2703
2553
عنوان

دستور غذا هاى بدون گوشت !!همه بیاین لطفا!!

| مشاهده متن کامل بحث + 72133 بازدید | 100 پست
سلام دوستان
من جنوبی هستم ..دال عدس خیلی غذای خوشمزه ایه ولی پری جونم ترشیش تمر هندی هستش... باید تمر رو بخیسونی و بعد چنگش بزنی و از صافی ردش کنی و دراخر که موادت پخت به غذا اضافه کنی و بگذاری قوام بیاد..سیب زمینی ها رو هم نگیینی خرد کنی بهتره ...

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

فقط نخود که از 48 ساعت قبل خیسوندین و مرتب ابشو عوض کردین تا بو نگیره که در نهایت چرخش میکنیم ...سیر... سیب زمینی یه دونه ... و پیاز هم یک دونه ...که همه اینارو چرخ میکنیم و مخلوط میکنیم و ورز میدیم البته سیب زمینی پخته بهتره خیلی... بعد هم میتونی با دست گردش کنید و وسطش رو با ته قاشق سوراخ کنید و بندازین توی روغن یا اینکه دستگاهشو که 1000 تومان هم بیشتر نیست داشته باشین...
2720
مرسی تلاطم جون از دستور فلافلت .

ما دال عدس رو اینجوری درست می کنیم و خیلی هم خوشمزه است.............ممنون فکر کنم اون مدلی هم که شما گفتید خوب بشه.......... کلا عدس قرمز خیلی خوش طعمه..............
توکلت علی الحی الذی لا یموت
2714
سلام به همه دوستای عزیز که رژیم گیاهخواری رو دوست دارن.
خدمت شما عرض کنم منطقه ای در کشور ژاپن هست که صرفاً گیاهخوارند و تو آمار هم بیشترین امید به زندگی در این ناحیست و سن زندگی قریب به نود سال می رسه. اما رژیم گیاهخواری مضراتی هم داره. پروتئین منابع گیاهی در مورد یکسری اسیدهای آمینه که واحدهای سازنده پروتئینها هستند مواجه با کمبود بوده و نسبت به پروتئین های حیوانی ارزش غذایی کمتری دارند. افراد گیاهخوار حتی از خوردن لبنیات مثل شیر و مانند آن هم خودداری می کنند پس پروتئینهایی که روزانه دریافت می کنند از انواع با ارزشی نیستند.
برای افراد گیاهخوار توصیه می شود به جهت اینکه پروتئینهای با ارزش غذایی دریافت کنند و همچنین از مزایای شیر هم دور نمانند از محصول "بیومیل سوی" که در اصل شیرخشکی با پایه شیر گاو بوده اما چربی های آن گرفته شده و نوع گیاهی اضافه شده و پروتئین شیر گاو هم با پروتئین گیاه سویا جایگزین شده استفاده کنند.
حتی قند این محصول هم غیر حیوانی بوده و در مورد طیف مینرالها و ویتامینهای مفیدی که دارد همگی از شیر گاو در ابتدای روند تولید حذف شده و بعداً از منابع غیر حیوانی در آن بکار رفته است.
پس چنانچه دوست دارید رژیم گیاهخواری را داشته باشید و از پروتئینهایی خوبی هم بهره ببرید از بیومیل سوی استفاده کنید که پروتئینش تنها در مورد متیونین کمبود داشته که آنهم به مقدار کافی به محصول افزوده شده تا ارزش غذایی پروتئینی خوبی همراه محصول در سبد غذایی گیاهخواران باشد.
منم یه غذای سرهم بندی بلدم که هر چی خواستید توش میتونید بریزید .من نخود فرنگی هویج ذرت پیاز فلفل دلمه ای و قارچ رو به با هم مخلوط می کنم با رب گوجه خود گوجه که خیلی بهتره با ادویه (زردچوبه کاری پودر سیر فلفل و آویشن زیاد) خودم که خیلی دوست دارم زمانهایی که فیله مرغ هم بریزم همسری شدیدا می پسنده.ولی کلا بدون مرغ درست می کنم که بدون گوشت باشه.
مامانم کدو بادنجان و به هم میریزه اونم خوشمزه میشه

کوکوی لوبیا هم که همه بلدین البته من از همون اول هم گوشت نمیریختم اما توی دستور اصلیش گوشت داره به نظر من طعمش بدون گوشت هم خوبه
عطرهای گرون قیمت رو بی خیال.آدم باید بوی اعتماد بده
ممنونم دکتر نطنزی از وقتی که گذاشتید و راهنمایی خوبتون

اقای پسر اریایی ویتامین ب 12 با یه امپول 6 ماه یه بار حل میشه
ضمنا من اصلا فکر نمیکنم بی حال باشن هرجا که نگاه کنی سرحالتر و سبکتر و با عمر طولانیتر هستن
میخواید سالم و جوون باشید و پوستتون بدرخشه؟؟؟؟

پس میوه وسبزی و خشکبار بخورید و گوشتو لبنیات کم کنید!
ضمنا وقتی این رژیمو شروع میکنی تا 4 5 سال ذخیره این ویتامینو داریتو کبد
میخواید سالم و جوون باشید و پوستتون بدرخشه؟؟؟؟

پس میوه وسبزی و خشکبار بخورید و گوشتو لبنیات کم کنید!
2706