2733
2739
سلام
من مامان دوقلو ها هستم که ایشاله اگه خدا بخواد 4 روزه دیگه میرم واسه زایمان
ولی چند تا سوال دارم که جوابشونو نمیدونم هر کی میدونه خدا خیرش بده کمکم کنه

1_ زمانی که نی نی به دنیا بیاد لازمه که از همون روز اول بهش قطره ویتامین بدم اگه لازمه خودم باید از الان بخرم یا دکتر نوزادان توی بیمارستان واسشون مینویسه ؟؟ قطره ی استامنیفون و شربت کریپ میکسچر واسه نفخ چطور این دوتا رو از الان بخرم تو خونه بزارم یا دکتر مینویسه؟

2_بعد از زایمان تا چند ساعت نباید چیزی بخورم حتی مایعات ؟ بعدش که مجاز به خوردن شدم چه نوع آّمیوه یا کمپوتی بخورم که نفخ نداشته باشه؟

3_ واسه زیاد شدن شیرم چی بخورم ؟ قطره ی شیر افزا خریدم ولی از کی باید بخورم قبل یل بعد از زایمان؟

4-چون نی نی ها 2 تا هستن و معمولا شیر مادر تا 10 روز اول کمه اینجوری که قند بچه ها خدایی نکرده میوفته توی بیمارستان میذارن یه کوچولو بهشون شیر خشک بدم؟

5_ شیر خشک نان خوبه یا هومانا ؟؟

6_ پوشک چه مارکی بخرم به جز مولفیکس چون شنیدم پای بچه رو سیاه میکنه ؟ مای بی بی چطوره ؟
خدا جونم شکرت بابت دوتا فرشته از جنس خودم
عزیزم قطره ویتامین از 15 روزگی باید بدی . که دکتر بهت میده .
معمولا تا 12 ساعت هم چیزی نمیتونی بخوری حتی مایعات ولی دکتر به خواهر من گفت برای عوض شدن مزه دهانش آدامس بخوره .
برای زیاد شدن شیرت هم مایعات زیاد بخور . عرق رازیانه هم خیلی خوبه . قطره شیرافزا رو هم از بعد زایمان بخور .
من پوشک اوی بی بی میذاشتم خیلی خیلی خوبه .
برای دلدرد نینی ها هم الان شربت های مختلف اومده . دکتر خودش بهت میگه .
اییی جان مبارکه عزیزم ...تبریک میگم پیشاپیش ...

جواب سئوالاتو نمیدونم وگرنه کمک میکردم
Yesterday is a history....

tomorrow is a mystery...

but today is a gift عکس پروفایلمو سیاه می کنم به احترام دخترایه مظلوم کشورم که تو صورتشون اسید پاشیده میشه .

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731
قطره رو همون اول نمیدن هفته بعدش که دکترش بردی بهش میده. شیر افزا رو یک روز قبل خوردم. شیر خشک هرگز نده واسه بچه همون چند قطره آغوزت کلی خاصیت داره و سیرش میکنه. ساعت 7-8شب میتونی سوپ و کمپوت بخوری هرگز کمپوت آناناس و انبه نخور نفاخه.کمپوت هلو خوبه اب انگور خوبه عرق نعنا حتما بخور
سلام من 4 ماه پیش زایمان کردم.
1- هیچ گونه قطره یا دارویی در بدو تولد تا حداقل 15 روزگی لازم نیست.
2-حدود 8 ساعت نباید چیزی بخوری. بعد هم با مایعات و خرما قند خونت رو تنظیم کن تا بتونی کم کگم راه بیفتی. کمپوت گلابی داشته باش چون ناعث میشه شکمت کار کنه.
3-اوایل بچه اونفد شیر نمیخوره که شیرافزا لازم داشته باشی
4-نچچچچچچچچ. به دخمل من دکی 5 سی سی آب قند کم شیرینی خودش داد. نذاشت من چیزی بدم
5-هومانا مزخرفه. مکن نان میدم. اما شیر خودت از همه چی بهترررررررره
6-مولفیکس عالیییییییییه. من از مولفیکس بیشتر از مای بیبی راضیم. مخصوصا نوزادی هاش که جای ناف بچه رو نیم دایره بریدن که تو پوشک نباشه. فقط مولفیکس اینجوریه
در آخر مبارکه و به سلامتییییییییی
به دنبال واژه ها مباش....کلمات فریبمان می دهند

وقتی اولین حرف الفبا کلاه سرش برود،

فاتحه کلمات را باید خواند....
2738
1- ویتامین آد رو از روز 20ام باید بدی و اگه بیمارستانت خصوصی باشه همونجا بهت میدن یه دونه اگرم ندادن داروخونه بدون نسخه میده
اون شربتا رو داشته باشی همیشه به درد می خورن مخصوصا برا دل درد و استامینوفن برای واکسن

2-من بیهوشی عمومی بودم 10 ساعت هیچی نخوردم و سرم بهم وصل بود بعدش فقط مایعات (آب آناناس گلابی )

3- اگه بچه ات پسره شیرافزا نباید بخوری... واسه زیاد شدن شیر ماالشعیر...کباب...کله پاچه و سیراب شیردون مخصوصا
ولی چه بخوای چه نخوای شیرت روزای اول خیلی کمه و دادئم بچه باید ازت آویزوون باشه

4- تو بیمارستان خودشون سرم قندی رو با سرنگ میریزن تو دهنشون

5-شیرخشک نان واسه روزای اول و بچه هایی که معده شون ضعیفه سنگینه ... هومانا راحت تر هضم می یشه و سبکتره...

6- پوشک مای بیبی پرمیوم(ممتاز) خوبه... مرسی و پامتی هم خوبن
سلام گلم مبارکه بسلامتی
منم سه ماهو نیمه سزارین شدم
1-هیچکدومو لازم نیست بخری قطره ویتامین آد رو از روز 15 به نی نی میدن که دکی مینویسه
قطره استامینوفن هم موقع واکسن 2 ماهگیش استفاده میشه
2-برای من تا 6 ساعت بعدش من کمپوت اناناس و انواع ابمیوه های سن ایچو و چای نبات خوردم نفخ نداشتم
3-قرص شیر افزارو بگیر روزی سه بار-دلستر زیاد بخور...بعد زایمان گلم
4-من جاریم دو قلو داره شیر خودش تا 8 ماهگی کفافشون میداد به نظر من از حالا شیر خشکیشون نکن اونا هر چی بیشتر مک بزننن شیرت زیادتر میشه
5-هومانا رو نمیدونم اما شنیدم نان سنگینه
6-من سایز نوزادی رو مای بی بی استفاده کردم خیلی راضی بودم اما سایزهای بعدیش انگار لهوره بین پای نی نی خیلی فاصله میفته تا حالا که سایز 3 استفاده میکنم از مولفیکس استفاده کردم که اصلا پای نی نی رو سیاه نکرده

زایمان خوبی داشته باشی....در ضمن از سزارین اصلا نترس برای من که خیلی راحت بود
***تو دنیای منی اما به دنیا اعتمادی نیست***
راستش در مورد قطره ها از پونزده روزگی قطره مولتی ویتامین یا اد را باید بدی استامینوفن و گرمیچر لازم نیست لازم شد میری میخوی
من خودم تا ١٢ساعت بیمارستان نزاش چیزی بخورم بعدش فقط اب کمپوت گلابی و اناناس
قطره شیرافزا هم بعد از غذا باید بخوری
من دو روز شیر نداشتم هیچی نداشتم بیمارستان اومد برد بهش شیر خشک داد ولی شما خودت ببر نان بگیر ببر بایه شیشه کوچولو
پوشک هم هاگیز ترک بگیر عالیه
خدایا خودت درستش کن توروخدا هرکس امضامو میبینه یه صلوات برا حل مشکلم بفرسته
ایشالا به سلامتی فارق بشی

نه از روز 15 ویتامین میدن

خیلی از داروهایی که نوشتی برای دل درد بالای یک ماه مجازن هیچی سر خود نده

خود پزشکشون بهت میگه چکار کنی

من ساعت 9 و35 دقیقه عمل شدم 10 شب مایعات خوردم
کمپوت گلابی و اناناس بخور کمپوت سیب اصلا نور اونم فقط ابشو میگن بخوری

تا یک هفته اول اکثرا شیر ندارن حتی اگر یه دنیا شیر افزا بخوری بیمارستان به من گفت به بچه بعد هر بار شیر دهی 30 سی سی شیر خشک بدماونم با قاشق که باعث میشد دل بچه هوا بگیره و گریه کنه برای همین با شیشه دادم

من مادران بودم علاوه بر شیر خودم خودشون بردن و شیر خشک دادن

من نان دادم یبوست گرفت روزای اول خیلی مهمه شکم بچه کار کنه ببلاگ دادم که بهش ساخت
مولفیکس واقعا پای بچه منو سیاه کرد
ما بی بی پلاستیک خالیه
اگه هزینه برات مهم نیست هاگیز یا پمپرز بگیر عالین
اما خوب چون 2 تا هستن خرجت خیلی بالا میره کانفی هم میتونی امتحان کنی
2-3 روز اول پوشک زیاد میخواهی چون زیاد دستشوویی میکنن تا مکونیم رو دفع کنن پسر من روز اول 15 تا پوشک استفاده کرد اما بازم هرچی گرفتی زیاد نگیر که اگه یه وقت نساخت پول الکی نداده باشی

من وقتی به پای پسرم مای بی بی بستم زخم شد و خون اومد هر چیزی به پای نوزاد تازه دنیا اومده نبند

از دستمال مرطوب استفاده نتکن پوستشون زخم میشه من بجاش وقتی نمیشد بشورم پنبه رو با اب گرم نم میزدم و پاک میکردم

بازم سوالی داری بپرس گلم
1:نه از پونزده روزگی قطره باید بدی.بزار دکتر برات بنویسه
2:یکی دو ساعتی نباد چیزی بخوری.کمپوت آناناس خوبه
3:روزی چند لیوان شیر(از الان بخور).خوراک ماهیچه.کلا خوب بخور.شیرافزا بعد از زایمان
4:اصلا شیر خشک نده.شبرت چند قطره هم باشه کافیه.
5:نان
6:مولفیکس میخرم .بقیه رو نمیشناسم
سلام مامان شیوا جونم..بسلامتی.ایشالا زایمان راحتی داشته باشی و نی نی های گلت سالم بیان بغلت!
ایشالا خدا براتون حفظشون کنه و در کنار هم همیشه شاد و سلامت باشید!
من کلی برات دعا میکنم...تو هم برام دعا کن خدا بهم نی نی سالم و صالح بده!
2706