2410
2553
درکت میکنم که چقد حرصت میده.......آره خوب اگه تا چند روز آینده میبینی حتی یه ذره هم پیشرفت نداره ولش کن بذار دیرتر شروع کن. خداییش دوسال برای پسرا زوده. خواهر من برای پسرش از دو سالگی شروع کرد آخر 2 ماه مونده به 4 سالگی موفق شد
پدرشو درآورد.
دخترم خدا روشکر خوب داره باهام همکاری میکنه. فردا میخوام برم روز مادر خونه مامانم یه امتحانی هم هست برا دخترم. امیدوارم اوضاع دوباره بهم نریزه
ای سرزمین! کدام فرزندها،در کدام نسل، تو را آزاد، آباد و سربلند با چشمان باور خود خواهند دید؟

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

من دخترمو یه دفعه ای بی هیچ دردسری 7 اردیبهشت از پوشک گرفتم. البته چند ماه لج کرده بود توالت نمیومد اما من بهش توجه نکردم. تو دو سال و یه ماهگی گفتم باران دیگه پوشکت نمیکنم. جیش داشتی بهم بگو. گفت باشههههههه
نبودنِ تو فقط نبودن تو نیست، نبودنِ خیلی چیزهاست...کلاه روی سرمان نمی ایستد! شعر نمیچسبد...پول در جیب مان دوام نمی آورد! نمک از نان رفته!!! خنکی از آب.......ما بی تو فقیر شده ایم مادر💔
2720
2714
مامان فرشته تبرییییک...چه خوب خداروشکر بالاخره جواب داد
ولی من... دخترم دوروزه داره پسرفت میکنه. حتی بعد ازینکه جیش میکنه هم نمیاد بگه که جیش کرده...درصورتی که تا دوروز پیش تقریبا نصفشو میگفت قبلش نمیدونم چرا؟؟؟؟؟
ولی خداروشکر پی پی شو همچنان میگه
ای سرزمین! کدام فرزندها،در کدام نسل، تو را آزاد، آباد و سربلند با چشمان باور خود خواهند دید؟
دوستان منم به جمعتون پیوستم...البته از روز اول این تاپیک دارم مامانارو دنبال میکنم...

امروز تصمیممو گرفتم که شروع کنم ببیننم میتونیم یا نه!!

یبار قبلا خواستم شروع کنم 3 هفته پیش نه خودم حوصلشو داشتم نه دخترم همکاری کرد یعنی اصلا بلد نبود باید رو لگنش چیکار کنه ...

دیروز براش چند تا کتاب درباره جیش کردن گرفتم وخوندم...امروز که از خواب بیدار شد گفتم بریم روی لگنت جیش کنیم؟ گفت بله واستقبال کرد...یه 10 دقیقه ای نشستبیم وکتابا رو خوندیم تا یدفعه دیدم جیش کرد....

خیلی خوشحالم کرد یه خوان از 7 خوان رو رد کردیم...ولی اینم بگم هر نیم ساعت بردمش جیش کنه که هر بار اومد واستقبال کرد ولی نتونست کاری کنه که بعد 5 دقیقه تو شلوارش جیش کرد ...دفعه اول خیلی ناراحت شد وهمزمان که داشت کارشو میکرد گفت مامان جیش!!! ازین بابتم خیلی خوشحال شدم که خودش فهمیده بود کارش خوب نیست وبابتش ناراحته....

بعد ناهار خواستم بشینه وکارشو بکنه که خوابش میومد نخواست منم اصراری نکردم...پوشکش کردم وخوابید...دعا کنید بیدارشد باهام همکاری کنه..فکر کنم شروعش خیلی مهم باشه تا ادامشو چجوری پیش ببره..
راستی دختر من 23 ماهشه...یکماه و نیمه که از شیر گرفتمش...

من لگنشو هر جا که راحته میزارم یبار جلو تلویزیون یبار تو اتاق خودش...بنظرتون اینکار درسته یا از اول تو دستشویی عادت کنه بهتره؟
مانلی جان خوش اومدی عزیزم.انشالا که تو این راه موفق باشی
فک کنم نباید لگنشو جاهای مختلف بذاری. باید یاد بگیره که جیش و پی پی فقط تو دسشویی...البته یه جایی خوندم برای شروع آموزش جیش شب برای بچه هایی که بد خواب هستن لگنشون رو بذارید تو اتاقشون که پاشن جیش کنن و قبل ازینکه کاملا بیدار شن دوباره بتونن بخوابن ولی برای در طول روز کار درستی نیس
یاسمنگولای عزیز صفحات اول این تاپیکو بخون. اگر بچه ات همه ی علائم رو داره شروع کن...ولی معمولا دختربچه ها دوسالگی آمادگی رو دارن

راستی درمورد پسرفت دختر خودم یه مطلبی خوندم گفتم خلاصه شو بذارم اینجا شاید بدرد کسی بخوره:

گاهی بنظر میرسد کودک توانایی اش را در امری که قبلا میتوانسته آن را انجم دهد از دست میدهد. به این حالت پسرفت میگویند.پسروی به معنای برداشتن گامی به عقب است.کودک شروع به رفتارهایی میکند که وقتی کوچکتر بود از او سر میزد.
اغلب این مشکل زمانی بوجود میاید که تغییری در پیرامونش رخ داده مانند تولد نوزاد جدید یا مشاجره ی والدین یا مسافرت و یا حتی یک استرس کوچک در زندگی
این اتفاق موجب نا امیدی و عصبانیت والدین میشود ولی مهم است که نا امیدی خود را جلوی کودک ابراز نکنید زیرا کودک به راحتی به آن پی میبرد واین میتواند از تلاش وی برای بهبود وضعیت جلوگیری کند.
بهترین راه مقابله والیدن با پسروی کودک این است که میل او به از سنش کوچکتر رفتار کردن را بپذیرند اما در عین حال از او انتظار داشته باشند مطابق سن خود نیز عمل کند. بعنوان مثال به کودکی که خود را خیس کرده بگویید"فکر میکنم که فراموش کردی دیگر پوشک نمبندی. وقتی کوچکتر بودی میتوانستی هر وقت خواستی در پوشک جیش کنی اما حالا باید یادت باشد که شورت داری و هر وقت جیش داشتی به دستشویی بروی"
اگر اتفاقات تکرار شد آرامش خود را حفظ کنید و با کودک اوقات تلخی نکنید. اینکه به کودک بگویید مثل بچه ها رفتار میکند یا اورا سرزنش کنید بیفایده است و ممکن است پسرفت او را تشدید کند.
2706