2726
عنوان

ظرف مناسب پخت و پز غذای کمکی نوزادان

36210 بازدید | 18 پست
سلام مامانای عزیز.هر چی میخونم تاپیکهای مختلف رو نمیتونم به جمع بندی و نتیجه گیری برسم که بالاخره مسی، تفلون، لعابی... چه نوع جنس و چه مارکی برای پخت و پز و همین طور نگهداری غذای کمکی نوزاد میتونه بهتر باشه. میشه خواهش کنم تجربیات و دانسته هاتون رو بگید. اینکه چه نوع جنس ، مارکی و از کجا تهیه کردید. ممنون.

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2728
خوب این برای هر پخت و پز با ظرف پیرکسی ممکنه پیش بیاد. اگر پیرکس خوب باشه و دقت کنیم رو سرما گرماش فکر نمیکنم مشکلی پیش بیاد. اگرم مشکلی پیش بیاد معمولا نمیترکه، ترک میخوره!
بهترین و بی ضررترین پیرکسه

من تا دو سالگی غذای بچمو تو پیرکس می پختم هیچیش نمیشه فقط به قول الهه سرد و گرم نباید یدفعه بشه
بسی پادشاهی کنم در گدایی چو باشم گدای گدایان زهــــــرا
تفلون که به هیچ وجه. مسی و رویی هم فقط هفته ای یکبار کافیه چون بدن بچه مقدار زیاد این مواد نیاز نداره و خیلی از این مواد

رو از طریق غذا دریافت میکنه. بهترین ظرف من شنیدم ظرف چدن و یا الومینیم است
بگذار عشق خاصیت تو باشد نه رابطه خاص تو با یک نفر ❤️
بهترین ظروف پخت (چه برای کودکان زیر یک سال، چه برای بزرگسالان)، ظروف شیشه ای پیرکس هستند. خطر این ظروف بسیار کم است و معمولا مشکلی به وجود نمی آورند اما اگر ظرف پیرکس در دسترس نباشد... می توان از ظرف تلفون استفاده کرد. ظروف تفلون به شرطی که خراشیدگی نداشته باشند، بعد از پیرکس از بهترین ظروف هستند و مسمومیتی ایجاد نمی کنند. پخت غذا برای کودک در ظروف مسی یا حتی لعابی توصیه نمی شود زیرا هم زدن و خراشیدگی این ظروف، باعث ورود مس به غذا و آسیب دیدگی کبد و کلیه خواهد شد. کبد و کلیه در کودکان زیر یک سال هنوز بالغ نشده و ورود مس به بدن آنها می تواند مشکل ساز و حتی باعث فقر آهن و کم خونی شود. بهتر است ظرف طبخ غذای کودک از بقیه قابلمه ها جدا و فقط مخصوص طبخ غذا برای کودک باشد. ظروف آلومینیومی و ظروف چدنی به دلیل داشتن عناصر و فلزات سنگینی که روی سیستم عصبی اثر سوء می گذارند، توصیه نمی شوند. استفاده از این نوع ظروف برای کودکان زیر یک سال می تواند باعث تهوع، دل درد و کم خونی شود. دکتر میترا زراتی دکترای تخصصی تغذیه؛ عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران
بهترین و راحتترین ظرف استیل است. چه برای خودمون چه بچه . مشکلات تفلون و چدن هم نداره که به مرور کنده میشه. آلومینیوم که اصلا منسوخ شده اصلا توصیه نمیشه. یک شیر داغ کن متوسط یا قابلمه کوچک استیل برای بچه خوبه بگیری. من برای خودمونم سالهاست تو استیل غذا می پزم.
2706