2726
عنوان

مامانهای آبان 92+ نی نی های ناز و سالم و باهوش

| مشاهده متن کامل بحث + 1218382 بازدید | 15785 پست
سلام به همگی

عاطفه جان رفتم مرکز بهداشت نزدیک خونه مون پرونده تشکیل دادم که احتمالا بعدا هم نیی نی رو واسه واکسنهاش ببرم همونجا
قد، وزن و فشارمو اندازه گرفت ....
آزمایشهام رو هم چک کرد.... کارشناسهای بهداشت بودند و یک پزشک... بعدش هم صدای قلب جنینو گوش دادم
مولتی ویتامین و قرص آهن هم دادند که ایرانیه و من چون خارجیشو داشتم... همون خارجی هی رو میخورم
بیشترین دلیلش این بود که خیلی نزدیکه و هروقت نگران بشم میرم با دستگاهشون که خیلی کم ضررتر از سونو هست، بدون معطلی و مجانی صدای قلب نی نی رو میشنوم
به نظرم بد نیست.... بعدا هم نی نی رو واسه واکسن می برم همونجا

قوی عزیزم... لوستر پروانه ای خیلی قشنگه... مبارکا باشه.... چه مامان خوبی
آرام بگو خدایا عاشقت هستم و به تو نیاز دارم، هم اکنون به قلبم بیا
قو لوستر ی که خریدی از بقیه مدلاش قشنگتره.مبارک دخترت باشه اون مدل پسرونه هم بد نبود
میس ماری منم به اون لباسه 5 میدم به نظر من چین سه طبقه زیاد جالب نیست میتونی بلاتنه رو از حالت دکلته دربیاری یه کم پوشیده ترش کنی زیر سینه هم یه طبقه چین بده میتونی پارچه ساتن بگیری که گلای شلوغی داشته باشه رنگ بندیشم تو مولوی وزر تشت رنگ بندیهای قشنگی دیدم البته عبدل اباد هم هست. زیر سینه هم یه مدل یراق مجلسی بدوزی
بانظر پگاه در مورد لباس موافقم ولی تو 5 6 ماه اول این مدل لباسا خوبه به شرطی که وزنت هم زیاد نباشه .یعنی اگه ظریف باشی ویه شکم کوچولو داشته باشی قشنگه ماهای اخر که شکم خیلی بزرگه ومادر هم اگه حسابی چاق باشه این مدلا جالب نیست
اخه منم تخصص خیاطی دارم/یه ماه دیگه هم عروسی برادر شوهرمه هیچی هم نخریدم
مابرروی کره زمین زندگی نمیکنیم سرزمین واقعی ما قلب کسانی ست که دوستشان داریمCafeMom Tickers

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

آلاله جون تو هم یه چیزی بدوز. لباسای بیرون الکی گرونن. یعنی الکی خیلی خیلی گرونن. تو میتونی تنگ و تونگ بپوشی. خوشگل میشه. منم که 24 ساعته نشستم پای کامپیوتر بلکه بالاخره یه فکری به مخم برسه.
عکس شماره 2. نمره بدید. البته این لباسو بخوام بدوزم بلندش میکنم تا روی زمین. چون کوتاه دوست ندارم فعلا. حالا یه یک طبقه یا 2 طبقه تا پایین(با در نظر گرفتن این موضوع نظر بدید). پگاه یکدونه عکس پیدا کردم نه حرف توا نه حرف من. بینابینه! جالبه ولی چند روز دیگه میزارم. چون مطمئن نیستم پارچش پیدا شه.

آپلود عکس

این دختره آخر لاغره ولی با این لباس انگار اینم حاملس! آیا این مدلیا واقعا خیلی منو گنده تر تر تر میکنه؟
ها میس ماری جون، این شد یه چیزی، این مدل 2، خوجل تر بید، البته کوتاهش یعنی اینقدر خیاطیت خوب بید از اینا هم بلدی بدوزییییی؟ بابا ایول! ما که کلا در همه چی استعدادمون خشکیه! ینی از اولش خشک بووده!
Lilypie First Birthday tickers

ریحانه، 23 مهر 92، شب عید قربان، بزرگترین عیدی خدا به من و باباش شد...
2728
به سلاااااااااااااااااااااااااام برو بچ باحال

از همتون ممنونم بابت جواب سوالم بوووووس واسه همه دوستای گل و خوشگلم

عاطفه جون خو آدرس مطب بده بیام آموزش بده
راستی خسته نباشی بابت نعناع و کارای خونه... اندر احوالات نعناها بگم که منم 3 کیلو گرفتم داغووووون شدم تا پاک کنم اما وقتی خشکش کردم شد یه ذرررره...

پگاه جون قربوووون حست . حس خودمم میگفت پسره یه شب خواب دیدم شومبولش از گوشه شکمم زده بیرون
واسه تهوع هم آره استرس که دارم درون مواقع

قوووو لوستر دخملت خیلییی خوجله

میس ماری بازم عکس در کن که خیلی شاد شدم

بچه هااا امروز خونه تمیییییییز کردم تووووپ یعنی سابیدماااااا

آیسان اشکال نداره تحملت میکنیم
هر انسانی عطری خاص دارد !

گاهی ...

برخی ؛ عجیب بوی خدا می دهند ...

مثل " مادر "
Lilypie Maternity tickers
حافظه ام شده قد نخود، خوندم پست هاتون رو کلا یادم رفت چی به چی بود، فقط یکی دونفرو یادم موند.
یه سوال خیلی جدی? تو دوران بارداری ادم کاهش حافظه میگیره??????? تو رو خدا اگا اینجوریه بگید یه کم خیالم راحت شه، وگرنه الزایمری شدم رفتتتتتتتتتتتتتتت،

Lilypie Maternity tickers
سلام
چرا مامان نسیم جون، آدم کاهش حافظه می گیره

روزنامه هموطن سلام:
تحقیقات جدید نشان می دهد زنان باردار با پیشرفت روزهای بارداری بیشتر به اختلال حافظه دچار می‌شوند.
به نقل از فاکس نیوز، به گفته محققان دانشگاه بردفورد ، کاهش حافظه ای که در زنان باردار ممکن است ایجاد شود به دلیل بالا رفتن میزان هورمون هایی که است که مغز آن ها را تحت تأثیر قرار می دهد. حافظه فضایی، حافظه ای است که به عنوان مثال مربوط به محل پارک کردن اتومبیل یا مکان قرار دادن کلیدها می شود. محققان حافظه فضایی و نیز میزان هورمون های جنسی 23 زن باردار را با 24 زنی که باردار نبودند مورد بررسی قرار دادند. در این آزمایش ها، زنان باردار نسبته به سایر زنان حافظه ضعیف تری نشان دادند. و این کاهش حافظه حتی‌ تا 3 ماه پس از تولد نوزاد ادامه خواهد داشت.
تحقیقات نشان می دهد که بالا بودن میزان هورمون های جنسی در بدن زنان باردار اثر منفی روی اعصاب مغزی مسئول حافظه فضایی می گذارد. از سوی دیگر هم وضعیت روحی‌ ضعیف در زنان باردار هم باعث کاهش حافظه آن ها می‌شود. چنانچه بالا بودن هورمون های جنسی عامل کاهش حافظه باشد، بازگشت این کاهش حافظه پس از سه ماه بعد از تولد، زمان بیشتری‌ به طول می انجامد. به گفته محققان این کاهش حافظه عامل طبیعی است که در همه زنان باردار بروز می کند و نگرانی در پی ندارد چرا که پس از چند ماه، خود به خود رفع می شود.

من که کاملا حس می کنم
واسه همینه که همه پستها رو خوندم و فقط به مال تو که آخر بود جواب دادم
و البته لوستر قو که یادم مونده خوب اولا چون مدیره، واسه خودشیرینی
وثانیاً واسه اینکه همه تبریک گفته بودن هی تکرار شد تو حافظه ام حک شد
مامان نسیم جون طبیعیه حافظه ضعیف میشه.
میس ماری این مدل بهتره یعنی خیلی بهتر ه بالاتنش خوبه فقط اون پاپیون زیاد جالب نیست د امنش هم بلند بشه خوبه فقط پارچه شو خوشم نیومد.به نظرت میتونم تااون موقه چیزی بدوزم یعنی وقت میکنم ؟اخه میخوام مانتو هم بدوزم واسه عروسیمیدونم لباسای بیرون الکی گرونن واقعا چیزی ندارن پارچه هاشم اکثرا بی کیفیتن
مابرروی کره زمین زندگی نمیکنیم سرزمین واقعی ما قلب کسانی ست که دوستشان داریمCafeMom Tickers
در مورد کار کردن من که قوی عزیز و عاطفه جون و چند تا دیگه از دوستان نوشته بودن چه حالی دارم می رم سرکار

بابا من خییییییلی فعالم
تازه داشته باشین که یه روز در هفته کلاس زبان انگلیسی دارم (در منزل)، 2 روز کلاس فرانسه (عصرها در محل کار ولی بعد از ساعت اداری) ، از این پنجشنبه می خوام برم کلاس بارداری خانم روستا ... تااااااازه!!! در مورد تحقیقات سیسمونی هم فعاااالم و همه جا رو گشتم هر روز هم آشپزی می کنم و هیششششششکی واسه من غذا درست نمی کنه بیاره

ولی گذشته از شوخی، من باردار که شدم دکترم بهم 3 هفته مرخصی استعلاجی داد که موندم خونه و برام قد 3 ماه گذشت .... از شمردن روزها و هفته های بارداریم خسته شده بودم و حس می کردم اصلا نمی گذره ... از وقتی برگشتم سرکار چشم به هم می زنم یه هفته می گذره ... اصلا نفهمیدم کی 18 هفته تموم شد.

به هر حال هرکی یه جوری عادت می کنه ... من از وقتی فارغ التحصیل شدم بدون وقفه اومدم سرکار و الان 10 ساله که دارم تو همین شرکت کار می کنم...خیلی به کارم وابسته شدم

تازه سرکار دوستای خیلی خوبی دارم که هر روز دارم باهاشون در مورد بارداریم صحبت می کنم و ازشون تجربه کسب می کنم. محل کارم هم 15دقیقه با خونه فاصله داره که پیاده می رم و می آم و از شر ترافیک در امانم وگرنه بیچاره می شدم ... اصلا من وقتی تصمیم به بارداری گرفتم خونه رو فروختیم و اومدیم نزدیک محل کار یه خونه اجاره کردیم. چون رانندگی که دیگه نمی تونم بکنم و حوصله استرس ترافیک رو هم ندارم. همین 2 تا 15 دقیقه پیاده روی هم فکر می کنم خیلی برام خوبه چون اون 3 هفته که تو استراحت بودم عضلاتم خیلی ضعیف شده بود و زود به نفس نفس می افتادم.

الان استرس بزرگ زندگیم مهاجرته که آبان پارسال واسه استرالیا لاج کردم و چون گفتن 1 سال طول می کشه احتمالا تا آبان امسال ویزامون می آد ... درست همون موقع که نی نی قراره بیاد ... اصلا نمی تونم بهش فکر کنم ... دوری از خونوادم یه طرف .... بچه داری تو غربت هم یه طرف ... اولین نوه مامانم اینا هم هست ... فکر کنم خیلی سختشونه ازشون جداش کنم ... بهش که فکر می کنم گریه ام می گیره ... ولی خوب چه کنم که اگه این کار رو نمی کردم تا آخر عمر همش می خواستم بهش فکر کنم
من قصدم این بود که وقتی ویزام بیاد من اواسط بارداری باشم و برم اونور به دنیاش بیارم که حساب و کتابمون اشتباه از آب در اومد و نی نی زود اومد تو دلم که البته قربونشم می رم و خیلی هم خدا رو شکر می کنم.

خریدهام هم خودش یه معضله و هرچی می خوام بخرم اول به این فکر می کنم که می تونم ببرمش یا نه.

سرویس چوب و گهواره که نمی خرم، ولی یه گزینه تخت و پارک و گزینه دیگه یه نوع تخت و پارک چوبی هست که جمع می شه. تو پریمامان دیدم. از تخت و پارک خوشگلتره و شبیه تخت نوزادیه. موندم بین این دوتا ... اگه نظری دارین بگین لطفاً
واااااای !!!
نازنین الف جون
خییییییییییییییلی باحال بود
خسته شده بودم انقدر به نینیم حرفهای تکراری زده بودم

مخصوصا اون که می گه وقتی به شکمتون ضربه زد شما هم بزنید و باهاش بازی کنید خیلی بامزه ست

مامان نسیم جون اصن غصه نخور! والا من که فکر کنم نخودی شدن حافظه از عوازض ازدواجه! ینی من بعد ازدواجم خیییلی خنگ شدم! به طور مشهووووود!!! مثلا ترمی که عقد کردم دقیقا 2 نمره افت معدل پیدا کرده بودم!! میدونی ینی چییییی؟ ینی فاجعه!!! حالا باز شکرش باقی بود که جزو نفرات برتر بودم!
حالا بعید نیس تو بارداری هم دوباره آدم خنگ تر بشه!! البته بلا نسبت بقیه دوستان!! بنده خودمو عرضضض مینمایم! ببین عزیزم فکر نکن من حافظه م قد یه بشکه جا داره و همه پستا رو میخونم و جواب میدم! نههههه این خبرا نیس، حافظه من شده قد یه تک جلبک! من وقتی میخام برم سروقت پستا قشنگ یه فایل ورد باز میکنم، همه چیو اونجا مینویسم بعد میذارم اینجا! به همین سادگی به همین خنگولانگی!

نازنین جون مرسی...، من که اصن فرصت حرف زدن با نی نیمو ندارم! بس که اینجا پلاس بیدم!
Lilypie First Birthday tickers

ریحانه، 23 مهر 92، شب عید قربان، بزرگترین عیدی خدا به من و باباش شد...
وای عاطفه تو چه با حالی دخترپس تو دانشگاه شاگرد اول بودیمنم اقتصاد خوندم به همه مسایل هم از دید اقتصادی نگاه میکنم یعنی یه جورایی خسیسم
اگه ممکنه متن رو ترجمه کنید من یه خط در میون نمیفهمم این متنو نازنین جون فک کنم اینم اثرات بارداریه تمام کلمات انگلیسی رو فراموش کردم
اتریسا جون میدونم که دور شدن از خانواده وتو غربت بچه بزرگ کردن سخته ولی به نظر من می ارزه منم خیلی دوست داشتم شرایطش پیش می اومد ومیتونستم از ایران برم واقعا ادم تو این کشور چه کاری واسه بچش میتونه بکنه ؟؟؟؟؟؟خودمون که حروم شدیم رفت .هرروزم وضع بدتر میشه .وسایل هم کار خوبی میکنی چیزایی بگیر که بتونی ببری از این تخت چوبی که میگی اگه عکس بذاری خیلی خوب میشه چون من از تخت پارک زیاد خوشم نمیاد
سلام بر همگی>>>>>>

واییییییی ماشالله بچه های این تایپیک چقد فعالن.....دو روز نمیای 400 صفحه این تایپیک جلو میره...............کلا فک کنم مامانای قلمبه مدام پای نتن و فقططططط در حال نوشتن پستن......... اونم پستای بلند بالا.................

مامانا یه سوال دارم..............تقریبا ده روزه که تکونای نی نیمو کاملا احساس میکنم ..............تا دیروز خوب و محکم بود و زیاد یعنی پشت سر هم .....حالا از صبح که پا شدم تکوناش خیلی با فاصله و کم شد و حتی به اون صورت محکم نیست.....چرا ........؟ کسی میدونه....................مامانایی که سن نی نیتون به من نزدیکه مثل ابریشم وجون شیما جون وعاطفه جون تو رو خدا بیاین یه چیزی بگین چرا اینجوری شده....؟ مشکلی هست/؟
2706