2733
2734
مامان حافظ جان
علائم رفلکس پسر من فقط کیپ شدن بینی توی خوابه. متاسفانه این رفلکس درمان قطعیش انگار زمان بره.
البته ریختن آب دهان روی بالش سرفه های گه گداری و خوابیدت روی شکم هم از علائم دیگه رفلکس هست. سونو که از بقیه روش هاش راحت تره. البته اگه علائم دیگه رو نداره مجبوری سونو بدی شایدم وعده شامش رو سنگین می دی که بیقراری می کنه. گرفتگی بینی معمولا بخاطر آلرژی تنفسی هم می تونه باشه. مثلا حتی یه عطر ممکنه بچه رو اذیت کنه. به نظر من ببین بقیه علائم رفلکس رو هم داره اگر نداره انشاالله که چیز مهمی نیست.

راستی شما می دونی رانیتیدین رو قبل از غذا باید داد یا بعد از غذا؟

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

رفلاکس دختر من که فقط با رانتدین خارجی خوب شد. دکتر قبلی اش موتیلیوم داده بود و امپرازول که اثر نکرد و دکترش را عوض کردم که فوق تخصص گوارش و اندوسکوپی داره و استاد دانشگاه هم هست و گفت فقط رانتدین از 3 بار در روز شروع کردم و طی 3 ماه خدا را شکر قطعش کردم.
2728
مهشید جان اسم و شماره دکترت روبگو

پسر من امروز اینقدر بالا آورده که داغونم

فقط شیر خودمو امروز دادم رزیم سخت هم گرفتم

مرده شور ببره موتیلیوم و امپرازول بی خاصیت خاک بر سرو.................

ببخشید ا ،آخه خیلی غصه دارم
مامان اوا دخترت چند وقتشه؟میفهمم چی میگی منم همینطور بودم. چقدر گریه کردم خدا میدونه.باور کن تازه چند روزه بهتر شده.اگه برنگرده.متاسفانه چند بار این اتفاق افتاده. باید صبور باشی.حتما خوب میشه.وزنش خوبه؟اینم بگم هر جا ببریش داروی رفلاکس همینه موتیلیوم رانیتیدین امپرازول
الهم صلی علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
مامان آروین جان دکتر به من گفت نیم ساعت قبل شیر بده. من تهران نیستم. دکترای اینجا اعتقادی به سوونو واسه رفلاکس ندارن.میگن شابد اون لحظه بچه پرخوری کرده و غذاش برگرده
مامان اوا جان من تهران نیستم. کاشانم. اوایل حتی دخترم رانتدین را هم بالا می اورد که دکترش گفت با شکم گرسنه بهش بده. چند رو ز دادم تا عادت کرد بهش. شما هم چند روز رانتدین بدی اونی که من میدادم انگلیسی بود تا کم کم بهتر بشه.
2738
مامان حافظ جون
به من گفتن دکتر شهریاران ( سونوگرافیست) تشخیصش خیلی خوبه که خداییش هم همینطور بود. آندوسکوپی آدم بزرگ رو هم اذیت می کنه چه برسه به بچه ها.

مهشید جون
پسر من دو سال و نیمشه متاسفانه رانیتدین خالی کامل خوبش نمی کنه. البته گفتم پسر من اصلا بالا نمیاره توی خواب اذیت میشه. متوکلروپرامید می خورد شب تا صبح تکون نمی خورد اگه از عوارضش نمی ترسیدم همونو می دادم . تاثیرش عالی بود اما عوارض هم داره. در ضمن به قول مامان حافظ جون من از برگشت دوباره اش می ترسم برای همین می خوام دوره درمان کامل رو طی کنم چون دیر تشخیص دادم نمی خوام بیشتر از این اذیت بشه و دوباره اوت کنه.

مامان آوا جون
خیلی ناراحت شدم. خدا کنه زودتر بفهمی مشکل از کجاست یه موقع می بینی یه درمان ساده داشته که این دکترا نفهمیدن

مامان آروین جون شما از کجا حدس زدی پسرت رفلاکس داره؟از بیقراری تو خواب؟میشه بگی از کی بیقراری شروع شد ودر چه حدیه؟شبا چند بار بیدار میشه؟
مامن اوا و مهشی جون نی نی شما چطور میخوابه
سلام مامان حافظ جون
ببخشید من مسافرت هستم برای همین دیر جواب دادم.
عزیزم پسر من از ساعت سه شب به بعد دماغش کیپ می شد و هی فین فین می کرد تا بیدار می شد. می گن رفلاکس توی خواب شبانه است که خودش رو نشون می ده و بچه اذیت می شه . البته من تا یک سال نفهمیدم چون پسرم بالا نمی آورد و چون آلرژی داره به اون ربطش می دادن اما یکی دوبار که دیگه حالش خیلی بد ششد دم صبح باز هم چهار صبح اون موقع ها بالا آورد. اون موقع من بردمش سونو و تشخیص دادن که رفلاکس داره.

مامان حافظ جون می تونم بپرسم شما کجا هستید؟
اگر سوالی داشتید بنویسید من برگردم حتما جواب می دم . ببخشید که دیر شد
سلام عزیزم من کرمان هستم.از بد خوابی پسر کلافه ام .شب تا صبح بیدارم. هر 10 دقیقه یا زودتر بیدار میشه. میخوام مطمین شم بخاطر رفلاکسه.اخه اصلا طبیعی نیست که اینقدر بیقرار باشه.حتی بچه های رفلاکسی هم دیگه به این شدت بیقرار نیستند لااقل یه شب یک ساعتی میخوابند.اما پسر من هر شب اینطوره.بالا اوردنش کمتر شده اما بیقراریش تو خواب بدتر.والا از بس پیش دکترهای مختلف بردم و هیچ فایده ای نداشت خسته شدم.اخرین بار دکترش که فوق تخصص گوارشه گفت بیا اندوسکوپی. من نبردم اولا خیلی ادیت میشه بعدم مگه تا حالا درمانهاش فایده داشته که باز حرف گوش این دکترها بکنم. شما تجربه یا پیشنهادی ندارید؟ممنونم
مامان حافظ جان
چقدر خوشحال شدم. همشهری هستیم. البته من الان تهران زندگی می کنم اما توی کرمون بدنیا اومدم و 15 سال کرمون زندگی کردم.
مامان حافظ جان
لطفا امشب به این نکات یه دقتی بکن
- آب از دهن پسر کوچولوت روی بالش می ریزه یا نه؟
- توی خواب آب دهنش رو هی قورت می ده؟
- دندون قروچه می کنه؟
- مدام می خواد روی شکم بخوابه؟
- توی بیداری تک و توک سرفه می کنه؟ می خنده یا می دوه ممکن هسرفه کنه؟
- بعضی اوقات انگار آدامس می جوه دهنش رو هی تکون می ده؟

بازم اگه چیزی یادم اومد میام می نویسم. من تازه از سفر اومدم و بدجوری خوابم میاد اما منتظر جوابت هستم خانومی
2706