2733
2734
عنوان

تبادل اطلاعات سفری . کجا مسافرت برم بهتره

| مشاهده متن کامل بحث + 919401 بازدید | 5014 پست
فرانک جون من خلاصه جوابتو میدم.

آنتالیا و کوش اداسی تقریبا شبیه به هم هستند و تنها تفریحشونم آب بازیه.. ( البته من همیشه ترکیه رو ترجیح میدم، چون این چیزا کاملا سلیقه ایی هست)

دبی تفریحات بیشتری داره. البته اگه اهلش باشی و لارج پول خرج کنی .چون غیر از پارک آبی مراکز خرید متعدد و پیست اسکی و سافاری و چند تا جاذبه منحصر به فرد داره .

تورهای ترکیه معمولا 8 روزه و هتلها خدامات uall هم ارائه میدن .

تورهای دبی معمولا 4 روزه و خداماتشون معمولا HB هست.

قیمت هر دو در هتل 5* تقریبا یکی هست ولی نوع خدماتشون و روزهاشون فرق میکنه ...

در کوش اداسی هتل سی لایت و هتل پاین بی و هتل آکوا فاتاسی ( همگی 5* ) رو پیشنهاد میکنم.

در آنتالیا هتل سان گیت و پریمیوم و آدام و ایو و مردان پالاس ( همگی 5* ) رو پیشنهاد میکنم.

در دبی این هتلها رو میدونم خوب بودن.. البته هتلهای خیلی گرونتر و بهتری هم داره .هتل جمیرا بیج 5* و ریجنت

پلاس 4* و رامی 4*و گرند حیات 5*

به دخترتون در هر دو جا خوش میگذره....... البته دبی گرمتره .
نگین جون خیلی خیلی ممنونم . کلاً من و همسرم زیاد اهل خرید نیستیم برای همین ترجیح میدم جایی برم که بیشتر آرامش داشته باشه که فکر کنم ترکیه بهتر باشه .

یه سوال دیگه اینکه الان که ما می خوایم اواخر اردیبهشت و اوایل خرداد بریم آب و هوای ترکیه چه جوریه مثلاً تو آب می تونیم بریم ؟ قسمتهای آبیش باز هست ؟

به حراجیهاش می خوریم که اگه یه وقت خواستیم خرید کنیم .
بازم ممنونم عزیزم

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

فرانک جون اگه جای شما بودم تمام این صفحات رو میخوندم چون تقریبا 70 درصد مطالب راجع به ترکیه هست..

میتونید تو آب برین ولی شاید سه چهار ساعت ...پارک آبیشم بازه .

من تا حالا اواخر خرداد نرفتم... ولی غالبا بیشتر کشورها ، پایان هر فصل حراج دارن ..
2731
کلا ..............آنتالیا....................... چند تا جاذبه بیشتر نداره .

یکی سواحل زیباشه که من لارا رو خیلی دوست داشتم . یکی آبشارشه که اونم قشنگ بود . پارک آبی و رافتینگ و

"ک ف دی سکو" و غواصی هم جالبه .( یکی دو تا ساحل و غار و یکی دو تا جای تاریخی و تور کشتی و تور شب ترکی هم داشت که من نرفتم )

بازارهای متنوعی نداره... جای خوبی برای خرید انچنانی نیست .

فروشگاه زنجیره ایی میگروس( 2-3 طبقه ) از همه بهتر بود ..یه شوی چرم هم میبرنتون .لی وایز هم فقط برای حراج خوبه .
اینم قیمت تورهای آبشنالیه که اونجا میبرنتون :
49z340zbwxcml4trwmmq.jpg
سلام یادمه یکی‌ اطلاعات می‌خواست در مورد سفر به چین، من هفته? پیش برای ? روز رفته بودم bejing،سفر خیلی‌ خوبی‌ بود

لیدر تور میگفت تو بهترین زمان اومدین هوا کاملا بهاری بود و همه جا پر از شکوفه،میگفت بهترین زمان ?? فروردین تا ?? اردیبهشت و ? ماهم تو شهریور بقیه? زمانها هوا یا خیلی‌ سرده یا خیلی‌ گرم

توصیه? اول: حتما با یک تور خوب و کامل برین که همه چیز از غذا و گردش،.. پوشش بده چون مردم اصلا زبان نمی‌دونن و پیدا کردن رستوران مناسب برای غذا خوردن خیلی‌ سخته با توجه به این که کسی‌ نمیتونه رهنمأیتون کنه

توصیه دوم: ? جور مرکز خرید دارن ،یه سری خیلی‌ شیک و بیشتر جنس‌های مارکدار که قیمتای خیلی‌ بالائی داشت حتا از مالزی هم گرون تر بود یسری شاپینگ هایی که خودشون بهش میگن بازار ؛وقتی‌ وارد این فروشگاها میشید مغازهها بیشتر به صورت دکه هستن و تا دست به یه جنسی‌ بزنید فرشندها گیرتون میندازن اما باید حواستون جمع باشه که قیمتهای خیلی پرتی میگن و خیلی‌ باید چونه بزنید مثلا وقتی‌ میگفتن سیصد یوان ما سی یوان میخریدیم البته کلی‌ از توانتون برای چونه زدن میره

نکته? سوم: bejing خیلی‌ جاهای دیدنی‌ داشت و ما هر ? روز رو از صبح ساعت هفت نیم تا ده شب بیرون بودیم( البته تور خیلی‌ خوبی‌ داشتیم)

یکسری رستورانهای اسلامی داشت که غذاهاش خوب بود و میتونستید چیزی برای خوردن سفارش بدین

که البته اگر با یک تور خوب برین دیگه مشکلی‌ برای غذا نخواهید داشت

2738
سلام
همه مطالب اینجا رو خوندم و خیلی جالب بود.
دست همتون درد نکنه که به بقیه اطلاعات می دید.
هر کس دوست داشته باشه اسم یکی دو تا سایت که مطالب بدرد بخوری داره رو بدم تا خیلی توی نت سرگردون نباشه.
سلام خانم نگین
خوب، اول از بلاگهای فارسی شروع کنم
یه وبلاگ هست که نویسنده خاطرات سفرهاشو می نویسه به نظر من وبلاگ جالبیه http://iranusa.blogfa.com
وبلگ جالب دیگه که می تونم معرفی کنم وبلاگیه که آرش سیگارچی از مسافرتش به دور ایران نوشته، می تونه برای کسایی که می خوان برن ایرانگردی تجربیات مفیدی داشته باشه http://www.sigarchi06.blogsky.com
سایتهای خوب هم زیادند. اولین سایت خیلی اطلاعات جالبی داره و اون هم همین سایته، جالبش برای من اینه که ، من بعنوان یه مرد، به طور طبیعی علائق خودم رو توی سفر توجه می کنم اما خوب، اینجا چون اکثر نویسنده ها خانم هستند میتونم این علائق رو بیشتر بفهمم و توی مسافرت با همسرم اونها رو اجرا کنم و اون رو سورپرایز کنم
سایت دیگه ای که شاید بدرد بخوره سایتی هست که تورها توش آگهی هاشونو قرار می دهند. این سایت چون بیشتر جنبه استفاده برای خود تورها رو داره می تونه توی پیدا کردن مناسبترین تور کمک کنه آدرسش http://
www.irantravels.ir
و اما یه سایتی هست که بیشتر بدرد ماجرا جوها می خوره، کسایی که با یه کوله پشتی می رن سفر و می خوان سفری ارزون داشته باشند و از طرف دیگه یا فرهنگ مردم آشنا بشن http://www.couchsurfing.org
مبنای این سایت اینه که کسایی که دوست دارند جهانگرد بپذیرند از هرجای دنیا عضوش میشه، و این لیست تو همون سایت در اختیار کسایی قرار میگیره که دوست دارند از این امکانات استفاده کنند. این خدمات رایگانه و کسی که این خدمات رو ارائه میده قصدش آشنایی با فرهنگ اون جهانگردی هست که مهمونش میشه، میتونید یه سر به سایت بزنین و یه سرو گوشی آب بدین.
بازم اگه اطلاعات خواستین درخدمتم
خواهش می کنم خانم سیمیا
من بیشتر اهل کوهنوردی هستم. کوههای ایران رو بیشترشو رفتم. سفر خارجی هم بیشتر سفر کاری رفتم. سفرهای کاری هم چیز خاصی برای گفتن نداره.
پیشنهاد من اینه که سفر هایی که احتیاج به یک برنامه ریزی بلند مدت دارند رو حتما اجرا کنید ولی از استفاده از تعطیلات آخر هفته غافل نشید.
بعنوان مثال توی همین تهران خودمون می تونیم به راحتی جاهایی رو بریم که هم برنامه ریزی خاصی نمی خواد هم از لحاظ بودجه ای مناسب هست. بعنوان مثال توی شرق تهران مناطق می شه به مناطق لواسانات شامل اوشون و فشم و آهار اشاره کرد. دیزین هم قشنگه. آهار رو اگه نرفتید حتماً حتماً برید.
توی غرب تهران هم طالقون و جاده چالوش رو میشه یه روزه رفت.
برنامه های یه روزه رو میشه به راحتی و با وجود یه نی نی اجرا کرد. واقعاً نباید فصل اردیبهشت رو از دست داد. غوغای طبیعته. طبیعت آدمو مست می کنه.
2706