2726
عنوان

مامانهای آبان 92+ نی نی های ناز و سالم و باهوش

| مشاهده متن کامل بحث + 1218382 بازدید | 15785 پست
پگاه جوون نوشته بودی نمیدونم این جیغ و یغ ها واقعیه یا لوسه یه چیزی یادم افتاد، 2 سال پیش دستم شکسته بود بعدش برای فیزیو تراپی رفتم، میدونی که فیزیوتراپی یه جریان برقه که یه گز گز خاص داره وخیلی همگقابل تحمل نیست، اخانمه که میذاشت از خیلی کم جریان رو شروع میکرد تا جایی که میتونستی تحمل کنی، من که رفتم روز اول برام خیلی کم گذاشت، منم خوش و خرم ، اومد گفت تعجب میکنم صدات در نمیاد چون معمولا خانم ها 5 دقیقه تحمل میکنن تو الان نیم ساعته صدات در نیونده گفتم اخه خیلی ضعیف بود، روز بعدش گفت من زیادش میکنم هر جا ناراحت بودی بگو، هی زیاد میکرد ، من چیزی نمیگفتم خودش نیپرسید راحتی? منم میگفتم اره، یه دفعه گفت دختر آخرشه دیگه بیشتر لز این نمیشه، واقعا راحتی? گفتم اره . داشت شاخ در میاورد، دیگه روزای بعد بی چونه میرفت سراغ درجه اخر. اینو گفتم بدونی درجه تحملم خیلی بالاست، همون روزی که دستم تو خیابون خوردم زمین شکست با دست شکسته و پای زخمی پاشدم رفتم کلاس، بعد کلاس زنگ زدم شوهرم اومد منو برد بیمارستان،
ولی واقعا اندازه درد زایمان رو نمیدونمگچقدره، یه کم استرسی ام به خاطرش

Lilypie Maternity tickers

*** نیلی جون آره کفشا خیلی بزرگ دیده میشه تعجب کردم،
الهههههی عجب شوهر بااحساسی داری،طفلی چقد هوس نی نی کرده،،بزاربیاد
دنیات و عوض میکنه،زندگیت وشیرین میکنه.ایشالا بسلامتی بیادوخوش پاقدم باشه..
مامان نسیم جون من فیلم سزارین و قبلش دیده بودم،،قبل اینکه پگاه جون بگه دیده بودم..
خیلی بدبود واقعآ کاش نمیدیدم،

**

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728
سلام بر دوستان عزیز.
من همه فیلمای سزارینو دیدم اگه صدتا دیگم ببینم باز نظرم عوض نمیشه و سزارین میکنم.علم پیشرفت کرده دیگه درد چرا؟درد کشیدنو جیغ زدن مال زمان مامان بزرگا بوده.حداقل شهر ما اصلا فرهنگ طبیعی زایدنو نداره از بس که با زن باردار بد برخورد میکنن و بهش توهین میشه و هیچ دکتر متخصصی حاضر نیست چند ساعت بالای سرش بایسته تا بچش طبیعی به دنیا بیاد.آدمو میسپارن دست یه مامای ناشی که اونم هی داد میزنه ساکت باش چه خبرته،زور بزن ،واییییییی حتی نمی تونم این نوع برخوردو تحمل کنم. فرهنگ ما با خارج از کشور فرق میکنه اونا به زن باردار احترام میزارن ویکی از دلایل دیگه زایمان طبیعی هزینه خیلی خیلی بالای سزارینه که اونجا مشمول هیچ نوع بیمه ای نیست و اگرم آدمای مهمشونم طبیعی بچشونو به دنیا میارن به خاطر اندام و لباسای سکسیه که میپوشن . مامان خود من 2 تا بچشو طبیعی به دنیا آورده ولی بعدش کلی مشکل براش پیش اومده و افتادگی مثانه پیدا کرده که 1 ماه بعد به دنیا اومدن برادرم مجبور شد باز عمل جراحی کنه و میگه مامای بالای سرم از بس بداخلاق بوده و داد میزده که وقتی تموم شده یکی محکم زدم تو گوشش.

شیوانا جون من امروز وقت دکتر داشتم هفته 28 هستم و 2 ساعت قبلش خودم رفتم آزاد سونو انجام دادم اگه میذاشتم دکترم برام بنویسه اون میگه اصلا لازم نیست.برای آزمایش قندم خودم بهش گفتم برام بنویسه اونم نوشت
سلام
شیما جان یه کتاب هست به نام:همه مادران سالم می مانند اگر...نوشته الیزابت فنویک ترجمه زهرا ترکی.تمام مراحل نگهداری از نوزاد رو با عکس و جزییات دقیق توضیح داده هم دختر هم پسر.برا من که خیلی مفید بود.با عکساش کلی خیال پردازی میکنم...
نارنین جان من دیشب تا صبح هر چی میخواستم پهلو به پهلو بشم یاد شما میوفتادم و به نی نی میگغتم اماده باش می خوایم سوار ترن هوایی شیم...
آز قند هم معمولا به کسایی که یشکوک باشن مینویسن مثلا وزن زیاد اضاف کرده باشی...
البته تجربه من که تو این ۵ ماه ۸ تا دکتر عوض کردم میگه این دکترا اکثرشون فقط فکر پولن و حواسشون نیس دارن چیکار میکنن(من شیرازم)
منم تاریخ پریودیم با سونوم ۲ هفته فرق داره که دکترم با تاریخ سونو برام محاسبه میکنه
نیلی جون وای جووووووووونممممممم منو شوهرمم عاشق دختریم چیزای دخترونه می بینم کلی غش و ضعف میرم.خدا برات حفظش کنه ایشالا..ما تو فامیلامون ۶ تا حامله داریم که ۵ تاشون پسر دارن منم که نمی دونم گلم چیه ولی همه اطرافیان که سونو سر خود دارن میگن حالتات به پسر می خوره.ایشالا که هر کی منتظر نی نی هست به زودی یه نی نی سالم بیاد تو بغلش
مامان نسیم من این دفعه که وقت دکتر گرفتم وقت یه دکتر مرد گرفتم شوهرم فک کنم بنده خدا غیرتش زده بود بالا اما نمی خواست زور گو جلوه کنه کلی خودشو به این در و اون در زد که مردم پشت سرت حرف می زنن و زنا تو هر کاری موفق ترن و شرایطتو بهتر درک می کنن مردا ادمای کثیفی هستن و الخ...منم بهش گفتم قربونت برم شکم من می خواد پاره شه یا شما؟؟؟؟من باید بتونم به کسی که می خوام خودمو بسپارم بهش اعتماد کنم بنابرین استرسمو بیشتر نکن!!!!!!دیگه حرفی نداشت بزنه!!!دلم براش سوخت که اینقد زن زورگو و خودسری داره :p
سلام به مامان ها و نی نی گولوها

مامان نسیم و نازنین وساحل و BITAMIRA مرسی از اینکه جوابمو دادین

مامان امین جون شما که سزارین شدی ایا واقعا یک ربع طول میکشه ؟؟ درد بعدش چطوریه چقدر طول میکشه تا سر پا بشیم ؟؟؟

مامان مسی جون منم هفته ای که توی سونو نشون میده همیشه یک هفته از تیکرم جلوتره

نیلی جون خوش به حالت که خریدا تموم شد مبارک باشه من تازه بعد از ماه رمضون می خوام شروع کنم
پسر کوچولوی نازم به امید خدا به زودی صاحب یه خواهر نازوکوچولو میشه خدایا عاشقتم
سلام
لیلیان جون دکتر منم مرده من از قبل بارداریم و برای مشکلاتم پیشش میرفتم واقعا آدم با تجربه و دلسوزیه و هم سن پدربزرگمه .کارای معاینه و صدای قلب بچه رو یه خانم انجام میده .خودش فقط سرازین میکنه که دستش شفاس

دختر داییم 6 ماه پیش بچش به دنیا اومده تعریف کرد که من همش دنبال یه دکتر زن خوب بودم و از مرد خجالت میکشیدم.وقتی خواستن منو سزارین کنن بی حسی زدن، گفت تو اتاق عمل مرتب این مردا میامدنو میرفتن و بالای سرم بودن منم هی خجالت میکشیدم و گریه میکردم که ترو خدا یه ملافه رومن بکشین این مردا اینجا چیکار میکنن ؟که دکترم گفت اه بسه دیگه خواستی بچه نیاری باید فکر اینجاشم میکردی.گفت منم داد زدم من به یکی شوهر کردم نه ده تا. بعدشم بهم گفت اگه میدونستم همین دکترو انتخاب میکردم
سلام به همگییییییییییی
من تمامی بررسی هام در مورد پوشک به پایان رسید.
در مورد مارک به ترتیب:

1.پمپرز (لهستانی یا ترک) . که بسته بندیش این شکلیه با همین تعداد استاندارد:

سایز 1:
67637790376297117662.png

سایز2:
31487877147135538325.png

یه بسته بندی سفید رنگ هم با تعدادای دیگه داره که من دیروز که توو فروشگاه بودم فروشنده گفت مدام از این مرجوعی دارم. خودمم دیگه نمیخوام بیارم. چون میان میگن زیاد ازش پس میده.ظاهرن جنسش یه کم با این سبزا متفاوته. تعدادشم توو بسته بندی با این سبزا فرق داشت.

2. مولفیکس خارجی
3. اوی بی بی
4. هاگیز . جان ب ب . کانفی خارجی .

و البته اگه میخواید ایرانی بخرید خیلی مراقب باشید و اصن آزمایشی نخرین. حتمن با بررسی کامل و امکان تعویض بخرید.
و اصن مولفیکس ایرانی نخرین چون پای بچه ها رو سیاه میکنه.

من دیروز بالاخره پمپرز یافتم و با کلی ذوق مرگی خریدم.
یه بسته سایز 1 که از 2 تا 5 کیلوه و 50 تائیه. بسته ای 40 تومن
چهار بسته سایز 2 که از 3 تا 6 کیلوه و 86 تائیه. بسته ای 47 تومن
آقای فروشنه گفت که تعویض هم میکنه. هم سایز و حتی اگه خواستین مارک. اما اگه روند وزن گیریش نرمال باشه اینا تا 2 ماهگی رو جواب میده و نیازی هم به تعویض سایزشون نیست.

شیما جون
خیلی شلوارش خوشگله. یه روز باید همت کنم برم تائیس. مسیر طولانی کرج و تهران کلافه ام میکنه.

مامان نسیم جون
سزارینه رونبینی هم بهتره. من داشتم سکته میکردم دیدم.اما طبیعیه که تر تمیز بود. من آرزومه این جوری بزام.
گرچه تصمیمتو گرفتی اما به نظر من دکترتو 2 تا نکن. کلی دودلی درست میشه برات. یه دکتر پیدا کن که باهاش راحتی و بهش اعتماد داری.
ممنون بابت شماره و آدرس اکبر آبادی.کلاساشم به نظر من حتمن برو.چون کلی به آدم آمادگی ذهنی میده. منم میخوام برم ببینم کسری کرج داره این کلاسا رو یا نه.
چه داستانی داشتی با دستت!!!! آفرین که این همه تحملت بالاست. خیلی خوبه که آدم با صبوری اون لحظات رو بگذرونه.البته درست همون جوری که میگی به آدم نمیگن که درد زایمان از چه جنسیه و تا چه حدیه. همین آدمو نگران میکنه.

شیوانا جون
سونوی دو بعدی ضرر خاصی واسه جنین نداره. حالا تو هم که هر روز نمیخوای بری سونو. برو با خیال راحت جنسیتشو دریاب و بیا.
یه سونوی سلامت توو هفته 28 هست. اما همه دکترا لازم نمیدوننش. حالا اگه تو دوس داری بری میتونی خودت بری. یا صبر کنی تا 4 هفته دیگه یه هویی سلامت و جنسیت رو با هم بری.از قند هم توو هفته های 24 تا 28 هست. اما شاید دکترت یه چی میدونه اینا رو برات نمینویسه. بهتره بهش اعتماد کنی.

نازنین جون
ممنون بابت اون همه تعریفات. شرمنده ام میکنی.
کاملن باهات در مورد ندونستن خیلی از مسائل پیش پا افتاده موافقم. همین موضوعم باعث بیشتر دردسرای ماست.
خوش به حالت که دل دیدن سزارینه رو داری... البته در مورد طبیعی هم یه جورائی هولناکه ها اما بازم من ترجیحش میدم.

نیلی جون
کفشای دخترت مبارک باشههه

ابریشم جون
تو کوجاییییییییییییییییییییییی؟ خیلی وقته هیچ خبری ازت نیست.
کسی شماره از ابریشم نداره؟؟؟

آیساااااااااااااااااا جون
تو چی شدی ؟؟؟ بابا یه خبر یه خطی از خودتون بذارین اقلن.
Lilypie First Birthday tickers

چندتا اعکس ز لباسای دخترم
http://upload.tehran98.com/upme/uploads/fd88917bce4be7421.jpg
http://upload.tehran98.com/upme/uploads/fd886cc1db6fe4952.jpg
http://upload.tehran98.com/upme/uploads/a974c3af75efb4e53.jpg
http://upload.tehran98.com/upme/uploads/a97402a069cc778b4.jpg
http://upload.tehran98.com/upme/uploads/a97404df949aa5ef5.jpg
یه سوال..تخت چوبی که سفارش دادید گهواره اش تکون می خوره یا ثابته؟
من خودم می سازم سرویسشو اما یراقی که برا تکون خوردنش لازم دارم 280 تومنه ..به نظرتون این کارو بکنم یا یه گهواره جدا که ارزونترم باشه بخرم؟؟!
سلام مامانا خوبید؟

پگاه جونممممممم این بیمارستان اکبر آبادی یه بارم تو اخبار نشون داد برای همین که خیلی طرف دار زایمان طبیعیه این شماره شه 55632277-55637048 تو خیابون مولوی استگاه باغ فردوس.
منم تعریف ازش زیاد شنیدم.
وای وای تبریک شرمنده کردی برای آزمایشت انشاالله همه چی خوب باشه.راستش من همیشه سرگیجه دارم فکر میکنی از چی میتونه باشه یعنی همیشه فشارم پایینه و باید هی سرم بزنم؟
تو به من لطف داری که یادم هستی و با نبود یه روزه ی من سراغم و میگیری بوسسسسسس برای دوست جیگملی مثل تو.منم تو زایمان طبیعی فقط از قضیه ی برش و بخیه میترسم کاش میشد ولی انقدر این دکترامون ....... گشاد تشریف دارن که میخوان زود قضیه رو فیصله بدن.دختر دایی من تو بابک زایمان کرده.
وای پگاه مردم سزارین و دیدم واقعا طبیعی خیلی بهتر حق داشتی فشارت بیاد پایین خیلی چیز چندشی بود.وای من اگر مجبور به سزارین بشم همش میخواد این صحنه ها یادم بیفته حالم بد بشه.بیا بالا آوردن و من و تو امتحان کنیم اگر کاری بود به بقیه توصیه کنیم.

شیما جونم با فضول دونم چی کار کنم که همیشه فعاله.

نازنین جونم مرسی که جواب دادی اتفاقا منم همین کارو میکنم اول طاق باز میشم بعد میچرخم به پهلو.

مامان مسی تاریخ سونو حساب میکنن.

ابریشم ، آیسا 63 ، آیسان ، قووووووووووو کجایین ؟؟؟؟؟؟؟
Lilypie Premature Baby tickers
سلام مامانای مهربون و چشم انتظار :)
امیدوارم همتون خوب خوب باشید ..... من که همش براتون دعا میکنم

جونم براتون بگه بالاخره بعد از شش ماه منم مجبوری رفتم بیمارستان .... اونم بایه درد عجیب غریب ... زیر دلم خیلی درد میکرد ... اما خدارو شکر نی نی تکون میخورد ...تو هر حالتی هم درد داشتم از اونجا که دکتر گفته بود دردی که با تغییر وضعیت خوب نشه حتما باید بررسی بشه بعد از طهر تا شب رفتم بیمارستان خاتم جایی که دکترم هست ... چه مامای خوبی اونجا بود ...معاینه کرد صدای قلب دخملی رو شنید گفت انقباض نداری ینی نگران نباش خبری از زایمان زودرس نیست :)
اما گفت چون درد داری الان با دکترت تماس میگیرم خانم دکتر هم برای اطمینان گفت یه ازمایش ادرار بدم و معاینه داخلی بشم کخ خدایی نکرده رحمم باز نشده باشه ... همه چیز خوب ...اما من بازم درد داشتم ... از اون دردایی که معلوم نبود از کجا ناشی شده ...بهم شیاف داد و با مهربونی گفت شاید چشمت زدن نگران نباش :)...حتی حرفی از اینکه باید خیلی استراحت کنی و از جات بلند هم نشی نبود ... اما خوب من این چند روزه خیلی مراعات کردم ... ا
اینم از ماجرای این چند روزه ما با دخملی که یه وقتایی با تکون هاش باعث درد من میشه :)

نوشته هارو که خوندم فهمیدم همه دارن انتخاب میکنن که زایمان طبیعی داشته باشن یا سزارین ... من از تجربیاتم میگم شاید براتون بد نباشه هم مال خودم رو هم مال خواهرم

خواهر من الان صاحب یک پسر پنج ساله و یک دختر یکسال و نیم است
سر پسرش درد زایمان طبیعی رو کشید اما از اونجایی که خدا چیز دیگه ای براش رقم زده بود حسین اقا تو کانال زایمان ضربان قلبش کم شد و دکترش سریع سزارینش کرد ...دردش هم ساعت 6 بعد از طهر شروع شد دکترش ساعت 10 بالاسرش بود ساعت 2 پسرش بدنیا اومد .... اصلا حالش خوب نبود ... شب خودم موندم پیشش اصلا نمی تونست پسرش رو بغل کنه که بهش شیر بده تازه اصلا شیر نداشت ...چون داروی بیهوشی باعث اختلال عملکرد بدنش شد بود...شب خوبی نبود
سر دخترش با مشورت دکترش قرار شد طبیعی بدنیا بیاردش ...از اونجا که تجربه اش بیشتر شده بود برای پیش دردها نرفتیم بیمارستان حدود ساعت 9 شب رفتیم و بازهم دکترش زود بالای سرش بود و این بار خدارو شکر بدون هیچ مشکلی ساعت 3 نصف شب طبیعی زایمان کرد و فقط یک بخیه خورد ....فقط یکدونه
یک هفته قبل از بدنیا اومدن دختر خواهرم من اپاندیسم ترکید ... و مجبور به عمل باز شدم تو همون بیمارستان ...ینی خاتم الانبیا بستری شدم ...دقیقا از جایی که سزارین میکنن حدود 8 تا 9 سانت باز کردن و من بخیه خوردم البته دست دکتر درد نکنه چون خیلی خیلی خوب بخیه زد ... اما خیلی درد کشیدم خیلی بدتر از هم سوند و بعدشم با درد راه رفتن که ببخشی تا شکمت کار نکنه چیزی نمیدیم بخوری ....اصلا باورم نمیشد که این همه درد داشته باشم ...چون تو بخش زنان و زایمان بودم تمام کسانیکه سزارین کرده بودن عین من بودن ...با درد و سرم به دست توی راهرو راه میرفتیم ... دست پرستارها درد نکنه که با روحیه خوبشون تحمل منو زیاد میکردن ...هفته بعد خواهرم رفت بیمارستان و طبیعی بچه اش رو بدنیا اورد اونیکه نمیتونست هنوز راه بره من بودم ....با اینکه خوردم درد داشتم طاقت نیاورده بودم همون نصف شبی رفتم بیمارستان وقتی خواهرم رو اوردن توی بخش باورم نمیشد که چند دقیقه پیش بچه اش بدنیا اومده داشت توی اتاق راه میرفت و موهاش رو درست میکرد از من که یک هفته از عملم گذشته بود حالش بهتر بود
در اربطه با اپی و عوارض زایمان طبیعی هم تو این چند سال خیلی تحقیق کردم ... رن های ایرانی بدلیل اینکه ورزش نمیکنن و حتی در دوران بارداری هم تمریناتی که برای زایمان طبیعی نیاز انجام نمیدن ماهیچه های کف لگنشون خیلی ضعیفه فرقی نمیکنه که سزارین بشن یا طبیعی هر دوش میتونه براشون دردسر ساز بشه .. خیلی از دکتر ها وقتی میبینن که رحم بصورت کامل باز نمیشه ترجیح میدن برای عوارض کمتر مثل افتادگی رحم اپی کنن چون فشار زاید با رحم و ماهیچه هایی که خوب کار نمیکنن نمیاد و مثل یک زخم ترمیم میشه نه اینکه باعث شل تر شدن ماهیچه ها بشن

الان شاید برای خیلی ها سوال پیش یاید مپه میشه که اول سزارین انجام داد و بعد طبیعی ... بعله میشه الان توی دنیا اثبات شده بعد از دوسال بدن بصورت کامل ترمیم میشه .... مقالات طیادی در این رابطه هست ... خیلی از دکتر هایی که ححوصله تحمل زمان زایمان طبیعی رو ندارن به راحتی تجویز سزارین میکنن ...اگه با خیلی از مراکزی که توی تهران دارن کار میکنن هم تماس بگیرید مفصل در این رابطه میتونن کمکتون کنن و مامای همراه در اختیارتون بزارن که بتونید طبیعی طایمان کنید اگر کسی خواست من با یکی از این مراکز در تماسم میتونم شمارش رو بدم

من پیش دکتر خواهرم رفتم و تا الان هم خیلی راضی ام ....شاید خودم هم بعد از یکسالو نیم گذشتن از عملم شرایطم برای طبیعی خوب باشه ... البته امیدوارم

ببخشید که خیلی طولانی شد :)

مامان امین ... شما شاید بتونی زایمان طبیعی داشته باشی ... اگه دوست داشتی در موردش تحقیق کن

bitamira جان ...اگر حای خوبی بری میتونی یک زایمان طبیعی خوب و راحت داشته باشی بدون اینکه دردهایی که عوارض دارن رو تحمل کنی ... البته قبول دارم که خیلی بیمارستان ها اصلا ماماهای خوبی ندارن که حوصله چند ساعت درد کشیدن مادر رو داشته باشن ...بیمارستانی که من رفتم کادرش همه زن بودن و خیلی مراقب رفت و امد مردها بودن ... پوششت رو کامل حفظ میکنن ...با اینکه جراح عمومی من خودش مرد بود اما من اصلا احساس نا امنی نداشتم ... وقتی اومد بالا سرم میدونستم پرستارهای اناق عمل خودشون مسایلی که برای من مهم بود رعایت کردن

مامان نسیم .... خیلی از بیمارستان های خصوصی هم کادر خوب و هم دکتر های خوب برای طبیعی دارن یک سری از بیمارستان ها فقط به خاطر مسایل مادی فقط سزارین انجام میدن درصورتیکه از هر صد زن فقط پانزده زن مجبور به عمل سزارین هستن
شیوانا جان ... دکتر من به خاطر پدرم که قند دارن و خواهرم که قند دوران حاملگی داشت برام آز قند نوشت .... برای سونو هم از هفته 20 تا حالا گفته نیاز نیست البته برای ماه 8 به بعد یک دونه سونو دhvl

عاطفه جون ...همیشه به سفر و خوشی باشی :)

شیما جون ... اتاق عمل خیلی هم ترسناک نیست ... البته بستگی به اعتماد به نفس خودت و پرستارهایی که کنارت هستن هم داره ... خریدات هم خیلی خوب بودن مبارکت باشه

پگاه جون ....ممنون از اطلاعات خوبت ... خیلی استفاده کردم ....یه سوال ... شما معماری خوندی ؟

ساحل جون ... مارک کیفم (اکی داگ) okiedog ... المانیه ... کار خوبیه خیلی از دوستام از این برند استفاده کردن و راضی بودن

مامان مسی ... مواظب خودت باشو خوب استراحت کن

مینا جون ... برای دنده به دنده شدن منم شب ها برنامه ای دارم .. اما اونقدر به خورم گفتم و تکرار کردم دیگه ناخودآگاه توی خواب بلند میشم بالشت بارداریم رو جابه جا میکنم و بعد دوباره میخوابم ... البته من شنیدم که نیاز به نشست نیست فقط باید مراقب بود که یکدفعه و سریع نچرخی

خوب و خوش باشید

مرا عهدیست با جانان.....
CafeMom Tickers
2706