موضوع: حساسيت زياد من به سر و صدا!!! لطفا كمك كنيد + اظهار نظر

کاربران حاضر: 0 کاربر و 1 مهمان
طنين پست ها : 189عضویت:1388/7/27
1388/12/19 - 11:30 صبح
سلام
نمي دونم كس ديگه اي هم مثل من اينقدر حساس هست؟ بعضي سر و صداها رو به هيچ عنوان نمي تونم تحمل كنم با شنيدن اونا داغون ميشم و اعصابم حسابي به هم ميريزه و اين رو همه جنبه هاي زندگيم و مهمتر از همه رفتار با پسرم اثر گذاشته

نمونه : سر و صداي دويدن بچه همسايه طبقه بالامون....احساس ميكنم سقفمون داره زلزله مياد انگار داره رو اعصاب من مي دوه و موارد ديگه

يه بار دكتر اعصاب هم رفتم خيلي بهم دارو داد...چون اون موقع پسرم رو شير مي دادم ترسيدم و نخوردم

البته من كلا شخصيت آرومي دارم خيلي شلوغ و اجتماعي نيستم نمي دونم چيكار كنم

كسي هست مثل من باشه....حتي بعضي صداهايي كه براي خيلي ها اصلا آزار دهنده نيست، اعصاب منو خورد مي كنه...چيكار كنم تو اينجور مواقع آروم تر بشم و كمتر عصبي بشم

داروهاي گياهي كه باعث تقويت اعصاب ميشه بخورم ...دوباره دكتر برم؟ خيلي درمونده ام ...زندگيم داره به هم ميريزه...مثلا فكر كنيد اين همسايه بالايي ما خونشو جارو بكشه ...از صدايي جارو كشيدنش رو سراميكا اعصاب من به هم ميريزه ...اولش عصبي ميشم و ممكنه حتي سر هيچ و پوچ پسرم رو دعوا كنم يا حتي بزنمش...اكثر مواقع هم ول مي كنم يا ميرم بيرون يا با پسرم ميرم تو پاركينگ....يا اگه بچه ها توي كوچه توپ بازي كنند بازم اعصابم به هم ميريزه

كلا تو موارد ديگه همون طور كه گفتم خيلي آروم و كم حرفم و بي سر و صدا

لطفا اگه اطلاعاتي داريد راهنماييم كنيد
فرفري پست ها : 4465عضویت:1388/8/20
1388/12/19 - 11:34 صبح
عزيزم مرتب دعا بخوون . ياد خدا آرامش بخش دلهاست . در ضمن بهت پيشنهاد مي كنم داروي شيميايي نحور .
مهناز پست ها : 1386عضویت:1387/5/7
1388/12/19 - 11:51 صبح
عزيزم شبها قبل از خواب گل گاوزبان با سيب بزار نيم ساعت دم بكشه با يه قاشق عسل بخور اعصابت را اروم مي كنه . سيب و كاهو بخور برا اعصاب خوبه دعا بخون و دنبال دواهاي شيميايي هم نرو با كوچولوت بازي كن خيلي بهت كمك ميكنه مواظب خودت باش .بوووووس
*مونا* پست ها : 254عضویت:1387/6/31
1388/12/19 - 11:56 صبح
منم مثل شما بودم اما از وقتي دخترم به دنيا اومده انقدر ديگه سرم شلوغ شده كه ديگه صداها ازارم نميده
يه موسيقي ارامش بخش تهيه كن موقعهايي كه سرو صدا ميكنن بزار و صداش رو زياد كن خيلي اثر داره سعي كن تمام توجهت به موسيقي باشه رو من خيلي اثر ميذاشت
زيبا پست ها : 7347عضویت:1388/10/13
1388/12/19 - 12:29 عصر
سلام عزيزم
منم خيلي به سر و صدا حساسم حتي بعضي وقت ها به صداي ملچ ملوچ غذا خوردن ديگران البته بودم و رو خودم كار كردم تا اين چيزا زياد برام مهم نباشه.
البته تغذيه هم خيلي مهمه بعضي وقتا بخاطر كمبود موادي در بدن گيرنده هاي ما بدرستي عمل نميكنند و اعصابمون بهم ميريزه.من سه تا كار كردم اول اينكه صورت مساله رو تغيير دادم منم عين شما سر و صداي همسايه بالاييمون و بچه هاش دقيقا همينجوريه حتي ما صداي شرشر آب خونه همسايه رو ميشنويم چون كه حموم تو اتاق خوابه و مال اونا هم دقيقا همين شكليه و فكرشو بكن ساعت سه شب همسايه بالاييمون ميره حموم و سقف و ديواراي كاغذي آپارتماناي امروزي.همسايمون خياطه و همش داره صداي چرخ خياطيش مياد و ... . و....
من سعي ميكنم برا خودم محيط دلخواهمو درست كنم يعني از حالت آزار دهنده دور بشم اگه تو اتاق خواب باشم ميرم تو پذيرايي يا تو روز به يه چيز خوب يا تلويزيون گوش ميدم كلا تمركز نميكنم روي چيز آزاردهنده و ذهنمو دور ميكنم

دوما هي نميگم وايييي چقد صدا مياد اعصابم خورد شد،ميگم خوب بنده خدا مجبوره عين من كه دارم كارامو انجام ميدم كاراشو داره ميكنه.خدا رو شكر ميكنم كه همسايمون مثلا داره جارو ميكشه چه همسايه تميزيه و ...
يعني در كل سعي ميكنم ديدمو عوض كنم و قضيه منفي و آزار دهنده رو خوشايند باور كنم.اين خيلي اثر ميذاره.

سوما ذهنمو كاملا به كار ديگه اي هدايت ميكنم نه اينكه بشينم به صداها گوش بدم.

و در آخر اينكه ما مستاجريم به قول شوهرم ميگه اينبار اگه خواستيم خونه بگيريم يه خونه تو جاي آروم ميگيريم و سعي ميكنيم طبقه آخر بگيريم يا اينكه يه ساختمون محكم باشه نه ديوار كاغذي.اگه شما هم ميتونين جاتون رو به يه جاي مطمئن بهتر عوض كنين.

از خدا كمك بخواه.من دارم تغذيه آقاي خدادادي رو رعايت ميكنم اگه ميتوني بد نيست به اين سايت سر بزني و حداقل غذاهاي ممنوعه رو نخوري www.tebbeghorani.com

هر روز چهار مغز ميخورم (20 عدد فندق،20 عدد پسته،2عدد گردو.14 عدد بادام)و عسل خاص و طبيعي تو هم اگه خواستي اين دو تا رو رعايت كن.مخصوصا خوردن 14 عدد بادام.اگه تونستي شير بادوم هم درست كني خيلي خوبه.
گل پسرتم به هيچ وجه الكي نزن چون عين من كه يه دفعه عصباني ميشدم و يكاري ميكردم بعدش بدتر از كرده خودم پشيمون ميشدم و بيشتر ناراحتي پيش ميومد و عصبي ميشدم.اينكارا حالتو بدتر ميكنه.
من با خوردن دارو هم موافق نيستم.
ايشالا خوب و خوش باشي خانومي
دختر کوچولوی من...تنها تو در همه شرایط عشقت به مامانی یکرنگه! تویی که همیشه و در همه حال میای پیشم و واقعا از ته دل دوستم داری.حتی اگه مامان ایده آلی نباشم.... عشق واقعی یعنی همین! دوستت دارم
مامان تارا پست ها : 260عضویت:1388/6/8
1388/12/19 - 12:30 عصر
شايد شما زياد حساس نيستي و بچه هاي همسايه زياد پر سر و صدا هستند. اونم با آپارتمانهاي تهران كه اصلا عايق نيست
به دكتر و داروي اعصاب هم رو نيار. اگه ميتوني به همسايه تذكر بده و ازشون بخواه كه كمي مراعات كنند. البته با ارامش . به بهانه پرسيدن چيزي يا بردن يك غذاي نذري يا هر چيزي كه به دهنت ميرسه
اگر فكر ميكني تذكر جواب نميده سعي كن به خودت آرامش بدي. صداي موسيقي ملايم بگذار تو خونه كه صداي بچه ها رو نشنوي. يا از اين چيزها كه تو گوش ميگذارند از داروخانه بگير و استفاده كن موقع خواب
1388/12/19 - 1:09 عصر
ممنون از همگي..آدم اينجا حرف ميزنه انگار سبك ميشه

فرفري جون من هم به دعا اعتقاد دارم يه مدت نذر دعاي ناد علي كرده بودم خيلي اوضاعم بهتر شده بود

مهناز جون ممنون تعريف گل گاو زبان رو خيلي شنيده بودم حتما امتحان مي كنم

مونا جون من از وقتي پسرم به دنيا اومده بدتر شدم چون از حداقل زمان بايد حداكثر استفاده رو بكنم مثلا چون شاغلم فكرشو بكن از سر كار ميام همه كارامو تند تند مي كنم پسرم رو هم مي خوابونم بعد خودم ميخوام بخوابم يهو يكي از اين صداهاي آزار دهنده شروع ميشه...ديگه تا شبش من داغونم

زيبا جون توصيه هات عالي بود ...من هم سعي خودمو مي كنم...خدا رو شكر ما هم مستاجريم براي خونه بعديمون بايد خيلي نكات رو در نظر بگيريم.. من كتاب آقاي خدادادي رو خيلي وقت پيش خونده بودم از ياد آوريش ممنون نكات خوبي داره...در مورد زدن پسرم هم بعدش عين چي پشيمون ميشم ولي واقعا يه جورايي دست خودم نيست و به شدت عصبي ميشم

ماماني خواب آلو(چه اسم كاربري جالبي داري..خوشم اومد) آپارتمان ما اصلا عايق صدا نيست همون طور كه يكي از دوستان گفت باز و بسته شدن شير آبشون رو هم من متوجه ميشم..اما اين همسايه هاي بالاييمون تقريبا ميشه گفت اهل مراعاتند و چون بهشون تذكر دادم ميدونند من حساسم و اكثرا رعايت مي كنند
راستي مامان خواب آلو...اينايي كه گفتي توي گوش ميذارن اسمش چيه...بايد بري داروخانه بگي من چي مي خوام؟

موسيقي كه اكثر دوستان پيشنهاد دادند هم خوبه ..من خودم و پسرم اينقدر توي خونه آروم هستيم كه اصلا همسايه هامون نمي فهمند ما هستيم يا نه...شايد به همين دليل هم هست كه كوچكترين صدا از همسايه هامون رو مي شنوم..چون خونه خودمون خيلي آرومه

داروهاي شيميايي رو به خاطر عوارضش رد مي كنيد يا اينكه اعتياد آوره؟
نسترن پست ها : 2036عضویت:1388/5/28
1388/12/19 - 1:35 عصر
طنين عزيز منم مثل شما خيلي به سر و صدا حساس هستم و از بخت بد همسايه ي طبقه ي بالاب ما دو تا بچه ي پر جنب و جوش داره و اصلا هم اهل ملاحظه نيست . من انقدر رو سرو صدا حساسم كه يك بار شمال رفته بوديم منزل يكي از دوستامون توي پايه ي تخت چوبيشون موريانه داشت و شب صداي خرت و خرت چوب خوردنشو من ميشنيدم صبح به بهشون گفتم تختتون موريانه داره همه از تعجب شاخ در آورده بودن . حالا حساب كن يه همسايه اي داشته باشي كه ساعت 12 شب جارو برقي ميكشه دقيقا بالاي اتاق خواب و كف خونه هم سراميكه!!!!!! اوايل كه اومده بودن من انقدر اعصابم به هم ميريخت كه تپش قلب ميگرفتم و فشار خونم ميرفت بالا ولي ديدم عليرغم تذكر نميتونم اونا رو عوض كنم بنابر اين سعي ميكنم خودمو ريلكس كنم بعضي وقتا خودمو ميذارم جاي اونا ميگم اگه منم بچه ي انقدري داشتم لابد همين بدو بدو ها رو داشتن و .... هر چند يه وقتايي كم ميارم و اگه نصف شب سر و صدا راه بياندازن هدفون ميذارم تو گوشم و موزيك گوش ميدم .
1388/12/19 - 1:37 عصر
در نهايت فكر ميكنم ماييم كه بايد روي خودمون كار كنيم چون در همون حالي كه من هر روز صبح دقيقا يك ربع به هفت از سر و صداي بچه ي كلاس اولي همسايمون كه داره آماده ميشه بره مدرسه از خواب بيدار ميشم ( نيازي به ساعت كوك كردن ندارم :) ) همسرم در چنان خواب عميقي هست كه نگو!!!!
1388/12/19 - 1:38 عصر
اميدوارم با به دنيا اومدن ني نيم مثل مونا جان حساسيتم كمتر بشه :) و براي شما هم آرزو ميكنم كه به آرامشي كه دوست داريد برسيد.
1388/12/19 - 1:59 عصر
نسترن عزيز من هم برات آرزو ميكنم با ورود ني نيت حساسيتهات كمتر بشه...اميدوارم به سلامتي به دنيا بياد..براي من هم دعا كن
مهناز پست ها : 1386عضویت:1387/5/7
1388/12/19 - 3:45 عصر
طنين گلم قرصها همشون اعتياد اوره و ضررهاشم روي كبد هست عزيزم با خودت تمرين كن موزيك بزار با كوچولوت برقص و تموم حرفهاي دوستان را بهش عمل كن مطمين باش روحيت كلي تغيير مي كنه . شوهر منهم همين طور بود جرات نداشتم فيلم يا اهنگ گوش بدم ولي الان خودش به من ميگه بريم سينما و يا جاهاي پر سرو صدا . همه اينها عادتهاي زندگيه عزيزم ميشه تغييرش داد احتياجي به دارو هم نداره . كوچولو ي نازتم هر وقت ازش عصبني شدي ببوسش يا هيجان خودت را با موزيك گوش كردن و رقصيدن يا با رفتن به اتاق ديگه با يه بسم الله خاتمه بده منهم مثل خودت بودم و الان كلي تغير كردم بدون دارو و دكتر . روي ماهت را مي بوسم انشا الله سال جديد برات سالي پر از شادي سلامتي و ارامش باشه .
خانوم طلا پست ها : 7458عضویت:1387/9/4
1388/12/19 - 10:57 عصر
واي من به صداي تيك تيك ساعت حساسم اگه هم شب جايي مهمون باشم بايد باتري هاي ساعتاشونو در بيارم همه هم مسخره م ميكنن . تي وي هم اگه روشن باشه ولي سيگنال نداشته باشه صداشو مي شنوم
1388/12/20 - 10:53 صبح
مهناز عزيز اينكه شما و همسرت تونستيد به اين مورد غلبه كنيد ، براي من انگيزه خيلي خوبيه...برام دعا كنيد موفق بشم ...من هم براي شما سال پربركتي رو آرزو دارم

خانوم طلاي عزيز منم خيليا رو ديدم به تيك تيك ساعت حساسند خدار وشكر صداي اين يه مورد منو اذيت نمي كنه

من به اينجا سر مي زنم بازم اگه كسي تجربه يا راهنمايي داشت لطفا بگه
پدر ني‌ني پست ها : 1عضویت:1390/1/28
1390/1/28 - 10:08 عصر
سلام

شما ميتونيد يكي از گوشي‌هاي محافظ تيراندازي رو از ابزار فروشي‌ها يا فروشگاه لوازم شكار بخريد. واقعاً عاليه و حدود 70٪ جلوي صدا رو ميگيره. براحتي مي‌تونيد با نصب اون بخوابيد. حتماً از نوع محافظ تيراندازي بخريد، چون بقيه جواب نمي‌ده.

همچنين مي‌تونيد به يك روانشناس خبره مراجعه كنيد و احتمال بيماري ميزوفونيا (Misophonia) رو در خودتون بررسي كنيد. اين بيماري به اصطلاح "تنفر از صدا" ناميده ميشه. يا شايد Hyperacusis باشيد. البته متاسفانه فكر نكنم در كشور ما اين بيماري‌ها چندان شناخته شده باشه.

اما من احتمال بيشتر ميدم كه مشكل همون عايق‌كاري ضعيف صوتي ساختمانهاست كه متاسفانه در كشور ما كمترين اهيمت به اون داده ميشه. بهر حال اميدوارم كه تا حالا در طبقه آخر يك ساختمان مستقر شده و مشكل‌تان حل شده باشد.

موفق باشيد/.
ناد پست ها : 12748عضویت:1389/1/17
1390/1/28 - 10:37 عصر
من هم مثل تو بودم طنين جونم.البته با علايم بيشتر.رفتم متخصص مغز و اعصاب گفت اينا نشانه هاي شروع ميگرنه!!!
اميدوارم واسه شما اينجوري نباشه.
تـــو را بــه رخ تمـــــامــ شــقايقـــــــها ميكشـــم و ميگويــــم تا *همـســـــرمــ* هستـ ـ ـ ـ زندگـــــي بايد كـــــرد...
كندوي عسل پست ها : 1479عضویت:1389/12/17
1390/1/28 - 11:02 عصر
واييييييي طنين جون منم خيلي به صدا حساسم .......... به سرو صداي پسر خودمم حساسم........ واقعا سر درد شديدي ميگيرم .......دكتر ميگه احتمال ميگرن خفيف ميده .......منم دلم ميخواد يه چيزي بزارم تو گوشم تا هيچ صدايي نشنوم..........عزيزم اينا همه مال اعصابه و زايمان.......قبل زايمان اينطوري نبودم ولي بعد زايمان 1 ساله كه اينطوري شدم و هر چي هم ميگذره بدتر ميشم عزيزم
سميرا پست ها : 703عضویت:1387/6/6
1390/1/29 - 7:44 صبح
طنين عزيز من از شما هم بدتر هستم. من به صداهاي خيلي ريز هم حساس هستم.
مثلا اگه يگي كنار من خيار بخوره يا چيپس، يا تخمه . وايييييييييييييييييييييييي نمي دوني چه حالي مي شم. الان كه دارم مي نويسم اعصابم داره خورد مي شه.
ببين من چقدر بدبختم.
چند بار تا حالا خواستم برم دكتر اعصاب ولي چون دخترم رو شير مي دادم نتونستم برم. ولي الان ديگه از شير گرفتمش و تصميم دارم حتما برم اما فعلا فرصتش پيش نيومده.
مثلا همين امروز شوهرم موقع صبحونه نون برشته ها رو مي خورد خرپ خرپ خرپ داشتم ديوونه مي شدم. اعصابم كلي ريخت به هم.

من شنيدم كه گياه بادرنجبويه خيلي خوبه. تازه گرفتم ولي هنوز نخوردمش.

اگه كسي راه حلي پيدا كرد به منم بگه چون واقعا عذاب مطلق مي كشم.
1390/3/2 - 10:53 صبح
پدر ني ني واقعا از توصيه هاتون ممنون. آره خدا رو شكر ما از اون ساختمون رفتيم و الان طبقه چهارم و آخر ساكن هستيم اما باورتون ميشه من هنوز با اينكه طبقه چها رهستيم گاهي كه صداي بازي بچه ها رو از توي كوچه مي شنوم اعصابم به هم ميريزه ...البته خودم دارم سعي مي كنم مثل قبل حساس نشم آخه اينجا ديگه خونه خودمونه و امكان عوض كردنش تقريبا صفره

نادين و كندوي عسل عزيز اميدوارم مشكل هممون حل بشه من شايد يه تايپيك زدم و از دوستان بخوام داروهاي گياهي تقويت اعصاب معرفي كنند من خدا رو شكر ميگرن ندارم فكر كنم مشكلم همون ضعف اعصابه

سميرا جان كاملا دركت مي كنم باور كن من به صداهايي حساسم كه اصلا به كسي نمي گم چون مي ترسم بهم بخندن...مثلا وقتي كسي با صدا آدامس مي خوره يا كسي اگه موقع خوندن مطلب پچ پچش به گوشم بخوره اعصابم به هم ميريزه ...باورت ميشه چند وقت پيش به نحوه صدا زدن كارگرهاي ساختمون بغليمون كه در حال خونه سازي بودند حساس شده بودم. اگه در مورد گياهي كه نوشتي تاثير مثبت ديدي به ما هم اطلاع بده
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: