2733
2734
عنوان

مامانهای آبان 92+ نی نی های ناز و سالم و باهوش

| مشاهده متن کامل بحث + 1218383 بازدید | 15785 پست
ثنا جون توصیه خاص ماه 8 فعلا چیزی یادم نمیاد ولی در مورد مسائل مختلف هم قبلا صحبت کردیم هم اگه در مورد خاصی سوال داشتی کمکی از دستم بر بیاد دریغ نمیکنم

ماری جون من روزانه یه ربع ورزشایی که تو کلاسا بمون میگن انجام میدم به غیر از روزایی که به اندازه کافی پیاده روی کردم یا تو خونه فعالیت داشتم... ورزشای کف لگنی از همه چیز مناسب تره برا زایمان راحت تر و پیاده روی مخصوصا هفته های بالاتر ....اما عوامل زیادی ممکنه تو سختی و یا آسونی زایمان تاثیر داشته باشه و فیزیک بدنی از همه چیز مهم تره ...ورزشها و فعالیت ها کمک کننده است...اگر چه کمک بزرگیه.... به نظرم یه ذره بیشتر ورزش کن تا انشاالله به راحت شدن زایمانت کمک کنه
سلام
نازنین جون مرسی از احوالپرسی و اینکه خیلی ماهی لااقل جواب سلام منو دادی خدا خیرت بده آبجی!
من چون هم ارث دیابت دارم هم سر بارداری قبلیم دیابت بارداری داشتم الان انسولینی شدم. ایشالا که قند شما نرماله و انسولین منسولین خبری نیست!

بیتامیرا خیلی حس قشنگی بود. منم ته دلم غنج میرفت وقتی از خوبی دخترا میگفتن!

"دنیز"قشنگم به زندگیم خوش اومدی...

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

سلام به همه دوست جونیا
من و نی نی خوبیم امیدوارم شما هم خوب باشید.نی نی منم حرکتش موجی شده و دیگه مثل قبل زیاد ضربه نمیزنه و فکر میکنم طبیعیه چون جاش تنگه و دیگه مثل قبل واسه حرکت کردن آزاد نیست.شبا هم اصلا خواب ندارم بعضی شبا دیگه واقعا کلافه میشم.تا میاد خوابم ببره صبح شده و تا هوا روشن میشه نمیتونم زیاد بخوابم.نکنه نی نی به دنیا میاد اینطوری بشه؟
گاهی وقتا هم باسن مبارک و پاهاشو حس میکنم.کلی هم ذوق میکنم براش اما گاهی دلم حسابی ضعف میره و تحمل ندارم.

sana600 جوون منم همینطوریم خیلی اذیت میشم شبا اما دکتر گفت عادیه باید تحمل کنی کاریشم نمیشه کرد.منکه از درد تا خود صبح بیدارمو هی دارم دنده عوض میکنم.حق با هانی جونه یهو تغییر حالت نده خیلی اروم جابجا شو و سعی کن پیاده روی کنی
عزیزم دکتر من بعد از هفته 20 واسه هفته 31 برام سونو نوشته فکر میکنم یکی هم هفته 38 باید بریم

sahel352 جوون اگه از کیسه آب باشه از بویی که میده میتونی بفهمی.

ماری جون به نظر من هم منظور قوو جوون همون که ضحی جوون گفت بوده.در مورد ورزش کردنم ناراحت نباش همون کارای خونه خودش ورزشه دیگه اما سعی کن پیاده روی کنی همون تو خونه دور خودت بچرخ پیاده رویه دیگه.واسه سرماخوردگیتم آبجوش و لیمو عسل بخور که خوب بشی زود.سوپ هم سعی کن زیاد بخوری.به خودت برس که زود زود خوب بشی

mahsa92 جوون خداروشکر که کیسه آب نبوده تا این نی نی ها به دنیا بیان مارو هزار بار دق میدن از ترس

فنجون جون مبارک اسم دخملی باشه خیلی قشنگه مخصوصا معنی اش.ایشالا نامدارباشه

لیلیان2 جوون خداروشکر عزیزم که همه چیز به خیر گذشت اما تو سعی کن گریه نکنی نینی گناه داره خوب.اذیت میشه.ایشالا خواهرتم به سلامتی زایمان کنن.

momy eli جوون ورم فقط از خوردن نمک نیست،غذاهایی که طبع سرد دارن هم باعث ایجاد ورم میشن.

tabte جوون خوش اومدی عزیزم.اگه دکترت میگه مشکلی نیست لابد نیست دیگه استرس نداشته باش که از همه چیز بدتره واسه نینی.سیسمونی هم دست جیب بابا درد نکنه بستگی داره که چطوری بخوای خرید کنی و چه مارکایی بگیری عزیزم

maman nasim ایشالا بهت خوش بگذره تا میتونی به خودت برس خونه مامان خخخخخ

باغ آلوچه خوش اومدی اینجا فکر میکنم اکثرا یا چوب یا ام دی اف سفارش دادن من خودم ام دی اف سفارش دادم بالاخره هرکسی 1 سلیقه ای داره

شیما2 جوون ایشالا به سلامتی.مبارک خریدات هم باشه.

***عاطفه*** جوون روز دخمل خوجمل تو هم مبارک من که به مامان بابا،شوشو و خواهر برادرم گفتم زود برید برا دخملم کادو بگیرید تا بهش برنخورده.همشون بهش تبریک گفتن.منم خوب سوء استفاده میکنم خخخخخخخ

( آیسان ) جوون متنت خیلی قشنگ بود.دست گلت درد نکنه

مامان amin جوون مبارک باشه گلم ایشالا به سلامتی

*:ضحی:* جوون ما هم هنوز خواهر برادر نشدیم منم چون میخوام طبیعی زایمان کنم شنیدم میگن زایمانو راحت میکنه.اما اون مورد م ن ی رو نمی دونستم.مرسی از اطلاعاتت.

قوو جون ممنون بابت این تایپیک خوب.واقعا دست گلت درد نکنه لااقل آدم اینجا که میاد گیج نمیشه کلی هم مطالب خوب خوب یاد میگیریم از هم.منکه تا حالا خیلی چیزای جدید یاد گرفتم و فهمیدم که اصلا نمیدونستم و اینو مدیون تو و تایپیکت هستم ایشالا که همیشه سالم و شاد باشی.منم آز گلوکز اذیتم نکرد اصلا.

جیل ،مصی ،parnaz_s ، پگاه23 جوونکجایید؟بیاید 1 خبری بدید از خودتون.
همتونو دوست دارم بوووووووس

النا همه زندگی ما...
نکاتی در زمینه پیشگیری از زایمان زودرس:

١. فولیک اسید ! علاوه بر پیشگیری از نقایص سیستم عصبی، باعث کاهش احتمال جدا شدن جفت از دیواره رحم و همچنین پیشگیری از مسمومیت حاملگی میشه . ( این دو ، عامل ٢٠ درصد از زایمانهای زودرس رو تشکیل میدن)

٢. عفونتهای ناحیه واژینال عامل نیمی از زایمانهای زودرس ( به ویژه آنهایی که زیر ٣٠ هفته اتفاق می افتند) است. به هنگام عفونت واژینال ، بدن یک سری مواد شیمیایی در مبارزه با عفونت تولید میکند که منجر به التهاب میشود و این التهاب منجر به آزاد شدن پروستاگلاندینها و در نتیجه تحریک انقباضات رحمی و باز شدن دهانه رحم میشود.
خوردن ماست پروبیوتیک منبع خوبی برای پیشگیری از عفونت است.

٣.مراقبت از دندانها اولین و بهترین و آسانترین کاریست که برای پیشگیری از زایمان زودرس باید انجام دهید
بسیاری از زنان باردار فکر میکنند در طی بارداری نباید نزد دندانپزشک بروند در حالی که مشکلاتی مانند بیماری های لثه میتوانند منجر به زایمان زودرس شوند ( از طریق همان مواد التهابی که در بدن آزاد میشود) ، بنابراین مسواک بزنید. ، نخ دندان بکشید ،قبل و حداقل یکبار در طی بارداری به دندانپزشک مراجعه کنید تا مشکلات اینچنینی کنترل بشن.

٤. مطالعات اخیر نشان داده زنانی که سطح امگا٣ در بدنشان بیشتر است کمتر دچار زایمان زودرس می شوند و از انجا که این اسیدچرب برای پرورش مغز جنین لازم است گنجاندن آن در برنامه غذایی عاقلانه است ( اگه قرصشو می گیرین حواستون باشه حتماً بدون جیوه باشه. تن ماهی جیوه زیادی داره و برای دوران بارداری زیادش خوب نیست از ماهی های safe استفاده کنین مثل قزل آلا)

٥. آنچه میخورید روی بدنتان تأثیر دارد. کلسیم به ویژه به جلوگیری از زایمان زودرس کمک میکند. منیزیم و ویتامین ث نیز از زایمان زودرس پیشگیری می کنند.
مصرف روزانه ١٢٠٠ میلی گرم کلسیم معادل ٨ لیوان شیر و ٧٥٠ میلی گرم منیزیم در زنان باردار توصیه میشود( همونطور که برای متوقف کردن پروسه زایمان از منیزیم سولفات در بیمارستان استفاده میشود).
داشتن رژیم غذایی غنی از ویتامین ث به سالم ماندن کیسه آب برای مدت طولانی تر کمک میکند.
از غذاهای افزایش دهنده التهاب پرهیز کنید . مانند روغنهای گیاهی اشباع نشده ( روغن های آفتابگردان، سویا ، ذرت) و گوشتهای فرآوری شده.
هرچه میتوانید بیشتر و بیشتر میوه و سبزیجات بخورید چون التهاب را که از عوامل زایمان زودرس است کاهش می دهند.

حتماً ویتامینهای پری ناتال را مصرف کنید.

٦. زنان حامله ای که افسرده یا مضطرب هستند دو برابر بیشتر احتمال زایمان زودرس دارند و بنابراین درمان این مشکلات ضروریست.
استرس مزمن و شدید از علل زایمان زودرس است.
حواستان به گفتگوهای درونیتان باشد. مثلاً اگر ناخودآگاه باورهایی نظیر "بچه ی من زود به دنیا می آید " را اختیار کرده اید ، آن باورها را به باورهای درست تغییر دهید نظیر :
" رحم من آرام و ساکت است "
"بچه من دارد رشد میکند و کامل میشود تا برای زندگی خارج از رحمی آماده شود"
"آرام و ریلکس ماندن به بدن من کمک میکند که بچه را به صورت ایمن در درونم نگه دارد"
مدام این تأکیدهای مثبت را برای خودتان تکرار کنید.

از هر روشی که میتوانید برای کاهش استرس خود استفاده کنید. با دوستانتان درباره احساستان صحبت کنید یا در دفتر خاطراتتان بنویسید.
کاهش استرس و مراقبت از سلامت احساسی تان شانس شما را برای کامل کردن دوران بارداری زیاد میکند . افزایش هورمون کورتیزول باعث افزایش ریسک زایمان زودرس می شود.

تصویرسازی ذهنی : ذهن و بدن شما بسیار مرتبطند. با تغییر افکار و احساساتتان میتوانید باعث تغییر در بدنتان شوید.
رحمتان را تجسم کنید که آرام و ریلکس است و از بچه محافظت میکند و تا زمانی که موعد آن نرسیده دهانه ی رحم را بسته نگه میدارد.

٧. دوری از اکسی توسین و پروستاگلاندینها !
این دو هورمون های اصلی مسئول زایمان هستند . باید از آزادشدن این دو هورمون بپرهیزید. این کار را با استفاده از کاندوم در حین نزدیکی انجام دهید زیرا مایع منی حاوی پروستاگلاندینهاست که دهانه رحم را نرم میکند و منجر به شروع انقباضات میشود.
تحریک سینه و نوک سینه و ارگاسم هم باعث آزاد شدن اکسی توسین میشود ، هورمونی که انقباضات رحمی را آغاز میکند.

٨. مدت زیادی را در وضعیت خرس قطبی بگذرانید (polar bear position) ! ( عکسش رو توی گوگل بزنید براتون میاره )

این وضعیت فشار را از روی دهانه رحمتان برمی دارد.
نویسنده میگوید : من شخصاً زنی را میشناسم که انقباضات زودرس داشت و سرویکسش تغییر کرده بود و با این کار دوباره دهانه رحمش بسته شده بود
این وضعیت بچه را به سمت ریه های شما نزدیک و از دهانه رحم دور میسازد.
روزی ٤ بار و هر بار ١٥ دقیقه را در این وضعیت بگذرانید.

٩. اگر سابقه زایمان زودرس دارید ، یک نوع هورمون مشابه پروژسترون که دکتر تجویز میکند هم میتواند با مهار انقباضات و کاهش التهاب جلوی زایمان زودرس را بگیرد."

١٠.استراحت و ریلکس کنید . بیشتر اوقاتتان را در خانه و مشغول استراحت باشید تا انجام کار.

١١. وزنتان راکنترل کنید. اضافه کردن بیش از اندازه وزن در طی بارداری میتواند منجر به دیابت بارداری و مسمومیت حاملگی شود که هر دو احتمال زایمان زودرس را بالا میبرند. ریسک فاکتور دیگر ، اضافه کردن وزن خیلی کم است.
اضافه وزن مناسب بین ٢٥ تا ٣٥ پوند است.

١٢.خوب بخورید. رژیم غذایی متعادل داشته باشید. به ویژه مصرف مواد زیر:
اسیدهای چرب امگا ٣ ( ماهی سالمون ، تخم مرغ، گردو)
ویتامین آ ( هویج ، زردآلو ، بروکلی)
ویتامین ث ( مرکبات ، توتها ، فلفلهای دلمه ای)
ویتامین ای ( مغزها ، انبه)
کلسیم ( لبنیات و آبمیوه های غنی شده )
منیزیم ( حبوبات ، ماست ، موز ، کنجد، زردآلوی خشک شده )
آهن ( گوشت قرمز، میوه های خشک ، محصولات سویا)
زینک ( بوقلمون، گوشت ، ذرت ، تخم مرغ)
فولیک اسید ( موز، پرتقال ، برگهای سبز)

حداقل ٥ وعده کوچک غذایی و یا سه وعده اصلی و دو میان وعده در روز داشته باشید، تا مواد غذایی به صورت آهسته و پیوسته به جنین برسد.

١٣. روزی حداقل ٨ لیوان مایعات بدون کافئین بخورید و اگر هوا گرم است یا ورزش میکنید بیشتر. دهیدراسیون ( از دست رفتن آب بدن ) میتواند منجر به انقباضات زودهنگام شود زیرا با کم شدن آب بدن ، حجم خونتان کاهش یافته و غلظت هورمونی که منجر به انقباضات می شود ، یعنی اکسی توسین افزایش می یابد .

١٤. ادرارتان را نگه ندارید چون میتواند باعث برافروخته شدن مثانه و درکنار آن تحریک رحم و شروع انقباضات شود . همچنین میتواند منجر به عفونت ادراری شود که دلیل دیگر انقباضات زودهنگام است.

١٥. در زنانی که رحمهای تحریک پذیری دارند ، انقباضات ممکن است با هر حرکتی نظیر بالا و پایین رفتن از پله ، خم شدن و همچنین دست دراز کردن برای برداشتن اشیاء ، آغاز شوند.

٢ نوع تست برای پیش بینی زایمان زودرس در زنانی که سابقه آن را دارند وجود دارد:

١- تست fetal fibronectin یا fFN که نوعی پروتئین رو در واژن که تنها به هنگام انقباضات رحمی یافت میشود، تشخیص میدهد . اگر منفی باشد میتواند خیالتان راحت باشد که ظرف چند هفته آینده بعید است دچار زایمان شوید و اگر مثبت باشد احتمال زایمان زودرس زیاد است و پزشکتان میتواند گامهایی برای پیشگیری از آن بردارد.

٢- تست دیگر طول دهانه رحم است که اگر در حال کوتاه شدن یا باز شدن باشد پزشکتان باید اقدامهایی برای پیشگیری انجام دهد مانند استراحت یا دوختن دهانه رحم.

برای تشکیل کیسه آب قوی و تقویت کیسه آب مواد غذایی زیر بسیار مؤثرند :

١. ویتامین ث ( فلفل شیرین ، کلم پیچ ، توت فرنگی ، بروکلی ، پرتقال ، طالبی)

٢. بیوفلاونوییدها ( مرکبات ، گیلاسها ، انگورها و آلو)

٢. زینک ( صدف، همبرگر ، گندم و خشکبار)

٢. غذاهای غنی از بتاکاروتن ( میوه ها و سبزیجات نارنجی و زردتیره مثل کدوتنبل ، کدوحلوایی، هویج، طالبی ، گوجه فرنگی)

٤. سبزیجات با برگ سبز تیره ( مثل اسفناج ، کاهوهای با برگ تیره)

٥. داشتن مقدار کافی پروتئین در غذای روزانه ( حدود ٨٠ گرم در روز) مثلاً به این صورت:
روزی ٢٥ گرم گوشت قرمز
٢٥ گرم مرغ
١٥-١٧ گرم ماهی
ماست یک فنجان ( ٨ گرم)
حبوبات نصف فنجان (٧ گرم)
بادام
تخم مرغ یک عدد بزرگ ( ٦ گرم)

نکته های پراکنده:

مصرف قرص ١٠٠٠ میلی گرم ویتامین ث از قبل و در طی بارداری به تقویت بافت کیسه آب بسیار کمک میکند چون در تشکیل کلاژن شرکت دارد ( البته با دکترتون مشورت کنید ولی من شنیدم این ویتامین چون محلول در آبه ، اضافیش از طریق ادرار دفع میشه و ضرری نداره ولی کلاً رژیم غذاییتون رو غنی از ویتامین ث کنید)

ویتامین ث به ترمیم محل بریدگی رحم پس از سزارین نیز بسیار کمک میکند . اصولاً به تشکیل بافت همبند قوی در بدن کم میکند.

در جایی اومده که مصرف روزی یک Emergen-C packet در ١٥ هفته آخر بارداری به پیشگیری از پارگی کیسه آب کمک میکند.

همچنین ماست پروبیوتیک و probiotic supplement ، دفاع بدن را در برابر عفونت بالا میبرند ( عفونت از علل پاره شدن کیسه آب است)

همچنین گفته شده دریافت دوز کم آسپرین ( ٧٥ میلی گرم در روز) از هفته ١٦ تا ٢٨ کمک کننده است.
کیسه آب پاره میشود چون پروستاگلاندینها زودتر از موعد در بدن آزاد شده و آسپرین مهار کننده ی پروستاگلاندینهاست.

همچنین رژیم غذایی با پروتئین بالا و کربوهیدرات کم به ضخیم شدن کیسه آب کمک میکند.

بعضی میگن ٦٠٠ میلی گرم ویتامین E ، برای سلامت رحم مفید است.
النا همه زندگی ما...
2728
سلام به همه ی مامانای گللللللل دلم تنگیده بوداااااااااااااا

مرسی از تسلیت همگی امیدوارم غم نبینید.

من از اصفهان اومدم اما داییم و مامانمم بلافاصله اومدن پیشم ترسیده بودن شدید و اینکه خودشونم پیشم باشن خیالشون راحتتره.

راستی بنده دوربین فیلمبرداریمونو فرمت کرده بودم و مجبور شدم بدم ریکاوری امروز فیلمهاشو ریختم کامپیوتر و فیلمهای زایمانمو میدیدم .وااااااای چه حس خووووووووووووووبی بود کاش میشد شما هم ببینید ادم ذوقش میگیره.خلاصه کلی لذت بردم.

تابته جان

منم وزنم بالاست و توی بارداری 12 کیلو کم کردم و نینیم خداروشکر به نسبت دختر اولم که 25 کیلو اضافه کردم درشت تره.ربطی به وزن نداره

قو جون وایییییییییی مبارکه غر نزدنت خواهرررررررررررر

چه خوب که راحت میخوابی.خاطرات زایمانو نخونید فیلمم نبینید من سر زایمان قبلیم خییییییییییییییییییییییییییییییلی میترسیدم شبها کابوس میدیدم همش مربوط به خاطرات زایمان بود.خودم که زاییدم خییییییییییییییییییییییییییلی راضی بودم

مامانای تهرانی و کرجی نمیخواین یه قرار با شکم قلمبه بزارین؟؟؟؟

راستی اسم دخمل منم نیلا شد به لیست اضافه کن لطفا

نازنین الف جون

مبارکه مرخصیت عزیزم انشالا کلیییییییییی بهت خوش بگذره.راستی ایزوپرین برای چیه؟

راستی من 6روز بعد زایمانم تنها برای فوتوتراپی بیمارستان با سوفیا موندم و بعدشم مامانم مجبور شد به بابام برسه چون مسموم شده بود شدید و خودم دیگه کارهامو کردم.18 روز بعد حاملگیم عروسی رفتم با کفش 10 سانتی کلییییییی رقصیدم.

سنا جون و نازنین جون بالش بارداری عالیههههههههههه از درد لگن و کمر توی خواب جلوگیری میکنه حتما امتحان کنید

مامانای گل نینی تکون نمیخوره اب قند بخورید به پهلوی چپ بخوابید و منتظر باشید جیک جیکاتون کمر و پهلوهاتونو به لگد مزین کنند

لیلیان 2 عزیزم

منو همسری هم همچنان پا بر جاییم دختر اولمم که حامله بودم تا ماه اخر یکهفنه به زایمان هنوز رابطه داشتیم بعدش دیگه دورمون شلوغ بود و قت نشد اگه نه من پایه هستم شدییییییییییید

نینی خاهرت مبارک خاله جان.اسم خواهر من دلارامه دخترم بهش میگه اله دیدی یعنی خاله دلی.کلییییی قند توی دلش اب میشه

مامان امین جون خریدات مبارک

من هنوز تخت پارک دخترمو از ویبره و موزیکالش استفاده نکردم یعنی باطری ننداختم هنوز

مامانای قند و نبات من سونو سه بعدی میخوام جای خوب که وقت گیریشم سخت نباشه شاکری و نرگس نباشه هر جای دیگه که سی دی هم بده بهم ادرس میدید لطفا مرسیییییییییییی

بوووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووس از روی ماه همتووووووووووووووون

سلام عزیزم قند ناشتام 108 بود و بعد از خوردن گلوکوز 238 بود اما دقیقا تو دوره ی زمانی ای بود که فشار عصبی بدی روم بود . بعد از اینکه رفتم بستری شدم بدون دارو قندم 60*70-80 نهایتا 90 بود ناشتا . از وقتی هم مرخص شدم اصلا مواد قندی نخوردم اما با این حال می ترسم آز بدم .

bitamira جون من رژیم نگرفتم ماه های اول ویارم بد بود نه برنج می تونستم بخورم نه وشت و مرغ 3.5 لاغر شدم اما باز برگشتم به وزنه اولیه ام یعنی حدود 3.5 کیلو چاق شدم .
ما هم هنوز اسم برای نی نیموم انتخاب نکردیم . نی نیم دختره از کتاب اسم بگیرید تا اینترنتم زیر و رو کردم اما چیزی به دلم نشست . اگر تونستید راهنماییم کنید . ممنون دوستای خوبم .
هنگامی که دری از خوشبختی به رویمان بسته می شود ، دری دیگر باز می شود ، ولی ما اغلب چنان به در بسته چشم می دوزیم که درهای باز را نمی بینیم .
سلام دوست جونیا خوبین خوشین سلامتین؟
من دیروز رفتم عروسی. عروسیه خوبی بود و زندایی شوشو هی بهم گفت تو حامله خوشگلی هستی و خواهرش هم تایید کرد هی میگفت ببین چقدر خوبه خانمای حامله بیریخت میشن ولی الناز خوشگله نه لباش ورم داره نه صورتش پف کرده تازه شکمش هم معلوم نیست که هفت ماهشه.
خلاصه هی از من تعریف کردن و منم ذوق کردم البته خبر ندارن که چقدر پوستم و موهام تیره تر شده. موهام که پرکلاغی شده پوسستم هم دو درجه تیره تر از فبل شده.
زیر بغلام هم خیلی تیره شده و لک افتاده دیروز شوشو با یه غصه ای نگام میکرد و میپرسید: اینا واقعا بعد زایمان میره آخه من صورتم سبزه است ولی بدنم سفید بود حالا خیلی تیره شده و بعضی جاها لک افتاده.
کلا این پسرک منو سیاه کرده امیدوارم خودش به باباش بره سفید بشه.

شیما جون:
چه خوب خواب نینی رو دیدی خیلی میچسبه هی آدم ذوق میکنه.

ضحی جون:
چه خوب که خانومه تحملش بالا بوده من 5شنبه رفتم ابروهامو بردارم یک اشکی میریختم که بیا و ببین حالا موندم درد زایمانو چجور میخوام تحمل کنم.
راستی شما که طبیعی میخوای قصد داری مامای خصوصی بگیری؟ راجع به زایمان فیزیولوژیک به کمک ماما خصوصی چیزی شنیدی؟

ماری جون:
سعی کن ورزشاتو انجام بدی من معمولا اگه حرکات مربوط به بالاتنه رو انجام ندم کگل رو سعی میکنم حتما هر روز انجام بدم.

نگار جون:
فکر میکنم خواب همه یه جورایی بهم ریخته منم تند تند بیدار میشم و نگران نینی هستم دیشب هی بیدار میشده میدیدم طاق باز خوابیدم اعصابم خورد میشد خلاصه تا صبح نفهمیدم چجوری خوابیدم.
بابت اطلاعات خوبت هم ممنون.

بیتامیرا جون:
خدارو شکر که مشکل نخوابیدنت حل شده برا خانم حامله استراحت خیلی واجبه.

نازنین جان:
مرخصیت مبارک من که حداقل تا آخر مهر اداره تشریف دارم هنوز اون سربازی که بهم دادن تا بیاد کار منو تحویل بگیره افتخار ندادن تشریف بیارن قرار بود از اول شهریور بیاد کار منم پیچیده است فقط خودم سر در میارم.

مینا جون :
کلا شیرین شدیم بین جوجه ها حرکت میکنن نگرانیم نمیکنن نگرانیم کلا نگرانیم.

مامان امین جون:
تخت و پارکت مبارک خیلی خوشگله انشااله به سلامتی.

لیلیان جون:
خدارو شکر که مشکل حل شده انشااله که دلخوری ها هم برطرف بشه.
خدا خواهر و خواهر زاده ات رو سلامت کنه چه باحال دو تا خواهر با هم حامله شدین و بچه هاتون با فاصله کمی بدنیا میان.

پرنار جون:
کاش یه سر بیای ما رو از حال خودت باخبر کنی.
همه بر سر زبانند تو در میان جانی **** چه مکانی بهتر از جان که تو در میان آنیLilypie Second Birthday tickers
2738
غزاله جون سونو نیاوران نبش میدان باهنر یا بیمارستان پاستور نو توی میدان آرژانتین
هنگامی که دری از خوشبختی به رویمان بسته می شود ، دری دیگر باز می شود ، ولی ما اغلب چنان به در بسته چشم می دوزیم که درهای باز را نمی بینیم .
سلام بر همه خوبین
momy eli عزیزم اینا به خاطر رنگدونهایی که بچه ترشح میکنه اینو دکتر بهم گفت من کلا سفید بودم ولی دور ناف و تا پایینش مشکی شده بود دخترم بوره ولی مثل من نه موهاش طلایی قهوه ایی بعد زایمانم هم کمککم محو شد
منم عضو مینی کار شدم براحتی میتونیم کسب درامد کنید کلیک کنید واقعا می ارزه http://www.minikar.com/signup.php?REF=bWFoc2hpZF9rYXNyYWVpQHlhaG9vLmNvbQ==
سلام مامانای عزیز و مهربون

امیدوارم حال خودتون و نی نی هاتون خوب باشه

عزیزان من یه سوال دارم ازتون

کسی تخت و پارک خریده؟؟؟ آیا کسی بودهکه از خریدش ناراضی باشه؟؟؟ به نظرتون تخت و پارک بهتره یا تخت نوزادی چوبی؟؟؟

من واقعا مردد شدم نمیدونم کدومش بهتره و جمع و جور تر و مناسب تره هم برای خودم هم برای راحتی بچه

اینم بگم که به دلیل اینکه یه خواب بیشتر نداریم نی نی پیش خودم میمونه تو اتاق خودم کنار تخت خودم

با این اوصاف میشه بهم بگین کدوم بهتره آیا؟؟؟؟

بعد چجور کمدی بهاش ست کنم؟؟؟ اصن کمد میخواد یا چی؟؟؟ کاملا گیج شدم. شما که تخت و پارک گرفتین چه جور کمدی باهاش ست کردین؟؟؟؟

یکی منو از این حالت پریشونی بیاره بیرون لطفا... مچکرم و منتظر جواباتون هستم
خدايا به خاطر وجود خانوادم و همسرم و پسرم هزاران بار شكر💖💖💖
سلام ماماناى ابان ماهى من امروز اینجا رو پیدا کردن خیلى مفید بود ممنون میشه راهنماییم کنید،من٢٨ هفته باردارم دو بار سقط داشته ام و سابقه کم کارى تیروییدروزى یکى هپارین مى زنم هفته اى یکى پرولوتونیک هفته هم هست که انسولین مى زنم ولى قندم پایین نمى اد ناشتا١٢٠ دو ساعت بعد غذا١٤٠تا١٦٠ تکوناى نى نى ام هم خی لى زیاد شده وواژن ام تیر مى کشه به. کترم گفتم کفت استراحت کن کلا بى خیاله کسى شرایط من رو داره یا داشته میشه راهنماییم کنید

نگارجون ممنون از اطلاعات خیلی خوب ومفیدت،
غزاله جون واقعآ؟؟ من تعجب میکنم ازاینکه بعضیها همچنان ادامه داره رابطشون!
چجوری میشه آخه؟. پس سر ماها کلاه رفته حسابی!من واسه خودم ناراحت نیستم
طفلی شوشو گناه داره. دیگه نمیشه کاری کرد،نمیدونم تاچندوقت بعدسزارین..
بعدش که فک کنم یکمدت خونریزی داریم و اینقد کار وبیدارخوابی هست که فرصت
چیزدیگه ای نیست!

Tabte joon
من که کلآ مخالف این آز گلوکز هستم، چرته بخدا،، منم وحشتناک بالانشون داد مخصوصآ بعدگلوکز
امابه توصیه دوستای اینجا آز بعدصبحونه دادم کللللی اومدپایین،الانم دیگه دنبالش نمیرم.فقط مراعات میکنم
میوه های شیریم مث انگوروخربزه رو تعطیل کردم،شیرینی و نان لواش وتافتون روهم تعطیل کردم.حالمم خوبه!
پس قندم بالانیست!! شمام برویک آزمایش ناشتاودوساعت بعدصبحانه ،، ببین چطورمیشه.

مامی الی جون خوشبحالت که خوش تیپ رفتی عروسی. چشت نکنن.. خیلی خوبه که اینجوری آدم باردارشه،دوس داره 6تابچه بیاره.
وقتی تیپت و صورتت مخصوصآ فرق نکنه وزیباترشه.چراکه نه؟!
منم جالبه که سر بچه اولم کلی ورم کردم وصورتم ودماغم گردوقلمبه شده بود بینیم تمام صورتم وگرفته بود
اماسراین نمیدونم چرابااینکه توماه8هستم هنوز صورتم اون حالت خودش وداره بینیم بهیچ عنوان تکون نخورده.کلا صورتم خوشگل شده
میگن پسردارا خوشگل میشن( البته بگم ها من بینیمو 4ساله عمل کردم. اماواقعآ فک میکردم وقت بارداری دوباره مث اول گوشتی میشه!
بهم گفته بودن که بینی عملیها وقت حاملگی خیلی دماغشون گنده میشه، ولی خداروشکرنشد..)))
حالانمیدونم میخادماه9 یهو ورم کنم وپف کنم یانه، چش نکنم خودم و...

2706