2737
2739
ممنون مامان حسام عزیز
آره به خدا کم آورده بودم ولی کوتاه نیومدم و ادامه دادم
الانم نه ک بگم عالی و کلا میگه ولی هر وقت داره از حرکاتش میفهمم میگم میای دستشویی مقاومت نمیکنه و میاد
فک کن دیگه از دیروز ظهر تو شلوارش جیش نکرده ولی هنوز با پی پی مشکل داره و نمیتونه تو دستشویی بکنه و میکنه تو شورتش!
منم بهش سخت نمیگیرم تا زده نشه
مانلی عزیز خوش اومدی به جمه مادرانی ک در سختترین مرحله آموزشی هستن
منم با بی بی مریم موافقم بهتره از اول یاد بگیره تو دستشویی کارشو بکنه واسه اینکه بار اول از دستش دررفته نگران نباش روز اول خوب باهات همکاری کرده

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

راستی پسر من همچنان شبه یه بار جیش میکنه تو شلوارش منم تشک لاستیکی میندازم زیرش بلند میشم شلوارشو عوض میکنم زنداییم میگفت جیش شبش تا چند روزه بعد یاد میگیره تو خوابم خودشو کنترل میکنه
ممنون فرشته وبی بی مریم عزیز...

خودمم فکر میکنم بهتره تو دستشویی بره یه چند روزی اینجوری ادامه میدم بعد میخوام تبدیل توالت فرنگی بگیرم دیگه ببرمش دستشویی..اینجوری خیلی احساس راحتی کرده وازون چیزی که فکر میکردم خیلی راحتتر داره همکاری میکنه...

دیشب وقتی پی پی داشت خودشو رسوند به لگنشو منو صدا زد وگفت میخواد بشینه ودر کمال ناباوری پی پی کرد...

موقع خوابم محض احتیاط پوشکش کردم ولی تا صبح خشک بود امشب تصمیم دارم بازش بزارم...فقط مشکل اینه که صبح که بیدار میشه برای بار اول کامل جیششو میکنه ولی در کمتر از 10 دقیقه بعدش دوباره شلوارشو خیس کرد مثه دیروز ...باید از فردا حواسم باشه وزود دوباره ببرمش..

دعا کنید برام خیلی زود پروژه نهایی شه واین مرحله هم تموم شه ویه نفس راحت بکشیم..

2728
درمورد آموزش شب:
" وقتی کودکتان که شب ها پوشک میبندد چه با نگه داشتن ادرار و چه با بیدار شدن و دسشویی رفتن توانست بیش از یک هفته خشک بماند بگذارید خوابیدن بدون پوشک را امتحان کند. اما یادتان باشد سطح انتظارات خود را پایین نگه دارید...هرچه کودک کوچکتر باشد احتمال اینکه بعد از یک دوره ی خشک ماندن در شب خود را خیس کند بیشتر است.اگر بخاطر اینکه کودک توانسته شب ها را خشک بماند او را تحسین کرده اید ولی پس از آن کودک دوباره شب خودش را خیس کرد نگذارید احساس شکست کند.اگر این اتفاق تکرار شد میتوانید دوباره از پوشک برای شب استفاده کنید وپس از چند هفته یا ماه مجددا سعی کنید."

برای همین من هنوز شبو شروع نکردم چون آخر شبا یه شیشه شیر میخوره و همیشه پوشکش صبحا خیسه....مقدار شیرشو کم کردم ولی تا وقتی کامل روزو نگه نداره سراغ شب نمیرم....فعلا که داره مقاومت میکنه تو روز چه برسه به شب!!!

"
ای سرزمین! کدام فرزندها،در کدام نسل، تو را آزاد، آباد و سربلند با چشمان باور خود خواهند دید؟
راستی اینم هست تو تاپیک:
"پوشک شب :

آموزش این مرحله طولانی میباشد ، یکی از مسائلی که کار را سخت می کند شیر شب است . دو نوع کودک در ادرار شب داریم: یکی کودکی که
علیرغم شیر شب ، تمام شب را خشک است ولی دم صبح ادرار میکند ( علامتش اینست که دم صبح به خودش می پیچه ) که در مورد این کودک باید زمان بذاریم و ساعت و بیدار شویم و سر لگن بشانیم که معمولا در مورد کودک زیر دو سال به علت اختلال در خواب و عدم همکاری توصیه نمی شود .
و نوع دیگر کودکی است که شب تا صبح پوشکش خیس است که این کودک به هیچ وجه آماده از پوشک گرفتن نیست و گاه تا سه سالگی هم طول می کشد که این به هیچ وجه اسمش شب ادراری نیست.

اگر کودک را از پوشک شب گرفتیم ولی بعد از مدتی یک یا دو شب دو باره ادرار می کند به احتمال خیلی قوی شرایط روحی کودک عوض شده مثلا مسافرت است یا از پدرش دور شده است و یا اینکه خیلی خسته است و یا اینکه مایعات زیادی راقبل از خواب مصرف کرده است"
ای سرزمین! کدام فرزندها،در کدام نسل، تو را آزاد، آباد و سربلند با چشمان باور خود خواهند دید؟
بی بی مریم نگران نباش دوباره راه میاد باهات اینجا ک جمع خودمونیه میگم اون چند روزی ک امین افتضاح بود من با شوشو سر امین جر و بحثم شد ک حقم با همسرم بود و امین کاملا فهمیده بود بعد از اینکه موضوع رو با همسرم حلش کردیم دقققققققققققیقا فردای اون شب امین شروع به همکاری کرد
صبح ک مطلبها رو خوندم یادم افتاد این قضیه!
یکی از فامیلهامون پسرش یک سال و دو ماه از امین بزرگتره و هنوز پوشک میپوشه یعنی همکاری نمیکنه هاااا اینو گفتم ک نگران نشیم میگن تا 4 سالگی درست میشن
2738
راستی امینم دقیقا آخر شب تشنه میشه و آب میخواد
در ضمن تا صبح ساعت شش یا حتی هشت هم خشکه ها به نظرتون بیدارش کنم ببرم دستشویی آخه دلم نمیاد خوابشو تلخ کنم؟
یا اینکه بعد از اینکه خوابید پوشکش کنم؟ موندم بین این دوتا؟
واسه پی پی هم فعلا بهش سخت نمیگیرم تا جیشو کامل یاد بگیره بعد میرم واسه پی پی
نه بابا من مو بمو این تاپیک رو دنبال کردم ..میدونم ممکنه هر لحظه بطرز فجیعی سورپرایزم کنههههههه

ولی خوب دارم مثبت فکر میکنم که مثبت پیش برههههههه راستش من صبرم خیلی پایینه خدام میدونه خودش منو اینجور آفریده زیاد سربسرم نمیزاره ههههه

فرشته جون بنظرم اگه خودش بیدار نمیشه برای جیش بیدارش نکن ...از شورت آموزشی هم میتونی شبا استفاده کنی چون ممکنه بخوای پوشک کنی بیدار شه
فرشته جون تو همین کتابه خوندم که تا قبل از ساعت 5 بعد از ظهر به بچه ها مایعات زیاد بدید که نزدیک به خواب برای رفع تشنگی روزانه آب نخوان...اینکار هم تاثیر داره تو اینکه شب رو خشک بمونه
وقتی تا صبح خشک میمونه حیفه دیگه دختر همون 6و7 ببرش دسشویی جیش کنه...دختر من تا صبح دو سه ساعت یبار جیش میکنه

اگه تا صب خشکه که شبا هم پوشکش نکن زیرش تشکچه بنداز با شورت بخوابه..اگه موفق بشی صبح ها هم ببریش جیش کنه وبعدش بخوابه که مکل شبت هم حله....البته شاید چون صبح ها آفتاب دراومده سختتر خوابش ببره دوباره....ساعت 4 و صبح5 ببرش که بعدشم خونه ساکت باشه باز بخوابه

در ضمن وقتی بچه ها تو خواب هی به خودشون میلولن ینی جیش دارن وببری دسشویی جیش میکنن
سلام بچه ها منم به جمعتون اضافه کنید!!پسرم ایشالا خرداد سه سالش میشه ولی به شدت بدقلقه...جیش میدونه چیه منتها چون فهمیده حساس شدم به جیش کردن و پوشک و اینا گاهی نمیاد توالت گاهی تو پوشک جیش میکنه شورت آموزشیش رو هم در عرض سه سوت جیشی کرد!!

بابا من چکار کنم....دخترمم یه سال و 4 ماهشه اونم کوچیکه و مراقبت میخواد منم کار خونه هم دارم...احساس ناتوانی و بیمصرف بودن دارم
مرقدت ضرب المثلهای مرا تغییر داد....هرکه بامش بیش برفش بیش"نه"کبوتر بیشتر
مانلی جان انگار هر چی حساستر میشیم بچه ها میفهمن و کمتر کنار میان اگه همکاریش در حد مطلوبه دیگه نگران چی هستیییییییییییییییی؟
مامان رونیا در عرض یه هفته راحت شد شاید ایشالا تو هم اینطوری بشی
2706