2726
ساناز جان تا یکی دوهفته اول ممکنه بچه اصلا هییچ پیشرفتی تو کنترل ادرار نداشته باشه...آره ما هممون همینطوری بودیم والبته هستیییم
ای سرزمین! کدام فرزندها،در کدام نسل، تو را آزاد، آباد و سربلند با چشمان باور خود خواهند دید؟

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

مامان رونیا خیلی خوبه که وضعیت شما...امیدوار کننده است
ولی سختههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه
ای سرزمین! کدام فرزندها،در کدام نسل، تو را آزاد، آباد و سربلند با چشمان باور خود خواهند دید؟
ساناز جان انتظار داری روز اول با یه توضیح ساده بیاد بگه جیش داره؟ کم کم پیش میره شایدم سنش کمه و هنوز کنترل نداره چون میگی سه بار پی پی کرده معمولا بعد از اینکه پی پی به روزی یه بار برسه یا ساعت مشخص پیدا کنه آمادگی ایجاد میشه
فعلا باید چند هفته ای مقاومت کنی و حوصله
2728
مامان رونیا من بعد یک ماه واندی تلاش شبانه روزی و جهاد جان فرسا! تازه تونستم پسرمو قانع کنم بیاد بریم دستشویی جیش کنه و چند باری هم خودش گفنه جیش داره
چند روزی میشه جیشو میگه واصلا تو شلوارش جیش نکرده شکر خدا ولی همچنان واسه پی پی تو دستشویی راضی نمیشه بشینه و شورت پاش میکنم میکنه تو شورتش
مطمئن باشید وضعیت هیچ کدومتون به وخامت روزهای اول من نیست هر چی توضیح میدادم نمیفهمید!
هرچی تشویق میکردم جواب نمیداد!
حتی عصبانی هم شدم ولی انگار ن انگار
ولی الان از شرایط راضیم
بچه ها متفائتن یکی زود یاد میگیره جیش رو بگه یکی پی پی رو میگه یکی هر دو رو زود یاد میگیره یکی هم هر دو تا رو سخت یاد میگیره به نظرم بهتره زوم رو از روشون کمتر کنیم و بذاریم آمادگیشو کم کم خودشون کسب کنن
بی بی مریم امین دو شبه شبا خشک میخوابه و بعد از اینکه بیدار شد میبرمش دستشویی فوری جیش میکنه ولی همچنان با پی پی مشکل داره و نمیتونه یا نمیخواد تو دستشویی بکنه
البته پسرم بعضی وقتا بی دلیل پاهاش میگیره و درد وحشتناکی به جونش میافته(دکترم نشون دادم گفت چیزی نیست) به نظرم به خاطر همینه ک تو دستشویی نمیاد
سلام .................
من کلا نمی دونم باید چیکار کنم:-؟؟
دخترم می تونه جیششو کنترل کنه ....شبا که خشکه روز هام قبل بیرون رفتن می برمش جیش تا بیایم خونه خشکه ...و تو خونه می برمش دستشویی جیش می کنه .............ولی پی پی تا حالا نکرده ....و تو شورتش پی پی می کنه...
و اگه شورت پاش باشه مطمئنم توش جیش هم می کنه...........یکم کم آوردم ...خیلی حوصله می خواد
امروز بردمش جیش کنه نکرد....بعد دید باباش رفته جیش گفت جیش دارم...بردمش دوباره و جیش کرد:-؟؟
و یه موضوع دیگه من برای هانا لگن نخریدم ...............و تو دستشوییو حمام رو پاش میشینه و جیش می کنه ....
فک کردم به لگن عادت کنه خونه دیگران چیکار کنم؟
اگه لگن خوبه بگید خوبیاشو برم بخرم
فانوس عزیز ماشالا شما ک خو بپیش رفتی دیگه چرا میگی نمیدونم چیکار باید بکنم
اگه بازش نکنی تشخیص نمیده فرق بین باز بودن و پوشکو پسر منم تا حالا تو دستشویی فقط یه بار پی پی کرده منم براش لگن نخریدم و به نشستن عادتش دادم فک کنم سر همونه نمیتونن پی پی کنن
مشکل من اینه ک امین رو لگن میترسه بشینه
از خوبی های لگن نسبت به سرپا گرفتن و نشستن روی توالت فرنگی بزرگترا اینه که وقتی بچه پاهاش با زمین در تماس باشه از نظر فیزیولوژی تو عمل دفع کمکش میکنه که راحتتر پی پی کنه..مثل آدم بزرگا
وخوبیش نسبت به مدل ایرنی نشستن تو دسشویی اینه که چون پاهاشون هنوز خیلی قوی نیس بیشتر از نهایتا یک دقیقه نمیتونن بشینن و زود خسته میشن و بلند میشن و همین ممکنه نذاره پی پی کنن و مشکلات یبوست دنبالش بیاد
من که عادتش دادم رو لگن تو خونه مهمونی هم هرجا میریم مدل ایرانی میشینه و جیش میکنه ولی پی پی رو نه!! باید به هر دو مدل عادتش بدیم که بیرون مشکل ساز نشه

دیروز رفتیم نمایشگاه کتاب گلاب به روتون......
برای توی ماشین یه لگن کوچولو خریدم هروقت جیش داشت میزدیم کنار و توش جیش میکرد...تو نمایشگاهم با خودم بردمش بعد از دیدن هر غرفه میبردمش یه گوشه میشست روش و جیش میکرد...خیلی راحت بودم با این کار...بالاخره یه راهی پیدا کردم که یکم بیرون بیشتر بمونم و همش استرس جیشو بیرون نداشته باشم......راستی دیشب یه نتیجه ای گرفتم:دختر من بیرون و مهمونی خیلی خوب با من همکاری میکنه و اصلا بیرون خودشو خیس نمیکنه...ولی تو خونه همکاری نمیکنه اکثرا تو خونه تو شورتش جیش میکنه...نمیدونم چرااا؟ کسی نظری نداره؟
فرشته جون چه خوب که امین تو شبا هم داره خودش کنترل میکنه...دیگه فقط مونده پی پی اش..انشالا زودتر موفق بشی...برا منم دعا کن دیگه دارم صبرمو از دست میدم
فانوس جون من با لگن شروع کردم تا حالا که خیلی خوب پیش رفته(امروز روز پنجمه)...فکر میکنم توضیحاتی که بی بی جون گفتن کامل بود..چون لگن شباهت به اسباب بازی هم داره وتعلق خاطر براشون ایحاد میکنه باهاش راحتتر کنار میان ...البته من رو توالت فرنگی هم گاهی میبرمش که عادت کنه...

یکی از دغدغه های من بیرون رفتنای طولانیه که منم باید یدونه برای ماشین بگیرم همراهمون باشه...

من از روز اول تقریبا دخترمو کامل از پوشک گرفتم وفقط شورت پاش کردم فقط یبارشب اول تو خواب ویبار که بیرون رفیم پوشکش کردم محض احتیاط ...که دیدم خشکه از شبای دیگه باز گذاشتمش...کلا با پوشک بای بای کرد..بیرونم میریم پوشک نمیکنم ولی قبلش حتما جیش میکنه ومیریم تا امروز که خوب بوده همکاریش...بنظرم اونجوری که گاهی پوشک بشه سردرگم میشه وجدی نمیگیره...

در مورد پی پی کردن روز اول خوب بود ولی بعدش یروز در میون کارشو میکنه اونم با خوراندن آلو بهش!!!

ترس نداره ولی نمیدونم چرا اینجوریه هنوز احساس راحتی نداره...راستش من یه مقاله خوندم که اگه بچه دستشویی کردن پدر ومادرو ببینه ترسش میریزه وفکر میکنم این کمک میکنه..

در مورد کتاب هم خیلی کمک میکنه..من این 3 تا کتاب (من که از گل بهترم لگن دارم-مامان من جیش دارم-ب
چه های بزرگ روی لگن میشینند)روگرفتم که واقعا کمکم کرد...
سلام.من پسرم 17 ماهشه.از وقتی این تاپیکو خوندم به سرم زد بهش یاد بدم .دیروز3 ساعت:امروزم 3ساعت باز بود.بردمش تو حمام هم شماره 1وهم2 رو انجام میده.اما اگه نبرمش نمیگه.اصلا بلد نیست بگه.باید نیم ساعتی یکبار ببرمش.البته تا 1 ساعتم راحت خودشو نگه میداره.جکار کنم.ادامه بدم یا زوده؟
خدایا ممنون بخاطر هدیه ای که بهمون دادی.
2706