2703
2553
عنوان

کارگاه خلاقیت مادر و کودک(مجازی)

121276 بازدید | 445 پست
با سلام
وقتتون بخیر
قصد داریم اینجا یه کارگاه مجازی مادر و کودک راه اندازی کنیم واسه پرورش خلاقیت دلبندانمون

بازی مهمترین و درونی ترین انگیزه فعالیت کودک است و به قول پیاژه بازی تفکر کودک است

امیدوارم مثل همیشه یاریگرمان باشید

فهرست مطالب تاپیک:
صفحه:-عنوان مطلب
صفحه 1:
1- بازی با رنگ انگشتی و روش تهیه آن
1- طرز تهیه خمیر بازی خوراکی

صفحه 2:
2- ایده بازی با کودک نوپا
2- رنگ انگشتی خانگی به روایت دیگر
2- بازیهای مناسب زیر یک سال
2- بازی - هشت تا دوازده ماهگی

صفحه 3:
3- بازی کردن مهمتر از اسباب بازی است
3- بازیهای آسان تقویت هوش(15 تا 18 ماهگی)
3- بازیهای آسان تقویت هوش (24 تا 27 ماهگی)
3- ساخت کاردستی با کاغذ رنگی و مقوا

صفحه 5:
5-اگه راست میگی بیا دنبالم (بازی)
5-راه های تقویت مغز کودک
5-برای بچه یکساله روش های پرورش خلاقیت
5-اسباب بازی های مناسب سن 1تا 2 سال
5-بازی های مناسب برای کودک 2-3 ساله
5-بازی های مناسب زیر یکسال
5-بازی های خانگی برای بچه 4 تا 5 ساله

صفحه 6:
6-ایجاد صدا و موزیک با وسایل مختلف
6-جلسه اول کارگاه بازی ،شادی و رشد

صفحه 7:
7-جلسه دوم کارگاه بازی و شادی و رشد
7-جلسه سوم بازی ،شادی ،رشد
7-جلسه چهارم کارگاه بازی مادر و کودک
7-مغز یک کودک دو ساله

صفحه 8:
8-ایده برای نقاشی با دست یا به اصلاح HAND PRINT
8-جلسه چهارم کارگاه بازی،شادی،رشد
8-جلسه چهارم کارگاه مادر و کودک

صفحه 9:
9-سرشت کودک
9-بازیهای آسان برای تقویت هوش و خلاقیت کودک (24 تا 27 ماهگی)
9-بازیهای آسان برای تقویت هوش و خلاقیت کودک (15 تا 18 ماهگی)
9-جلسه پنجم کارگاه بازی شادی و رشد
9-جلسه ششم کارگاه بازی شادی و رشد

مطالب این تاپیک برگرفته از نت میباشد و من به عنوان یه مادر اونا رو جمع آوری میکنم تا همه بتونن استفاده کنن..به امید افق های روشن

اولین جلسه رنگ انگشتی
مواد لازم...ماست و رنگ خوراکی...اعم از رنگ ویلتون-زعفران-آب لبو_اسفناج و یا هر چیزی که رنگی کنه
رنگها رو درست کنید...دوتا کاغذ آچهار بچسبونید روی دیوار حموم و شروع کنید..لباسای بچه رو در بیارید و برید تو حموم
سعی کنید اول خودتون خط یا خطوط بی معنی رو روی کاغذ بکشید تا توجه دلبندتون رو جلب کنید..کودک یواش یواش خودش شروع به فعالیت میکنه..میتونید حتی رو کاشیها هم رنگ کنید..با همدیگه اثر دست و پا عزیزتون رو رو کاشیها بندازید و در پایان میتونید رنگها رو ترکیب کنید و به کودکتون بگید این دو تا رو قاطی میکنیم...اووووه یه رنگ جدید و با کلامتون توجه بچه رو جلب کنید
در پایان یه حموم مادر و فرزندی میچسبه
به امید موفقیت

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش

ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

2720
سلام منم توی وبلاگم پستی درباره بازی رنگ انگشتی با دخترم رو دارم...اونجا می تونین عکس هاش رو ببینین..

درضمن خیلی تاپیک خوبیه من که پایه همچین تاپیکی هستم
امام علی(ع) در نامه ای خطاب به مالک اشتر: ای مالک!شباهنگام کسی را در حال گناه دیدی صبح به آن چشم نگاهش نکن، شاید سحرگاه توبه کرده باشد و تو ندانی!
فقط زهرا جان اصلا به نظر من نباید دخالتی توی بازی بچه ها داشته باشم ...یعنی اینکه اصلا نباید خودمون با این رنگ ها خطوطی روی دیوار بگشیم بلکه بچه ها باید خودشون طریقه بازی و نحوه بازی با لوازم موجود رو کشف کنن و خلاقیت نشون بدن در غیر اینصورت که می شه تقلید نه خلاقیت...

البته این نظر من بود
امام علی(ع) در نامه ای خطاب به مالک اشتر: ای مالک!شباهنگام کسی را در حال گناه دیدی صبح به آن چشم نگاهش نکن، شاید سحرگاه توبه کرده باشد و تو ندانی!
2714
سلام منم هستم.دخترم خرداد 89 به دنی اومده.من رنگ نگشتی استفاده نمی کنم.بخ جش گواش و برنگ فراون مصرف داریم.سه تا بوم قشنگم نقاشی کرده دخترم.خمیر هم براش درست می کنم اما متاسفانه همش دلش میخواد با خوردن تجربشکنه.من به این رنگای خوراکی هم اعتماد ندارم.یه تاپیک هست اسمش خلاقیت و راههای افزایش و ایناست.راستش من اونجا رو دوست ندارم.نه که مامانا خدایی نکرده بد باشن اما اکثرا چند نفرن که بیشترن باا همن و کمتر جواب بقیه رو میدن.بیایید یه تاپیک خوب بزنیمکه هیچ کسی با هیچ سوالی بی جواب ز کنارمون رد نشه.
من خمیر بزی رو با آرد شیرینی و 2 قاشق روغن و یه کم آب درست میکنم +نمک.همه رو کم کم به آرد اضافه میکنم و ورز میدم تا بشه خمیر بعد بهشرنگخوراکی اضافه میکنم و میزارم تو کیسه فریزرر و تو یه ظرف در بسته و تو یخچال نگه میدارم..
به همه عزیزانم خوشامد میگم..امیدوارم بتونیم در کنار هم لحظات مفیدی رو واسه کوچولوهامون داشته باشیم

مامان آندیا عزیز خوش اومدی توی جلسات بعدی کارگاه بازی با خمیر و ساخت اون رو براتون میذارم فعلا از همین دستور مامی دخملی عزیز درست کنید عزیزم خمیر خوبی از آب در میاد و دستورش مشابه خمیر منه

جینجر عزیز من هدفم از زدن این تاپیک همینه که ایده ها رو به اشتراک بذاریم و مامانایی که نمیتونن کوچولوشون رو به این کلاسا ببرن بتونن حداقل تو محیط مجازی نت ایده بگیرن و استفاده کنن

ندا جون عزیزم من به هیچ عنوان نگفتم خودتون کار کنید تا کودک ازتون تقلید کنه...
منظور من این بود که توجه کودک رو جلب کنید و یه آشنایی ابتدایی با اون رنگ انگشتی بهش بدین...البته این واسه بار اوله..چون وقتی اون ماستای رنگی رو ببینه برای اولین باره و تجربه ای به جز مزه کردنش شاید نداشته باشه...ما سمت و سوی کارهای کودکمون رو هدفدار میکنیم و قصدمون اینه که با بازی مهارتها رو به کودکمون یاد بدیم..به هر حال از اسمش مشخصه دیگه کارگاه مادر و کودکه..همکاری دو طرفه مادر و کودک رو میطلبه

پارمین من وقتی اولین بار رنگ انگشتی رو بهش نشون دادم واقعا از رنگش خوشش اومده بود و 1-2 دقیقه فقط بهش نگاه میکرد..به خاطر همین من اول شروع کردم به انگشتمو تو ماست کردن و خط کشیدن..بعد پارمین اومد جلو و شروع کرد...اثرات دستشو رو کاشیها گذاشت ..خط خطی کرد و شادمانی کردو کلی لذت برد.. و این برای من یه دنیا ارزش داره

بار دوم و سوم خیلی خیلی متفاوت بود رفتارش و خیلی خیلی با اعتماد به نفس بیشتری شروع به فعالیت کرد و کلی کارهای جدید کرد

هر مادری میتونه با توجه به کودکش و شرایطی که توش هست تغییری تو روند برنامه بده و این خیلی هم خوبه...به هر حال بچه ها مثل هم نیستن و نمیشه یه روش رو برای همه بچه ها به کار برد

من تو تاپیک مامانای فروردین 90 این کارگاه رو خیلی وقته اداره میکنم و هر بچه ای یه جور استفاده کرده از این رنگ بازی
یکی از دوستان گفت که دخترش اصلا خوشش نیومده و فقط نگاه کرده ولی برخلاف اون کوچولوی دوستم&پارمین خیلی خیلی خوشش اومد و لذت برد و اینو میشد تو نگاهش فهمید...

به هر حال چون آموزش تو این سنین آموزشه پنهان هستش حتی اگه کودک تمایلی به همکاری نداشته باشه شما کار خودتون رو انجام بدید و مطمئن باشید دلبندتون چیزهایی یاد میگیره که شاید سالها بعد اثرات خودشو نشون بده

به هر حال ممنون از نظری که دادی..اینا تجربیات من بود عزیزم

2706