2737
2734
عنوان

شغل دوم چهره های مشهور هنری و ورزشی

3236 بازدید | 9 پست
کافه داری، از آن کارهاست که آدم را قلقلک می‌دهد. البته نه خود کافه دار جماعت را، بلکه آنها که به این کار عشق و علاقه دارند را! بنابراین، تعجبی ندارد که ببینیم بین هنرمندان - که معمولاً پرچمدار کافه نشینی هم به حساب می‌آیند و از علاقه آنها به این پدیده نو زیاد گفته شده- چند تایی اسیر وسوسه راه انداختن کافی شاپ و داشتن کافه‌ای با سلیقه خود، شده‌اند.

1 . رستوران و فست فود عابدزاده :
مالک : احمدرضا عابدزاده
نام رستوران : فست فود عابدزاده
آدرس : خیابان دکتر شریعتی نرسیده به تجریش
نظرات عابدزاده درباره رستورانش : بعد از اتمام فوتبال دنبال انجام یک کار ساده بودم و تصمیم گرفتم که سراغ این کار بیایم. با چندین نفر هم در این مورد صحبت و مشورت کردم که کامل در جریان چند و چون کار قرار بگیرم. نوع غذا درست کردن و مسائل دیگری که لازم است را در نظر گرفتم و این کار را آغاز کردم. هزار جور می‌شود از اسم استفاده کرد اما من این کار را انتخاب کردم و اینجا متعلق به خودم است. بنابراین باید به بهترین شکل کارها انجام شود به خاطر همین موضوع روی کارم بسیار حساسم. مردم به خاطر نام من به این رستوران می‌‌آیند، تصور کنید که غذای بد به آنان بدهم، آن وقت چه می‌شود.
2 . کافی شاپ شهاب حسینی :
مالک : شهاب حسینی
نام کافی شاپ : کافه هنر
آدرس : لواسان . طبقه دوم یک پاساژ
نظر شهاب حسینی : اینجا کافه ای است که همیشه مکانی برای هنردوستان و جوانان اهل هنر بوده و هست و این مهمترین دلیل من برای ورود به این کار است.
3 . رستوران و کافی شاپ رضا صادقی
مالک : رضا صادقی
نام کافی شاپ : کافه «بلک شاپ»
آدرس : حوالی میدان شیخ بهایی، نبش خیابان «اوستا»
ظاهر کافی شاپ : از بیرون بیشتر شبیه بنگاه املاک با کف سرامیک سفید و میز شیشه ای و صندلی های سیاه. تابلوی پرتره بازیگرانی مثل عزت الله انتظامی روی دیوار است.
نکته : کافه مدتی برای تغییر کاربری به رستوران بسته شده بود که باعث شایعه های زیادی شد.
نکته : رضا صادقی ماهی2 یا 3 بار به بلک شاپ سر می زند؛ معمولا سه شنبه ها و جمعه ها.
نکته : به گفته نزدیکان صادقی، قرار است شعبه دوم بلک شاپ هم به زودی در جهانشهر یا عظیمیه کرج افتتاح شود.
نظرات رضا صادقی : گفته ام باید محیط اینجا را طوری بسازیم که محیط آرامی باشد. وقتی دوستان می آیند اینجا، قهوه میل کنند، چای میل کنند، لذت ببرند از سرویس دهی و آرامش اینجا، فقط چون می خواستیم که بلک شاپ را گسترش بدهیم و در سراسر تهران شعبه بزنیم، با راهنمایی و مشورت اماکن فکر کردیم که برای رستوران راحت تر است.»
4 . رستوران سامان مقدم
مالک : سامان مقدم
نام رستوران : رستوران الف
آدرس : ونک . شیراز جنوبی ، ساختمان برج آفتاب
نکته : در طول مسابقات جام جهانی در رستوران الف با حضور بازیگران و ورزشکاران فوتبال پخش می‌شد.
نکته : بهمن فرمان آرا، فاطمه معتمدآریا، پرویز پرستویی، فرهاد آییش، مائده طهماسبی، علی معلم، هوشنگ گلمکانی، همایون ارشادی، نیما شاهرخشاهی، سروش صحت ، جعفر پناهی، محمد سلوکی، مرجانه گلچین، هانیه توسلی، علی قربانزاده جزء کسانی بودند که در افتتاحیه رستوران حضور داشتند.
نظر سامان مقدم : بعد از عدم اکران صد سال به این سالها و سختی های زیادی که تحمل کردم ، به این نتیجه رسیدم که داشتن یک رستوران و کمی فاصله گرفتن از سینما برایم مفید است .
5 . کافه رضا خندان
مالک : حمید خندان
نام رستوران : کافه «پاپ»
آدرس : خیابان شریعتی، کنار بیمارستان ایرانمهر
ظاهر کافی شاپ : 135 متر وسعت، بزرگ ترین کافی شاپ مجوزدار و ثبت شده در تهران با دکوراسیون شیک و باکلاس
نکته : جدا از خود حمیدخان که هر روز عصرها در کافه دیده می‌شود؛ کسانی مثل ایرج نوذری، امیر نوری، حسین استیری، مهدی مقدم، پویا امینی، امین زندگانی و خانم‌ها آرام جعفری، نگار فروزنده، نگین صدق گویا و بهنوش بختیاری از پاتوق نشینان ثابت این کافه اند.
نظرات حمید خندان : راستش ما دنبال پاتوق مناسبی می‌گشتیم که در آن جمع شویم و همدیگر را ببینیم. گفتیم حالا که اینطور است اصلاً خودمان جایی را راه بیندازیم که مال خودمان باشد و تویش راحت باشیم. بین بچه‌های همکار، من اولین کسی بودم که چنین کاری کردم. الان می‌بینید که خیلی‌های دیگر هم کافی شاپ زده‌اند یا در فکر تاسیس کافه هستند،
6 . کافه دوقلو
مالک : حمید عسگری
نام کافی شاپ 1: «ناشناس» یا «بی نشان»
نام کافی شاپ 2 : «راندوو»
آدرس 1 : شهرک غرب تهران
آدرس 2 : گوهردشت کرج
نکته : در مدت زمان کوتاه، این کافی شاپ‌ها حسابی کارشان گرفته و درآمد بسیار خوبی نصیب او کرده است.
7 . کافه ویونا بهرام رادان
مالک : بهرام رادان
نام کافی شاپ : کافه «ویونا»
آدرس : خیابان پاسداران . کوچه «دشتستان دهم» ، جردن و .......
ظاهر کافی شاپ : رنگ‌های روشن غالب‌اند و دیوارها کرم و صورتی هستند. میز و صندلی‌ها به رنگ قهوه‌ای
نکته : حتی زمانی که کشیدن سیگار ممنوع نشده بود هم در این کافی شاپ دودی‌ها جایی نداشتند.
نکته : خبری از خود رادان در این مکان نیست و از او هیچ تصویر و نشانه‌ای جز چند مجله که عکسش را روی جلد چاپ کرده‌اند، نیست
نکته : گفته می شود که بهرام رادان همراه شریکش تابحال ده ها شعبه از این کافی شاپ را براه انداخته اند.
8 . کافه فیلم«آنتراک»
مالک : علی مصفا و لیلا حاتمی
نام کافی شاپ : کافه آنتراک
آدرس : طبقه بالای «سینما جمهوری
نکته : گفته می شود علی حاتمی و فردین در این کافه شریک بوده اند و پس از مرگ آنها به لیلا حاتمی و مصفا رسیده است .
نکته : قسمتهای زیادی از اینکافی شاپ همراه سینما سوخت و هنوز علت آتش سوزی آن اعلام نشده است.
نظر علی مصفا: «این تریا در حقیقت کافی شاپ نیست. بلکه ما تصمیم گرفته‌ایم که در طبقه بالای سالن سینما جمهوری فیلم‌های مستند و زبان اصلی نمایش بدهیم و در کنار این کار، کافه تریایی هم برای پذیرایی مهمانان و علاقه مندان در نظر گرفته‌ایم، محل این کافه جایی از شهر قرار گرفته که می‌تواند مخاطب‌های جدیدی را به سینما جذب کند، هم به تئاتر شهر و هم به دانشگاه نزدیک است.
9 . موسسه زیبایی آدونیس :
مالک : نیوشا ضیغمی
نام موسسه : " الهه زیبایی" آدونیس
آدرس : زعفرانیه، ابتدای خیابان آصف خیابان علی حسینی، کوچه کوهسار، پلاک9
نکته : نیوشا با همکاری پزشکان مجرب به ویژه دکتر شقایق ثریا، خدمات زیبایی برای بانوان را ارائه می دهد .
نکته : رضا رویگری ، نیوشا ضیغمی را با کلینیک ثریا آشنا کرد .
نکته : در این مجموعه کلاس های بدنسازی و تغذیه نیز با استفاده از پزشکان مجرب علم تغذیه وجود دارد .
نظر نیوشا ضیغمی : از 20 یا 21 سالگی برای مراقبت از پوست اقدام و به کلینیک های مختلفی مراجعه کردم تا اینکه حدود یک سال و نیم پیش با دکتر ثریا در یکی از این کلینیک ها آشنا شدم و پی بردم که روش کار وی بسیار متفاوت است. از آنجا که به کار ایشان علاقه داشتم و از طرفی می خواستم یک موسسه زیبایی تاسیس کنم با همفکری دکتر شقایق ثریا تصمیم گرفتیم این موسسه را راه اندازی کنیم و با دعوت از پزشکان مجرب یک کادر قوی پزشکی تشکیل می دهیم. هیچ وقت دوست ندارم از اعتباری که طی این سال ها کسب کرده ام سوء اسفاده کنم.
10 . مزون لباس مهتاب کرامتی
مالک : مهتاب کرامتی
نام موسسه : طراحی و تولید لباس
آدرس : نامشخص
نکته : مزون مهتاب کرامتی حالتی کاملا صنعتی گرفته است و دوهزار تکه لباس در ماه تولید می کند .
نظر مهتاب کرامتی : کار طراحی و تولید لباس در حجم انبوه است، سال‌ها من و شریکم کار مزون لباس داشتیم، از حدود 12 سال پیش، ولی از چهار سال و نیم پیش کاملا حرفه ای کار می کنیم و فکر می کنم استاندارد بالایی را رعایت می کنیم .
11 . آتلیه عکاسی رضا عطاران
مالک : رضا عطاران
نام موسسه : آتلیه رضا عطاران
آدرس : تقاطع شریعتی – ظفر
نکته : عطاران در این کار یک شریک دارد که اغلب آتلیه را بتنهایی می گرداند.
نظر مهتاب کرامتی : همیشه به عکاسی علاقه داشتم و در کنار بازیگری این حرفه رو بصورت جدی دنبال می کنم .

دیگران :
 «علیرضا منصوریان» ، یوسف تیموری ، محمد صالح علا و خیلی دیگر از هنرمندان نیز کافی شاپ دارند.
 علی دایی در دوران دانشجویی دستفروشی و کارگری می کرده است .
 علی پروین پدرش کله پزی داشت اما او پیش از فوتبالیست شدن همراه برادرش مشغول حرفه طلاسازی بود.
 مهدی رحمتی در خط راه آهن – خانی آباد مسافرکش بوده است . او حتی بعضی مواقع در همان تاکسی شب را صبح می کرد.
 علی کریمی در سال 71 در کرج با یک پیکان گوجه ای مسافر کشی می کرده است .
 رضا عنایتی در 15 سالگی دستفروشی می کرد . او همچنین روزگاری در یک قالیشویی کارگر ساده بوده است .
 حسن خان محمدی با دستفروشی و جوراب فروشی روزگار می گذراند .
 امیرحسین صادقی مدافع استقلال در سال 79 در آژانسی در خیابان بهار شیراز راننده بوده است .
 مجتبی زارع مهاجم پرسپولیس قبل از 21 سالگی در شیراز کشاورز بوده است .
 شیث رضایی و مهرداد اولادی پیش از شهرت و پول دار شدن در شالیزارهای قائم شهر کشاورزی می کردند.
 مهدی مهدوی کیا در مزرعه پدرش در روستای چشمه اراک علاوه بر کشاورزی ، پشم گوسفندان را نیز می چید .
 اشپیتیم آرفی در آلمان مدل و مانکن بود و هنوز نیز به این کار ادامه داده و آنرا به فوتبال ترجیح می دهد.
 پرویز مظلومی در دوران جنگ برای امرار معاش ساعاتی را با تاکسی مسافرکشی می کرد .

1- محمدرضا گلزار - کلوب زیبایی، تدریس معارف، مربی والیبال و اسکی
2- بهرام رادان - کافی شاپ
3- پرویز پرستویی - کارمند دادگستری (قبلاً)
4- پژمان بازغی - فروش اقساطی خودرو
5- رضا صادقی - کافی شاپ
6- علی لهراسبی - تبلیغات
7- تهمینه میلانی - معماری داخلی
8- قاسم افشار - آهن فروشی
9- رضا کیانیان - مجسمه سازی، عکاسی، چوب کاری
10-حسین زمان - استاد دانشگاه
11- یوسف تیموری - فروشگاه لوستر فروشی
12- مهتاب کرامتی - مزون لباس
13- محمد سلوکی - پیک موتوری و نمایندگی پارس
14- نیما مسیحا - کارخانه تولید واکس
15- فتحعلی اویسی - کارمند شبکه اول سیما (قبلاً)
16- لیلا حاتمی - کافی شاپ، ترجمه
17- محمود شهریاری - فروش اشیاء عتیقه (قبلاً)
18- بهنوش بختیاری - منشی صحنه
19- ساعد هدایتی - کارمند بیمارستان
20- رضا رشیدپور - محاسبات ساختمانی
21- امین تارخ - آموزشگاه بازیگری
22- بهاره رهنما - نویسنده و مترجم
23- بهرام شفیعی - ساخت و ساز
24- مریلا زارعی - تجارت
25- سیدجواد یحیوی- کشت گندم
26- علیرضا دبیر - فروشگاه شکلات
27- رامبد جوان - تبلیغات
28- مانی رهنما تدریس آواز و مربی دوچرخه سواری
29- مریم کاویانی - پرستاری
30- نیکی کریمی - مترجم، مصاحبه و روزنامه نگاری، نویسندگی، طراح لباس، دکلمه
31- شبنم قلی‌خانی - مدرس دانشگاه
32- مرتضی حیدری - سهامدار بانک
33-هرمز شجاعی مهر – سردبیر خانواده سبز
34- سیدمحمدرضا حسینیان - سردبیر زندگی ایده‌آل
35- لاله صبوری - مدیر رستوران (قبلاً)
36- حمید غلامعلی - کارمند بانک
37- رضا عطاران - آتلیه عکاسی
38- مجید اخشابی - استودیوی تولید موسیقی
39- مهرداد میناوند - معاملات املاک در امارات
40- عزت الله انتظامی - پیش پرده خوانی
41- حسین رفیعی - آتلیه نقاشی
42- محمد نصرتی - فروشگاه لوازم صوتی و تصویری
43- پوریا پورسرخ - طراحی فضای سبز
44- شاهین آرین - تالار پذیرایی
45- سپند و کمند امیرسلیمانی - آتلیه عکاسی
46- حسن جوهرچی- تبلیغات
47- علی دهکردی - دفتر فیلم سازی
48- حمید استیلی - بوتیک
49- محمدرضا فروتن - دفتر طراحی داخلی
50- امیر تاجیک - مهندسی بدنه هواپیما (قبلاً)
51- سید جواد هاشمی - معلم
52- مریم امیرجلالی - حسابدار
53- کریم باقری - نمایشگاه اتومبیل
54- علی مصفا - کافی‌شاپ
55- مرجان شیرمحمدی - نویسنده
56- مسعود کیمیایی - مدرسه فیلمسازی
57- حمید خندان - کافی شاپ
58- داریوش مهرجویی - مترجم
59- علیرضا افتخاری - ساخت و ساز
60- اندیشه فولادوند - تجارت
61- خشایار اعتمادی - ساخت و ساز
62- نگار جواهریان - روزنامه‌نگار
63- لاله اسکندری - صنایع دستی
64- افشین یداللهی - روانپزشک
65- گلاب آدینه - کلاس بازیگری
66- محمد اصفهانی - ساخت و ساز
67 – علی پروین - طلاساز ( قبلا)
68 – مهدی رحمتی - مسافرکش خط راه آهن – خانی آباد
69 – علی دایی - دستفروشی
70 – امیرحسین صادقی - مسافر کشی
71 – عباس کارگر - بارکشی با وانت
72 – رضا عنایتی - کارگر قالیشویی
73 – علی کریمی - مسافرکشی
74 – حسن خان محمدی - بساط جوراب فروشی
75 – وحید قلیچ - راننده آژانس
76 – مجتبی زارع - کشاورز
77 – اشپیتیم آرفی - مانکن
78 – مهدی مهدوی کیا - کار در مزرعه
79 – شیث رضایی - کشاورز
80 – مهرداد اولادی - کشاورز
81 – پرویز مظلومی - راننده تاکسی
82 – عبدالعلی چنگیز - راننده تاکسی
83 – سروش صحت - تدریس شیمی، روزنامه نگاری
84 – احمدرضا عابدزاده - رستوران
85 – نیما شاهرخ شاهی - کافی شاپ
86 – سامان مقدم - رستوران
خدا اگه بخواد میشه...
فکر کن
گلزار تدریس معارف
بچه ها خواهش می کنم برای براورده شدن حاجتم یه صلوات مهمونم کنید ...جبران می کنم منم هر روز برای براورده شدن حاجات شما صلوات می فرستم ****اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم***😍😍😍

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

علی دایی دست فروش
بچه ها خواهش می کنم برای براورده شدن حاجتم یه صلوات مهمونم کنید ...جبران می کنم منم هر روز برای براورده شدن حاجات شما صلوات می فرستم ****اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم***😍😍😍
2731
2738