگی پیش از موعد جفت
فشار خون های بالای حاملگی
تومورهای بزرگ رحمی
وجود تبخال فعال اندام تناسلی
عدم پیشرفت زایمان
نا هنجاری های کانال زایمان
انقباضات نامناسب و ضعیف رحم
سابقه سزارین با برش طولی رحم
ناسازگاری های شدید خونی بین مادر و جنین
عدم تطابق سر جنین با لگن
زجر جنین:کاهش دریافت اکسیزن توسط جنین که با سمع و یا ثبت ضربان قلب جنین قابل تشخیص است
طرز قرار گرفتن غیر عادی جنین
مشکلات مربوط به جفت و بند ناف
جنین های نارس و دیر رس کمتر از 38 هفته و بیشتر از 42 هفته
چند قلوئی

درد در زایمان طبیعی بلافاصله پس از تولد نوزاد خاتمه می یابد ولی در سزارین بر عکس درد پس از زایمان شروع میشود
توصیه به مادران:
ترس و هراس بی مورد را از خود دور کنید
به منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد حاملگی و زایمان به افراد مجرب و اموزش دیده در مراکز بهداشتی درمانی مراجعه کنیدانها قادرند شما را راهنمائی کنند
برای اطمینان از سیر طبیعی حاملگی و تامین سلامت خود و نوزادتان به طور مستمر در طول بارداری به مراکز بهداشتی درمانی ماما و یا پزشک مراحعه و به توصیه های بهداشتی انها عمل کنید
انجام معا ینه داخلی توسط پزشک یا ماما در سه ماهه اخر بارداری میتواند به انها در مورد نحوه زایمان اسان تر و ایمن تر شما کمک کند
رعایت برنامه تنظیم خانواده و فاصله گذاری بین تولد ها از نکات حائز اهمیتی است که میتواند در داشتن زایمان ایمن موثر باشد
استفاده از تکنیک های پیشرفته مانند سونوگرافی برای ارزیابی وضیعت جنین و مادر گاهی ضروری است لذا طبق توصیه پزشک حتما ان را انجام دهید
به پزشک و مامای خود اعتماد کنید به او اجازه دهید در مورد نحوه زایمان شما تصمیم گیری کند
به خاطر داشته باشید سزارین در صورتی باید انجام شود که امکان زایمان طبیعی برای شما وجود نداشته باشد
پائئین بودن میزان سزارین یکی از شاخص های پیشرفته بودن و سلامت سیستم بهداشتی محسوب میشود در کشورهای پیشرفته زایمان طبیعی را یک موفقیت بزرگ برای زنان میدانند و سزارین را یک شکست تلقی میکنند

عوارض مادری سزارین
مرگ و میر مادر در سزارین دو تا چهار برابر زایمان طبیعی است
مادر در سزارین تقریبا دوبرابر زایمان طبیعی خون از دست میدهد
کاهش فعالیت رودهای نفخ و درد شکم در سزارین بیشتر است
در زایمان طبیعی احتمال اسیب دیدن مثانه بسیار کمتر از سزارین است
عوارض ناشی از بیهوشی در سزارین بالاست
احتمال لخته شدن خون در پاها ده برابر زایمان طبیعی است این لخته ممکن است وارد جریان خون شده و با انتقال لخته خون به مغز ریه و قلب منجر به عوارض وخیم و مرگ مادر شود
احتمال بروز افسردگی پس از زایمان در مادرانی که تحت عمل سزارین قرار میگیرند بیشتر است
اسیب به اعضای داخل لگن و احتمال ایجاد عوارضی که منجر یه جراحی اضافی مانند خارج کردن کامل رحم یا جراحی های ترمیمی برای مثانه میشود در سزارین بیشتر است
احتمال نازائی برای بارداری بعدی در سزارین وجود دارد
زمان بستری مادر در بیمارستان در سزارین تقریبا دوبرابر و نیم زایمان طبیعی است
مادرانی که به طریق سزارین زایمان میکنند کمتر از مادرانی که زایمان طبیعی داشتند در امر شیر دهی موفق میشوند

عوارض کودکی سزارین
احتمال مرگ و میر کودکان در سزارین تا پانزده برابر زایمان طبیعی است
نمره سلامتی کودکان(اپگار) بعد از سزارین پائین تر از زایمان طبیعی است
احتمال زجر تنفسی در نوزادانی که به طریق سزارین متولد میشوند بیشتر است
به دلایل ناشناخته کودکانی که از طریق عمل جراحی سزارین به دنیا می ایند 20 درصد بیشتر از کودکانی که طی زایمان طبیعی متولد میشوند با خطر ابتلا به بیماری قند روبرو هستند
کودکانی که از طریق عمل جراحی سزارین به دنیا می ایند 40 درصد بیشتر از کودکانی که طی زایمان طبیعی متولد میشوند با خطر ابتلا به اسم روبرو هستند
برخلاف باور عمومی بهره هوشی کودکانی که به طریقه سزارین متولد میشوند پائین تر از کودکان در زایمان طبیعی است

امیدوارم به کلمه احتمال و درصدها دقت کنید در این مطلب نگفته همه یا 100 درصد .
پریا جون
خدا رو صد هزار مرتبه شکر...

ftmmas جون
خواهش میکنم عزیزم. خوبه که همه چی تحت کنترلته.

ساناریا جون
شاید خود آزمایشگاه اشتباه کرده. ایشاللا که همه چی نرماله عزیزم.

دیگه داره غیبتاتون زیاد و طولانی میشه هااااااا
شما ها کجائین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

***** پگاه جون منم دقیقآ دیشب دانلود کردم به سرم زد زایمان ببینم اونم سزارین،،
واااای تمام بدنم میلرزید شبم کلی خوابای بددیدم!
کاش اصآ فیلم ونمیدیدم بهتربود..اونوخ آدم چجوری بیحسی زایمان کنه؟ینی سزارین بیحسی؟؟
اونهمه تکون تکون میدنت! خلاصه وحشتناک بود الللللبته من هیچ چاره ای جز سزارین ندارم!
پسراولم سزارین بودم و از کار دکتر خییییییلی رازی بودم الانم چندوقت پیش دوستای خودمون دوتاشون
پیش همین آریامنش سزارین کرون وخیییلی رازی بودن...
امافقط کاش نمیدیدم،، امازایمان طبیعی هرکارکردم باز نکردکه ببینم فقط عکساش ودیدم...
فیلم عاطفه جونم بازنشد که ببینم..
من خیلی ترسیدم ..بااین چاقی واااای که چندلایه ازشکم وبازمیکنن و چقد پاره میکنن..
وای بعد چجوری میدوزن،،
دلم گرفت بابا من برم تاچندروز نیام اینجااقلآ یهو بیام کلی پست بخونم،،
همگی کجارفتید یهووووووووو؟؟
هروقت باز کروم دیدم هیچ خبری نیست و صفحه تکون نخورده،،
کجا درگیری ؟خرید میکنین؟؟
واااای چه دلگیرشد اینجا،،
قوجونم توبیااقلآ دلمان گرفت بخدا!
2706