2733
2734
دارم میمیرم
از گریه و بی خوابی
جلوی همسرم جلوی خودمو میگیرم. اونم میگه بیخیال نمیدونم ته دلش چه خبره
به من تو سونو گفتن جنین هیدروپس فتالیس داره. دکتر خودم ابله سریع دستور سقط جنین داد به پزشکی قانونی.
پدر دوستم متخصص زنان بود خودمو راضی کردم رفتم پیشش اونم عصبانی شد گفت حداقل باید از تو یه تست آمینو سنتز میگرفته تا منشا قضیه معلوم شه برای نوزاد بعدی
رفتم آمینو سنتز پزشکی که از من آمینو گرفت میگفت به نظرش مایع شفافه و نباید مشکلی باشه. ولی بازم مایع امینو رو نتونست راحت بگیره چون سن حاملگی من کم بود(13 هفته)
هردو تا پزشک آخرم میگن تا نتیجه آمینو صبر کن بعد
تو رو خدا بگید چکار کنم دارم دیوونه میشم.
شاید که چو وابینی خیر تو در این باشد.
هیدروپس فتالیس یک اختلال کروموزومیه. میتونه یه حالتی از عقب ماندگی یا سندروم دان باشه
به من گفتن تو ریه هاش هم آب دیدن
من و همسرم هفت پشت غریبه ایم.
در ضمن متخصص آمینو سنتز به من گفت این قضیه هیچ ربطه به امواج و پارازیت و مایکرو فر و تلفن همراه نداره
ولی اخیرا خیلی موارد از نوع حاملگی سفید( ساک خالی یا نوزاد بدون ضربان قلب یا اختلال کروموزومی ) دیده میشه که علتش معلوم نیست. میگفت یه جهش سلولیه..... میگفت به تغذیه این دوران که مواد بیشتر غیر ارگانیک هستن و به مواد شیمیایی موجود در شوینده ها اسپری مواد ارایشی و بهداشتی مربوط میشه.

دکتر پزشک قانونی میگفت اگه همین باشه که تو سونو تشخیص دادم جنین به زودی میمیره
ژانت جان به خدا توکل کن . منم این دوره رو گذروندم درکت میکنم . من آمینوسنتز کردم به خاطر مشکوک بودن تریزومی 21 . ولی نینیم سالم بود . باید دوهفته صبر کنی چاره دیگه ای نداری . امیدوارم نینی تو هم سالم باشه

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

ژانت جان به خدا توکل کن . منم این دوره رو گذروندم درکت میکنم . من آمینوسنتز کردم به خاطر مشکوک بودن تریزومی 21 . ولی نینیم سالم بود . باید دوهفته صبر کنی چاره دیگه ای نداری . امیدوارم نینی تو هم سالم باشه
2728
یلدا جان از تصور کشتن یه موجود زنده اشک تو چشام جمع میشه ناخود آگاه.

یکی از دو تا دکترم که اتفاقا باهم یلی هم دوستن تلفنی به دکتر دیگم گفت اگه مشکلی باشه کورتاژو باید تو انجام بدی من موجود زنده نمیکشم

دکتر دوم و سومم هردو گفتن بهتره مجوز پزشکی قانونی رو بگیری. ولی هر دو تا بازم میگن صبر کن این حالت داره منو دیوونه میکنه
گلم اینهمه استرس برات بده . من میدونم چی میگی و چی میکشی . من تو هفته 28 دکتر بهم گفت بچه نهایتا تا 10 روز دیگه میره و همینطورم شد پس دردتو میدونم ولی توکلت فقط به خدا باشه . ان شاالله که سلامته و هیچ مشکلی نیست اگر هم نبود بدون که باید صبر داشته باشی و توکل کنی به همونی که بهت این بچه رو داده . میدونم سخته ولی گاهی کاری از ما ساخته نیست . برات دعا می کنم
مرسی نارسیس جان. شما الان بچه داری؟ چند سالتونه؟
من 34 سالمه اگه اینو از دست بدم یه سال دیگه میشه
هی شانسم کم کمتر میشه
خانم هایی که این تاپیکو میخونین و هنوز بچه ندارین تورو خدا تا تعیین کامل سلامتیش بهش دل نبندین وگر نه مثل من دیوونه میشین
جالبه این بچه اصلا ناخواسته بود
3 ماه تموم به خودم دروغگی قبولوندم که دوسش دارم . مثل احمق ها
گلم اگه بچه واقعا این مشکل رو داشته باشه خودش میره حالا یه کم زودتر یا دیرتر . درست میگی خیلیییییییییی سخته ولی مگه راه دیگه ای هست ؟
خدایا خودت به دوستمون کمک کن از ما که جز دعا کاری برنمیاد
2738
پیش کدوم دکتر امینو شدی؟ ببین من وقتی ازمایش امینو سنتز رو انجام دادم یه ازمایش خون هم تو ازمایشگاه می گرفتن و سه روزه جئواب سندروم داون رو می دادن ...
اون ازمایش خون رو ندادی 200 تومن اضافه تر می گرفتن ولی برا شما که استرس داری می ارزه
اما خب وقتی تو سونو بهت اینطوری گفتن دیگه باید دل بکنی خیلی از این جنین ها خودشون می میرن ولی تو سن بالاتر نباید خودتو ناراحت کنی
خوشحال باش که علم پیشرفت کرده و تو یه عمر نمیخوای خودت و یه بی گناه رو اسیر کنی و هردوتون زجر و درد بکشین

من که امینو شدم تازه تو سونو بهم گفت دکتر که خیالت راحت بچث سالمه ولی برا اطمینان خودت برو امینو چون ریسک ازمایشم بالا بود با این حال که م یدونستم بچه سالمه اما تو اون دو هفته همش خودمو اماده کردم برا همه چی و اینکه خدارو شکر کردم علم پیشرفت کرده میشه فهمید و از تولد چنین بچه هایی جلوگیری کرد

می دونی به چی فکر میکردم به اینکه اومدیم من یه عمر ازش مث گل به خاطر خدا و حس مادری نگهداری کردم ولی یه اتفاقی اگه برام بیوفته کی می تونه عهده دار یه موجود معلول مونگول باشه مخصوصا که نینی من دختر بود
اتفاقیه که افتاده امحان خداست .... بازم امیدت به اون باشه
به نظرم تو این فرصت می تونی یه سونو دیگه هم بری ام خوب دکتری که امینوت کرده هم حتما تو سونو دیده که بچه مشکل داره؟ درسته؟
خدای مهربون ممنونم که زیباترین گل بهشتی رو به من هدیه کردی و من مادر شدم
CafeMom Tickers
اره. اونم دید ولی مثل سونو گرافیست اولی با قطعیت حرف نزد .
من رفتم پیش یه دکتر خانم فکر کردم با اون راحت ترم پیش پدر دوستم نمیرفتم خجالت میکشیدم
آخه این دو تا آخری ها (پدر دوستم و دکتری که آمینو گرفت) با همدیگه دوست بودن . فکر کنم ملاحظه حال روز منو میکرد چون همش اشک جمع میشد تو چشام
جفتشون میگن واسه سقط هنوز یه ما میتونی به لحاظ قانونی
من میگم راحتم کنین . این دو نفر هی میگن وایسا جواب آمینو بیاد .
اصلا غصه نخور منم اینجوری شدم و واسه من آزمایش غربالگریم گفت 100% مثبته برای سندروم داوون. و من آمینو شدم و همراهش با هزینه آزاد آزمایش خونم دادم که 3روزه بهم جواب دادن و سالم سالم بود.
الان پسرم 5/1سالشه و ماشالا خیلی باهوشه و کامل حرف می زنه .

به خدا توکل کن .
محبت زیادی همیشه آدم ها را خراب میکنه گاهی آدم ها میرند نه برای اینکه دلیلی برای ماندن ندارند بلکه آنقدر کوچک اند که تحمل حجم بالای محبت تو را ندارن
عزیزم من 31 سالمه . نه بچه ندارم . پسرمو 2 ماه پیش از دست دادم . همه آزمایشای خودم و سونو های بچه م سالم بود ولی نموند . بازم خوبه که الان تشخیص دادن بیماری رو نه مثل من تو ماه 7 .
عزیزم غصه نخور . ان شاالله که اشتباه کردن و نینی سالمه . امیدوارم خدا بهترین رو برات رقم بزنه که البته حتما همینطوره
مرسی نارسیس جان
مرسی آیسان جان
مشکل واقعیم اینه که نمیتونم باز دوباره 2 هفته 20 روز به خودم دروغ بگم و امید واهی بدم.
احمق شدم همش میگم : گیرم آمینو جوابش خوب باشه نکنه بازم بچه مشکل دار بشه.
یعنی هیچی رو دیگه نمیخوام بپذیرم
واسه همسرم هم تصمیم گیری سخت شده
فقط هی به من میگه بیخیال صبر میکنیم . اون خیلی بچه نمیخواست ولی از این اتفاق ناراحته به خاطر من می ترسه سقط اذیتم کنه

سلام منم تو هفته 28 فهمیدم بچم هیدروبس شد و سقط کردم مثل مال تو اب تو ریه ها و بدنش جمع شده بود خوبه که مال تو زودتر معلوم شده به نظر من اصلا به امینو احتیاجی نیست این مشکل راحت باسونو مشخص میشه اگه دکتر گفته سقط باید سقط شه البته نمیخوتم ناراحتت کنم ولی هرچی بیشتر بگذره بزرگ تر میشه سقطشم سختتره .من دوبار سونو کردم هودو هم باقاطعیت گفتن سقط
امینو هم فقط برای اینکه مشکل پیدا بشه فکر کنم خوب باشه ولی باید تا17 هفته سقط کنی چون دیگه مجوز نمیدن .
به هرحال هرچی خدا بخواد امیدوارم نینیت سالم باشه
مرسی مرضیه جون که جوابمو دادی
منم میخوام زودتر این قضیه تموم شه
مشکلم اینه که دو تا دکترا و همسرم میگن صبر کن
من نمیدونم اینا چرا میخوان منو با این جمله های قشنگ عارفانشون شکنجه بدن
به خدا تا یکی تو عمل قرار نگیره نمیفهمه این حرف های صورتی و قشنگی که در باب امید و حفظ روحیه میزنن گاهی چقدر عذاب آور و احمقانه است
از دیروز تا حالا نه تونستم غذا بخورم نه میوه
همسرم هی میگه بخور اگه سالم باشه گناه داره
پدر دوستم میگه مبادا خر شی مراقبت هاتو ترک کنی زنگ زده اسید فولیک بخور کوفت بخور زهر مار بخور...
تو رو خدا میبینید اینا خلن یا من؟
2706