ازمايش AMH - صفحه 1

موضوع: ازمايش AMH + اظهار نظر

1   2   3  
کاربران حاضر: 0 کاربر و 0 مهمان
رضوان پست ها : 543عضویت:1391/3/9
1391/5/9 - 11:53 صبح
پزشكم اين ازمايشو برام نوشته برم بيمارستان امام خميني بدم كسي ميدونه روز خاصي بايد برم؟هزينش حدودا چقدره؟و اينكه كسي ميدونه بيمارستان امام چطوره چون برام لاپراسكوپي هم اونجا نوشته ممنون ميشم راهنمايي كنيد
sara پست ها : 2769عضویت:1391/2/3
1391/5/9 - 12:04 عصر
رضوان جون من تو تاپيك قبليت جوابت رو دادم برو بخون
خدايا، حكمت قدم هايي را كه برايم بر مي داري بر من آشكار كن، تا درهايي را كه به سويم مي گشايي، ندانسته نبندم و درهايي كه به رويم مي بندي ، به اصرار نگشايم
پسرم تمام زندگي من ، به دنياي من خوش اومدي       مبارک باشه :)
elililie پست ها : 113عضویت:1390/5/10
1391/5/9 - 12:07 عصر
عزيزم واسه چي AMH داده؟ مشكلت چي بوده؟ من دانشجوي پزشكي ام. آره امام داره! فك كنم هررو داشته باشه. هزينش تقريبا زياده ميدونم كه بيرون 98 تومنه! كلا كيتش آزاده! بگو مشكلت چيه ببينم اگه لزومي نداره ندي!!
1391/5/9 - 12:09 عصر
آنتي مولرين هورمون آزمايشيه كه معمولا كسي كه پريود نشده و مشكلات شديد پريودي داره واسش ميدن! اما خوب كلا بعضي دكترا دوست دارن ازمايش الكي بدن! ضمنا بگو دكترت متخصص زنانه يا غدد؟
1391/5/9 - 1:16 عصر

من مشكلي نو پريودم ندارم اما ازمايش FSH مو ديد گفت شايد مشكلي در ارتباط با تخمك داشته باشم بعدم گفت بيرون حدود 50 تومنه امام 25 تومن
1391/5/9 - 1:17 عصر
سارا جونم ممنونم اما كدوم ناپيك؟يادم نيست به خدا فراموشي گرفتم
1391/5/9 - 1:23 عصر
اها ببخشيد تقصير اين نته در گيرو دار هنگ كردن 2 بار تاپيكو ايجاد كرده
1391/5/9 - 1:29 عصر
اليلي عزيز ميشه بگي پليپ رو ميشه تو معاينه متوجه نشد اما تو سونو ديده بشه؟بهم گفت پليپ هم دارم اما من تو سونو شكمي و معاينات قبلي كسي تشخيص نداده اما تو سونو واژينال ايشون متوجه شدن و گفتن بايد لاپراسكوپي شم واااااي اصلا نمي دونم چه كار كنم؟خيلي نگران و ناراحتم
1391/5/9 - 2:23 عصر
دوستان ممنون ميشم راهنمايي كنيد
1391/5/9 - 2:29 عصر
نه بابا AMH رو ميدونم دانش 96 ميگيره!! امامم يكي از ازمايشگاههاي غددش ميده ميدونم اما هزينه ي امام رو نميدونم! اما بنظرم لزومي نداره.. اگه ازمايشاتو داري اينارو ببين ميتوني بگي بم؟
FSH, LH , TSH , PROLACTIN, TEST( FREE & TOTAL), DHEAS,17OH PROGESTRONE,,
1391/5/9 - 2:32 عصر
پوليپ هم معمولا در معاينه با اسپكيولوم ديده ميشه و ميشه همونجوري پوليپ هاي سرويكس رو توو مطب برداشت اما پوليپ هاي عميقترو جراحي ميكنن! ممكنه پوليپ هاي عميقتر در معاينه ي واژينال معلوم نشه!
1391/5/9 - 3:07 عصر
رضوان جون من تو رويان انچام دادم 44000 تومن شد . جاي ديگه رو خبر ندار

اليلي جون ببخشيد دخالت ميكنم ولي ما مريض ها اطلاعاتمون از شما دكترها بيشتره.

رضوان جون amh ربطي به پريود نشدنت در حال حاضر نداره اين ازمايش براي اينه كه دكتر ميخواد ببينه ذخيره تخمدانت چقدره چون خانومها وقتي بدنيا ميان با يه ذخيره تخمدان مشخص بدنيا ميان كه در زمان بلوغ با هر پري يه مقدار ازاون از بين ميره . اگه مقدارش كم باشه يعني ذخيره تخمدانت كم شده كه ايشالا هيچ كدوم اينا نيست . ميتوني تاپيك " ذخيره تخمدان كم - ه كي اطلاعات داره بياد تو " رو هم بخوني
خدايا، حكمت قدم هايي را كه برايم بر مي داري بر من آشكار كن، تا درهايي را كه به سويم مي گشايي، ندانسته نبندم و درهايي كه به رويم مي بندي ، به اصرار نگشايم
1391/5/9 - 3:39 عصر
سارا جان بله انتي مولرين هورموني است كه در جنيني از بيضه ترشح ميشه و باعث ميشه مجاري مولرين از بين برند و مجاري ولف بجاش رشد كنن كه " مرد ساز" است. بنابرين در آمنوره ي اوليه معمولا اين ازمايش رو ميدن تا ببينن مشكل هورموني وجود دارد آيا و اينكه 5alpha red deficincy يا سندرم عدم حساسيت به اندروژن وجود دارد يانه
در زنان هم بعد از بلوغ از سلولهاي گرانولوزا ترشح ميشه و بنابرين به قول شما ذخيره تخمدان رو نشون ميده و با سنجش اون ميشه POF رو تشخيص داد و مشكلات مربوط به PCO رو بهتر manage كرد. بنابرين اين آزمايش رو وقتي ديسمنوره يا آمنوره يا اليگومنوره داريم و نهايتا در مواردي كه بيمار رو رووي IVF ميذاريم ميديم. اما در اكثر قريب به اتفاق موارد بدون اين ازمايش تشخيص داد. بنابرين اين هزينه اضافه براي بيماره و مد شده و دكتراي زنانم خوششون مياد. من خودم وقتي امام كلاس داشتيم ملت كه ميومدن ادرس بگيرن نسخه دوتاشون رو ديدم كه انتي مولرين هم داشتن و فقط هم شكايتشون نامنظم بودن پريود بود دكتر در كنار ازمايش هاي ديگه اينم نوشته بود! چون گفتي اطلاعاتت بالاست توضيح دادم :)
1391/5/9 - 4:27 عصر
من يه مقداري از اين تاپيكتونو رفتم خوندم خيلي جالب بود برام! شما بسيار آنتي دكتر هستي و فك ميكني همه دكترا چرت ميگن! به هرحال من كه دانشجو ام اما اوني كه شما باهاش سرو كار داري يا متخصصه يا فلو است و 13 سال درس خونده و حداقل 10 سال طبابت كرده . اطلاعاتشم از اينترنت بدست نياورده . ببين عزيزم ادم بايد يه دكتر باسواد پيدا كنه و بهش اعتماد كنه ! هرچند اون دكتري كه داره دهيدرو اپي اندروستون ميده اصلا كار درستي نميكنه چون هيشكي نگفته كه براي افزايش AMH دارو بديم. ولي من ديدم كه همه افراد تاپيك علاقمند شدن برن DHEA بخورن . بهرحال اگه اون دكترم صلاح ديده كه دارويي به كسي بده دليل نميشه اين دارو براي بقيه افراد با همون مشكلم خوب باشه چون مريضا با هم فرق دارن.
بعدم فرض كن دارو داديم و AMH اومد بالا، تعداد فوليكول ها كه فرقي نميكنه! شما تو تاپيك افراد رو راجع به FSH,LH,AMH شون راهنمايي كردي ولي هر بيمار با هر بيمار ديگه حتي اگه همه علائمشون عين هم بود فرق داره و منم صرفا جهت اينكه اين دوستمون هزينه اضافي نكنه خواستم ببينم واسه چي داده بهش ازمايشو! چون ايشون هم نگفتن مشكل حاملگي دارن! هرموقع FSH بالا باشه ما به POF شك ميكنيم! من گفتم جواب باقي ازمايششو بده تا بگم بهتره بره بده يا نه! بعدم تو رو قران مجيد اين داروهاي گياهي عجيب قريب رو نخوريد پدر ما در اومده سر اين داروهاي گياهي!! از بعد عيد تا حالا 12 تا هپاتيت فولميننت و مرگ داشتيم فقط بخاطر داروي گياهي و چندين و چند مورد هم اومدن اورژانس و دهنشون سرويس شده . داروهاي شيميايي رو هم كه از هوا در نميارن اونم بخش زياديش از گياهان استخراج ميشه فقط با اين تفاوت كه دوزش مشخصه و معلومه طرف چي خورده! در مورد پياز درماني هم پياز هم فيتو استرول داره كه استروژن گياهييه همونجوري هم ميره توو كبد متابوليزه ميشه و دفع ميشه پياز بخوري انگار داري قرص ميخوري با اين تفاوت كه دهن ادم بو ميگيره! :)) اين خانم كريمي هم خيلي جالب بود با اون شيافها و پادزهراش كه خدا كنه بهداشتي درستشون كرده باشه! بايد حتما رفت و اين ادم رو ديد! شايد بعدا FDA روش درمانيشو approve كرد!
1391/5/9 - 5:16 عصر
اليلي جون من نه قصد توهين به شما رو داشتم و نه دكترها.

amh اگه سطحش بالا باشه براي افراد pco هست ولي براي ما كه پايينه فقط نشون دهنده پايين بودن ذخيره تخمدانمونه.
dhea رو هم من تو مقالات خارجي پيدا كردم كه از چند سال پيش تو امريكا و اروپا براي كساني كه amh پايين دارن تجويز ميكنند و متسفانه دكترهاي ما هنوز اطلاع زيادي ندارن .من خودم زمانيكه پيش يكي از همين دكترهاي مطرح رفتم و گفتم اين قرص رو پيدا كردم براش خيلي جالب بود و گفت ما خودمون يك ماهه تو يه كنگره پزشكي با اين قرص اشنا شديم براي مشكل amh پايين.

در ضمن تو اين تاپيك ها همه مشكل نازايي دارن و كمتر كسي مثل شما با نداشتن مشكل و لمس اون ميايد اينجا . اگر ميبيني تو همون تاپيك خيلي از اون خانومها پيش خانم كريمي ميرن از بي سوادي نيست عزيزم از جواب نگرفتن از دكترهاست كه آخرين تلاش رو هم ميكنن بلكه شايد راه درمانشون رو اونجا پيدا كنن .

ايشالا هيچ وقت مشكلي پيدا نكني ولي از قديم گفتن سير از گشنه خبر نداره
arezu پست ها : 290عضویت:1391/3/19
1391/5/9 - 6:06 عصر
سارا جون منم با هات موافقم اگه اين دكتر ها كارشون و درست بلد بودن كه كار ما به اين جا نميرسيد اينا چي ميدونن ما چي ميكشيم فقط ۴تا كتاب خوندن و كلاس دكتر بودن بر داشتن دريغ از وجدان كاري؟
1391/5/9 - 6:18 عصر
مسلمه كه از بي سوادي نيست! اتفاقا يكي از همينايي كه مرد دكتراي اقتصاد داشت رفته بود داروي گياهي واسه چاق شدن خورده بود از عطاري!! ايشالا كه كار ايشون هم بهداشتي باشه و آسيبي به كسي وارد نكنه ! مقالشو ديدم مال 2006 بودجالب بود اما تو رفرنس نيومده هنوز و بهرحال كار تخصصي ايه ايشالا كه نتيجه داشته باشه!!
1391/5/9 - 11:49 عصر
ممنونم از راهنمايي همه سارا و اليلي عزيز خيلي لطف كردين بهتره مشكلم رو واضح تر بگم شايد رفع سوتفاهم بشه ما حدود 3 ساله منتظر بچه هستيم رفتم پيش دكتر معيني با ديدن عكس رنگي و ازمايش اسپرم و هورمون نظر قطعيش ivf بود اسپرم همسرم 1 ميليون بود اما با رفتن پيش اورولوژيست گفت مشكل خاصي نداره خلاصه پزشكمو عوض كردم رفتم پيش دكتر سهرابوند ايشون با ديدن پرونده گفتن ممكنه از اسپرم اشتباه باشه و fsh منو ديدن گفتن از amh بدم در حاليكه دكتر معيني گفتن من مشكلي ندارم بعدم گفتن حتما لاپراسكوپي و هيستروسكوپي شم بعد از سونو واژينال گفت پليپ هم دارم بعد هم ارجا داد به پزشك طب سنتي و دارو هم داد واسه همسرم و از دوباره اسپرم كه بعد دادن تعدادش شده بود 7 ميليون خلاصه چي فكر ميكرديم چي شد؟!!!!!دردها هر روز داره بيشتر ميشه ميخوام برم پيش يه پزشك ديگه به خدا مستاصل شدم دعا كنين برام
1391/5/9 - 11:55 عصر
fsh من در ازمايش اول 10.5 و در ازمايش دوم 14 بوداما تو از دوم فقط fsh و زده
1391/5/9 - 11:55 عصر
ممنون از همه بابت راهنمايياتون
1   2   3  
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: