خلاصه هر قسمت از سریال """ حریم سلطان """ ( به زبان طنز ) - صفحه 193
نی نی سایت > تبادل نظر > متفرقه > عمومي > خلاصه هر قسمت از سریال """ حریم سلطان """ ( به زبان طنز )

موضوع: خلاصه هر قسمت از سریال """ حریم سلطان """ ( به زبان طنز ) + اظهار نظر

صفحه 193 از 907 اول قبلی  188   189   190   191   192   193   194   195   196   197   198  بعدی آخر صفحه
زيبا63 پست ها : 13258عضویت:1390/11/6
1392/3/19 - 2:36 عصر
مرسی سمیه جان اما فکر کنم واقعا مقصر بود چون شخص دیگه ایی رو نشون ندادن که مثلا اون همچین کاری کرده

راستی خیلی هم تو جنگ چوب لای چرخ ابراهیم میکرد اما تو خواب شاه میگفت بیگناهم
یه چیزی تو مایه های والده که با اسب رفت بهشت و انگار هیچ گناهی نداشت خخخخخخخخخخخخخخخخ
..لا حول ولا قوه الا بالله علی العظیم
زيبا63 پست ها : 13258عضویت:1390/11/6
1392/3/19 - 2:41 عصر
افسون جون شخصیت ها و سلیقه ها با هم متفاوته من تو این تاپیک فهمیدم چقدر سلیقه ها میتونه متفاوت باشه منم از شخصیت خرم زیاد خوشم نمیاد به نظرمن( تاکید میکنم به نظر من) خرم تو این فیلم یک شخصیت خاکستری داره نه سیاهه نه سفید

به هر حال خودشو زیاد ناراحت نکن خخخخخخ منم دلم برای ماهی دوران میسوزه درصورتی که خیـــــــــــــــــــــــــــلی ها تو همین تاپیک میگن از خرم بدجنس تره خخخخخخخخخ
..لا حول ولا قوه الا بالله علی العظیم
زيبا63 پست ها : 13258عضویت:1390/11/6
1392/3/19 - 2:46 عصر
مامان پاطی به نظر من هم این فیلم دیگه زیادی توش توطئه های کثیف داره البته از همه طرف و از همه ی اشخاص قصر
..لا حول ولا قوه الا بالله علی العظیم
سميه( مامان اميرابوالفضل) پست ها : 14487عضویت:1388/3/5
1392/3/19 - 2:49 عصر
آره زیبا جون اسکندر خیلی از ابی بدش میومد

و همچین بیگناه هم نبود ولی ابی هم خیلی مغرور شده بود و خودش رو با سولی برابر میدید

فکر کنم سولی بیشتر از این ترسید
*****ذهنم آشفته، خواب هايم پريشان، خنده هايم فتوشاپي ، درد و دل هايم با ديوار فيس بوک و وبلاگ ! ميزان همدردي ها هم با نظر !!! و تکرار پشت تکرار... *******
فندق پست ها : 5062عضویت:1388/11/7
1392/3/19 - 2:53 عصر
به نطر منم خرم خاکستریه ولی خیلی ازین قتلها انجام نشده چون در واقعیت آین آدما نبومدن
مثل ایزابلا یا نادیا
فقط مرگ مصطفی رو میشه به هش نسبت داد
اينها همه اسمش زندگي است...دلتنگي ها....دلخوشي ها.....ثانيه ها....دقيقه ها....حتي اگر تعدادشان به دوبرابر رقمي که برايت نوشتم برسد!!!!!
sayeee پست ها : 3061عضویت:1391/10/12
1392/3/19 - 4:00 عصر
ووووووووووووووووووووووییییییییییییییییییییییی تاپیک کی برگشت؟؟؟؟؟؟؟ نامردا چرا من خبر نداشتم
...
"مامان يه گل" پست ها : 5954عضویت:1388/5/7
1392/3/19 - 6:34 عصر
سلام

من از ریور می بینم چند قسمت جلوترم ........


زیاد فیلم رو جدی نگیرید کلا تخیلات هست.. فقط مرگ ممصطفی و بایزید به دست سلیمان واقعیت داره .. همینطور مردن مهمت در نوجوانی .. اما توی فیلم بزرگ می شه !!!!!!!!!!!!
جهانگیر هم خودکشی می کنه ..
بقیه همه بازی و تخیله..
خرم هم قبل سلیمان می میره.. ماهی دوران هم آنقدر سر قبر پسرش گریه می کنه می میره البته بعد سلیمان .
ابراهیم هم که به دست سلیمان کشته می شه..

اما شخصیت خدیجه هم واقعی نیست چه برسه نگار کالفا!!!!!!
سلیم هم خیلی شاه بی کفایتی بوده و وزیرش کشور رو اداره میکرد..فکر کنم دایم المست بوده .. (فکر نکنم خرم خیلی تحفه بوده چون اگه تحفه بود پسرش درست حسابی بود)

اما مصطفی خیلی محبوب بوده .. در اون زمان.. و معروف به هوش ..

اما این قسمتهای آخر
فاطیما بارداره به زودی زایمان می کنه
مصطفی با مادرش برگشته مانیسا .. اون دختر دهاتی رو هم صاحب کار باباش داره میگیره ..
خدیجه هم هر چی ابراهیم التماس می کنه می گه من تو رو نبخشیدم به خاطر اینکه خرم به هدفش نرسه از طلاقت منصرف شدم..
مهری ماه هم عاشق یه نفر شده که با مصطفی میره مانیسا.......

شبکه افغانی هم از ریور جلوتره اما دو بله اش خیلی افتضاحه لهجه افغانی فکر کن خرم با لهجه افغانی..

آهان نگار به خرم پیشنهاد می کنه که فیروزه رو برای مهمت آماده کنند. که فیروزه میره به خرم میگه .. خرم خیلی باهاش بد میشه .. می زنه توی صورتش ..
بعد شاه می گه با فیروزه مثل سوگولی های دیگه رفتار شه بهش اتاق میدن و توی حرم اعلام میشه ..

مهری ماه نمی دونه فیروزه رو می خواد خرم فیروزه رو توی اتاق مهری ماه می بینه کلی داد میزنه ..
خرم و خدیجه کل کل می کنندا


"مامان يه گل" پست ها : 5954عضویت:1388/5/7
1392/3/19 - 6:52 عصر


روزهای آخر سلطان چگونه گذشت

سرانجام مجموعه سلطان سلیمان چه می شود؟ سلطان سلیمان اول یا سلیمان قانونی، یا سلیمان کبیر، با ۴۶ سال سلطنت، طولانی ترین دوران زمامداری را در تاریخ امپراتوری عثمانی داشت. طی این ۴۶ سال حکومت، افراد زیادی در حکمرانی بر قلمروی وسیع عثمانی نقش پیدا کردند که بسیاری از آنها در مجموعه �حریم…

سرانجام مجموعه سلطان سلیمان چه می شود؟

Muhtesem-Yuzyil

سلطان سلیمان اول یا سلیمان قانونی، یا سلیمان کبیر، با ۴۶ سال سلطنت، طولانی ترین دوران زمامداری را در تاریخ امپراتوری عثمانی داشت. طی این ۴۶ سال حکومت، افراد زیادی در حکمرانی بر قلمروی وسیع عثمانی نقش پیدا کردند که بسیاری از آنها در مجموعه �حریم سلطان� حضور دارند و البته چند کاراکتر خیالی و غیرواقعی هم به این داستان اضافه شده اند. اگرچه ساخت مجموعه حریم سلطان هنوز ادامه دارد و با توجه به موج اعتراض های انجام شده به آن به نظر می رسد شیوه و رویکرد سریال تغییر کند و برخی شایعات حاکی از این است که ممکن است سازندگان مجموعه آن را تا به انتهای داستانی که در آغاز نوشته شده است نسازند، اما به هر حال براساس کتابی که فیلم از روی آن ساخته شده است و از روی تاریخ می توان پایان زندگی تمام بازیگران اصلی این مجموعه را ترسیم کرد. آنچه می خوانید سکانس های آخر داستان �حریم سلطان� است.

● روزهای آخر سلطان چگونه گذشت

سلطان سلیمان اول، مرزهای عثمانی را به بزرگ ترین حد خود رساند و در داخل امپراتوری هم اقدامات اصلاحی زیادی انجام داد و تحولاتی در امور اقتصاد، مالیات و هنر را رقم زد، او در عین حال ارتباطاتی با تمام مراکز قدرت در جهان برقرار کرد و اجازه تجارت با کشورهای نزدیک و دوردست را صادر کرد و به پیروان سایر ادیان الهی اجازه زندگی در قلمروی عثمانی زیر لوای دین خود را داد اما به هر حال دوران حکومت طولانی او با جنگ ها، خونریزی ها، خشونت ها، قتل عام ها و اسارت های بسیاری همراه بود و برخی اقدامات این سلطان با هر معیاری خشونتی فاجعه بار محسوب می شود (ازجمله قتل ۲فرزندش با دستور مستقیم خود او و دستور قتل ۴ نوه اش از جمله یک کودک شیرخواره.) در نهایت سلطان سلیمان که به روایت تاریخ بیشتر عمر خود را در جنگ بوده (و به روایت سریال حریم سلطان اکثر عمر او در حرمسرا گذشته) در زمان جنگ با مجارها، در خارج شهر کنستانتین پل، بیمار شد و در روز پنجم یا ششم سال ۱۵۶۶ میلادی درگذشت. علت مرگ او را بعضی مورخان حمله قلبی و برخی دیگر مشکل تنفسی ذکر کرده اند.

در کتاب های تاریخی اشاره های زیادی به پشیمانی سلطان سلیمان از به قتل رساندن فرزندانش و وزیر اعظم او و تحت نفوذ خرم سلطان قرار گرفتن، شده است اما در کتاب های داستانی آمده که سلطان چند ماه آخر عمر خود را صرفا به کابوس دیدن و ابراز ناراحتی و اشک ریختن و اظهار پشیمانی نمی گذرانده است، حتی در یک کتاب داستانی اشاره شده است که سلیمان به دلیل این اقدامات از شدت شرمساری در آخر عمر خود دیوانه شده بود، اما بعید به نظر می رسد چنین روایتی صحت داشته باشد. البته باید این احتمال را هم در نظر داشت که با توجه به جایگاه ویژه سلطان سلیمان در تاریخ عثمانی، به نوعی طی تاریخ اعقاب او تلاش کنند تا هرگونه تصویر ناپسند و زشت و ضعیف از او را از صفحات تاریخ پاک کنند.

● سلطانی با رفتاری عجیب

در این مجموعه شخصیت سلطان سلیمان شخصیتی مستبد و دیکتاتور تصویر شده ولی در بعضی از جاها این شخصیت دیکتاتور کاملا نزول پیدا می کند و شکسته می شود به طور مثال او به خاطر یکی از همسرانش تمام اصول و قواعد خود را زیر پا می گذارد که این رفتار بسیار عجیب است.

● خالد ارگنچ (سلطان سلیمان)

متولد ۳۰ آوریل ۱۹۷۰ در استانبول ترکیه و یک بازیگر ترک تبار است. او پسر ساییت ارگنج، یکی از بازیگران شناخته شده ترکیه است. تحصیلات متوسطه خود را در دبیرستان بشیکتاش آتاتورک در سال ۱۹۸۹ به اتمام رساند و بعد به دانشگاه فنی استانبول رفت. ولی بعد از یک سال آنجا را ترک کرد و به دانشگاه هنرهای زیبا رفت و پس از آن نیز به شغل اپراتوری کامپیوتر و فروشندگی پرداخت و بعد از آن وارد دنیای بازیگری شد.

● سلما ارگچ (خدیجه سلطان)

متولد اول نوامبر ۱۹۷۸ در آلمان، روانشناس، و بازیگر زن ترک است. در شهر هام در آلمان به دنیا آمد. به مدت ۳ سال در دانشگاه وستفال ویلهم مونستر به تحصیل در رشته پزشکی پرداخته و سپس در دانشگاه فرن یونی هاگن در رشته های فلسفه و روانشناسی تحصیلات خود را تکمیل کرده است. او در سال ۲۰۰۰ میلادی پا به عرصه بازیگری گذاشت.

● نورفتاح اوغلو(ماهی دوران)

متولد ۱۳ نوامبر ۱۹۸۰ است. بازیگر دورگه که در شهر دویسبورک از کشور آلمان به دنیا آمده است. مدتی با نام نور آیسان به فعالیت در عرصه بازیگری پرداخت که نام فامیل همسرش بوده است. اما بعد از مدتی نام خود را تغییر داده و با اسم اصلی خویش به فعالیت می پردازد. او در سریال حریم سلطان در نقش ماه دوران تا حد مطلوبی به شهرت می رسد که البته هنوز جزء بازیگران مطرح و پرطرفدار ترکیه به حساب نمی آید.

● بوراک اوزچیویت(مالکوچ اوغلو)

بوراک اوزچیویت که نقش مالکوچ اوغلو را در سریال حریم سلطان بازی می کند در تصاویر تبلیغ ژل اصلاح صورت حضور داشته است. حریم سلطان سریالی است که بازیگرانش از بازیگران درجه ۲ و ۳ ترکیه هستند و در انواع و اقسام تبلیغات نازل بازرگانی به عنوان بازیگر دیده می شوند.

● نباهت چهره (والده سلطان):

زاده ۱۵ مارس ۱۹۴۶ یک بازیگر ترک است. از طرف پدرش یک رگ گرجستانی دارد. از بازی های معروف او می توان در سریال حریم سلطان و همچنین سریال عشق ممنوع نام برد. او از بازیگرهای قدیمی ترکیه است که البته هیچ وقت بازیگر مطرح و تراز اولی نبوده و بیشتر طی سال های گذشته با بازی در نقش زنان سالخورده به فعالیت در عرصه بازیگری پرداخته است.

● اوکان یالابیک (ابراهیم پاشا)

متولد ۲۳ دسامبر ۱۹۷۸ در بالک حصار ترکیه است. در دوره دبیرستان تصمیم به بازیگری می گیرد. ابتدا وارد تئاتر مدرسه شده و سپس تصمیم می گیرد به صورت رسمی به تحصیل بازیگری بپردازد. به همین منظور به دانشکده هنرهای زیبای استانبول رفته ودر آنجا زیر نظر متخصصان بازیگری به تحصیل می پردازد. اوکان یالاییک را می شود یکی از بازیگرهای درجه دو یا سه ترکیه دانست.

● قتل ابراهیم پاشا توسط سلطان سلیمان

وزیری که در آغاز پسرک دهاتی اسیری بود که آرام آرام پله های ترقی را طی می کرد پس از نوکری به پیشکاری و سپس مشاوری و سپس وزیری اعظم و دامادی خانواده سلطنتی رسید. او که توسط سلطان سلیمان به دلیل محل تولدش �پارگایی� نامیده می شد قبل از آنکه وزیر اعظم شود از سلطان خواست او را به این پست منصوب نکند، زیرا از جانش می ترسید، اما سلطان او را منصوب کرد و به او اطمینان داد خطری او را تهدید نخواهد کرد، اما ابراهیم پاشا چنان قدرت و نفوذ و ثروتی پیدا کرد که دشمنان بسیاری یافت. در سریال حریم سلطان دشمن شماره یک او خرم سلطان تصویر شده است اما در تاریخ آمده که ابراهیم قربانی توطئه های سرداران سپاه، وزیران و به خصوص حسابدار اعظم دولت عثمانی اسکندر چلبی شده است اما اینکه در توطئه چینی علیه او ردپاهای خرم سلطان هم وجود داشته شکی در میان نیست.

در کل در تاریخ آمده است که ابراهیم پاشا چندبار به دلیل اعتماد شخص سلطان به او، از توطئه هایی که علیه او چیده شده بود جان سالم به در برد، اما در نهایت یک روز صبح، جنازه بی جان او در راهروهای کاخ توپقاپی پیدا می شود (او در مجموع ۱۳ سال وزیر اعظم دولت عثمانی بود) مراسم به خاکسپاری او هم برخلاف معمول مراسمی معمولی و ساده بوده است، اما در تاریخ آمده است که سلطان سلیمان پس از مرگ مشکوک پارگایی بارهاو بارها اظهار ناراحتی کرده و به گونه ای به خطا بودن آن مرگ اشاره کرد که معلوم بود چنین قتلی با نظر مستقیم او انجام شده است. تاریخ گواهی می دهد که به قتل رساندن وزیر اعظم از بزرگ ترین اشتباهات سلطان سلیمان بوده است.

● کشتن پسر، اشتباهی که سلطان سلیمان را دیوانه کرد

پسر بزرگ پادشاه با اینکه می داند احضار به احتمال بسیار زیاد برای به قتل رساندن اوست اما دستور پدر را اجابت می کند و سلطان به شیوه ای ناجوانمردانه او را در خیمه خود به قتل می رساند.

مصطفی، پسر ارشد سلطان سلیمان تنها پسر او از زنی غیر از خرم سلطان، فرزند ماهی دوران گل بهار سلطان بود، فرزندی که تاریخ گواهی داده در میان برادران و خواهرانش و اصلا در کل تاریخ عثمانی یکی از نوادر بوده است. در واقع تمام روایات تاریخ حاکی از هوش، شجاعت و قدرت این شاهزاده است. اما مصطفی یک دشمن عمده به نام �خرم سلطان� داشت که می دانست اگر مصطفی به عنوان شاهی برسد به رسم عثمانی ها تمام برادران تنی و ناتنی خود یعنی فرزندان خرم و احتمالا خود او را به قتل خواهد رساند.

خرم سلطان پس از به قتل رسیدن ابراهیم پاشا افراد نزدیک به خود را به سمت های وزیر اعظمی و وزیر محاسبات و مالیات می گمارد و با کمک آنها و البته فرماندهان ینی چری (سپاهیان مخصوص و ویژه عثمانی) شروع به توطئه و بدگویی علیه مصطفی می کند و در نهایت این بدگویی ها منجر به این می شود که سلطان مصطفی را احضار کند، پسر بزرگ پادشاه با اینکه می داند احضار به احتمال بسیار زیاد برای به قتل رساندن اوست اما دستور پدر را اجابت می کند و سلطان به شیوه ای ناجوانمردانه او را در خیمه خود به قتل می رساند.

تقریبا تمامی مورخان ترک و اروپایی متفق القول می گویند به قتل رسیدن این شاهزاده شایسته بزرگ ترین اشتباه سلطان سلیمان بوده است و او تنها کسی بوده که می توانست شکوه و افتخار و وسعت امپراتوری پدر را حفظ کند و قتل او و به حکومت رسیدن سلیم دوران اوج عثمانی را پایان داده است و دوران نزول این امپراتوری را رقم زده است. بوسکوبر، سفیر اتریش در دربار عثمانی در مورد مصطفی نوشته: �مصطفی تحصیلکرده ترین، باهوش ترین و شجاع ترین مردی است که در میان عثمانی ها دیده ام، امیدوارم که این شاهزاده هیچگاه فرمانده قشون عثمانی در جنگ با اروپایی ها نشود.�

در برخی روایات ترک آمده است که سلطان سلیمان پس از کشتن پسر ارشدش بسیار از این کار ناراحت بوده و بارها خرم را به دلیل تلقین خیانت مصطفی به او سرزنش کرده و حتی از خود دور کرده حتی اشاره شده که سلطان شعری در غم فرزندش می سراید که به دستور سلطان سلیم تمام نسخه های موجود این شعر معدوم می شود.

● مهمت گونسور(شاهزاده مصطفی)

مهمت گونسور متولد سال ۱۹۷۵ در شهر استانبول ترکیه در مدرسه ایتالیایی این شهر تحصیل کرد و در ۱۴ سالگی اولین فیلمش را بازی کرد. او پس از پایان تحصیل در دبیرستان به کار در کافه پرداخت و سپس مدل یک برند پوشاک شد اما بالاخره به سینما برگشت و با فیلم�حمام�مشهور شد.این بازیگر تازه بعد از چند سال حضور در سینما در ۲۸ سالگی برای اولین بار به کلاس بازیگری رفت و سال بعد از پایان کلاس توانست جایزه بهترین بازیگر مرد را از جشنواره فیلم آنتالیا را بگیرد.

● قاتلی سنگدل که آرزو به دل از دنیا رفت

کنیزی که به روایتی از اوکراین آمده بود و به روایتی از رومانی اسم اولیه اش روکسولانا بوده (و به روایتی آناستازیا) توسط تاتارها اسیر می شود و مرگ پدرش که یک کشیش ارتودوکس بود را به چشم می بیند و همان موقع تصمیم می گیرد از مسببان این اتفاق انتقام بگیرد. اما در تاریخ ترکیه آمده است که تمام کینه توزی ها و دشمنی های خرم سلطان و توطئه های او ناشی از حرص به قدرت و ترسش از رقبا بوده است. به هر حال خرم سلطان طی سال های حضورش در حرم سلطان سلیمان از یک کنیز به زنی آزاد که به همسری پادشاه عثمانی درآمد (این اتفاق تنها یک بار افتاده است) ارتقا یافت. او طی ۳۰ سال حضورش در دربار، ۴ پسر و یک دختر برای سلیمان به دنیا آورد اما معروف است که می گویند ۱۰برابر این تعداد جان گرفت.

در واقع ردپای او در قتل ابراهیم پاشا، شاهزاده مصطفی و بسیاری از زنان دربار و بزرگان سپاهی و حکومتی دولت عثمانی دیده می شود. در نهایت خرم پس از آنکه به آرزوی خود یعنی مطمئن شدن از جانشینی سلیمان با یکی از فرزندان خود رسید و به نفر اول حرم سلطان بدل شد، در ۵۲ سالگی به علت ابتلا به عفونت ریه درگذشت. اما او به بزرگ ترین آرزوی زندگی اش یعنی بدل شدن به والده سلطان نرسید، زیرا همسرش پس از او از دنیا رفت.

در تاریخ ترکیه آمده است که خرم سلطان به رغم کینه توزی هایش قلبی مهربان داشته است و ساختن بیمارستانی مخصوص زنان، چند مکتبخانه و یک حمام بهداشتی توسط او را نشانه هایی از نوع دوستی و مهربانی او می دانند. در تاریخ ردپایی از پشیمانی خرم سلطان از اقداماتی که انجام داده ثبت نشده است، اما در داستان های نوشته شده شاید از لحاظ دراماتیک کردن داستان آمده که خرم در انتهای عمر خود از اقدامات مرگبارش پشیمان شده است.

● مریم سارا اوزلی (خرم سلطان)

متولد۱۲ اوت ۱۹۸۳ بازیگری ترک تبار اهل آلمان است. در کارنامه کاری اش دریافت جایزه کیک را به عنوان بهترین بازیگر زن دارد. در فیلم هایی همچون ستاره ها بر روی نخ، خط و سفر بی بازگشت نقش هایی فرعی به عهده داشته است. او پیش از این در سریالی به اسم �پرونده ای برای دو نفر� نیز به ایفای نقش پرداخته اما با بازی در سریال حریم سلطان شناخته شده و به شهرت رسیده است که البته شهرتش در ترکیه بسیار کمتر از شهرتش در ایران است.

یکی از همسران سلطان سلیمان، خرم سلطان نقش برجسته ای در این سریال دارد که فردی است با روحیه قوی و محکم که به دلیل کمبودهایی که در گذشته داشته و بلاهایی که سرش آمده کینه شدیدی را با خود حمل می کند ولی برای رسیدن به اهدافش کاملا ثابت قدم و نترس است اما تمام روابط انسانی را زیر پا می گذارد و زیر یک نقاب پر از حسادت و کینه زندگی می کند، حتی به صمیمی ترین دوست خود پشت کرده و قصد جان او را می کند که به نظر من چنین تصویری هیچ آثار مثبتی روی روابط دوستی به خصوص در دختران ما نخواهد گذاشت.

● استاد تاریخ دانشگاه ترکیه: سریال های تاریخی ترکیه واقعی نیستند

ارهان افیونچو، یکی از پروفسورهای هیأت علمی موسسه عالی فرهنگ، زبان و تاریخ آتاتورک که مشاور سابق سریال حریم سلطان نیز بوده است، می گوید: سریال های تاریخی ترکیه کاملا با واقعیت متفاوت هستند. سریال های تاریخی علاوه بر یک بعد واقعی، یک بعد تخیلی هم دارند. شما برای ساخت بعد تخیلی این سریال ها به تفکر بیشتری نیاز دارید، زیرا باید یک داستان خلق کنید. از سوی دیگر واقعیت های سیاسی را می دانید و باید آنها را به سریال در حال ساخت اضافه کنید.

اما کسی نمی داند که سلطان زنانش را چگونه به دست می آورد و روزمرگی خود را چگونه سپری می کرد و به همین دلیل است که شاید باید داستان پردازی کند؛ چیزی که ما در حریم سلطان انجام دادیم در ابتدا بحث برفرستادن سلطان این سریال به سفرهای باشکوه بود و من قسمت سفرها را به سریال اضافه کردم اما نکته جالب این بودکه تعداد مخاطبان و رتبه سریال در این قسمت ها کاهش پیدا می کرد. به نظر من باید به بخش محرمانه زندگی خصوصی احترام گذاشت. در غیر این صورت این بی احترامی به زندگی خصوصی افراد است. در مستندات هیچ تخیلی وارد نیست اما بسیاری از سریال های تاریخی ترکیه، داستانی هستند نه مستند و با واقعیت فاصله دارند.

● چرا حتی سلطان محبوب شد؟

اگر بخواهیم روی سریال حریم سلطان متمرکز شویم و به روابط افراد نگاه کنیم، می بینیم که روابط متزلزلی که بین افراد وجود دارد می تواند کاملا بر روابط زوجین، خانواده های ایرانی، دخترها و پسرهای جوان ما تاثیرگذار باشد. متاسفانه شب های متمادی که خانواده ها جمع صمیمی شان و حرف ها و صحبت هایی که خیلی ارزشمند هستند را رها می کنند و تمام حواسشان به تماشای این سریال می رود در واقع به اساس خانواده خود ضربه می زنند.

● چرا طرفدار دارد؟

به نظر می رسد این مجموعه تا حدودی مورد استقبال قرار گرفته که به نظر من این موضوع چند دلیل عمده دارد: ۱. نزدیک بودن فرهنگ ترک ها به ما، مسلمان بودن آنها، نزدیکی بسیاری از اعتقادات و عقایدشان، رواج داشتن مرد سالاری در این جامعه، حتی نزدیک بودن غذاهاو افکار خرافی شان. ۲. لوکس بودن و اشرافیت بیش از حد و تنوع در لباس ها و فرم و رنگ آمیزی آنها، زیورآلات و جواهرات و همچنین استفاده از مناظر طبیعی و زیبا.۳. علاقه طبیعی عموم مردم به سریال هایی که در آنها احتیاجی به زیاد فکر کردن و گذاشتن انرژی نیست و همه چیز داستان بیان می شود نه اینکه ذهن و فکر مخاطب را درگیر کند. ۴. وجود تعداد کثیری از اقوام ترک در ایران و همچنین شناخت ایرانی ها از کشور ترکیه و وقایع این کشور.

● یک دنیا بدآموزی

در کل می شود گفت این سریال ترویج دروغ و خیانت کاری و جبران بیمارگونه حقارت ها و کینه توزی های افراطی است. یکسری افکار انتقام گیرانه، کینه توزانه، حسادت های بیمارگونه، قدرت طلبی، جبران همراه با حقارت های زیاد و خرد کردن افراطی شخصیت ها به دلیل رسیدن به اهداف، در آن است که به هیچ عنوان تاثیر خوبی به خصوص بر جامعه ما نخواهد داشت.

نشان دادن خیانت ها و تعدد روابط نامناسب می تواند کاملا بر روابط زوجین و دیدگاه های جوانان ما تاثیرگذار باشد و به علت اینکه مدام جلوی چشمشان هست، عادی و طبیعی جلوه کند. همه ما کارهایمان را با یاد و نام خدا آغاز می کنیم، پس بهتر است تا پایان آن کار نیز خدا را به خاطر داشته باشیم و از او کمک بخواهیم و در هر سطح و مقامی فراموش نکنیم که از کجا آمده ایم و بدانیم انسانیت و انسان بودن بالاترین مقام بشر است.


"مامان يه گل" پست ها : 5954عضویت:1388/5/7
1392/3/19 - 7:02 عصر
ببخشید خیلی حرف زدم بای
(ساميت) پست ها : 17744عضویت:1389/2/25
1392/3/19 - 7:07 عصر
سمیه مامان ابوالفضل جان.. مرسی بابت لینک دانلودی که گذاشتی.. ماهمون قطعه.. فعلا هم به دلایلی وصلش نیکنیم.. خیلی غصه میخوردم نمیتونم ببینم..

دارم دانلود میکنم...خدا کنه بدون اشکال باشه و راحت بتونم همشو بگیرم..

گفتم یه تشکری ازت بکنم بابت استفاده ای که کردم.. :-*
سميه( مامان اميرابوالفضل) پست ها : 14487عضویت:1388/3/5
1392/3/19 - 7:27 عصر
مامان یه گل خیلی عالی و ممنون

منم با خیلی از حرف های شما درباره سریال های ترک و ایرانی موافقم

منم این خرم سلطان رو چون یه کم جنبه تاریخی داشت من رو جذب کرد

ولی اصلا سریالهای دیگه شبکه جم رو نگاه نمیکنم چون خوشم نمیاد واقعا چون دیگه تو سن و سالی نیستم که بخوام جذب هنرپیشه ها بشم از داستانهاش هم متنفرم

همش خیانت و دروغ و کش و قوس بیخود
*****ذهنم آشفته، خواب هايم پريشان، خنده هايم فتوشاپي ، درد و دل هايم با ديوار فيس بوک و وبلاگ ! ميزان همدردي ها هم با نظر !!! و تکرار پشت تکرار... *******
سميه( مامان اميرابوالفضل) پست ها : 14487عضویت:1388/3/5
1392/3/19 - 7:29 عصر
سامیت جونم خواهش میکنم چه قابل داشت امیدوارم به دردت بخوره

بهت پیشنهاد میکنم اگر نرم افزار IDM‌رو نداری دان کنی تو دانلود ها خیلی کمکت میکنه و اگر هم مثلا وسط یه دانلود قطع بشه با این برنامه از ادامه اش میره و از اول شروع نمیشه
*****ذهنم آشفته، خواب هايم پريشان، خنده هايم فتوشاپي ، درد و دل هايم با ديوار فيس بوک و وبلاگ ! ميزان همدردي ها هم با نظر !!! و تکرار پشت تکرار... *******
rad پست ها : 5925عضویت:1389/8/9
1392/3/19 - 11:07 عصر
دلم برای جهانگیر سوخت
چقدر هم ناز بود
بارالها ياريم كن اگر روزي، جايي، چيزي را شكستم، دل نباشد.
edessa پست ها : 2774عضویت:1391/2/24
1392/3/19 - 11:09 عصر
جهانگیر اشکمو دروورد
بچشيد و ببينيد كه خداوند نيكو است. خوشابحال شخصي كه بدو توكّل مي دارد.
سميه( مامان اميرابوالفضل) پست ها : 14487عضویت:1388/3/5
1392/3/19 - 11:16 عصر
وایییییییییییییییییییییییییی منو شوشو برای جهانگیر گریه کردیم من اصلا نتونستم جلوی اشکهام رو بگیرم چه درد آور بود

تو تاریخ هم اومده که خیلی باهوش بوده


دلم برای مهمت هم میسوزه که میمیره

اگر زنده میموند سلطان خوبی میشد

البته با اینکه عاشق خرم هستم ولی از این کارش که باعث مرگ موصی میشه ناراحتم هرچند خود سولی باید عاقل میبود و نمیشه همه تقصیر ها رو انداخت گردن خرم

ولی خوب خودش هم نتیجه اش رو میبینه

بچه هاش از بین میرن

مهمت

جهانگیر

بایزید

کلا خرم خیلی اذیت شده برای اینکه عقب نزارنش

ولی ماهی همه کار هم کرد ولی چون مادر ولیعهد بود روی همش رو میپوشونن

هرچند اصلا طاقت ندارم ببینم برای مرگ پسرش غصه بخوره چون مادر بوده و بهش حق میدم
*****ذهنم آشفته، خواب هايم پريشان، خنده هايم فتوشاپي ، درد و دل هايم با ديوار فيس بوک و وبلاگ ! ميزان همدردي ها هم با نظر !!! و تکرار پشت تکرار... *******
ولکان پست ها : 173عضویت:1392/2/29
1392/3/19 - 11:35 عصر
مهری ماه برای اولین بار قیافش اونقدرا هم افتضاح نبود
شهرزاد پست ها : 2122عضویت:1389/9/15
1392/3/19 - 11:36 عصر
پی چرا بازیگر خرم عوض نشد؟؟ کی عوض میشه |آیا؟؟؟
خدا جونم از تمام چیزایی که بهم دادی ممنونم
ولکان پست ها : 173عضویت:1392/2/29
1392/3/19 - 11:37 عصر
راستی ماهی دوران که اسمش گل بهار بود چرا شد ماهی دوران ؟؟؟
شهرزاد پست ها : 2122عضویت:1389/9/15
1392/3/19 - 11:39 عصر
من همه اینایی رو که اینجا میخونم رو میرم تعریف میکنم ..درسته دیگه؟؟؟؟ واقعا فیروزه جاسوسه؟؟
خدا جونم از تمام چیزایی که بهم دادی ممنونم
گيسوو پست ها : 1633عضویت:1391/10/9
1392/3/19 - 11:39 عصر
خدايا : اگر اين روزها حرفهايم بوي ناشكري مي دهند..تو..به حساب دلتنگي بگذار خدايا شكررررررررت
       مبارک باشه :)
صفحه 193 از 907 اول قبلی  188   189   190   191   192   193   194   195   196   197   198  بعدی آخر صفحه
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: