2733
2734
دوستان سلام مامان مانی زنتاک از کجا گیر آوردی ؟
ما تهرانو زیر و رو کردیم گیر نیاوردیم دکتر روش خیلی تاکید داشت
البته گفت اصلا ترکیه نباشه ،حتما انگلیس

ما یه انگلیسی گرفتیم اما زنتاک گیر نیومد

آریا هنوز بالا میاره البته خیلی نه بعد ازهر بار شیر حدود 10-20 سی سی البته کلا 60 سیسی شیر میخوره
بیشتر هم موقع باد گلو بالا میاره نمیدونم چه کنم
به نظرتون موتیلیومم بدم سر خود؟
آخه به نظرم تجربه شخصی از حرف دکترا بهتره

راستی مامان آروین عزیز
من یه دختر 8 ساله دارم ،همیشه سرماخورده بود بدون علامت دیگه،البته در نوزادی ریفلاکس و............ رو داشت ولی وقتی به غذا افتاد فقط خیلی بی اشتها بود و من تا 5 سالگی غذا شو میکس میکردم
2 سال قبل فهمیدیم آلرزی غذایی داره تست رست دادیم به خانواده محصولات گاوی مرکبات ماهی سفیده تخم مرغ گوجه فرنگی و...تستش مثبت شد
از اونموقع پرهیزش شروع شد

فکر کن این پرهیز تا الان به جز کندی رشد هیچی براش نداشته
منم دیگه خیلی سخت نمیگیرم

توصیه های دکترو میام میگم الان بچه بیدار شد
بچه ها من زنتاک ترکیه ای دارم به آروین می دم . ( فکر کنم ترکیه ای هست چون یه خطی غیر انگلیسی روش نوشته و متاسفانه جعبه اش رو هم همین پریروز انداختم آشغالی) مامان مانی آیا زنتاکتون آبیه و با خط غیر انگلیسیه یا مال من ترکیه ای هست؟ اگر مال شما هم همینجوره از مامانم بپرسم از کدوم بیمارستان گرفته.

مامان آوا جون
یعنی این همه غذا رو نمی دی!!!!!؟ حالا علائم آلرژیش برطرف شده؟ این تست رست خیلی اوقات قابل اعتماد نیست . اونی که از همه درجه حساسیتش بیشتره احتمال صحیح بودنش بیشتره. هیچ علامت پوستی نداره؟

مامان آوا میشه یه بار دیگه بگی نی نی ات چند وقتشه؟

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

مامان آوا
احتمال اینکه نی نی دومت هم آلرژی داشته باشه خیلیییییییییییییی زیاده. اگه بتونی اون ماده آلرژین رو پیدا کنی بدون دارو کوچولوت خوب میشه. این آلرژی رو اگه سن پایین درمان کنیم عوارضش کمتر میشه. من از این آلرژی خیلی کشیدم و بچه ام رو حسابی اذیت کردم. اگه احساس می کنی به چیزی آلرژی داره حتما حذفش کن.
مامان حافظ جون
خیلی عالیه که می خوای پیدا کنی به چی آلرژی داره. راستش بچه های کلوپ حساسیت گاوی با یه رژیم سخت شروع می کنن. فکر می کنم چند روز فقط مرغ و برنج می خورن. بعد کم کم بقیه مواد رو اضافه می کنن. اما به نظر من این خیلی سخته. شما گوجه ، رب گوجه فرنگی و تخم مرغ و چیزای خیلی آلرژن رو حذف کن. گندم خیلی سخته و آلرژیش معمولا تنفسیه یعنی بچه خس خس می کنه. گوشت گوسفند هم کمترین درصد آلرژی رو داره به اضافه اینکه حداقل شیر تولید می کنه. رژیمی که می گیری فکر کنم حداقل یک هفته باید صبر کنی تا جواب بده.

مامان حافظ جون
متوکلروپرامید دادی بهتر نشد؟ با همون دو سه روز باید اثر کنه . چون خیلی قویه. اگه خوب نمیشه به نظر من که آلرژیه. ای کاش یه تست می تونستی بدی. یعنی توی کرمون هیچ دکتری تست آلرژی نمی گیریه؟؟؟؟؟؟ البته یه چیزی بگم این تست های آلرژی درصد خطاشون خیلی بالاست . برای همین خیلی از مامانای کلوپ آلرژی اصلا اعتماد نمی کنن و با همون رژیمی که گفتم پیش می رن تا بفهمن چی بچه رو اذیت می کنه. من البته این رژیم سخت رو نگرفتم اما یک سال تمام به لینیات بیسکوییت و ... لب نزدم. عادت می کنی . همین که اراده کردی مشکل بچه رو حل کنی خیلی عالیه. اگه یه موقع خواستی بیای تهرون بگو من حتما از آدرس دکتر آروین رو بهت بدم. ( دکتر قره گزلو هست)
راستی حافظ اصلا علائم پوستی نداره؟ اگه داشته باشه اون ماده رو که روی گونه اش بمالی جوش می زنه . ولی احتمالا حافظ فقط آلرژی گوارشی داره مگر نه تا الان متوجه می شدی
به نظر من اگر کوچولوت با داروهای رفلاکس بهتر نشده ای آلرژی رو جدی بگیر. چون امروز گوارشیه فردا تنفسی هم بهش اضافه میشه. من به این آلرژی می گم دیو هزار سر چون توی هر سنی یه شکلی خودش رو نشون می ده.
سلام منم پسرم دو سالو و نه ماهشه و من متاسفانه دوباره باردارم .پسرم هم الرژی داره و هم رفلاکس. ما تو شهره غریب و دور از خانواده زندگی میکنیم.پسرم از همون اول روزی دو سه بار بالا میاورد.هر جا رفتیم دکتر همه گفتن تا 9 ماهگی خوب میشه.خیلی تند تند سرما میخورد و ووقتی تب میکرد هر چی دارویه خوراکی یا حتی شیر و غذا میخورد بالا میاورد.و ما مجبور بودیم فقط شیافش کنیم.

رو گونه ها و بعضی قسمتهایه بدنش هم اگزما داره.چند ماهه پیش بردمش دکتر کیانی فر فوقه تخصصه گوارش اطفال تو مشهد گفت امپرازول بده منم خودمو کشتم هر کار کردم نتونستم تا قاشق رو میدید دستم جیغ میزد و عق میزد تازه با ماست دکتر گفته بود بده که بازم نمیخورد.

دوباره که بردمش گفت شربته موتیلیوم بده.شیر گاو و موز و بستنی و شکلات هم نده که بخوره.البته پسرم شیر خودم رو میخورده اصلا هم لب به تخم مرغ نمیزنه.الان دو ماهه که با موتیلیوم هم تغییر نکرده.دکتر گفت اندوسکوپی ولی باباش راضی نمیشه و خودمم دق میکنم اخه الان بزرگه .نمیخوام کامل بیهوشش کنن.
2731
باز یک مشکله دیگش هم این الرژی هست.همیشه ابریزش بینی داره و بدتر از همه سرفه هاش هست.که با هیچ دارویه شیمیایی و گیاهی خوب نمیشه.و سه ماهه داره اسپرس استفاده میکنه که هنوز خوب نشده.هر وقت از خواب بیدار مسشه تا یکساعت سرفه میکنه و اگر قبلش چیزی خورده باشه بالا میاره همراهه سرفه.پیشه دکتر فوقه تخصصه الژی اطفال هم رفته و ازش تست گرفتن به هیچی حساسیت نشون نداد. ولی من خودم میبینم وقتی شکلات یا توت فرنگی میخوره صورتش قرمز میشه.

بچم داشت از شدته گریه لکنته زبون میگرفت بس که دسنتشو سوزن سوزن کردن.اخه این چه تستی که باز میگن احتماله خطا هم داره.من واقعا کلافه شدم.اگر این دومی هم مریض باشه چیکار کنم؟به خدا منو شوهرم سره این پسرم پیر شدیم بس که دکتر بردمیش
مامان آروین
میدونم ممکنه آلرزی باشه برای همین از همون روز اولی که بدنیا اومد لبنیات نخوردم 10 روزم هست که بقیه چیزا رو حذف کردم
2/5 ماهشه شیر کمکیشم از همون اول آپتامیل پپتی گرفتم
آوا رو پیش دکتر موحدی بردم اولش خیلی رعایت کردم الان کمتر
مثلا رب و به ندرت بستنی و...رو میدم آخه رزیم برای یه بچه 8 ساله مدرسه ای خیلی مشکله
شیر گوسفندی به بدبختی میگیریم و ماست میزنیم و...............گوشتم گوسفندی
خلاصه بد دردسریه

دکتر به من گفت حتما ترک نباشه همسرم ترکیه ای رو گرفت داروخانه رامین فردوسی 18500 بود ولی پس داد
این یکی روش نوشته لندن نوشته اش سبزه و اسمشم رانیتیدینه 7000 تومنم هست
متاسفانه زنتاک گیر نیاوردیم اما بازم میگردم
موتیلیومی هم که گرفتیم ترکه الان میخوام برم دنبال انگلیس یا المان

دور از جون همتون خاک بر سر ما که دارو مون ازترکیه میاد اونم اینجوری و با این قیمت بالا

مامان امیر علی شربت زادتین بده آبریزشش بهتر میشه
چرا میگی متاسفانه عزیزم خدا داده شکر کن انشا ا...سلامت باشه
میدونی شاید خیلی از ما هم تو بچگی آلرزی داشتیم کسی نفهمید خود من هر وقت بادمجون یا گردو و.....رو میخوردم دهنم باد میکرد
در هر صورت نسل ما چون رو بچه حساسه متوجه میشه
میگذرد و خوب میشه البته ما سرویسیم................
آخ مامان آوا جون سرویس و خوب اومدی، شوهر من میگه : از وقتی بچه دار شدیم فهمیدم اینکه می گن "سلطان غم مادر" یعنی چی؟ الان یک کم بهتر شدم. سال اول تولدم می شنیدم که یواشکی به پسرم می گفت تو زن منو داری پیر می کنی. من هنوز سالهای زیادی می خوام باهاش زندگی کنم!!

چه خوب که برای گل پسری تجربه اش رو داشتی و تمهیدات لازم رو پیش بینی کردی. اما چقدر برای دخملی سخته. من پسرم هنوز سه سالش نشده دیگه از پس رژیم برنمیام. هرجا که می ریم با چشم گریون میام خونه. الهی که ریشه آلرژی ور بیفته.

من موتیلیوم رو بعد از حدود 15 تا داروخانه پیدا کردم. دیگه اصلا نگاه نکردم کجاییه؟ درد خودمون یه ور دنبال دارو گشتن یه ور دیگه. شما جایی رو می شناسی که موتیلیوم داشته باشه من زودتری برم بخرم؟؟؟؟
الی جون
مبارک خانومی. مطمئن باش کوچولوی دوم همیشه قوی تره و مادر کلی تجربه کسب کرده. سر این یکی تازه شیرینی بچه داری رو می چشی. سر اولیش همه بی تجربه هستن و پر استرس .
به نظر من توی بارداری چیزای خیلی گرم مثل گردو یا کندر یا کنجد نخور. همین طور پنیر پیتزا و نگهدارنده های صنعتی رو. اون دو سه ماه اول شیردهی هم که لبنیات و ممنوعه ها رو رعایت کنی 99 درصد کوچولوت آلرژی نمی گیره. و اینکه طبق قانون جذب بگو من مطمئنم که نی نی خوشگلم آلرژی نداره.
راستی چه اختلاف سنی خوبی. همه میگن بهترین موقع است. بازم مبارک باشه.

2738
راستی الی جون
این امپرازول بد کوفتیه برای بچه ها. پسر من که بالا نمیاره اینو میدادم بهش بالا می آورد. آخه دونه هاش رو حتما باید بجوه و خیلییییی تلخن. من اصلا منطق باز کردن کپسول و محتویاتش رو به بچه دادن نمی فهمم. خوب اگه واقعا داروی خوبیه و این همه تجویز میشه یا شربتش رو بزنن یا یه جوری درست کنن که بچه اینقدر عذاب نکشه. ای بیچاره بچه های ما. به نظر من که رانیتیدین بده خیلی بهتره. حداقل دو بار در روز.

من رفلاکس پسرم رو با سونو فهمیدم خیلیییی راحت . نمی فهمم آندوسکوپی مگه چی میگه که همه میگن آندوسکوپی؟

عزیزم احتمال زیاد سرفه هاش مال رفلاکسه. پسر من دماغش شبا کیپ بود یک سال و نیم تمام از این دکترای ابله(ببخشید) شنیدم " قطره بریز. اسپری بزن. پتوش رو عوض کن. عطر نزنین. .................." از روزی که داروی رفلاکس خورد شبا بینی اش نگرفت. الان هم گل بو می کنه و هم من و باباش عطر می زنیم.
به نظر من پسرت با رژیم + رانیتیدین + موتیلیوم حتما خوب میشه.
راستی شربتای آنتی هیستامین دار مثل زادتین و سیتریزین منع مصرف با موتیلیوم دارن و رفلاکس رو هم تشدید می کنن.
سلام مامانای گل
من که از روز اول به حافظ زانتک انگلیسی میدادم اصلا هم بهتر نشد. اگه بخواد اثر کنه همون ایرانیشم اثر میکنه. اخه دوستم رانتیدین ایرانی میداد. دخترش 3-4 روز خورد خوب خوب شد البته ادامه هم داد.
مامان اروین جان من به حافظ دیشب برای اولین بار متوکلروپرامید دادم. تا خود صبح بجای بی قراری گریه کرد!!!!!!!!!!!!!
بنظرت بخاطر قطره است؟شایدم میخواد سرما بخوره اخه امروز بی اشتها و بیقراره. روزی 1 بار کافیه؟اخه تو بروشورش نوشته 8 ساعت.
الهم صلی علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
مامان حافظ جون
رانیتیدین رو شب بده. اما متوکلروپرامید یا کلا هر داروی جدیدی یا حتی ماده غذایی رو که می خوای تست کنی هیچوقت نزدیک شب نده. به نظر من دیگه نده. اگه می خواست تاثیر کنه همون یه بار باید تاثیرش رو می دی ( چون خیلی قویه) اگرم داره مریض می شه که اصلا الان وقت تستش نیست. من که فکر می کنم مشکل حافظ از آلرژیه و مطمئن ترین راه تشخیصش هم خود مادره. ببهتر نیست همون رژیم رو پیش بری؟ . هم بی ضرره هم اگر رفلاکسش بخاطر ماده آلرژن باششه درسته یک کم دیرتر نتیجه می گیری اما اصولی می تونی مشکلش رو رفع کنی. ببین اگه بچه ای مشکل رفلکسش ، با وجود دارو خوردن، درمان نشه یعنی یه ماده آلرژن داره وارد بدنش میشه.
دوست من دخترش تا هفت ماهگی بالا می آورد و داروی رفلکس هم می داد. آخرش تست خونی داد به شیر گاو آلرژی داشت . نوترامیژن داد و رژیم گاوی. رفلکس بچه خوب شد.
مامان حافظ جون
حالا من موتیلیوم رو کردم دو بار در روز. پسرم هر روز نهایتا یک بار دفع داشت. خیلی اوقات هم یک روز در میون . دیروز دو سه باری شد با بوی خیلی بد. دفعه قبل هم که متوکلروپرامید رو دو بار در روز دادم همین طور شد.
جایی خوندم ذفع گازهای بد بوی کودکان بخاطر عدم هضم غذاست و می دونم این دو تا دارو باعث میشن غذا زودتر از معده وارد روده بشه. غذا رو با فاصله نیم تا یک ساعت بعد از دارو بهش دادم اما باز دفعش زیاده. نمی دونم چکار کنم. دوز رانیتیدین رو کم کنم که فکر نککنم تاثیری داشته باشه. دوز اینو کم کنم که اونوقت اثر نداره. الان که یادم میاد دفعه قبل که متو کلرو... رو دو بار در روز دادم مدفوعش گاهی ببخشید غذای درسته درسته بود. دکتر که زیر بار نمی رفت می گفت ربطی نداره و ..... دیگه مغزم کار نمی کنه.
2706