2726
عنوان

تبادل اطلاعات سفری . کجا مسافرت برم بهتره

| مشاهده متن کامل بحث + 919383 بازدید | 5014 پست
زورق جان

بابت رزرو هتل از طریق بوکینگ هیچی پول نگرفت ! ما فقط پول هتل رو دادیم اونم دقیقا همونی که توی سایت زده بود اسم اژانسش رو فراموش کردم اما کارتش رو دارم ، برات میگذارم

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

سفرنامه لهستان( قسمت دوم )

ورشو پرواز مستقیم نداره ، در نتیجه اول رفتیم فرودگاه استانبول و بعد ورشو
اولین پروازمون خوب بود تا استانبول محیط اشنا و پر از ایرانیهای شاد و خندان ،ترکها ،عربها و..بود ما هم خوشحال بودیم اما بعد که پروازمون عوض شد محیط کاملا تغییر کرد و همه چی خارجی خارجی شد :) هوا هم ابری شد خلاصه یکم درام بود..اما بعدش عادت کردیم ،پروازهای ترکیشم از چیزی که فکر میکردم خیلی بهتر بود
رسیدیم ورشو و اولین پلیسهای خشن خانومشونو دیدیم ،خیلی با سوء ظن به من که با یه تیشرت راه راه صورتی و کفش ال استار عین بچه های دبیرستانی جلوشون وایستاده بودم و میگفتم که قراره برم توی سمینار سخنرانی !کنم نگاه میکردن اما اخرش راهمون دادن و بلاخره رسیدیم
توی فرودگاه اولین اشتباه بزرگمون رو مرتکب شدیم و اون تبدیل کردن پولمون به مقدار زیاد بود اونجا هزار دلار چنج کردیم که هر دلار رو 2.5 زلوتی (معادل 600 تومن خودمون ) با ما حساب کرد بعد وقتی رسیدیم هتل دیدیم که یه صرافی کنارش که هر دلار رو 3.20 زلوتی حساب میکرد که تفاوتش تو هزار دلار خیلی میشد
پس نکته دوم : تو تبدیل پولاتون عجله نکنین
اشتباه دوم این بود که چون هیچ جا رو بلد نبودیم فوری رفتیم و از همون فرودگاه یه نقشه خیلی کت و کلفت پیچیده از شهر رو خریدیم که نسبتا هم گرون بود و اصلا هم به کارمون نیومد و بعدا توی هتل و بعد سمینار و مرکز توریست شون مجانی یه عالم نقشه خوب و ساده و بدرد بخور بهمون دادن ..اشتباه سوممون باز توی فرودگاه این بود که بجای اینکه مثل همه توی صف تاکسی وایستیم فکر کردیم مثل ایرانه و سریع یه تاکسی گرفتیم که دو برابر دقیقا ازمون پول گرفت
و موقع برگشتن فهمیدیم که بهتر بود توی صف وایمستادیم که اونوقت از روی پارکومتر و دقیقا نصف چیزی که دادیم میشد .
اما هتل : هتلمون خوب بود اسمش GROMADA وجاش بسیار بسیار خوب بود ، طوریکه توی این 10 روز که اونجا بودیم
فقط دوبار تاکسی گرفتیم که خودش توی هزینه ها مون خیلی صرفه جویی شد، دقیقا مرکز شهر و مرز بین شهر جدید و قدیم بود و ما از اونجا تقریبا همه جا خیلی راحت پیاده و نهایتا با اتوبوس میرفتیم ،امکاناتشم نرمال بود فقط اینکه کولر و یخچال نداشت که باعث تعجبمون شد اما فهمیدیم کولر اصلا اونجا معنی نداره (چون سرد سیر ) و انگار خودشونم زیاد به اب خنک علاقه نداشتن ! ما با صبحانه اتاق گرقته بودیم که خیلی کار درستی بود چون صبحانه هاش خیلی کامل و مفصل بود و میارزید ، قیمتش هم برای 10 شب 725 دلار شد که از همون اژانس دادیم و خیلی هم راحت و بی دردسر بهمون اتاق دادن و تحویل گرفتن بدون هیچ هزینه اضافی، در نتیجه من اونجا رو به دوستانی میخوان برن کاملا توصیه میکنم :)

دوستای خوبم من خیلی پر حرفم میترسم که خسته بشین ! اگه دوست داشتین بگین بنویسم و اگرنه که تا همین جا بسه..
2728
سلام به همه
نگین که میدونین نی نی داره و بچه هایی که تازه به دنیا میان خیلی وقت آدم رو میگیرن
فرین جان میشه جریان رزور هتلت رو بگی من دارم برنامه ریزی میکنم و مسلما مخارجش برام مهمه
ممنون
اینم دسته بندی نگین جون از صفحات با اجازه اش اینجا میذارم دوستان ببینن

شما با مراجعه به صفحات مندرج شده *در همین تاپیک * میتونید مطلب مورد نظرتونو ببینین .**

کشورهای خارجی : -

کوش آداسی – آنتالیا : صفحات : 2-4-10-22تا24-28 تا 35و39و43 تا 46و56-64-65-67-69

-

بدروم – مارماریس : صفحات :25 و 47
مرسی نگارجون.عزیزم کوش اداسی واستانبول ورفتم.اماانتالیاخیلی شوهرم خوشش نمیاد.میگه یابدروم یامارماریس چون خردادمیخوایم بریم میگه مارماریس هواش گرمتره.بازم ممنون گلم خیلی لطف کردی:)
2706