2410
2553
عنوان

تجربیات سفر به تایلند

| مشاهده متن کامل بحث + 92927 بازدید | 257 پست
قابل توجه مسافران پوکت

یکی از بزرگترین تجربیات زندگیتون را می توانید در پوکت تجربه کنید. غواصی در اقیانوس
من و خانمم دو سال پیش این تجربه شگرف رو داشتیم.
بار اول در ترکیه غواصی رفتم. خیلی جالب بود. اما در پوکت فهمدیم که اون چیزی که در ترکیه تجربه کرده بودم نسبت به پوکت هیچ بود. شما به عمق 12 تا 15 متری آب میرید و باورتون نمیشه که چه موجوات زیبایی را اون پایین می بینید. اصلاً مثل فیلم های مستند راز بقا می مونه. ماهی های زیبایی که تو کارتون ها میبینید.
هزینه متفاوت هست. ما با تور یکروزه رفتیم. از 8 صبح تا 5 بعداز ظهر. ترانسفر از هتل تا اسکله و برعکس، ناهار در جزیره، یک عدد تی شرت و دو تا 40 دقیقه غواصی. یکی قبل از ظهر و دیگری بعد از ظهر.
نترسید من خودم شنا بلد نبودم. به هیچ تجربه خاصی هم نیاز ندارید. 5 دقیقه کلاس تئوری مشکل شما را حل می کنه.
به همراه هر دو نفر هم یک مربی در زیر آب هست.
فکر می کنم حدود 3000 بات نفری شد. یا شایدم خیلی کمتر. اما اما اما واقعاً می ارزه.
ما با تور که مسئولش یک ایرانی هست رفتیم. یک آقایی به اسم منصور شرافت. آدرسش اینه
Country: Thailand
Region: Phuket / West Coast
Owner: Mansoor Sharafat
Address:
204/35 Rath-U-Thit 200 Pi Road, Patong
83150 Phuket

مربی ما هم یک پسری بود سوئیسی به اسم آرمین! پسر فوق العاده ای بود.

دقت کنید که خدماتش همینی باشه که ذکر کردم. در ضمن تورهای مختلفی با تجهیزات متفاوتی برای غواصی وجود داره. راستی فیلم و عکس شما رو هم اگر دوست داشته باشید می تونید بعداً ازشون بخرید.

تاکید می کنم به دنبال این تور باشید. تجربه ای هست که در زندگیتون کم تکرار می شه.

سوالی بود در خدمتم. تا معرفی تور بعدی در پوکت

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

سلام.

یه سوال فوری....و مهم

با توجه به اینکه ما 4 تا بچه کوچیک همراهمونه.و تو جنگل ها و طبیعت تایلند کم نیست حشره های مختلف.باید واکسن خاصی بزنیم؟؟؟؟؟

مخصوصا بچه ها؟؟؟؟؟

اگه نه که هیچی....(قابل توجه اونایی که رفتن تایلند با بچه)

اگه اره....کجا بزنیم.؟ایران.....یا اونجا؟؟

خواهشا هر کی میدونه جواب بده خیلی برامون مهمه.تور هم درست جواب نمیده به ادم.البته نپرسیدم.ولی تجربه میگکه اونی که رفته خیلی بهتر جوابتو میده تا یه کارمتد معمولی تور.
2456
یه سوال دیگه .....

ما همه طرفدار ضبح حلال هستیم.ک اف سی تو تایلند حلال گوشتاش یا نه؟؟؟؟

میدونم رستورانهای ایرانی و عرب هست.....و ادرس و شماره همشونو سرچ کردم در اوردم.ولی خب همه جا در دسترس نیست.

میخوام بدونم کی اف سی.....یا مکدونالد...یا.....تو تایلند مثل مالزی گوشتشون ضبح حلال شده یا نه؟؟؟؟

ممنون از هر دوستی که به سوالم جواب بده.خیلی ممنون.

راستی اقای امین ما پوکت نمیریم.ولی قولشو انقدر شما تعریف کردین گرفتم از همسر جان برای سفر بعدی.ما کلا اهل سفریم و حتما میریم ایشالا.

این غواصی رو تو پاتایا حتما میریم.و تجربشو خواهم داشت.خدا کنه به خوبی پوکت باشه.شما تو پاتایا رفتین غواصی؟؟؟؟
مامان الی
از نحوه ذبح حلال و حرام ک اف سی و مک دونالد بی اطلاع هستم اما هر چی بود که خوشمزه بود. فکر نمی کنم که ذبح اسلامی داشته باشند.
برای واکسن هم اونقدر بچه اروپایی اونجا بود که فکر نمی کنم به واکسن نیازی باشه. زیاد حساس نباشید.
غواصی پاتایا رو تجربه نکردم اما پوکت رو نمی تونم وصف کنم.
پاتایا به جزیره مرجانی برید برای بازی های دریایی و غواصی.
اوخخخخ......ذبح درسته......شرمنده.

ممنون اقای امین.

خوب سوال اول که بی جواب موند.

دومی هم که حساس نباشم.ممنون .

راستش همسر گرام از من جواب تموم این سوالارو میخواد.....کاش اگه کسی میدونه بیاد جواب بده.خیلی ممنون میشم.

یه سوال دیگه...

شیر پاستوریزه تو بانکوک و پاتایا....همین طعم شیر ایرانه؟؟؟طعم و مزش فرقی با شیرای خودمون نداره....بچه های دختر خالم شدیدا به شیر وابسته ان....ایشون میخواد بدونه میتونن بخورن شیر تایلندو یا شیر خشک با خودش بیاره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پیشاپیش ممنون.
مامان الی
بنده تا جایی که اطلاع داشتم سعی کردم راهنمایی کنم.

ما صبح ها که در هتل شیر استفاده می کردیم، هیچ مشکلی را در طعم و بوی آن احساس نکردیم. شاید حتی مزه واقعی شیر را هم آنجا بهتر احساس کنید تا شیر + آب موجود را.
2714
پیشنهاد می کنم که در پوکت خودتان از باجه های فروش تورهای گردشگری برای اتخاب تور استفاده نمایید.
به پکیج ها و خدمات متفاوتی که ارائه می دهند دقت کنید.
تخفیف بسیار خوبی نیز می توانید دریافت کنید.
از نظر قیمت بسیار مقرون به صرفه تر از لیدر تورها می باشد.
به عنوان مثال فرض کنید که برای تور جزیره جیمر باند که فرضاً حدود 1600 بات بود ما خودمان آن را با همان خدمات از باجه های توریستی درون پوکت حدود 1100 بات گرفتیم. یعنی حدود 500 بات ارزانتر.
حواستون باشه که معولاً لیدرهای تور سعی می کنند شما را هنگام ترانسفر از فرودگاه به هتل تحت فشار بگذارند که تورمون سریع پر می شود و چنان و چنان
در اصل تلاش می کنند قبل از اینکه شما وارد پوکت شوید و از نرخ ها مطلع گردید ثبت نام تور را بعمل آورند.
پس هیچ عجله ای برای ثبت نام نکنید. می توانید رو اول را به ساحل کوتا اختصاص دهید (در آینده در مورد ساحل کوتا بیشتر توضیح می دهم) یا حتی همان شبی که رسیدید به پاتونگ بیایید و از باجه های توریستی بپرسید.
توصیه بنده را جدی بگیرید و از تورهای ارزانتر با خدمات مشابه استفاده کنید.
من جمعه از پوکت برگشتم قیمتها خوب بود
هتلمون پاتونگ مرلین فوقالعاده بود
در مورد تورها ما رفتینگ رو انتخاب کردیم عالی بود اپشن های زیادی داشت فیل سواری - رودخانه خروشان ، پرش و نمایش فیلها و میمونها و ....
در مورد قیمت تورها اینکه از ایرانی ها تور نگیرید توری که مسئولان تور 2200 پات میدادن ما 800 پات گرفتیم از باجه ها یعنی ایرانی ها سه برابر میگیرن

از هر طرف که رفتم جز وحشتم نیفزود... زنهار از این بیابان وین راه بی‌نهایت.

من درپوکت هتل ملنیوم بودم . تمام مراکز خرید و رستوران ها دور هتل بود که خودش بسیار مهم بود - سامیار من 4 ماهه بود رفتیم . من براش پماد برای گزندگی حشره بردم و بیمه مسافرتی هم کردیم . اما خدا رو شکر هیچ ژشه یا حشره ای نبود - تور غواصیش عالی بود - فانتاسیا شو عالی بود - قیمت های جنس هاش بالابود . فکر خرید و سوغاتی زیاد نباشید . تور جزیره جیمز باند هم عالی بود . به نظر من تایلند فقط پوکت و سامویی مخصوصا برای زوج های جوان / عالی عالی خوش باشید و همیشه در سفر
ما تو منطقه پاتونگ بودیم قیمت جنس های مارکدا راز اینجا گرونتر بود ولی جنس های خود تایلندی و دمپایی و صندل و و مایو قیمتهاش 200 تا 250 پات بود یعتی بین 14 تا 20 هزار تومن
و کتونی های پسرونه ویتنامی 70 هزار تومن میشد که خوب بود
تیشرت های بچه گونه از 100 تا 170 پات یعنی 7000 تومن تا 12000 هزار تومن که خوب بود تیشترت های انگری برد رو برای پسرم خریدم خیلی مرغوبن
دوستامون موتور کرایه کردند و رفتند خود پوکت خرید کردند چون پاتونگ منضقه توریستیه و میگفتن تو خود پوکت قیمتها 1/3 پاتونگ بوده و لباس بچه های خوبی زیر 10 هزار تومن خریده بودند
دمپایی های کار شده خیلی خوشکلی پیدا میشد
دمپایی های cross را توی گوگل سرچ کنید دمپایی های با مدل کفش هستند الان توی تهران هم نمایندگی داره اونجا 14000 تومن تا 18000 تومن بود و اینجا بالای 70 تومنه

از هر طرف که رفتم جز وحشتم نیفزود... زنهار از این بیابان وین راه بی‌نهایت.

خب ما هم برگشتیم.

اول بگم که خیلی خیلی خوش گذشت.عالی بود.

ما که قبلا بانکوک رو 5 شب کرده بودیم اونجا برگردوندیم سر جاش یعنی همون 4 شب بانکوک 3 شب پاتایا

ما با پرنسس تور بودیم.که خیلی ازشون راضی هستیم و واقعا راهنمایی هاشون عالی بود.از تو فرودگاه دو تا لیدر فارسی زبان و اصلیتن تایلندی اومدن دنبالمون و تا اخر سفر همراهمون بودن.انقدر خوب همه چیزو توضیح میدادن و کامل که ما ترجیح دادیم همه تورهامون رو با اونا بگیریم.
روز اول که رسیدیم تا بریم هتل ساعت شد 11 صبح.برای شب شام در کشتی گرفتیم.که چقدر خوش گذشت و عالی بود.بانکوک تو شب واقعا رویایی و قشنگ بود.
روز بعد سافاری وورد.رو گرفتیم.باغ وحش بانکوک.اونم خیلی حیوانات جالبی داشت.یکی ار قسمتهای جالبش غذا دادن به زرافه ها بود.با دست خودمون.
روز بعد تور رایگان معبد و بعدش پارک ابی بانکوک و شهر بازیش که یه جا بودن.خیلی خیلی تو شهر بازی و پارک ابیش خوش گدشت عالی عالی بود.
روز بعد رو ما خودمون گذاشتیم برای خرید و. پاساژ گردی و کلی خرید کردیم.از همشونم راضیم.
بعد از بانکوک رفتیم پاتایا.تو راه مزرعه زنبورهارو دیدیم و پارک سنگهای فسیل و تمساح ها.زنبوراش برام جالب نبود ولی تمساح ها خوب بود با تمساح و فیل و ببر بنگال عکس گرفتیم و یه یادگاری زیبا شد.
شبش هم برنامه تور شو الکازارا بود که ما به خاطر بچه هایی که همراهمون بودن و میدونستیم نمیشینن و میرن جای اجرا کنندگان رو سن برنامه اجرا میکنن.نرفتیم.و در عوض رفتیم پاساژ گاردن پلازا....طبقه سومش.به خاطر تحقیقاتی که کرده بودم تعریفشو شنیده بودم.یه مجموعه 6 قسمتی بود.شامل اتاق ترس....موزه مادام توسو....موزه باور میکنی یا نه.....اتاق تو در تو که باید راه خروجتو پیدا میکردی توش....سینمای 4 بعدی.....تونل وحشت.
هر چقدر بگم هم به خودمون هم به بچه ها چقدر خوش گذشت و خندیدیم کم گفتم.اگه رفتین پاتایا اینجا یادتون نره.
روز بعد رفتیم جزیره مرجانی و دریا و افتاب گرفتن و......اونروزم خوب بود و ارامش خوبی داشت.
روز بعدش میخواستیم بریم رز گاردن و فیل سواری که پشیمون شدیم خودمون پاتایا گردی کردیم.
شبهای پاتایا هم دو شبش رو سری به خیابون واکینگ زدیم .
خلاصه به غیر راهش که خیلی طولانی بود مخصوصا برگشت که 8 ساعت شد به دلیل اینکه تایلند به ایرات سوخت نمیداد و بعد از بلند شدن از فرودگاه بانکوک رفتیم فرودگاه کلکته و سوخت گرفتیم و راهمون خیلی طولانی و برای بچه ها خسته کننده شد.باقی سفر به یاد موندنی و پر خاطره شد.
2706