2410
2553
عنوان

دغدغه این روزهای ما (مامانای خرداد 91)

| مشاهده متن کامل بحث + 164581 بازدید | 612 پست
سوپ مرغ یاماهیچه که دستورشو قبلاگفتم
آبگوشت که گوشت وپیازه یایک حبوبات
عدس پلو
ماش پلو
کله گنجشکی(گوشت چرخ کرده قلقلی،سیب زمینی،آلو رب )
اشکنه(پیاز،سیب زمینی نگینی،رب،شنبلیله وکمی نعنا،رب آب کهجوش آمدوموادپخت توآبش زرده تخم مرغ میاندازیم)
شویدپلوباگوشت
استانبولی

صبحانه
زرده تخم مرغ،انواع فرنی،حلوا

عصرانه موز،آب میوه بیسکویت،نان سوخاری
خدایامتشکرم ودوست دارم
به جای بیسکوییت مضر به بچه ها اینو بدید
نون سنگک رو خشک و بعد پودر کنید
یه دونش واسه 2 هفتتون بسه

بعد هر روز یا بریزید تو غذاش البته موقع خوردتن یا با ماست قاطی کنید

یا می تونید با شیر و شکر یا خرما و کره مخلوط کنید بدید بخرن اینک بیسکوییت

بیسکوییتا رو هم با پودر نون خشک درست می کنن دیگه اما این سالم تره در ضمن تو وزن گیری هم موثره
CafeMom Tickers

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

مامانایی که تو وزن گیری مثل من مشکل دارن

ما که هر چی تو کلوب کمک خواستیم هیچ کس جواب نداد خودم یه سر چی کردم این برنام رو پیدا کردم و نتیجه دیدم
لیلیا هر ماه 100 گرم وزن می گرفت اما با 15 روز ی که این برنا مه رو اجرا کردم 300 گرم وزن گرفت

برنامه غذایی:

اول اینکه شیر بدید اول بعد غذا

هر روز 5 وعده که شامل 3 وعده اصلی 2 تا بین وعده

بین هر وعده 3 ساعت فاصله بذاری حتما حتما حتما البته اگر شیر خواست بدید اما فاصله 3 ساعت رعلیت شه حتی ابمیوه هم ندید

میوه و بمیوه جز میان وعده ها نیست
تو غذا حتما کره بریزید
خامه هم خیلی خوبه میتونید تو بستنی بریزید یا با نان بدید

سیب زمینی سرخ کرده حلوا مسقطی سرلاک فرنی نون با ماست یا کره شله زرد شیربرنج موز اینا میان وعده های خوبی ان
CafeMom Tickers
لیلا جان خامه رو تا یکسالگی نده لطفا ...

این برنامه بیشتر برای یکسال به بالا خوبه احتمالا . آخه بچه ها ما الان خیلی معدشون کوچولوه و زود سیر میشن و ازون طرف زود گرسنه میشن . البته هر بچه ای یه جوره خداروشکر که برای لیلیای گلم جواب داده
الینای منم خدا رو شکر اشتهاش خیلی خوب شده و تو یه هفته 100 گرم اضافه کرده ..
من غذاشو خیلی زود اماده میکنم و هر یک ساعت 8-10 تا قاشق میخوره و روشو برمیگردونه ... دکترش از روند اضافه وزنش خیلی راضیه

رکسانا الینا هم عاشق آبه . هر کس آب میخوره باید به اونم بده . تو اوج گریه بهش بگیم آب ساکت میشه آبشو میخوره بعدش باز گریه میکنه هههههههه
2720
زهره جون دکترش دستور خامه رو داده و گفت تو سوپش بریزم که من با نون صبحانه میدم شاید یه قاشق چایی خوری بشه یا تو بستنیش بریزم

منم تا قبل از این برنامه به لیلیا هر 1 ساعت می دادم اما اصلا وزن نمی گرفت ولی الان با این برنامه خدارو شکر خوب وزن گرفته

خوشحالم الینا گلی خوب وزن می گیره
CafeMom Tickers
رکسانا منم با صبحانه مشکل دارم .... خیلی تکراریه .... یک روز درمیون فرنی و زرده تخم مرغ. تو فرنیش هم خرما میریزم ... جدیدا دیگه فرنی هم بی میل می خوره. حق داره بیچاره. خیلی تکراریه.
به نظرم میکس چند جور میوه برای صبحانه عالیه . البته سلما میوه دوست نداره و نمی خوره. تو یه امتحانی بکن رکسانا. مثلا سیب و موز و خرما رو با شیر خودت یا شیر خشک میکس کن. یا مثلا بیسکویت خونگی با آب هندونه .... وای کاش سلما هم میخورد
بچه ها من یه کشف جدید دارم !
می دونم که خیلی از شما ها هم مشکل منو دارید. من خیلی وقته به وزن قبل بارداری برگشتم اما شکمم هنوز شل و آویزونه. اصلا انگار شکم یه نفر دیگه است
چندروز پیش تو برنامه doctors یه خانمه دقیقا همین مشکل رو داشت. آخرش به این نتیجه رسیدن که به خاطر عادتش به خوردن دسر شیرین بعد از غذاست. دیدم منم همیشه بعد از غذا دلم یه چیز شیرین میخواد و معمولا دنت یا دلستر و شیرینی می خورم! ( روم به دیوار )
حالا چند روزه بلافاصله بعد از غذا خرما می خورم که هوسم به شیرینی رو ارضا می کنه و بی ضررتر هم هست.
گفتم در جریان باشید !
به امید روزی با شکم صاف
2714
سانیار من تا حالا شکرخدا وزن گیریش خوب بوده!
من زیاد حموم نمی برمش !همون هفته ای یه بار! ماساژ هم ندادمش تا حالا! احساس عذاب وجدان میکنممممممممم

من خودم سرکار هستم و طول روز مامانم بهش غذ میدن صبحها معمولا نون و کره میخوره یا حریره بادام
میان وعده سیب یا میوه دیگه یا چند قاشق از سوپش یا زرده تخم مرغ
سوپ : شامل گوشت گوسفند و یه ذره کره , سیب زمینی و برنج و عدس و سبزی ! این سوپ رو خیلی دوست داره و با همین ترکیب هر روز میخوره و شکر خدا با اینکه تکراریه ولی بازم میخوره!
ناهار هم سوپ خودش و یا از غذای سفره قسمت های بدون رب و ادویه
عصر هم میان وعده اش میوه یا سوپ
شام هم که گاهی میخوابه و به همون شیر قناعت میکنه و گاهی هم سوپ یا نون و ماست

سرلاک رو قبلا میخورد تازگی نمیخوره فقط مخلوط با موز میخوره
به نون تافتون هم خیلی علاقه داره و یه تیکه بزرگ هم دستش بدم تا آخر میخورش ماشاله!

درکل من خیلی سخت گیری نکردم برای غذای سانیار ! زود غذای جامد رو براش شروع کردم برای همین الان راحت هر غذایی رو می تونه بخوره

الان که 10 ماهشه وزنش 12 کیلو هست ماشاله

خدای مهربونم دوستت دارم
من هنوز 2 , 3 کیلو مونده که به وزن قبل بارداری برگردم تو بارداری 18 کیلو افزایش داشتم
پوست شکمم شل و آویزون شده متاسفانه! عادت هم ندارم بعد غذا چیز شیرینی بخورم! ولی خوب گاهی بعد غذا آب میخورم!!!
خدای مهربونم دوستت دارم
رکسانا منم صبحانه همش تکراری میدم زرده میدم البته دوست نداره باید با سیب زمینی آپز داخل کنم تا بخوره بعض روزا هم فرنی .. نشاسته که اونم باید موز داخلش بزنم وگرنه نمیخوره..سریلاک..املت ..کره ومربا
میگم مامانا پسر من چن روز دیگه 11 ماهه میشه وزنش9/300 هست شیر خوب میخوره غذا هم همینطور در روز همش

مشغول غذا درست کردن واسه آقا هستم ولی بازم خوب وزن نمگیره هر کس میرسه میگه وای چقدر بچت لاغره خیای غصه

میخوره به نظر شما وزنش کمه اخه بیشتر نگران قدش هستم وقتی وزنش خوب پیش نمیره قدش هم زیاد رشد نمیکنه شما

بگید چه کار کنم چاق بشه از دکترش که خیری ندیدم

مامان سجاد سجاد ده ماهگی چن بود
برای صبحانه من مسقطی هم میدم .. با نشاسته گل و شکر و اب و روغنو پودر بادام و میریزم تو کاسه میزارم یخچال تا ببنده بعدم میدم دستش خودش میخوره البته کثیف کاری هم داره ولی دوست داره
2706