موضوع: چسبندگي در دختران شيرخوار + اظهار نظر

1   2  
کاربران حاضر: 0 کاربر و 0 مهمان
ساناز پست ها : 40عضویت:1389/2/15
1389/2/15 - 1:35 صبح
سلام، در مورد چسبندگي واژن مطالب شما رو خوندم . دختر من هم همين مشكل رو داره و دكترش پماد هورموني داده ولي من نميتونم پماد رو بزنم يعني نميدونم به كجاش دقيقا يزنم. آخه نيني هم گريه ميكنهو اگه ممكنه راهنماييم كنيد . دخترم 9 ماهه ست و خدا رو شكر عفونت ادراري نداره ولي دكترش گفته اگه اين پماد رو نزني چسبندگي باعث عفونت ميشه.من نميتونم اون تو رو دست بزنم تو رو خدا راهنماييم كنيد. ممنون.
مليسا پست ها : 2673عضویت:1389/1/25
1389/2/15 - 2:03 صبح
يعني كجاش چسبندگي داره؟
مريم پست ها : 79عضویت:1388/4/6
1389/2/15 - 3:12 صبح
از كجا ميشه فهميد ؟؟؟ميشه توضيح بديد
مامان مهتاب پست ها : 859عضویت:1388/6/16
1389/2/15 - 8:30 صبح
سلام ساناز جان
دختر من هم اين مشكل رو داره، از وقتي كه نوزاد بود اين مساله براش پيش اومد تا الان كه سه سالشه گاها پيش مياد و تا وقتي كه به سني برسه كه هورمون استروژنش به ميزان كافي ترشح بشه اين قضيه ادامه داره.
پمادي هم كه دكتر داده قطعا استروژنه، يه ذره از پماد رو با انگشتت مي مالي به كل اون ناحيه كه چسبيده و تا وقتي كه باز بشه اين كار رو ادامه مي دي. دكتر به من گفته در زمان چسبندگي پماد رو روزي يك بار براش مصرف كن. من ترجيحا شب براش مي زنم كه ديرتر پاك بشه و بيشتر تاثير داشته باشه. ضمنا بعد از زدن پماد يه كم از دو طرف اون ناحيه رو بكش (با ملايمت) كه به باز شدنش كمك مي كنه.
بعد از اينكه چسبندگيش برطرف شد هم بايد همش حواست باشه كه اگه شروع كرد به چسبيده شدن باز زود با استفاده از پماد اجازه ندي كه كامل بسته شه.
زودتر اين كار رو شروع كن چون اين مساله چسبندگي واژن هم توي بچه ها و هم بزرگسالان (خانم هاي مسن كه هورمون هاشون از حالت تعادل در مياد) يك علت اساسي براي عفونت ادراريه.
باز هم اگه سئوالي داشتي خوشحال مي شه كمكت كنم.
1389/2/15 - 11:55 صبح
ممنونم از مامان مهتاب ، پماد همون استروژنه، دكتر كه نيني رو معاينه كرد نقطه چسبندگي رو بهم نشون داد، مشكل من اينه كه نميتونم باز كنم كه اون نقطه رو دقيق ببينم يعني يه جورايي ميترسم.بخاطر همين رو كل اون ناحيه زدم. به نظر شما اشكالي داره؟
1389/2/15 - 11:58 صبح
مريم جان چسبندگي مربوط به واژن و دكترش معاينه كرد و فهميد. چون خيلي تو دخترها ي شيرخوار اين مسئله شايع ست ،دكترش هميشه معاينه ش ميكرد .
1389/2/15 - 2:09 عصر
ساناز جان
اون ناحيه چسبيده شده رو كه نمي توني با دست باز كني، اگه منظورت از اينكه اون نقطه رو نمي توني ببيني همون سطح بيرونيه سعي كن كه حتما ببينيش. منظورم اينه كه (ببخشيد) لاي پاي بچه را قشنگ باز كن واژن بچه كه مسدود شده كاملا ديده مي شه لازم نيست فشار زيادي هم به بچه وارد كني كه اذيت بشه. حتما روي همون ناحيه چسبيده شده بزن دوست عزيز. من اطلاعات دارويي ندارم كه بگم اگه اين پماد به جاهاي ديگه بچه ماليده بشه اشكال داره يا نه ولي خوب هورمونيه ديگه و بهتره كه فقط در همون موضع استفاده بشه.
مي خواي از دكترش راهنمايي بگير.
1389/2/15 - 2:16 عصر
دوست عزيز نترس. يه چيزي بهت بگم ترست بريزه؟ دفعه اولي كه متوجه چسبندگي واژن مهتاب شديم توي بيمارستان بود كه مهتاب به علت عفونت ادراري بستري شده بود و واژنش هم كاملا بسته شده بود. دكترش يه مشاوره نوشت يعني يه دكتر ديگه اومد و چسبندگي بچه رو معاينه كرد و با فشار دست بازش كرد يه كوچولو به اندازه يه قطره هم خون اومد. يه دفعه هم مهتاب رو بردم پيش دكتر خودم يه مقدار چسبيده بود (نه كامل) دكتر گفت مي تونم با فشار دست بازش كنم ولي بچه اذيت مي شه بهتره كه اين پماد رو استفاده كني. منظورم اينه كه فشار دست شما قطعا از اون فشاري كه ناحيه چسبندگي رو باز مي كنه خيلي خيلي كمتره و لازمه. پس نترس.
1389/2/15 - 4:37 عصر
خيلي خيلي ممنونم مامان مهتاب.
ندا پست ها : 61عضویت:1387/9/23
1389/2/16 - 11:56 صبح
سلام منم دختر 11 ماهمو بردم پيش يه دكتر متخصص اطفال و نوزادان گفت چسبندگي داره و كرم استروژن داد بعد بردم پيش دكتر خودش كه اونم ممتخصص نوزادانه گفت اصلا اين كارو نكن چون مدام بسته ميشه و باز بايد بازش كني اين كار هم درد داره هم رو روح دخترت تاثير بد ميذاره.گفت اكثر دخترا اينجورين تا هفت سالگي صبر كن خودش باز ميشه اگر نشد با يك دوره درمان يك هفته اي باز ميشه ولي الان اگر 10 روز كرمو نزني دوباره چسبندگي ايجاد ميشه منم چون خيلي قبولش دارم حرفشو قبول كردم
حانا پست ها : 226عضویت:1389/2/7
1389/2/16 - 9:37 عصر
سلام نداي عزيز . دختر منم همين مشكلو داشت من به يك دكتر اكتفا نكردم پيش هفت هشت تا دكتر اطفال بردم و پيش سه تا دكتر زنان و زايمان . هيچ كدومشون نگفتن كه كاري نكن حتي دكتر آخري كه خيلي قبولش دارم بهم گفت بجه هايي كه تحت درمان قرار نمي گيرند به قدري شديد مي شه كه بايد برن اتاق عمل بيهوش بشن و اين قسمت باز بشه پس سعي كن از چند تا دكتر ديگه نظر بگيري . دختر منم الان كرم استفاده مي كنه مدت درمان يك ماه هفته اي دو بار
مهسا پست ها : 1عضویت:1389/2/24
1389/2/24 - 5:44 عصر
دختر منم دچار چسبندگي واژن شده اون 14 ماهشه و من زماني متوجه شدم كه بي بي من مرتب دستشو به ماميش مي بردو مي گفت جيش منم كنجكاو شدم وپيش دكتر متخصص اطفال بردمش آقا جاتون خالي اينقدر دكتر مهرباني بود كه اشك منو در 2 دقيقه اول درآورد و اينقدر منو ترسوند كه داشتم سكته مي كردم و پيش خودم ميگفتم چه مريضيه وحشتناكيه .اصلا هم به من قسمت مشكل دارو نشون نداد وهر سوالي كه من ميكردم وبا عصبانيت جواب ميداد من اصلا نمي دونستم چرا دخترم دچار همچين مشكلي شده و با اينكه بسيار به بهداشتش اهميت ميدادم مدام منو به اهميت ندادن به فرزندم محكوم مي كرد خلاصه فردا قراره ببرمش آزمايش ادرار اميدوارم عفونت نداشته باشه فقط چيزي كه خيلي بيشتر از اين مريضي منو ناراحت ميكنه اينكه چرا نبايد دكترهاي ما اطاعات كاملي درمورد اين قضيه خيلي پيشترها به ما ميدادند كه اين طفل معصومها به همچين مريضيه مسخره اي دچار نشن اميدوارم همه ني ني هايي كه به همچين مشكلي دچار شدن زود خوب بشن ماماناشونم مثل من بار اول از شنيدن همچين بيماري سكته نكنن
zahra zari پست ها : 417عضویت:1388/3/4
1389/2/24 - 11:42 عصر
سلام عزيز بهتره براي درمان از پماد استروزن خارجي استفاده كني احتياجي به كشيدن پوست نيست پوست اطراف را پماد نمال چون تيره ميشه براي جلوگيري از عود هم از پماد ويتامين ا+د بعد از باز شدن روزي يك بار استفاده كن با ارزوي سلامتي
یارب نظر تو برنگردد
Sany پست ها : 2506عضویت:1387/1/23
1389/2/25 - 1:18 صبح
واي خداي من
چه سخته
تا كي بايد اين كرم ماليدنو ادامه بدين؟؟؟؟؟؟

چه بد
ثــــنا** پست ها : 3052عضویت:1388/4/22
1389/2/25 - 1:55 صبح
سلام يه سوال
از كجا فهميديد كه چسبندگي دارن ؟ اخه منم يه دختر دارم نگران شدم
خدايا شکرت
( آفتاب ) پست ها : 13379عضویت:1389/3/8
1389/3/8 - 3:48 عصر
سلام دكتر به من گفت كه از پمادي كه براي سوختگي استفاده ميكنم براي دخترم استفاده كنم ولي اصلا فايده نداشنه
آفتاب به گياهي حرارت مي دهد که سر از خاک بيرون آورده باشد
مامان هستي پست ها : 72عضویت:1386/12/21
1389/4/24 - 11:24 صبح
سلام دوستان
دختر من دو سالشه تازه فهميدم كه چسبندگي داره دكترش يه پماد داده كه همون استروژن و گفته به مدت يك هفته استفاده كنم و از هفته بعد هر هفته روزي دو بار پماد ناژو (فكركنم ) كه يك پماد سوختگي بزنم براش نمي دونم همين كافيه يا پيش يه متخصص زنان هم ببرمش اميدوارم اگه به اين تاپيك سر زدين راهنماييم كنين.
1389/4/26 - 9:07 صبح
سلام مامان هستي جان
من مهتاب رو پيش دو تا دكتر زنان هم بردم اونا هم همين استروژن رو تجويز كردن كه دكتر خودش داده، نگران نباش فقط مراقب باش اون ناحيه بسته نشه همين. اون يكي پماد هم كه گفتي (ناژو) من نمي دونم چيه. دكتر به من گفت بعد از باز شدن با پماد آ+د اون قسمت رو چرب نگه دار كه ديگه نچسبه ولي خوب براي مهتاب آ+د خيلي فايده نداره. هر چند وقت يك بار بايد استروژن رو براش استفاده كنم كه تاكيد مي كنم هم دكتر خودش گفته و هم دكتر زنان.
اگه سئوالي داري بگو در حد دانشم بهت جواب مي دم.
مارال پست ها : 357عضویت:1387/10/16
1389/4/26 - 9:59 صبح
سلام مامانا ي خوب
منم يه دختر 21 ماهه دارم از خوندن مطالب شما كمي ترسيدم . اين بيماري علائم ظاهري نداره كه خودمون ببينيم .
خواهش ميكنم بيشتر توضيح بديد تا ما از نگراني دربياييم
1389/4/26 - 7:42 عصر
مارال عزيز
اين مشكل چسبندگي بيماري نيست، عاملي مي تونه باشه براي بيماري. علامت ظاهريش هم همينه كه ناحيه واژن بسته مي شه، كلا ظاهريه. همين. نگران نباش فقط دختر كوچولوتو چك كن. عجيبه كه دكترا همچين چيزي رو به مادرا گوشزد نمي كنن كه بچه هاي كوچولو مشكل پيدا نكنن (يكيش خود من كه اصلا نمي دونستم همچين مشكلي هم مي تونه به وجود بياد)
1   2  
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: