موضوع: رنگ كردن مو تو دوران بارداري ضرر داره؟ + اظهار نظر

کاربران حاضر: 0 کاربر و 1 مهمان
مري پست ها : 609عضویت:1389/2/8
1389/4/14 - 2:27 عصر
من مي خواهم تو اواخر 5 ماه موهامو رنگ كنم ميشه يا ضرر داره؟
سحر پست ها : 253عضویت:1389/2/6
1389/4/14 - 2:35 عصر
مري جون
اگه مش كني بهتره
مامان كورشآنلاین پست ها : 2994عضویت:1389/4/2
1389/4/14 - 2:36 عصر
رنگ كردن مو در زمان بارداري

اگر شما قبل از باردار شدن موهايتان را رنگ كرده ايد احتمالا مي خواهيد بدانيد كه آيا اين كار درست بوده است يا نه ، آيا آسيبي به شما و جنين شما خواهد رساند يا نه؟

متاسفانه پاسخ آسان و صريحي براي اين سوال وجود ندارد. پوست كف سر بسيار جاذب است هنگام رنگ كردن مقدار كمي از مواد شيميايي رنگ وارد جريان خون شما مي شود. دانشمندان در مطالعات و آزمايشاتي كه بر روي حيوانات انجام داده اند ، مواد شيميايي مو را با ناقص الخلقه شدن نوزادان مرطبت دانسته اند.

به هر حال ، اين مساله وقتي پيش مي آيد كه دفعات رنگ زدن ها بسيار زياد باشد و موهاي شما زياد در معرض رنگ شيميايي قرار بگيرند. در عين حال بر اساس مطالعاتي كه بر روي انسان ها انجام شده رنگ كردن مو هنگام بارداري مطمئن و بدون خطر مي باشد و هيچگونه آسيبي به جنين وارد نميكند.

اما واقعيت اين است كه هنوز تحقيقات پايان نيافته و جواب صددرصد و مشخصي براي اين سوال وجود ندارد. بسياري از پزشكان توصيه مي كنند خانمهاي باردار براي رنگ كردن موهايشان تا سه ماهه دوم يا سوم صبر نمايند.

چون سه ماهه اول زمان شكل گيري جنين و پيشرفت سلولهاي اوليه جنين مي باشد و جنين بسيار حساس و آسيب پذير است. در ضمن ترجيحا مي توانيد به جاي رنگ كردن كل موها از “هاي لايت” كردن استفاده كنيد زيرا هاي لايت نياز زيادي به رنگ و مواد شيميايي ندارد و كمتر هم با پوست سر تماس دارد در نتيجه پوست كف سر رنگي نمي شود. اين روش مي تواند تا حدي مطمئن تر از رنگ كردن تمام موها باشد .
خدايا شكرت.
افسانه پست ها : 214عضویت:1389/1/20
1389/4/14 - 2:54 عصر
از اونجا كه قسمت جلوي موهاي من كاملا سفيد شده اند من مجبورم مرتب موهامو رنگ كنم تا الان كه تو ماه هشت هستن بارها فقط در حد پوشوندن سفيدي ها موهامو رنگ كرده ام . اولين بار كه مي خواستم رنگ كنم از دكترم پرسيدم گفت اگه از رنگهاي بدون آمونياك استفاده كني مشكلي نداره . منم رنگ موي Loreal Casting رو استفاده مي كنم كه بدون آمونياك هست . چون ناچارم كه از رنگ استفاده كنم . البته بيشتر رنگهاش تو مايه قهوه اي و خرمايي هست. خيلي روشن نيستند. و نسبت به رنگاي ديگه كمي هم زودتر از بين مي رن ولي خب كم خطر تر هستند. من از فروشگاه هايلند تو ميدون آرژانتين مي خرم قيمتش هم حدود 12000 تومانه.
نازگل پست ها : 619عضویت:1389/2/5
1389/4/14 - 3:56 عصر
ميگن سه مه اول و سه ماه اخر مواظب لوازم ارايشي و رنگ مو و................. باشين امكان جذب خون از طريق پوست هست
kimiya پست ها : 15عضویت:1389/3/17
1389/4/14 - 4:51 عصر
--------------------------------------------------------------------------------

توصيه يك متخصص پوست به زنان؛
در سه ماه اول حاملگى از مصرف رنگ موخوددارى كنيد

عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي شهيد صدوقي يزد با تاكيد بر عدم استفاده از رنگ مو در سه ماه اول حاملگي به دليل عوارضي كه مي‌تواند براي جنين داشته باشد، اعلام كرد: زنان باردار در صورت لزوم تنها از رنگ موهاي گياهي استفاده نمايند.

دكتر پريچهر كفايي در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ايسنا - منطقه يزد،‌ ضمن دسته‌ بندي رنگ‌موها به سه دسته‌ رنگ‌هاي گياهي،‌ فلزي و رنگ‌هاي سنتتيك ارگانيك، اظهار كرد: رنگ‌هاي سنتتيك كه بيشترين استفاده را در 60 سال اخير داشته‌اند، علي‌رغم اين كه طبيعي‌ترين رنگ را به موها مي‌بخشند، حاوي ماده اكسيداتيو هستند و معمولاً به ساقه‌ مو آسيب مي‌رسانند.

وي همچنين خاطرنشان كرد: وجود ماده‌اي به نام ppd در رنگ موهاي سنتتيك معمولاً در 10 درصد موارد باعث ايجاد آلرژيك درماتيت مي‌گردد، لذا به مصرف‌كنندگان توصيه مي‌شود قبل از مصرف اين نوع از رنگ‌موها از نظر ايجاد حساسيت تست شوند.

اين متخصص بيماري‌هاي پوست همچنين تصريح كرد: از عوارض بسيار نادري كه در نتيجه مصرف اين نوع رنگ‌موها گزارش شده است مي‌توان به سرطان زائي و يا كم‌خوني آپلاستيك اشاره نمود.

عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي يزد در پايان با بيان اين نكته كه در مورد استفاده از رنگ موها در زمان‌هاي حاملگي و شيردهي اتفاق نظر كاملي وجود ندارد، ابراز داشت: وليكن با توجه به گزارشاتي در خصوص عوارض ناشي از رنگ موها داده شده است، توصيه مي‌شود در طول سه ماه اول حاملگي از مصرف رنگ موهاي سنتيك خودداري شود و با عنايت به اين ‌رنگ‌هاي گياهي مثل حنا و پوست گردو داراي ماده‌ي غير سمي هستند پيشنهاد مي‌شود در صورت لزوم حتي در زمان شيردهي، فقط رنگ موي گياهي مصرف گردد.
مامان ارين پست ها : 573عضویت:1389/1/31
1389/4/14 - 6:27 عصر
Hich khatari nadare man bardar boodam az mama ke miraftam pishehs soal kardam zarar dare mohamo rang konam azam khandid goft mo rang kardan che rabti be hamelegi va babyt dare.Mna ke rang kardam hich etefaghi nayoftad Pesaram ham khoshkelo naz be donya omad.
شوران پست ها : 58عضویت:1392/2/21
1392/11/19 - 12:22 عصر
سلام ، این سوال منم هست؟ می خوام بدونم اگه موهامو رنگ کنم نمیتونم هفته ی بعدش اقدام کنم؟در این حد هم ضرر داره؟
elena پست ها : 8عضویت:1392/10/30
1392/11/19 - 4:14 عصر
اینو باید از پزشکت بپرسی. اما اگه احتیاط کنی و رنگ نکنی خیلی بهتره. اگه رنگ کنی ممکنه همش این سوال تو ذهنت باشه که آیا بچه آسیب دیده یا نه پس بهتره برای راحتی فکر خودتم که شده رنگ نکنی عزیزم
29.....کرج.......33 هفته.......6 شهريور......پسر نازم پرهام........خانه دار
mari2014 پست ها : 576عضویت:1392/10/20
1392/11/19 - 4:18 عصر
من تو هفته 8 باردار بودم ولی نمیدونستمو موهامو رنگ کردم.یعنی ممکنه اتفاقی برای نینیم بیافته؟
براي رسيدن به روزهاي خوب بايد چندروزي را بد گذراند.
خدایا شکرت       مبارک باشه :)
سپید پست ها : 2عضویت:1392/8/2
1392/11/20 - 6:56 عصر
رنگ فیتو گیاهی هست برای بارداری میتوانید استفاده کنید
راحيل پست ها : 17عضویت:1391/1/25
1392/11/23 - 3:55 عصر
من تو هفته 19 هستم. همین سه روز پیش تو کلاس بارداری بهمون گفتن رنگ و مش مطلقا ممنوعه. احتمال حساسیت های پوستی بعد از تولد رو افزایش می ده، حالا هر نوع رنگی گیاهی، شیمیایی...
در ضمن گفتن تازگیا از وزارت بهداشت ابلاغیه اومده که بارداران اعلام کنن تا حد امکان از رژلب استفاده نکنن چون محصولات موجود در بازار ایران همشون درصدی سرب دارن که مستقیا توسط پوست جذب میشه.
       مبارک باشه :)
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: