2726
سلام به همه مامانای عزیز تاپیکمون

نسترن جون دکتر من بهم گفته بود که از اول هشت ماهگی بستن کمربند الزامی است ولی نوع و مارکش رو بهم نگفت چون هنوز که زمانش نرسیده دلیلش اینه که تو دو ماه آخر حاملگی شکم سنگین تر می شه و به سمت پایین می یاد و استفاده از گن یا کمربند حاملگی باعث می شه که گودی غیر طبیعی کمر بوجود نیاد و ترک پوستی کمتر بشه و از رها شدن افراطی عضلات شکم پیشگیری کنه ضمن اینکه کرم ضد ترک هم خیلی خوبه بهتره قبل از اینکه پوست دچار کشش بشه مورد استفاده قرار بگیره بهترین مارکش pregnacare هست ولی من نتونستم گیر بیارم به جای اون دارم از مارک ELANCYLکه فرانسوی هم هست استفاده می کنم من این کرم رو از زمانی شروع کردم که خارش پوستی شکمم داشت شروع می شد الان بهترم فعلاً که تغییر خاصی نکرده انشاءالله که جلوی ترک پوستیمو بگیره قیمتش هم 48.800تومان بود.
در مورد خرید لباس بچه هم دیدم که نی نیم آخر آذر یا اول دی بدنیا میاد بنابراین ست نوزادی و چند دست لباس گرم و...با سایز 0-3 گرفتم وبرای سه ماهه دوم هم بیشتر لباس های بهاره و نیمه گرم گرفتم یعنی سایز 3-6 و برای سه ماه سوم که میافته تو تابستان لباسای خنک و نخی از سایز 6-9 گرفتم که قابل استفاده باشه البته لباسهای 3-9 رو خیلی نگرفتم فقط در حد تو خونه ای و یکی دو دست بیرونی چون دیگه توی اون زمان خودم می تونم برم و بخرم در ضمن رشد و جثه بچه هم تو دستم میاد بهتر می تونم تصمیم بگیرم و لباس مناسبشو تهیه کنم . راستش الان چون من شاغلم و خیلی رمق برای گشتن و خرید کردن ندارم واز آنجائیکه خانواده دارن این لطفو می کنن بنابراین خیلی نگران نیستم . در ضمن یه نکته مهم سعی کنید لوازم بهداشتی بچه رو حدالامکان از داروخانه ها تهیه کنید و از مارک جانسون هم نخرید چون تقلبیش زیاد شده و به سختی می توان تشخیص داد. سعی کنید حتماً تاریخ تولید و انقضاء رو چک کنید.

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

سلام،منم بازی! 23 هفتم، نی نیم گل پسره، حرکاتشو شروع کرده،چون شاغلم زیاد واسه خرید فرصت نمیکنم خانواده زحمتشو میکشه،کالسکه ... سرویس خواب مونده. من دانشجو هم هستم ،کلاسام از مهر شروع میشه.باید انرژیمو ذخیره کنم! دکتر مولتی و ففول داده ولی راستش ففولو نمیتونم مرتب بخورم آخه یبوست بدجور میگیرم که هرچی میخورمم فایده نداره،دچار افت فشارم زیاد میشم اگه زیاد سرپا بایستم
میگن هرکی دوست مجازیش خوشگله میره بهشت خوشبحالتون به خاطر من میرین بهشت… یه سایت خوب راجبه برنامه نویسیhttp://jgeek.ir/?ckattempt=1
سلام به همگی

مرسی نسترن جون. رها جون خیلی خوب توضیح داد. راستش دکترم اجبار نکرده ولی پیشنهاد داده که کمربند بارداری از افتادگی شکم و فشار به کمر جلوگیری می کنه و چند تا از خانمهای بچه دار هم استفادشو بهم توصیه کردن. خریدم بهتون میگم. در مورد کرم هم مارک موستلا (اگر درست نوشته باشم) رو پیشنهاد داد که هنوز نخریدم آخه اصلا خارش ندارم.

آخه تا الان خیلی هوا گرم بود و واقعا خرید خیلی سخت بود ایشالله کم کم مامانای دی هم زبر و زرنگ میشن و خریداشونو انجام میدن.

من فکر می کنم همینجا هم در مورد سیسمونی بگیم بهتره . چون وفتی تعداد تاپیکا زیاد بشه سر زدن به همشون سخت میشه.

یه نکته دیگه هم هر از گاهی نسترن جون یه سری پستای اضافی مثل احوالپرسی رو پاک کن تا حجم مطالب کمتر بشه
CafeMom Tickers
2728
سلام من یه سایت میشناسم که یه تیم پزشکی داره خیلی من سوال پرسیدم و جواب گرفتم تیمه خوبی هستن. حداکثر 24 ساعته هم جواب میدن کارشون خوبه دانستنی های مفیدی هم توی قسمت مقالاتشون گذاشتن بخونی بد نیست.
برای سوال پرسیدن فقط کافی ثبت نام کنی که خیلی هم سادست.
پیش نهاد می کنم بیبین و سوالت و مطرح کن.
فقط از پزشک خود سایت بپرس بقیه پزشکاشون دیر جواب میدن.
با نظام پزشکی هم چک کردم واقعا" دکتر هستن.
این لینک ثبت نام هستش
http://www.imbook.ir/Portal_U/Register.aspx
بعد از ثبت نام برو تویه گفتگو با پزشکان سایت
امیدوارم استفاده کنید و مفید باشه.
آدرس سایت هم
www.imbook.ir
قسمت یوزهای غیر پزشک هم اینه
http://www.imbook.ir/Default_user.aspx
سلام دوستای گلم
جنسیت نی نی من : یه دختر خانم خوشگل و باهوشه , که من و بابایش تصمیم گرفتیم اسم دخترمونو ترمه بزاریم
وضعیت بارداری : هفته 29 هستم, آخرین سونو هفته 25 بود ولی یه جورایی خیلی نگران شدم چون دکترم گفت شکمت نسبت به ماهت بزرگتره و آز دیابت و تیرویید واسم نوشت ولی خدا را شکر نگرانیم بی دلیل بود, حرکات خوشگل نی نیمو کاملا متوجه میشم (چه حس خوبیه , که تو پیشمی)
من پیش دکتر منیره رنجبر نوازی پرونده دارم سمت خیابان جمهوری
تصمیم دارم با یاری خدا زایمان طبیعی داشته باشم البته دیگه بستگی به شرایطم داره
داروها : 3 ماه اول را که فولیک اسید خوردم , از ماه 4 تا 6 مولتی پرناتل خوردم , الانم صبح 1 قرص کلسیم , ظهر 1 کپسول ژلاتینی امگا فلکس , شب 1کپسول فروسان(آهن)
نگرانی نیست و توکلم به خدای مهربونه و امیدوارم همه مامانای گل دوران بارداری خوب و بیادماندنی داشته باشند
وزن قبل از بارداری: 64 , بعد از بارداری :در حال حاضر 72
سفارشات دکتره تغذیه ام: روزی 1 لیوان شیر , روزانه 2 وعده گوشت , هفته ای 2 بار مصرف ماهی , میوه و سبزیجات ترک نشه
سفارشات دکتر خودم : به پهلوی چپ بخوابم , نمک را حذف کنم , روزانه 1 ساعت پیاده روی در پارک , استفاده از کمربند بارداری مارک oppo شمارشو دقیق یادم نیست از افتادگی شکم جلوگیری میکنه ,استفاده از کرم روغن زیتون جی اما من از روغن بادام استفاده میکنم خدا را شکر تا الان که نتیجه اش خوب بوده
سیسمونی : تا الان که خودم چیزی نخریدم ولی مامانم از مکه کلی لباس واسه ترمه جان آورده داییشم چند تا عروسک واسش گرفته ولی خب احتمالا 14 مهر مامانم میاد تهران که بریم از نمایشگاه خریدمونو بکنیم ولی واقعا انتخاب مارک از هر چیزی سخت تره, میخوام اتاق دخترمو کاغذ دیواری کنم ولی خب امان از دست این مامانه خونسرد
رسیدگی به خودم: من عاشق کار آرایشگری هستم اما حرفه تخصصیم تاتو هست یه جورایی به رشته دانشگاهیم مرطبته (مینیاتور خوندم) ابروهامو خط لبمو خودم تاتو کردم , ماه آخرم موهامو رنگ میکنم و مژه میکارم و خوجل موجل میکنم
تصمیم دارم این هفته هم برم چند تا کتاب شعر و داستان برای دخترکم بگیرم , اگر شما کتاب خاصی مد نظرتون هست که بتونه مفید باشه لطفا بهم معرفی کنید
برای شما مامانای خوشگل آرزوی سلامتی و خوشی میکنم
سلام مامانا. امیدوارم حال همه خوب باشه و همه چیز خوب پیش بره . الان فرصت ندارم در مورد پستها چیزی بنویسم . ولی شب می نویسم. دوستتون دارم. بوسسسسسسسس

رزا جون کاشت مژه فکر خوبیه . اون هم مرتبا نیاز به ترمیم داره ؟ هزینه کاشت و ترمیم چنده؟
LilySlim Weight charts
سلام رزا جون
من تبریزم خواستم قیمت بیاد دستم ممنون. دلم می خواد بعد زایمان به امید خدا کاشت نان هم بکنم. وای دلم واسه ناخن بلند لک زده. و موهامو دکلره کنم. ...البته اول سلامتی دخترم بعد قرتی بازی
LilySlim Weight charts
سلام مینا جان آره تاتو موقت هم هست ولی من کار نمیکنم. حالا چرا موقت ؟ خب تاتو یه جوریه که اول مدل را میکشند بعد هر مدلی که به فرم چهرتون بیاد اونو واستون تاتو میکنند.
2706