نی نی سایت > تبادل نظر > دوران بارداري > مشكلات، بيماريها و عوارض بارداري و تجربيات مقابله يا تسكين آنها > بياييد از حالتهاتون در ماههاي اول حاملگي بگين(كمر درد دل درد حس پري و.....)ما ها كه تجربه نداريم بفهميم كدوم طبيعيه؟كدوم غير طبيعي؟

موضوع: بياييد از حالتهاتون در ماههاي اول حاملگي بگين(كمر درد دل درد حس پري و.....)ما ها كه تجربه نداريم بفهميم كدوم طبيعيه؟كدوم غير طبيعي؟ + اظهار نظر

1   2   3   4   5   6   7   8   9   10  
کاربران حاضر: 0 کاربر و 2 مهمان
پارميس پست ها : 396عضویت:1389/3/15
1389/4/7 - 9:36 صبح
سلام من در هفته ششم بارداريم......همش احساس خستگي ميكنم و ميخوابم .....چيزي كه اذيتم ميكنه زير دلم هي تير ميكشه.. البته وقتي ميبندم و

گرمش ميكنم بهتر ميشه......تا يه كم مي ايستم و ميشينم احساس هاي پري ميان! نميدونم چي كار كنم همش فكر ميكنم الان پري ميشم ولي با

استراحت حس هام كمتر ميشن...ميشه برام بگين شما چه جوري بودين يا هستين؟ حس هاي من طبيعيه؟
مامان رادوين پست ها : 164عضویت:1388/10/30
1389/4/7 - 9:41 صبح
پزشكم به من گفته بود تا 3 ماه ي اول علائم پري و بارداري شبيه به همه من الان هفته 27 ام تا 3 ماه اول همين دردها رو داشتم احساس خواب زياد اما از هفته هفتم به تدريج تهوع ام شروع شد فكر كنم تهوعت هنوز شروع نشده ماه سومم كه تموم شد يواش يواش بهتر شدم
ندا پست ها : 1496عضویت:1387/9/6
1389/4/7 - 9:44 صبح
سلام پارميس جون
مباركه به سلامتي عزيزم

اولا كاملا اشتباه ميكني كه زير دلت رو گرم ميكني ديگه اصلا اين كار رو نكن

در ضمن در سه ماهه اول بارداري تير كشيدنهاي زير شكم وتخمدونهاي تاحدودي طبيعيه چون رحم داره بزرگ ميشه
و خستگي و خوابالودگي و درد سينه ها هم طبيعيه
اگه سوالي هم داشتي بگو تا جواب بدم در ضمن سعي كن هي به حرف دكترهاسونو نكني
بذار هفته 8 براي صداي قلب ني نيت برو
ندا پست ها : 1496عضویت:1387/9/6
1389/4/7 - 9:47 صبح
من هفته 19 هستم و تهوع هم نداشتم.....شايد يك يا دو روز اون هم خيلي كم
تو هم اصلا نگراننباش اگه تهوع نداشتي
در ضمن دكتر من گفته : جگر - توت فرنگي - باقالي - پفك - سوسيس و كالباس را هم اصلا نخور اگه خيلي هوس كردي خيييييييلي كم بخور
بارداري خوب و راحتي برات آرزو ميكنم
مري پست ها : 609عضویت:1389/2/8
1389/4/7 - 9:49 صبح
منم اين طور بودم همراه با خونريزي كه دارو مصرف مي كردم ولي وقتي 3 ماهم تمام شد خيلي بهتر شدم يه راه حل خيلي مهم و خوب استراحت، تا ميتوني استراحت كن
baran پست ها : 81عضویت:1389/3/11
1389/4/7 - 10:12 صبح
سلام بچه ها هنوزهستيد؟
پارميس پست ها : 396عضویت:1389/3/15
1389/4/7 - 10:12 صبح
ممنون از همه
مهرك123 پست ها : 2483عضویت:1388/12/10
1389/4/7 - 10:57 صبح
پارميس جون منم دقيقا احوالم مثل شما بود احساس اومدن پري رو داشتم و دل درد و كمر درد و خواب الودگي ولي زود خوب شد فكر كنم از ماه دوم ديگه تموم شد ولي خوب تا اخر بارداري هي موارد ديگه پيش مياد مثل تهوع،سردرد،معده درد،نفخ،پادرد و خيلي مسائل ديگه كه همش طبيعيه البته در حد نرمالش نه شديد

تا اونجا كه ميتوني به خودت و تغذيه و ريلكس بودنت اهميت بده اصلا استرس نداشته باش و اگه ميتوني برو يه ورزش آبي من خودم اكوا ميرفتم واقعا بهم كمك كرد

بارداري و زايمان خوبي رو برات ارزو ميكنم
نازنين 1361 پست ها : 972عضویت:1388/8/26
1389/4/7 - 10:59 صبح
خستگي و اينكه حوصله هيچ كاري رو نداري طبيعيه من سه ماه حتي حال نداشتم خونه رو تميز كنم

دل و درد و بقيه حالتهام هم همينطور

سعي كن يه برنامه ريزي خوب براي تغذيه ات داشته باشي
نگين (مامان صبا) پست ها : 696عضویت:1389/1/16
1389/4/7 - 12:37 عصر
عزيزم مبارك باشه ني ني دار شدنت!
من سه ماه اول دل درد و همين حالت قائدگي بود كه داشتم و بعد اون هم چون ويار و تهوعم زياد بود حتي اول چند كيلو وزن كم كردم و همين حال شما كه ميگي، بيحوصله و خسته بودم گاهي هم سردردهاي وحشتناك ميگرفتم كه بخاطر دخترم هيچ دارو و قرصي هم نميشد بخورم! نتيجه اين شد كه بعد يه مدت خودم تصميم گرفتم اصلا نذارم يه لحظه هم بيكار بمونم كه بخوام به اين دردهايي كه هرروز از يه جايي سر درمي آوردن اعتنا كنم!! گلم يه برنامه تفريحي و سرگرم كننده يا حتي آموزشي براي خودت بذار و نذار بيكار بموني چون اين حالت ها و دردهاي زودگذر بالاخره بايد بيان و برن هرچي بيكار باشي بيشتر بهشون فكر ميكني و بيشترم حساس ميشي كه نكنه طبيعيه يا نيست! سرتو به كارايي كه دوست داري گرم كن و البته بخودت هم هيچ فشاري وارد نكن! سعي كن ورزش هاي معمولي و نه سنگين هم از الان انجام بدي كه زايمانت راحتتر باشه!
مامان رادوين پست ها : 164عضویت:1388/10/30
1389/4/7 - 6:34 عصر
دكتر من گفت به حرف دكتر خونگي ها گوش نكنم حتي اگه چيپس و پفك هم هوس كردي بخور اما جگروآب هويج بايد كم باشه البته سوسيس كالباس توي خونه ما قدغنه اما اونم نگفت نخورم من همه چي خوردم!!!!!!
setare پست ها : 24عضویت:1389/6/3
1389/8/18 - 2:03 عصر
خواهشا جواب بديد دوستان
سلام به همه خانمهاي گل كه اينقدر قشنگ راهنمايي ميكنن
ميگم بچه ها من ماه اول بارداريم مامانمم پيشم نسيت وتنهام.هيچ آگاهي ندارم كه چي نبايد بخورم و چه كار نكنم
ميشه خواهرانه كمكم كنيد؟در ضمن من كمردردو دل درد و نفخ دارم خيلي هم ميرم دستشويي و اينكه همش احساس سيري دارم
در آخر اينكه دستامو كه بالا ميبرم زير بغلم درد ميگيره خيلي خيلي نگرانم لطفا بگيد چه كار كنم
از همتون ممنونم
هستي پست ها : 954عضویت:1389/8/18
1389/8/18 - 4:44 عصر
ستاره جون دل درد طبيعيه تو ماه هاي اول اخه جنين داره خودش و به ديواره رحم ميچسبونه و رشد ميكنه سعي كن سوسيس كالباس و كنسرو نخوري نمك هم كمتر بخور استراحت كن در ضمن سعي كن تا سه ماه اول كمتر نزديكي داشته باشي و مراقب باشي اخه جنين هنوز پايينه و حساس قرص فوليك اسيد هم با تجويز دكتر بخور خيلي ضروريه انشاله به سلامتي ني ني به دنيا بياد
1389/8/18 - 9:11 عصر
قربونت برم هستي جان از جوابت ممنونم خانمي
يه سوال دارم كه هر چي توي اينترنت جستجو ميكنم چيزي پيدا نميكنم
اينكه آيا ميتونم از پودر نظافت استفاده كنم؟ خطري نداره واسه بچه با توجه به اينكه من تازه يك ماهمه
بازم ممنونم
1389/8/20 - 12:46 عصر
لطفا جواب بديددددددددددددددددددددددد
خيلي مهمه واسم لطفااااااااااااااااااااااااا
شـــــــــيوا آنلاین پست ها : 27524عضویت:1389/5/4
1389/8/22 - 1:32 عصر
دقيقا منم همين طور بودم. تا 12 هفتگي تقريبا...
ممکن است به آرامی راه بروم اما هیچگاه عقب نخواهم رفت؛ مگر زمانی که بخواهم دورخیز کرده و خود را برای پرشی بلند و طولانی آماده کنم.
مهرك123 پست ها : 2483عضویت:1388/12/10
1389/8/23 - 6:44 عصر
ستاره جان من هم مثل تو تنهاي تنها بودم خدا بزرگه نگران نباش الان يه دختر ناز پنج ماهه دارم تازه ماه ديگه ميام ايران
اول كه خواب الودگي و تنبلي موقتيه و گاها دچارش ميشي دستشويي رفتن كلافه ات ميكنه كشاله ران و بازوهات درد ميگيره اويل ممكنه احساس فشار پريودي داشته باشي ممكنه معده ات كمي مشكل پيدا كنه يا كلا قاط بزنه مثل من كه هم نفخ داشتم هم سوزش هم ورم !
من دستهام هم خواب ميرفت گاهي پاهام هم اگه جمعشون ميكردم سريع خواب ميرفت ممكنه دچار تهوع بشي يا همون ويار كه خدا رو شكر من نداشتم انشاله كه تو هم نداري در اون صورت هم از ليموي تازه برا بو كردن و گاهي خوردن در حد نه زيادش استفاده كن و چيزاي ديگه اي هم هست كه برا هر كسي به نظرم فرق ميكنه چي براش خوبه مثل زنجبيل-سيب رنده شده-كله پاچه-كرفس-......
تا اونجا كه برات مقدورهاز همين اول ورزش يا نرمش سبك انجام بده مثل پياده روي يا ورزش آبي خيلي خوبه برات وزنت هم خيلي نميره بالا
ديگه اينكه عزيزم ارامش ارامش و ارامش اين خيلي مهمه من خودم همه چي خوردم اصلا پرهير غذايي نكردم هر جوري خواستم خوابيدم تا ده روز به زايمان استخر رفتم و و رانندگي كردم ولي رامش داشتم الان خدا رو شكر دخترم خيلي بچه راحتيه
خيلي دعا و قران هم موثره به خودت و ني ني ارامش ميده و همينطور هم موزيكهاي اروم و لالاييهاي قشنگ اينها رو از اينترنت سرچ كن و گوش بده
خلاصه كه از زندگيت لذت ببر به قول دكتر من تو از هر چي لذت ببري بچه هم كيف ميكنه
برات ارزوي سلامتي و بارداري راحتي دارم
snow2010 پست ها : 5عضویت:1389/8/24
1389/8/24 - 11:33 صبح
سلام به همه خانمهاي باردار : من الان هفته 6 هستم.ولي نه حالت تهوع دارم.نه خستگي.

سر كار هم ميرم.اين كه هيچ ناراحتي ندارم طبيعي هستش؟ مرسي از جوابتون.
1389/8/24 - 2:21 عصر
سلام بر مهرك 123 عزيز
دوست گلم واقعا از پيامت ممنونم ،هم اينكه خيلي حالتهايي كه گفتي من دارم و الان خيالم راحت شد مثل درد در كشاله ران و... و هم اينكه خيلي پيامت به دلم نشست و نميدونم يه لحظه خيلي احساس آرامش پيدا كردم .اميدوارم كه هميشه شاد و سالم باشيد هم خودت هم اون دختر نازت.
بوسسسسسسسسسسسسسس
snow2010 پست ها : 5عضویت:1389/8/24
1389/8/24 - 2:32 عصر
سلام :angel

سونو گرافي ندادم.دكترم گفته فقط اسيد فوليك بخورم.hcg 9979

نفس تنگي داشتم كه چند روزه ندارم.ترشح سفيد هم دارم.
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10  
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: