2733
2739
عنوان

دغدغه این روزهای ما (مامانای خرداد 91)

| مشاهده متن کامل بحث + 164587 بازدید | 612 پست
من دور روز پیش پسرم بردم بهداشت درمورد این که هیچ کلمه ای رونمیگه پرسیدم گفت اگرقبلا میگفته اشکالی نداره هنوز دورنیست

قربون اون سلمای تپل که کلمات زیادی میگه من میگم این دخترا ازبس شیرین زبون هستن زودترهم به حرف میان خداحفظش کنه

درموردپوشک هم من فکرنکنم بتونم حالا حالا از پوشک بگیرمش من توخونه همش سرپا میگیرمش میگم جیش اونم جیش میکنه عادت کرده ولی یه موقهای اگر یادم بره خودش خبرنمیکنه
مامان قندک نگران این نباش که سانیار وزن زیاد نکرده فرزین ازنه ماهگی تاالان که شده200|10 خیلی کم وزن اضاف کرده ولی بازم بهداشت میگفت خوبه هزلرهزار ماشالا سانیار که خیلی خوبه حالادیگه چون راه میرن وخیلی اذیت میکنن کمتر وزن میگیرن

درمورد پی پی که میگی بدبو شده به خاطر شیرخشکه پسرمنم شیرخشک میخوره اینقدر بدبو هست که همه باید فرارکنن موقعی که شیرخودمو میخورد بوش خیلی کم بود

شادی ماهم اینجا نداریم بینای سنجی

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

مامان فرزین جون مامان منم سانیار رو گاهی میبره سرپا میکنه و شیر آب رو باز میکنه اونم جیش میکنه

بچه ها سانیار اصلا شبها جیش نمیکنه! بارها شده شب که خوابیده پوشکش رو باز کردم و تا صبح نه جیش و نه پی پی نمیکنه اصلا!! ولی صبح که پامیشه پوشکش میکنم چون صبحها معمولا پی پی میکنه
خدای مهربونم دوستت دارم
سلام مامانا نینی منم خردادیه و توی حرف زدن تنبل البته گاهی کلمه های واضجی می گه ولی وقتی میگم بگو ....نمی گه که نمیگه
مامان هم نمی گفت تازه شروع کرده به گفتنش البته می تونست بگه ولی نمی گفت
گاهـــی …
نمیشـــــــه دســت از
دوســـــت داشتن کسی برداشــت
حــــــــــــــــــــــتی وقتــــی ازش
دلخــــــوری !
2728
مامان قندک جون بردیا هم همین طوره شبا جیش نمی کنه ولی صبح عوضشو در میاره چندبار هم سرپا گرفتم که جیش کرده
گاهـــی …
نمیشـــــــه دســت از
دلخــــــوری !
راههایی برای افزایش هوش بچه های یک تا دو ساله:

۱) کودکان را با غذاهای سرشار از آهن تغذیه کنید.
2) به کودکان میان وعده های سالم و مغذی بدهید و از دادن میان وعده های بی فایده مانند پفک و چیپس به کودک خودداری نمایید.
3) برای کودکتان کتاب بخوانید.
4) در حضور او مطالعه کنید.
5) برای او اسباب بازی های کمک آموزشی تهیه کنید.
6) با کودک خود بازی کنید. شرکت در بازی های دسته جمعی ، مهارت های هوش اجتماعی کودک را افزایش می دهد.
7) مطمئن شوید کودکتان خوب استراحت کرده است، خوابیدن دستکم ده ساعت در شبانه روز برای او لازم است.
8) هنگامی که با کودکتان صحبت می کنید صداهای اضافی مانند رادیو و تلویزیون را خاموش کنید و نور را در حد متوسط نگاه دارید.
9) درخواست های تکراری کودک را اجابت کنید. تکرار ارتباط نورون ها را در مغز تقویت می کند بنابراین اگر برای چندمین بار از شما می خواهد کتابی را برایش بخوانید ، بدون اصرار و پافشاری روی خواندن یک داستان دیگر ، آن را برای او بخوانید.
10) وقتی کودک نوپای شما به چیزی اشاره می کند و نامش را می پرسد در جوابش به او اطلاعات بیشتری بدهید. به طور مثال: آن یک توپ است، یک توپ آبی با خط های قرمز.
11) در تربیت کودک انضباط همراه با محبت فراوان داشته باشید.
12) هرگز به کودکتان نگویید �تو چیزی نمی فهمی� زیرا اگر کودک آن را باور کند، حرف شما تحقق خواهد یافت

2738
بچه ها دختر من جدیدا دستشو می کنه تو بینیش و میاد جلو من وامیسته و بر و بر نگاهم می کنه
اولا بی محل بودم ولی تو یه مهمونی به این کارش خندیدن و داره میشه یه عادت..الان دعواش می کنم ولی اثری نداره
بنظرتون چکار کنم از سرش بیفته این کار ؟
آب هست،ولی کم است!!!
ما که بچه هامون سرپا جیش می گیریم بچه روو 24 ساعت نگه نمی داریم عزیزم اگه این جوری بخوای حساب کنی نحوه ی دستشویی کردن خودمون هم یعنی استفاده از توالت به سبک ایرانی اشتباهه و کمر درد داره
یعنی توصیه شده همه از توالت فرنگی استفاده کنند مامان سجاد تو خانواده خودتون چند نفر تو کارای روزمره اصولی رفتار می کنند
گاهـــی …
نمیشـــــــه دســت از
دلخــــــوری !
شادی جون به نظر من دختر تو این کارو واسه جلب نوجه می کنه وقتی دعواش کردی یعنی بهش توجه کردی و به خواستش رسیده یه مدت توجه نکن ایشالله درس می شه یعنی اخم کن بهش ولی هیچی نگو (ترجیحا نگاهش هم نکن)
من این مواقع با بردیا این طوری رفتار می کنم جواب می ده
گاهـــی …
نمیشـــــــه دســت از
دلخــــــوری !
*شادی* سلام

در مورد انگشت توی دماغ کردن........اصلا انگار در مورد پسر من نوشتی!!

(با این فرق که من عکس العمل هام با این حرکت با شما فرق داره)

سجاد هم چن وقتیه که یاد گر فته که انگشتشو بکنه توی دماغش(به قول مامانم: تازه فهمیده اونجا سوراخه و خوشش میاد انگشتشو بکنه توش)
البته من از دیدن این حرکتش بیشتر خندم میگیره( چون میبینم انگشتشو تا نصفه!! میکنه توی دماغش و همونجا نگه میداره....................................البته جلوش نمیخندما اما توی دلم میخندم!!!)

من از قبل از استادی شنیدم و خوندم که ازین به بعد ،راه مبارزه با اخلاق های بد بچه ها "تغافل" هستش( تغافل یعنی خود را به غفلت زدن......یعنی انگار این صحنه رو ندیدی و اصلا به روش نیاری.......انگار نه چیزی دیدی نه چیزی شنیدی)

البته گاهی به زبون خوش براش بگی که این کار بده اما وقتی این کارو انجام میده انگار نه انگار که دیدی)

(من گاهی سر شوخی شعر"مامانم گفته به من دست تو مماخت نکنیییی.........گیگیلی در نیاری شوت نکنییییییییی.......) رو برا سجاد میخونم/////////// یعنی همون موقع دستشو میکنه توی دماغش
مامان سجاد تازگیا گیر میده انگشتشو تو دماغ منم بکنه
این روش تغافل هم امتحان می کنم ایشالا جواب بده

راستی دختر من خودش کم بود عروسک ها و اسباب بازیاش و مهر و کاغذ و کنترل و خلاصه همه چیو میاره من می می بدم ....خواهرم و مامانم هم باشن به اونا هم گیر میده به وسایلش مثلا می می بدن
خودش هم یکسر در حال می می دادن عروسکشه
نمی دونم چرا اینقدر کلیک کرده و این مساله واسش جدیه
یکم دلم میگیره که یعنی واقعا نمی فهمه اشیا نمی تونن بخورن ...الان هم یه تیکه روزنامه آورده میگه می می بده بهش
آب هست،ولی کم است!!!
*شادی*

پسر منم دوست داره انگشتشو بکنه توی دماغ من!! و گاهی دماغ باباش!!!!

حالا دماغ خودش متناسب با انگشتشه (انگشت تا نصفه بیشتر تو نمیره!!....اما دماغ ما و انگشت نازک اون(یعنی تا ته میره تو(اگه بزاری انگشت بکنه)

در مورد می می دادن به اشیا...........پسر من هنوز دچارش نشده اما خب شاید بچه شما دختره این یه چیزی تو مایه هایه عرسک بازی و خاله بازی( در آینده) باشه.
پسر من کارهای جالب زیاد میکنه(مثل بقیه بچه ها)
اما خاص ترینش اینه که : انواع و اقسام چیزها( سیب زمینی....مسواک....باطری...پیاز...) رو میبره میندازه توی ماشین لباسشویی!!!( یه بار حواسم نبود قبل از روشن کردن توش رو بررسی کنم!!.....وقتی روشن کردم و یه پنج دقیقه ای شست، دیدم از توی ماشین صدای تپ تپ میاد!!..........ماشینو خاموش کردم و لباسارو در آوردم....دیدم 2 تا سیب زمینی و یه پیاز توشه
حتی یه بار نمیدونم چه جوری یه دبه 10 لیتری(خالی) رو جا داده بود اون تو
2706