2703
2713
عنوان

ازمایش AMH

47139 بازدید | 69 پست
پزشکم این ازمایشو برام نوشته برم بیمارستان امام خمینی بدم کسی میدونه روز خاصی باید برم؟هزینش حدودا چقدره؟و اینکه کسی میدونه بیمارستان امام چطوره چون برام لاپراسکوپی هم اونجا نوشته ممنون میشم راهنمایی کنید
رضوان جون من تو تاپیک قبلیت جوابت رو دادم برو بخون
خدایا، حکمت قدم هایی را که برایم بر می داری بر من آشکار کن، تا درهایی را که به سویم می گشایی، ندانسته نبندم
و درهایی که به رویم می بندی ، به اصرار نگشایم
Lilypie Maternity tickers
عزیزم واسه چی AMH داده؟ مشکلت چی بوده؟ من دانشجوی پزشکی ام. آره امام داره! فک کنم هررو داشته باشه. هزینش تقریبا زیاده میدونم که بیرون 98 تومنه! کلا کیتش آزاده! بگو مشکلت چیه ببینم اگه لزومی نداره ندی!!

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش

ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

آنتی مولرین هورمون آزمایشیه که معمولا کسی که پریود نشده و مشکلات شدید پریودی داره واسش میدن! اما خوب کلا بعضی دکترا دوست دارن ازمایش الکی بدن! ضمنا بگو دکترت متخصص زنانه یا غدد؟
2720
الیلی عزیز میشه بگی پلیپ رو میشه تو معاینه متوجه نشد اما تو سونو دیده بشه؟بهم گفت پلیپ هم دارم اما من تو سونو شکمی و معاینات قبلی کسی تشخیص نداده اما تو سونو واژینال ایشون متوجه شدن و گفتن باید لاپراسکوپی شم وااااای اصلا نمی دونم چه کار کنم؟خیلی نگران و ناراحتم
2714
نه بابا AMH رو میدونم دانش 96 میگیره!! امامم یکی از ازمایشگاههای غددش میده میدونم اما هزینه ی امام رو نمیدونم! اما بنظرم لزومی نداره.. اگه ازمایشاتو داری اینارو ببین میتونی بگی بم؟
FSH, LH , TSH , PROLACTIN, TEST( FREE & TOTAL), DHEAS,17OH PROGESTRONE,,
پولیپ هم معمولا در معاینه با اسپکیولوم دیده میشه و میشه همونجوری پولیپ های سرویکس رو توو مطب برداشت اما پولیپ های عمیقترو جراحی میکنن! ممکنه پولیپ های عمیقتر در معاینه ی واژینال معلوم نشه!
رضوان جون من تو رویان انچام دادم 44000 تومن شد . جای دیگه رو خبر ندار

الیلی جون ببخشید دخالت میکنم ولی ما مریض ها اطلاعاتمون از شما دکترها بیشتره.

رضوان جون amh ربطی به پریود نشدنت در حال حاضر نداره این ازمایش برای اینه که دکتر میخواد ببینه ذخیره تخمدانت چقدره چون خانومها وقتی بدنیا میان با یه ذخیره تخمدان مشخص بدنیا میان که در زمان بلوغ با هر پری یه مقدار ازاون از بین میره . اگه مقدارش کم باشه یعنی ذخیره تخمدانت کم شده که ایشالا هیچ کدوم اینا نیست . میتونی تاپیک " ذخیره تخمدان کم - ه کی اطلاعات داره بیاد تو " رو هم بخونی
خدایا، حکمت قدم هایی را که برایم بر می داری بر من آشکار کن، تا درهایی را که به سویم می گشایی، ندانسته نبندم
سارا جان بله انتی مولرین هورمونی است که در جنینی از بیضه ترشح میشه و باعث میشه مجاری مولرین از بین برند و مجاری ولف بجاش رشد کنن که " مرد ساز" است. بنابرین در آمنوره ی اولیه معمولا این ازمایش رو میدن تا ببینن مشکل هورمونی وجود دارد آیا و اینکه 5alpha red deficincy یا سندرم عدم حساسیت به اندروژن وجود دارد یانه
در زنان هم بعد از بلوغ از سلولهای گرانولوزا ترشح میشه و بنابرین به قول شما ذخیره تخمدان رو نشون میده و با سنجش اون میشه POF رو تشخیص داد و مشکلات مربوط به PCO رو بهتر manage کرد. بنابرین این آزمایش رو وقتی دیسمنوره یا آمنوره یا الیگومنوره داریم و نهایتا در مواردی که بیمار رو رووی IVF میذاریم میدیم. اما در اکثر قریب به اتفاق موارد بدون این ازمایش تشخیص داد. بنابرین این هزینه اضافه برای بیماره و مد شده و دکترای زنانم خوششون میاد. من خودم وقتی امام کلاس داشتیم ملت که میومدن ادرس بگیرن نسخه دوتاشون رو دیدم که انتی مولرین هم داشتن و فقط هم شکایتشون نامنظم بودن پریود بود دکتر در کنار ازمایش های دیگه اینم نوشته بود! چون گفتی اطلاعاتت بالاست توضیح دادم :)
من یه مقداری از این تاپیکتونو رفتم خوندم خیلی جالب بود برام! شما بسیار آنتی دکتر هستی و فک میکنی همه دکترا چرت میگن! به هرحال من که دانشجو ام اما اونی که شما باهاش سرو کار داری یا متخصصه یا فلو است و 13 سال درس خونده و حداقل 10 سال طبابت کرده . اطلاعاتشم از اینترنت بدست نیاورده . ببین عزیزم ادم باید یه دکتر باسواد پیدا کنه و بهش اعتماد کنه ! هرچند اون دکتری که داره دهیدرو اپی اندروستون میده اصلا کار درستی نمیکنه چون هیشکی نگفته که برای افزایش AMH دارو بدیم. ولی من دیدم که همه افراد تاپیک علاقمند شدن برن DHEA بخورن . بهرحال اگه اون دکترم صلاح دیده که دارویی به کسی بده دلیل نمیشه این دارو برای بقیه افراد با همون مشکلم خوب باشه چون مریضا با هم فرق دارن.
بعدم فرض کن دارو دادیم و AMH اومد بالا، تعداد فولیکول ها که فرقی نمیکنه! شما تو تاپیک افراد رو راجع به FSH,LH,AMH شون راهنمایی کردی ولی هر بیمار با هر بیمار دیگه حتی اگه همه علائمشون عین هم بود فرق داره و منم صرفا جهت اینکه این دوستمون هزینه اضافی نکنه خواستم ببینم واسه چی داده بهش ازمایشو! چون ایشون هم نگفتن مشکل حاملگی دارن! هرموقع FSH بالا باشه ما به POF شک میکنیم! من گفتم جواب باقی ازمایششو بده تا بگم بهتره بره بده یا نه! بعدم تو رو قران مجید این داروهای گیاهی عجیب قریب رو نخورید پدر ما در اومده سر این داروهای گیاهی!! از بعد عید تا حالا 12 تا هپاتیت فولمیننت و مرگ داشتیم فقط بخاطر داروی گیاهی و چندین و چند مورد هم اومدن اورژانس و دهنشون سرویس شده . داروهای شیمیایی رو هم که از هوا در نمیارن اونم بخش زیادیش از گیاهان استخراج میشه فقط با این تفاوت که دوزش مشخصه و معلومه طرف چی خورده! در مورد پیاز درمانی هم پیاز هم فیتو استرول داره که استروژن گیاهییه همونجوری هم میره توو کبد متابولیزه میشه و دفع میشه پیاز بخوری انگار داری قرص میخوری با این تفاوت که دهن ادم بو میگیره! :)) این خانم کریمی هم خیلی جالب بود با اون شیافها و پادزهراش که خدا کنه بهداشتی درستشون کرده باشه! باید حتما رفت و این ادم رو دید! شاید بعدا FDA روش درمانیشو approve کرد!
الیلی جون من نه قصد توهین به شما رو داشتم و نه دکترها.

amh اگه سطحش بالا باشه برای افراد pco هست ولی برای ما که پایینه فقط نشون دهنده پایین بودن ذخیره تخمدانمونه.
dhea رو هم من تو مقالات خارجی پیدا کردم که از چند سال پیش تو امریکا و اروپا برای کسانی که amh پایین دارن تجویز میکنند و متسفانه دکترهای ما هنوز اطلاع زیادی ندارن .من خودم زمانیکه پیش یکی از همین دکترهای مطرح رفتم و گفتم این قرص رو پیدا کردم براش خیلی جالب بود و گفت ما خودمون یک ماهه تو یه کنگره پزشکی با این قرص اشنا شدیم برای مشکل amh پایین.

در ضمن تو این تاپیک ها همه مشکل نازایی دارن و کمتر کسی مثل شما با نداشتن مشکل و لمس اون میاید اینجا . اگر میبینی تو همون تاپیک خیلی از اون خانومها پیش خانم کریمی میرن از بی سوادی نیست عزیزم از جواب نگرفتن از دکترهاست که آخرین تلاش رو هم میکنن بلکه شاید راه درمانشون رو اونجا پیدا کنن .

ایشالا هیچ وقت مشکلی پیدا نکنی ولی از قدیم گفتن سیر از گشنه خبر نداره
2706