2410
2553

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2456
عفونت‌های واژن از بیماری‌های شایع در سنین بارداری و در زنان باردار است. به صورت طبیعی انواعی از باکتری‌ها و موجودات زنده دیگر مثل قارچ‌ها در واژن زندگی می‌کنند، اما در شرایط مساعد برخی از این موجودات زنده به‌طور غیرطبیعی رشد کرده و منجر به عفونت‌های واژن می‌شوند که نشانه بیشتر این عفونت‌ها ترشحات غیرطبیعی واژن است. در زمان بارداری ترشحات سفید رنگ در واژن به صورت طبیعی دیده می‌شود و از طرفی اغلب عفونت‌های واژن به جنین آسیبی نمی‌رسانند، پس توصیه می‌شود این بیماری‌ها زمانی درمان شوند که علائم واضح بیماری بروز کند و نیازی به آزمایش‌ و بررسی‌های اولیه (قبل از بروز علائم) در تمامی زنان باردار نیست.

از عفونت‌های شایع واژن در زمان بارداری، عفونت قارچی یا کاندیدیا است که علامت مهم آن خارش و سوزش ناحیه واژن است که می‌تواند همراه با ترشحات پنیری به رنگ سفید باشد. این بیماری به دلیل تغییر اسیدیته واژن درزمان بارداری شایع است و به‌رغم درمان، امکان عود و تکرار آن در ادامه بارداری وجود دارد. خوشبختانه این بیماری موجب هیچ مشکل خاصی در روند بارداری یا جنین نمی‌شود و درمان‌های معمول آن هم (مثل پماد کلوتریمازول) برای جنین بی‌خطرند.

از عفونت‌های دیگر شایع در زنان سنین باروری عفونت با باکتری‌هاست که علت آن مجموعه‌ای از انواع باکتری‌هاست و نشانه مهم آن ترشحاتی خاکستری با بوی بد ماهی است. این عفونت می‌تواند موجب زایمان زودرس شود، بنابراین قبل از شروع بارداری باید درمان شود و از داروهایی که برای درمان آن استفاده می‌شود می‌توان �مترونیدازول� را نام برد.

عفونت شایع دیگر تک سلولی ای به نام �تریکومونا� است که نشانه شایع آن خارش و سوزش واژن همراه با ترشحات کف آلود است. این عفونت می‌تواند از راه تماس جنسی منتقل شود، پس همسران این بیماران نیز باید درمان شوند. این عفونت هم آسیبی به جنین یا روند بارداری وارد نمی‌کند.از مشکلات دیگری که زنان جوان با آن روبه‌رو هستند و در دوران بارداری می‌تواند تشدید شود، زگیل ناحیه تناسلی است.

این بیماری که توسط انواعی از ویروس‌های خانواده اچ پی وی منتقل می‌شود، به صورت ضایعات نخ مانند یا پهن متعدد در ناحیه خارجی تناسلی بروز می‌کند که می‌تواند در ناحیه داخلی و روی دهانه رحم هم موجود باشد. این ضایعات در دوران بارداری تشدید شده و بزرگ‌تر و تعداد آنها زیادتر می‌شود. در مورد روش درمان بر اساس تعداد ضایعات و محل آنها تصمیم‌گیری می‌شود، اما از همه مهم‌تر این است که روش درمان به جنین آسیبی وارد نکند، چون برخی داروهایی که برای درمان به کار برده می‌شود در دوران بارداری نباید مورد استفاده قرار گیرد.

دکتر ثریا عالمی

جراح و متخصص بیماری‌های زنان و زایمان
2714
قارچیه پماد بزن البته نمیدونم منع بارداری داره یانه؟؟؟ فقط بیرون بزن
امیرحسینم 17خرداد (مبعث) دنیا اومدخدایا شکرت..

میگن پنجره دل آدمای مهربون رو به خدا باز میشه؛از اون پنجره من رو هم دعاکن...
سلام من تازه این سایت ثبت نام کردم .ولی خیلی وقته این سایتو میخونم.دوروز از پریودم گذشته .همش درد تخمدان دارم وترشحات زیاد همرا ه با خارش .کمر درد هم دارم .اصلا امکان نداشت من پریودم عقب بیفته .خیلی دوس دارم باردار شم .یه کم بی حالی وپر خوابی هم دارم .به نظرتون باردارم کمکم کنین
عاقبت در یک شب از شبهای دور .کودک من پا به دنیا می نهد .آن زمان بر من خدای مهربان .نام شورانگیز مادر می نهد .ان شالله .....برای بچه دار شدن من یه صلوات بفرست جان عزیزت خیلی محتاج دعاتم
کسی نیست جواب بده تورو خدا کمکم کنین این ماه نهم هست که اقدام میکنم برای بارداری تو این نه ماه اولین ماهی هست که پریودم عقب افتاده همش تو این نه ماه عفونت داشتم ولی اصلا پریودم عقب نمی افتاد .کاش حامله باشم .
عاقبت در یک شب از شبهای دور .کودک من پا به دنیا می نهد .آن زمان بر من خدای مهربان .نام شورانگیز مادر می نهد .ان شالله .....برای بچه دار شدن من یه صلوات بفرست جان عزیزت خیلی محتاج دعاتم
2706