2726
عنوان

دغدغه این روزهای ما (مامانای خرداد 91)

| مشاهده متن کامل بحث + 164586 بازدید | 612 پست
مامان فرزین جون سانیار همچنان از کلمات استفاده نمیکنه و فقط آه و اوه میگه برای اشاره به هر چیزی! چند وقت پیش بردمش تو دسشویی بشورمش باز چند بار گفت آب ! ولی نمیدونم چرا زیاد نمیگه! هر موقع آب میخواد دستشو دراز میکنه سمت یخچال و میگه آه!!! با اینکه من میگم آب میخوای؟ بگو آب و ... بازم به خودش زحمت نمیده بگه !ههههههههه وقتی هم خیلی تکرار میکنم بابا و مامان رو اونم تکرار میکنه ولی باز هم از این کلمات استفاده نمیکنه
خدای مهربونم دوستت دارم
سانیار یه کار بامزه میکنه اینکه همه چیزا رو میذاره زیر فرش! هر چیزی از اسباب بازی تا غیره رو میذاره زیر فرش و بعد هم خودش میره پی کارش! ههههههههههههه

یه کار جالب دیگه اش اینکه دستمال برمیداره روی سفره و میزها میکشه و تمیز میکنه و به این کار خیلی علاقه داره!!!!!! هههههههه

بچه خواهرم 6 ماه از سانیار کوچیکتره! سانیار همش میره سمتش دو تا دستاش رو میندازه دورش و میخواد بغلش کنه چون میبینه بقیه اونو بغل میکنن میخواد تقلید کنه! و بعد هم حسابی میخنده و ازین کار خوشش میاد ! گاهی هم با دو تا دستاش آروم میکشه رو سر بچه خواهرم و ناز ش میکنه ههههههههه ( باید یه نی نی بیارم برای پسرم )
خدای مهربونم دوستت دارم

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

بچه ها سانیار دندون نهم رو دراورده دندون کرسی!
هر موقع دندون در میاره لب به غذا نمیزنه و همش میخواد شیر بخوره!
چند روزی هم هست که اسهال شده و پی پی هاش خیلی بوی بدی میده! نمیدونم بخاطر دندون هست یا اینکه چون شیر خشکش رو عوض کردیم!

قبلا ب ب لاک براش میگرفتیم ولی چون پیدا نکردم براش این سری آپتامیل گرفتیم! البته به سانیار خیلی کم شیر خشک میدیم و ا ونم فقط در ساعاتی که من سرکارم وقتی میخواد بخوابه مامانم یه شیشه کوچیک بهش میده ! طوری که یه قوطی شیر خشک برای یه ماهش بس هست
خدای مهربونم دوستت دارم
مامان سجاد
من از اول سلما رو پیش متخصص می بردم .... دکتر پیمان بیمارستان پارس
تا قبل از یکسالگی هر ماه، بعد از یک سالگی هر دو سه ماه

نی نی ها باید برای یک سالگی یه آز کامل میدادن. شامل آز خون، ادرار و عکس مچ دست چپ
آز خون برای بررسی فاکتورای خونی به خصوص کلسیم، ویتامین دی و آهن
توی همین آز ما فهمیدیدم سلما تالاسمی مینوره ولی آهن و کلسیم و ویتامین دی اش خوبه و لازم نیست دیگه قطره آهن بخوره

آز ادرار برای احتمال عفونت ادراره و عکس مچ دست چپ هم برای بررسی اینه که آیا رشد استخوانی نی نی با سنش همخوانی داره یا نه .
2728
درمورد غذا
راستش سلما عملا چیزی نمی خوره جز شیر مادر
من هر روز براش دو جور غذا درست می کنم و آخرش یا باباش میخوره یا میریزم دور ( خدا منو ببخشه )

دکترش گفت خیلی از نی نی ها تا 18 ماهگی اینجورین و منم الان همه امیدم به اینه که سلما از 18 ماهگی یه چیزی بخوره.
حتی میوه و آب میوه هم نمی خوره.

من تو اکثر غذاهاش ماهیچه تازه و دال عدس رو میریزم ( مواد غذایی سلما حداکثر یک هفته فریز میشن )
کباب تابه ای آبدار با سیب زمینی و گوجه و بقیه سبزیجات هم برای نی نی های خوش اشتها غذای خوبیه
اون یکی دو قاشق غذایی هم که هر روز میخوره رو خودش میخوره .... سفره میندازم خودش با غذاش بازی بازی می کنه

من اصلا سعی نمی کنم با بازی بهش غذا بدم ..... ترجیح میدم این یک سال هم غذا نخوره اما یه عمر بدغذا نشه ( طبق چیزایی که خوندم و دکترش گفت )
سلما کلمات خیلی زیادی میگه جوری که ما واقعا هنگ می کنیم
اما ترکیب کلمات، به جز ( آب بده ) و ( مامان می می ) چیزی نمی گه

فکر می کنم هنوز خیلی زوده برای نگران شدن از حرف نزدن نی نی ها ..... بابا تازه یک سال و اندیه مهمون این دنیا شدن
سجاد تازگیا توی کلمه گفتن خیلی پیشرفت کرده و بعضی کلمه ها رو اگه بگی "بگو" کمی تا قسمتی میگه!!

اعضای بدنشم که چند وقتیه کاملا آشنائه......قشنگ نشون میده و موقع نشون دادن بعضیاشون ،اول اسمشونم میگه" مثل "دست که میگه د "........................و دهن که میگه د
!!!!!!!!
مرضیه جون چقدر خوبه و چقدر خدا دوستنت داشته که سلما تا یکسالگی بیماری نگرفته خداروشکر. ایشالا خدا حفظشون کنه همه ی گلا رو. برای مینور بودنش هم ناراحت شدم بسی! :(
فکر نمی کردم بشه کسی آهنش به اندازه باشه ولی کم خونی داشته باشه!!
قربون حرف زدناشون بشم. بامزه ها رو.
مامان سجاد جون منم علی را بردم آزمایش. البته دکترش گفت لازم نیست. چون وزن گیریش خوب بود خدا رو شکر . ولی من دوست داشتم ببرمش تا خیالم راحت بشه. شما هم به دکترش بگو برات بنویسه!
دلم می خواد علی را ببرم تست بینایی سنجی. ولی همتش نمیشه متاسفانه!
بهترین سن برای از پوشک گرفتن نی نی آخر سه سالگیه .
اگه از الان شروع کنید هم برای خودتون و نی نی خیلیییییی سخته هم ممکنه باعث ناراحتی های روحی برای بچه بشه . مثل شب ادراری و اضطراب.
از طرفی الان که نی نی هنوز آمادگی این موضوع رو نداره باعث میشه این جریان کلی طول بشه و همه جا رو هم نجس کنه.

اما اگه تو سن درستش این کارو انجام بدی می تونی مثلا ظرف مدت دو هفته به راحتی و بی استرس بچه رو از پوشک بگیری.
نی نی مام جان
به نظر منم (تا جایی که شنیدم) الان خیلی زوده برای از پوشک گرفتن

البته به میزان فهم و درک بچه و کنترلش در ادرار هم بستگی داره

مثلا من به وضوح در پسرم میبینم که الان هنوز خیلی کوچیکه و هنوز کامل مفاهیمی مثل" جیش داشتن" "پی پی داشتن" "موقع جیش داشتن به مامان اطلاع دادن "!!! و ... رو نمیدونه
خییییییلی بدونه، تازه متوجه شده که به چی میگن"جیش و پی پی"!!!

منم ایشالا از انتهایه 2 سالگی شروع میکنم....البته اون موقه هم باید ببینم سجاد در چه حدیه
ممنونم مامان سلمای عزیزممم ماشاله سلما چقدر خوب حرف میزنه سانیار همچنان زیاد از کلمات استفاده نمیکنه

سانیار خونه مامانم بهتر غذا میخوره خونه خودمون هیچی نمیخوره ! از یک سالگی وزش تغیی نکرده گاهی هم وزن میکنم میبینم 100 گرم 200 گرم کمتر شده!
من تا حالا سانیار رو هیچ آزمایشی نبردم! نه خون و نه ادرار و نه بینایی سنجی!
خدای مهربونم دوستت دارم
2706