2733
2739
عنوان

مامانهای آبان 92+ نی نی های ناز و سالم و باهوش

| مشاهده متن کامل بحث + 1218384 بازدید | 15785 پست
سلام به همه ماانای گل

آتریساجون چقدر اساس نیمی خریدی خیلی مبارکه. من هنوووووووز هیچی نخریدم!!!!انشاالله بعد ماه رمضون

اشاالله به حق لین شبا این 3-4 ماه هم بهوبی برای همتون بگذره آمیییییییینننن.
تاج از فرق فلک برداشتن جاودان آن تاج برسرداشتن- دربهشت آرزو ره یافتن هرنفس شهدی به ساغر داشتن- روز،درانواع نعمتهاوناز شب، بتی چون ماه دربرداشتن- صبح،از بام جهان چون آفتاب روی گیتی را منور داشتن- شامگه چون ماه رویا آفرین ناز برافلاک واختر داشتن- حشمت وجاه سلیمان یافتن شوکت وفر سکندر داشتن- تاابد دراوج قدرت زیستن ملک هستی را مسخر داشتن- برتو ارزانی که ما را خوشتراست لذت یک لحظه مادرداشتن-
سلام دوستان خوبم.من دوباره بعد از کلی تاخیر اومدم.ولی اتفاقات زیادی افتاده .از ماجرای دلنیا و الهه باخبر شدم خیلی زیاد ناراحت شدم.واقعا واسشون ناراحتم وامیدوارم به زودی از طرفشون خبرای خوش بشنویم.
اما کامنت بقیه دوستان رو میخوندم احساس کردم همتون خیلی نگران حالتون هستید و استرس رو تو اکثرکامنت ها دیدم.راستش خودم هم استرس گرفتم .راستش به خاط مشغله ای که دارم خیلی کم میام اینجا ولی اینو میخوام بگم دوستان گل من:
من هم تمام علائم شما رو دارم یا داشتم از کمردرد گرفته تا پشت درد تا زیاد و کم شدن ترشحات ولی اصلا به هیچکدومشون فکر نکردم یه روز کامل به خاطر خستگی و شنیدن خبرفو ت پدر بزرگم نینیم تکون نخورد مریض شدم 2 روز تمام اسهال شدید که به خاطر مسمومیت غذایی بود آب بدنم کم شده بود یه شب تا صبح به خاطر دل پیچه شدید نخوابیدم اما دکتر هم نرفتم سعی کردم با درمان خانگی و درست کردن دمنوش و سرم خوراکی خودمو درمان کنم اما باورتون نمیشه یک لحظه به زایمان زودرس و اینکه میخواد مشکلای پیش بیاد فکر نکردم خدا رو شکر بعدش که نوبت ماهانه دکترم شد رفتم سونو که کرد گفت همه چیز عالیه .تازه هر روز 30 دقیقه پیاده روی و 1.5 ساعت ورزش هم میکنم سرکار هم میرم 8 ساعت.مهمون دار ی هم میکنم تمیزی خونه رو هم به تنهایی انجام میدم.اینا رو گفتم که بگم
شما هم سعی کنین مثبت فکر کنین سرتون رو با چیز های مختلف گرم کنین حاملگی کلی عوارض و علائم داره
یه مطلبی یه متخصص زنان تو شبکه منوتو میگفت جالب بود :میگفت اگه رحم یا جفت مشکل داشته باشه یا جنین مشکل داشته باشه هرکاری بکنیم بازم نمیمونه و اینکه تو خارج از ایران ما چیزی به نام استراحت مطلق نداریم .فقط آرامش داشته باشین و بزارین حاملگیتون سیرطبیعیش رو طی کنه.
در آخرامیدوارم همتون 3 ماه آینده رو به سلامتی طی کنین ونینی نازتونو تو بغلتون بگیرید.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

مسمومیت‌ حاملگی‌ (پره‌اکلامپسی‌ و اکلامپسی‌

toxemia of pregnancy

مسمومیت‌ حاملگی‌ عبارت‌ است‌ از یک‌ اختلال‌ خطرناک‌ در فشار خون، کارکرد کلیه‌ و دستگاه‌ عصبی‌ مرکزی‌ که‌ ممکن‌ است‌ از هفته‌ بیستم بارداری‌ تا روز هفتم پس‌ از زایمان‌ رخ‌ دهد.

علایم‌ شایع‌

ـ پره‌اکلامپسی‌ خفیف‌:

افزایش‌ قابل‌ ملاحظه‌ ی فشار خون،‌ هر چند در محدوده‌ طبیعی‌ قرار داشته‌ باشد.

پف‌ کردن‌ صورت‌، دست‌ها و پاها که‌ در صبح‌ شدیدتر است‌.

افزایش‌ وزن‌ بیش‌ از حد (بیش‌ از 450 گرم‌ در هفته‌ در سه‌ ماهه‌ آخر بارداری‌.).

.پروتئین‌ در ادرار

ـ پره‌اکلامپسی‌ شدید:

افزایش‌ مداوم‌ فشار خون‌

تورم‌ و پف‌کردن‌ مداوم‌

تاری‌ دید

سردرد

تحریک‌پذیری‌

درد شکم‌

ـ اکلامپسی‌:

بدتر شدن‌ علایم‌ فوق‌

کشیدگی‌ عضلات‌

تشنج‌

اغما

علل‌

ناشناخته‌.

ممکن است ناشی‌ از ماده‌ یا سمی‌. که‌ جفت‌ تولید می‌کند باشد..

عوامل تشدید کننده بیماری

تغذیه‌ نامناسب‌

دیابت‌ شیرین‌

سابقه‌ فشار خون‌ بالا

بیماری‌ کلیوی‌ مزمن‌

حاملگی‌ اول‌. مسمومیت‌ در یک‌ حاملگی‌ بدان‌ معنی‌ نیست‌ که‌ در حاملگی‌های‌ بعدی‌ عود خواهد کرد.

سیگار کشیدن‌

مصرف‌ الکل‌

استفاده‌ از داروهای‌ روان گردان‌

سابقه‌ خانوادگی‌ اکلامپسی‌ یا پره‌اکلامپسی‌

پیشگیری‌

مراقبت‌ مناسب پیش‌ از تولد ‌ در سرتاسر دوران‌ بارداری‌

در طول‌ بارداری‌ از سیگار، داروهای‌ روان گردان‌ یا الکل‌ استفاده‌ نکنید.

در طول‌ بارداری‌ از یک‌ رژیم‌ غذایی‌ طبیعی‌ و کاملاً متعادل‌ استفاده‌ کنید.

در صورت‌ تجویز پزشک، از مکمل‌های‌ ویتامینی‌ و املاح‌ پیش‌ از زایمان‌ استفاده کنید.

بدون‌ توصیه‌ پزشک‌ هیچ‌ دارویی‌ از جمله‌ داروهای‌ بدون‌ نیاز به‌ نسخه‌ را مصرف‌ نکنید.

عواقب‌ مورد انتظار

مسمومیت‌ در صورت‌ تشخیص‌ و درمان‌ در طول‌ بارداری‌، معمولاً ظرف‌ 7 روز پس‌ از زایمان‌ بدون‌ هیچ‌ عارضه‌ای‌ از بین‌ می‌رود. در موارد نادر کشنده‌ است‌. اگر مسمومیت‌ باعث‌ زایمان‌ نارس‌ گردد، احتمال‌ زنده‌ ماندن‌ نوزاد به‌ رسیدن‌ بودن‌ آن‌ بستگی‌ دارد. مرگ‌ جنین‌ شایع‌ است‌.

عوارض‌ احتمالی‌

سکته‌ مغزی‌

افزایش‌ خطر فشار خون‌ بالا بدون‌ ارتباط‌ با بارداری‌ پس‌ از 35 سالگی‌

تشنج‌

ادم‌ ریه‌

درمان‌

آزمون‌های‌ تشخیصی‌ می‌توانند شامل‌ بررسی‌های‌ آزمایشگاهی‌ خون‌، بررسی‌ ادرار 24 ساعته‌ و سایر موارد برای‌ رد کردن‌ عوارض‌ باشند.

درمان‌ به‌ شدت‌ بیماری‌ بستگی‌ دارد:

مراقبت‌ در منزل‌ برای‌ علایم‌ خفیف‌،

مراقبت‌ در بیمارستان‌ در صورت‌ بدتر شدن‌ شرایط‌ و زایمان‌ زود هنگام‌ در صورت‌ وخامت‌ اوضاع‌.

اکلامپسی‌ به‌ خاطر تشنج‌ به‌ مراقبت‌ در بیمارستان‌ و زایمان‌ زودرس‌ (غالباً سزارین‌) نیاز دارد.

اگر در منزل‌ هستید، روزانه‌ خود را وزن‌ و آن‌ را ثبت‌ کنید؛

از یک‌ آزمون‌ خانگی‌ برای‌ تعیین‌ وجود پروتئین‌ در ادرار استفاده‌ کنید.

داروها

داروهای‌ ضد پرفشاری‌ خون‌ برای‌ کاهش‌ فشار خون‌

ضد تشنج‌ها برای‌ پیشگیری‌ از تشنج‌

سولفات‌ منیزیم‌ (داخل‌ وریدی‌)

فعالیت در زمان ابتلا به این بیماری

بیشتر مواقع‌ استراحت‌ کنید؛ این‌ امر در کنترل‌ مسمومیت‌ مهم‌ است‌. برای‌ کمک‌ به‌ گردش‌ خون‌، روی‌ سمت‌ چپ‌ خود استراحت‌ کنید.

رژیم‌ غذایی‌

زمانی که علایم مسمومیت بارداری مانند بالا رفتن فشار خون ، تورم شدید اعضا و صورت و آلبومین در ادرار ظاهر نشده اند رژیم غذایی سخت ضروری نیست ولی با پیدا شدن یکی از این علایم فوق رژیم غذایی کم نمک و یا بی نمک لازم خواهد بود .

به خاطر داشته باشید که رژیم غذایی کم نمک این گونه نیست که از مقدار نمکی که به غذایتان اضافه می کنید بکاهید بلکه باید از خوردن غذاهای پر نمک مانند کالباس ، سوسیس ، ماهی دودی ، کباب شور ، خیار شور و آجیل خودداری کنید . برای اینکه غذای شما طعم مطلوبی داشته باشد می توانید از بعضی نمک های طبی که شور هستند ولی خاصیت نمکهای مورد مصرف در غذا را ندارند استفاده کنید . با رعایت رژیم غذایی کم نمک وزن بدن کاهش پیدا می کند و ورم اعضا نیز از بین می رود در صورتی که این علایم بر طرف نشد با مصرف داروهایی که ادرار را زیاد می کنند مقدار زیادی نمک از بدن دفع می شود و وزن بدن پایین می آید ..

در چه شرایطی باید به پزشک مراجعه نمود؟

اگر شما یا یکی‌ از اعضای‌ خانواده‌تان‌ علایم‌ مسمومیت‌ خفیف‌ را در هر مرحله‌ از حاملگی‌ داشته‌ باشید.

اگر در طول‌ درمان‌ یک‌ یا چند مورد از موارد زیر رخ‌ دهد::

ـ سردرد شدید یا اختلال‌ بینایی‌

ـ افزایش‌ وزن‌ به‌ میزان‌ بیش‌ از 1350 گرم‌ در 24 ساعت‌

ـ تهوع‌، استفراغ‌ و اسهال‌

ـ دردها و گرفتگی عضلات‌ شکمی‌

ـ تحریک‌پذیری‌ بیش‌ از حد

منبع : http://www.tebyan.net
Lilypie First Birthday tickers
نی نی من 28 آبان میاد اگه خدا بخواد...میخواستم بدونم کسی هیت که هنوز ویار داشته باشه؟من روزی چند بار میارم بالا...من و نی نی همش گرسنه ایم..خیلی نگرانشم که چیز مقوی ای بهش نمیرسه حتی قرصای بارداریم!چند روز 1 بار اندسترون میزنم اما فایده نداره!براش دعا کنین که مشکلی پیدا نکنه!!!!
2728
سلام به همگی.خوبید؟نی نی هاتون چطورند؟

بچه ها من یکشنبه رفتم سونو ونی نی مو دیدم.خداروشکرحالش خوب بود.همه چیز نرمال بود.وزنش هم 1100 بود که

دکترگفت رشدش خوب بوده.وضعیتش هم بریج بود.

ازآخرین باری که سونو رفته بودم 2،3 ماهی گذشته بود.نمی دونید چقدر دلم هواشو کرده بود.
Lilypie Pregnancy tickers

سلام بر مامانای عزیز که شاد و خوشحال روزها رو می شمرن برای دیدن روی ماه نی نی

دوستایی که نتونستن ویدئوی زایمان طبیعی رو ببینن تو کادر وسط اون صفحه روی Natural Childbirth Video کلیک کنن. لینک مستقیمش اینه: http://www.givingbirthnaturally.com/natural_childbirth_video.html

نازنین جون پستت اشک منو در آورد. خدا همه عزیزانت رو برات حفظ کنه.

ساحل جون اشکالی نداره، خودشون می رن پست ضحی رو می بینن می فهمن که مشکلی نداره

Ftmms جون ممنونم عزیزم. حتما از چیده شدشم عکس می ذارم.

پگاه جونم مرسی عزیییییییییزم از تعریفت از تختم. خدا رو شکر که فشارت کنترل شد. خیلی مواظب خودت باش.

این ویدئو خییییلی جالب بود. یعنی می شه ما هم زایمان به این راحتی داشته باشیم؟ نوشته کلا 20 دقیقه درد کشیده!! نه برشی نه بخیه ای!! ولی چه دلی داره ین خانومه، من اگه بودم اصلا نمی تونستم به نوزاد تازه در اومده خون آلود دست بزنم چه برسه به اینکه بند ناف لیز و خیس رو از دورش باز کنم ووووووووووووووووی... نوشته منتظره Pulsating جفت تموم بشه بعد بند ناف رو قیچی کنه و چون بند ناف کوتاهه نتونسته بچه رو در آغوش بگیره. Pulsating یعنی چی اونوقت؟؟؟

مامان امین مسمومیت حاملگی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ علائم داشتی؟؟؟؟؟؟ ورم صورت؟ فشار؟؟؟؟ تاری دید؟؟؟؟ الان بهتری؟ یه خبر از خودت بده زود

ضحی جون ممنونم عزیزم. هیچکدوم قابل شمارو نداره.

بی همتا جون مرسی عزیزم.

قو جونی مررررسی عزیزم بخاطر تعریفت از تختم. راستش دفعه قبل که رفتم فکر می کردم باید تو هفته 27 باشم، ولی تو سونو نشون داد 25 هفته و 3 روز! رو این حساب دکتر گفت 3 هفته یعنی تا 28 که از اون موقع به بعد اگه خدای نکرده نی نی به دنیا بیاد می شه نگهش داشت.
من سونو آنومالی که رفتم به الماسیان گفتم طول سرویکس چقدره؟ عصبانی شد و گفت الان؟؟؟ تو این سن بارداری؟؟؟ الان دیگه فقط واژینال می شه اندازه گرفت. بعد که به دکترم گفتم گفت راست می گه. الان از روی شکم اصلا دقیق نیست ولی گفت اگه طول سرویکس کم باشه کیسه آب یه کمی میاد پایین به سمت دهانه رحم که از تو سونو می شه دید.

آلاله جون درکت می کنم. پدرشوهر منم خیلی تیکه می ندازه هرچی مادرشوهرم حفظ ظاهر می کنه. ولی باید بخاطر نی نی بی تفاوت باشی و بذاری پای سطح فرهنگشون. اصلا برات مهم نباشه. چون حال تو حال نی نی رو تشکیل می ده و احساست بهش منتقل می شه.

ساناریا جون منم جزء قرآنمو خوندم و برای همه مامانا و نی نی هاشون دعا کردم.

بهناز جون تو هم می خری عزیزم. ممنونم از تبریکت.

مهراز جون واقعا درست گفتی آرامش مهمترین چیزه.

لیلیان جون سعی کن چیزهایی رو بخوری که فکر می کنی کمتر معده ت رو تحریک می کنه. مراقب خودت باش. ایشالله که مشکلی پیش نمیاد.

در جستجوی رویا جون به سلامتی. خدا رو شکر که همه چیز خوب بوده.

** لیلیان2 خوش اومدی
مامان امین جون خوبی؟ بهتری؟

درجستجوی رویا جون
هفته چندم بارداری هستی؟ که نی نی 1100بوده؟
من هفته 24 نی نی 700 گرم بود،همش از همه میپرسم ببینم خوبه؟کمه یا نرماله؟
البته توی بارداری هفته به هفته همین سایت زده که هفته 24 نی نی، 560 گرمه
حالانمیدونم__
آخه من پسر اولم چهار کیلو و صدوپنجاه بو همش میگم این الان 700بوده ینی تو سه ماه
باقیمونده میرسه به 4کیلو ؟؟ خداکنه زیر 3800 نباشه!

کی باشه تابستون تموم شه،،زود بشه اول مهر! که بعدم زود بشه آبان و نی نی بیاد،،
خداکنه اینروزای آخر این ماههای آخر تندتند بگذره،،
من هنوز برای نی نی خرید نکردم! آخر مرداد میرم خرید__

ساناریا جون ممنون از ختم قران.. خیلی خوب بود ..مال همه قبول باشه مامانها__
سلام مامان آتریسا جون.خوبی؟نی نی نیت چطوره؟

سلام ساحل جون.خوبی؟

عزیزم من اول هفته 29 بودم که سونو کردم.وزن نی نی تو برای هفته 24 خوب بوده.بعدش هم عزیزم وزن نی نی اولت

یکم زیاد بوده.بچه ی جاری من که یک ماه پیش به دنیا اومد وزنش 3800 بود دکترش گفته بود وزن بچه زیاده و باید قندش

کنترل بشه.تو آزمایش قند سرنی نی اولت دادی؟الآن چطور؟

2738
سلام مامانا خوبید؟

پگاه جونم ما به هر دری بزنیم نمی تونیم خودمون و تلپ خونه ی میس ماری کنیم.مرسی قربونت برم لطف داری تو.
پگاه جونم خیلی مواظب خودت باش حتما اون موقع که فشارت بالا رفته استرس داشتی یا چیزی خوردی که فشارت بالا نشون داده در هر حال مواظب خودت باش.

مامان امین جونم چی شدی تو انشاالله که به خیر بگذره عزیزم.
الان پستت خوندم که نوشته بودی بهتر خدارو شکر انشاالله که بهترترم میشم مواظب خودت باش.

پریا جونم من از دکترم که پرسیدم این ضربه های پایین و گفت اگر درد نداشته باشی و احساس فشار نکنی خطرناک نیست.
در غیر این صورت زود برو پیشه دکترت.

آیسان جونم قبول باشه التماس دعا.

پگاه جونم نگران شدم خیلی مواظب خودت باش.منم همیشه فشارم رو 10 یا 11 بوده باید یه دستگاه فشار سنج بخرم که همش فشارم و چک کنم.
Lilypie Premature Baby tickers
سلام به مامانای خوشگل
پریا جان ممنونم....راستی منهم تولدم 19 آبانه...دکتر تاریخ 24 رو داده واسه زایمان و البته سزارین هم هستم...دوست دارم بشه همون 19 به دنیا بیاد.البته پسر اولم 29 آبانه که حیف نمیشه تا اون موقع تو دلم نگهش دارم.

پگاه جان ممونم از مقاله خوبی که گذاشتی...واقعا باید به علایم توجه کرد...منهم مثل شما با علایم تاری دید...منگی و سرگیجه...یکمی تهوع رفتم بیمارستان....والبته...صد البته اینم فهمیدم که بیمارستان خیلی مهمه...این بیمارستانی که من رفتم سر کوچکمونه...مثلا بیمارستان تخصص زنان هست(آرش)...ولی واقعا افتضاح بود.ینی تا جواب آزمایشم اومد....(دفع پروتین نداشتم ولی آنزیمهای کبدی خیلی بالا رفته بود)بهم گفتن بستری و قطع حاملگی.....اصلا حتی به سولفات منیریم چیچی هم فکر نکردن....حتی این آمپولی هم که میگی به من نزدن...منهم با رضایت خودم رفتم پیش دکتر خودم که اگه اونم همین تشخیصو داد بعد پیش خودش انجام بدم که البته اون دارو داد و رژیم غذایی...دقیقا مثل همین که به شما داده.

لیلیان جان منکه ویار ندارم...ینی کلا ماه 2 بارداری یذره حالم بد میشد که قطع شد خداروشکر
.
در جستجوی رویا:چشمت روشن...خدا واست حفظش کنه.

ساحل جان بهترم...شدیدا تحت رژیم هستم و البته فشارم به 11 رسیده...باید رو 11 نگهش دارم.

مینا جان مرسی از احوالپرسیت...خداروشکر بهترم.

مامانایی که دارین ختم قرآن میخونید مارو هم دعا کنید......
برای همه آرزوی روز آرومی رو دارم.
سیلووووووووووم
خوبین؟خوشین؟؟
واااااااای دیشب با همسری رفتیم دیدن نی نی دوستمون که 5 روز پیش دنیا اومده بود (البته من همچنان استراحتم هاااااا ولی دیگه دلم نیومد اینجا نرم)هههه اینقدررررررر کوچولو موچولو بود که نگوووو وزن تولدش 2880 بود من که ترسیدم بغلش کنم همچین هم قشنگ شیر می خورد که دلم خواست همونجا نی نی ام تو بغلم باشه هیییییییییییییی
خلاصه کلی روحیه ام عوض شد با دیدن این نی نی
اتاقش هم بی نهایت ساده و شیک بود و وسایلش خیلی خیلی خیلی مختصر و مفید خلاصه که خوشمان امددد

حالا چند تا سوال دارم:
1) تب سنج چه مارکی بگیرم و چه مدلی؟؟ یه مدل اونت دیدم که یه پک سه تایی تب سنج داشت (پستونکی و زیر بغلی و ....)قیمتش هم 106 تومن بود بقیه مدلها هم که مثل چیکو و مارکهای دیگه که نمی دونم خوبن یا نه مارک بیورر چی؟؟
راهنمایی لطفااااا

2) لوازم بهداشتی نی نی مثل شامپو و کرم و ...... موستلا و مادر کر چه فرقی با هم دارن؟؟؟؟ یکی می گه موستلا بهتره یکی می گه مادرکر موندم والا

3)دستگاه بخور اینجور که متوجه شدم چون نی نی های ما تو فصل سرد دنیا میان خیلی لازمه حالا سرد یا گرم؟؟ چه مارکی؟؟؟

4)من ساک لوازمی که خریده بودم رفتم پس دادم حالا موندم چه مارکی بگیرم که مشکی ساده باشه و جنسش هم خوب؟ یه مدل دیدم مارک سامسونت بود و خیلی خوشگله ولی نمی دونم جنسش خوبه یا نه

5)من 3 بسته پوشک پمپرز 24 تایی سایز 0تا 3 گرفتم دو بسته هم پمپرز 24 تایی سایز 3 تا 5 به نظرتون کافیه واسه دوماه اول؟؟دستمال مرطوب هم فعلا سه بسته گرفتم

منتظر جواباتون بیدممممممممممممممم
من برم چند تا عسک اپلود کنم بذارم
Lilypie Maternity tickers
سه تا بادی مادرکر سایز 0 تا 3 به نظرتون کافیه یا بازم باید بادی بگیرم؟؟ راستی دونه ای 17 گرفتم

آپلود عکس

ست حوله جوجوم

آپلود عکس

دندونی ازین مدلا که باید بذاری تو یخچال

آپلود عکس

جغجغه دستی

آپلود عکس

زیر انداز تعویض واسه تو کیفم

آپلود عکس

فلاسک دخملم

آپلود عکس

سرلاک خوری

آپلود عکس

عروسک واسه حمومش (هویجوری خوشم اومد برداشتم ولی می خوام ازون جوجو ها و کتابها بخرم براش)

آپلود عکس

اینا رو هم مامانم برام گرفته واسه انبار غذا مثلا هههههههه می گه بهداشتی تره

آپلود عکس

اینم پودر لباسشویی واسه لباسهای فینگیلیش

آپلود عکس

اینم دوستم واسه تولد پارسالم هدیه داده (پازل 1500 تیکه)هههه حالا گیر داده درستش کن واسه اتاق نی نی !!!!!!!!

آپلود عکس

مامانهای هنرمنددددددد ازینا واسه نی نی هاتون ببافین و بدوزین خوووووو
من خوشم اومد از اولی ولی متاسفانه بی هنرمممممم

آپلود عکس

اینجا چند مدل بافت و عروسک و ...... با الگو گذاشته
http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=518630&PageNumber=4

سلام مامانا خوبید؟
طاعاتتون قبول. خریدای همگی مبارک. تو این ایام از همگی التماس دعا دارم.

اول از همه به دلینای عزیزم...
واقعا شوکه شدم... نمی دونم چی بگم....از خدا میخوام بهترین تقدیر رو امشب برات رقم بزنه عزیزم. ببخش که کلماتم قادر به بیان احساسم نیست... انشالله به زودی خبرای خوب ازت بشنویم...چشمام بارونیه و دستام میلرزه....انشالله گل پسرت روز قیامت شفیعت میشه...از خدا برات صبر میخوام...

کسی تو این مدت مبتلا به فشار خون یا دیابت شده؟

مامان امین جون رژیمت چیه؟ منم بار اخری فشارم 12 بود رو 7 یا 8. نگران باشم ایا؟ دکترم چیزی نگفت چرا؟

ایسان جان قبول باشه. مرسی که بیاد ما هستی.

مامان اتریسا وااااااااااااای اون فیلم زایمان طبیعی رو دیدم. خیلی یه جوریه!! دکتر من گفت فقط طبیعی! حتی اپیدورال هم نمی کنه!! خلاصه عزا گرفتم از حالا :) انشالله خدا کمکمون کنه.

بچه ها از بین این دو تا سرویس کدوم بیتره؟

http://www.aveed.org/allObject/product-htmls/classic_baby.html

http://www.aveed.org/allObject/product-htmls/danika.html

راستی بچه های تهرانی اگه هنوز سرویس خواب نگرفتید نمایشگاه ها رو از دست ندید...

اکثر پست ها رو خووندم. اما ببخشید که فرصت ندارم تک تک جواب بدم.
بوس برای همتون و جوجوهاتون...
انسان ها در دو صورت چهره واقعی خودشان را نشان می دهند: اول آنکه بدانند کامل به خواسته هایشان رسیده اند یا اینکه بدانند هرگز به خواسته هایشان نمی رسند!!
2706