2733
2739
عنوان

تجربه هایی که بعد به دنیا آمدن نی نی کسب کردید .......

| مشاهده متن کامل بحث + 557761 بازدید | 4348 پست
دختری از شهر باران سیته منم نوک نداشت با اومدن شیر تو سینم اون یه ذره نوک هم گم شد ولی من همونطوری شیر دادم و نوک سینم زخم هم نشد بهد چند روز نوک در آورد دیگه طوریکه دیگه سینم نگه نمیداشتم که دخترم بخوره خودش میخورد البته فقط نوک را نمیدادم سعی میکردم هاله ی سینم هم تو دهنش باشه
تزیینات زیبای نمدی http://www.honarenamademan.blogfa.com تاپیک http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=802313

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

من پریما استفاده نکردم. مامان نازه تو هم درگیری پس درنیتا بچه منم داغون خابش هیچ کارش نمیشه کرد شاید گرسنه ان نمی خابن. شما کمکی رو شرو کردید؟منظورم غدا بچس
استغفراله ربی و اتوب الیه......ماشاالله لا حول و لا قوه الا بالله العلی العظیم
2731
منم مشکل نوک سینه داشتم. رابط سینه چیکو خریدم ولی دخترم خوشش نمیومد ازش.استفاده نشد. بعدم اینکه نوک مهم نیست باید هاله سینه رو بچه مک بزنه. من از اول همین کارو کردم و اصلا نوک سینم زخم نشده.
بازی ضد اضطراب جدایی با کودکان به زبانهای گوناگون می توان حرف زد: زبان قصه، زبان شعر، زبان متل و ..... اما بهترین و گویاترین زبانی که همه کودکان در سنین گوناگون و با بهره های هوشی متفاوت می توانند آن را درک کنند، زبان بازی است. بازی ، جوهر زندگی و پنجره ای به دنیای کودک است. در بازی، کودکان استقلال دارند، نظر می دهند و مشکلات خویش را حل می کنند. بازی، موثرترین و پرمعناترین راه یاد گیری کودکان است. هنگام بازی، کودک فکر می کند، برنامه ریزی می کند، راه های تازه ای می یابد، تجربه می کند، پرورش فکری، عاطفی، جسمی و اجتماعی می یابد. بازی وسیله‌ای برای بیان احساسات و کشف روابط و ارضای آن است. کودکان معمولا میان دو تا سه سالگی بازی با دیگران را آغاز می‌کنند، اما اگر استعداد ذاتی و علاقه اجتماعی آنان رشد نیافته باشد، با دیگران سازگار نخواهند شد و علاقه‌ای به حفظ روابط اجتماعی و شرکت در بازی کودکان نخواهند داشت. کودک از طریق بازی و همانند سازی و تقلید از رفتارهای بزرگسالان نه تنها رفتارهای اجتماعی را تمرین می‌کند، بلکه بازی فرصتی برای اصلاح و گسترش شیوه‌های رفتاری کودکان ، بخصوص رفتار اجتماعی آنان است. از این طریق کودک شهامت داخل شدن در اجتماع را کسب می‌کند و فرا می‌گیرد که چگونه می‌توان در اجتماع زیست و مسئولیت پذیرفت. همچنین روشهای مختلف مبارزه با مشکلات و پیدا کردن راه حل همان مشکلات را می‌آموزد. «دالی موشه» راهی برای برقراری ارتباط از 3 ماهگی به بعد کودک شما فنون بازی دالی موشه را یاد می‏گیرد، ابتدا این مادر است که صورتش را پنهان می‏کند و با نمایان کردن مجدد صورتش، کودک باید بخندد. این کار معنی خاصی ندارد؟ این دقیقاً همان کاری است که هنگام گفت و گو انجام می‏دهیم. منتظر می‏مانیم تا طرف مقابل صحبتش تمام شود بعد شروع به صحبت می‏کنیم. با کمک بازی دالی موشه، کودک شما با قوانین اصلی برقراری ارتباط آشنا می‏شود. به این ترتیب در 4 ماهگی هنگامی که با او صحبت می‏کنید در عین حال که صداهایی را ادا می‏کند، گاهی سکوت می‏کند و به شما فرصت می‏دهد تا پاسخ دهید. «دالی موشه» راهی برای آماده سازی کودک برای جدایی‏ها وقتی شما صورتتان را پشت یک دستمال پنهان می‏کنید و لحظه‏ای بعد مثل خرگوشی که زیر کلاه شعبده بازان ظاهر می‏شود، خود را نشان می‏دهید، گمان نمی‏کنید که کودکتان کمی مضطرب می‏شود؟ خیر! کودک شما خوب می‏داند که چند لحظه بعد دوباره شما را خواهد دید. حتی در 3 ماهگی نوزادتان به خوبی آگاه است که شما صورتتان را پشت پرده مخفی کرده‏اید. این بهترین راه حلی است که نوزادتان حضور و غیاب و جدایی و بازگشت شما را تجربه و حس کند. چون این مفاهیم در حال بازی برای کودک آشکار می‏شود پس، او اعتماد به نفس پیدا می‏کند و حتی در غیاب لحظه‏ای شما احساس امنیت می‏کند. در زمان جدایی واقعی، وقتی که او باید از مادر خداحافظی کند و به مهد برود حس امنیت همچنان در او باقی خواهد ماند. «دالی موشه» راهی برای صبور بودن وقتی کودک شما گرسنه و منتظر شیشه شیر است، اصلا خوش اخلاق نیست و ملایم گریه می‏کند و جیغ می‏کشد... کودکی که قبلاً دالی موشه بازی کرده است، لذت صبر کردن را حس می‏کند. او می‏داند اگر کمی منتظر بماند، اتفاق خوبی خواهد افتاد. «دالی موشه» راهی برای بزرگ شدن برای یک کودک وابسته به پدر و مادر هیچ چیز لذت بخش‏تر از پنهان و دور شدن از والدین نیست. او با اجرای این بازی هر وقت بخواهد از چشم مادر ناپدید می‏شود. وقتی پنهان می‏شود و شما به دروغ نشان می‏دهید که او را نمی‏بینید و دارید دبنالش می‏گردید، این حس را پیدا می‏کند که دوستش دارید و از نبودنش ناراحت هستید. در ابتدا کودکتان خود را پشت دستانش پنهان می‏کند چون خودش کسی را نمی‏بیند، گمان می‏کند دیگران هم او را نمی‏بینند این وضعیت در 4- 5 سالگی تغییر می‏کند و مغز او دست به ساختن سناریوهای پیچیده‏تری می‏زند. حالا وقت قایم باشک است.
سلام به به چه تاپیکی.منم میخوام تجربیاتمو بگم. پسر من 47 روزشه.اولا اینکه برای جلوگیی از زردیش من 2-3 هفته آخر خنکی میخوردم مثل کاسنی و شاتره و هندوانه.وقتی بدنیا اومد زردیش خیلی کم بود و بمرور خوب شد.منم همون روز اول تو بیمارستان سینم زخم شد و تا چند روز با گریه به بچم شیر میدادم ولی از تجربیات یکی از دوستان نی نی سایتی استفاده کردم پماد هیدرودم گرفتم و بعداز شیردهی به نوک سینم میزدم ویک تکه پلاستیک فریزر روش میذاشتم حتی نصفه شبها باید مداومت به خرج داد برای من یک هفته ای جواب داد و خوب شد. یک نکته دیگه سینه من روز دوم یا سوم بود که بقدری متورم شده بود درد میکرد و سفت شده بود من سریع به حمام میرفتم و با آب گرم ماساژمیدادم و میدوشیدم تا تخلیه شه حالا اگه تونستین بریزین تو ظرف و به نوزاد بدین. پسر منم دلدرد داشت موقع شیر خوردن جیغ میزد و گریه میکرد ودایم زور میزد دکتر بهش قطره پدی لاکت داد وگفت اگه شدیدتر شد کولیکز بده بعد از یک ماهگی هم گرمیکسچر داد که خدارو شکر بهتر شد ومن دیگه کولیکز ندادم. درمورد میل جنسی هم منم داغونم بقدری دچار درد و سوزش میشم که انگار بار اوله میخوام همچین کاری بکنم و نصفه رها میکنم.خیلی دلم برای شوهرم میسوزه آخه ما دوران بارداری هم رابطه نداشتیم آخه من سابقه سقط داشتم میترسیدیم تکرار شه. من الان 2تا مشکل دارم یکی اینکه اطراف مقعد پسرم دانه های ریز زده و قرمزه دکتر پماد کلوتریمازول و هیدروکورتیزول داده قاطی کنم بزنم الان 4روزه بهتر نشده نمیدنم چکار کنم؟شما شبا چندبار تعویض میکنید؟ دیگه اینکه پوست صورتش اگزما شده و دون دون.خیلی هم خشکه دکتر پماد ثمین داده ولی بیفایده بوده.اگه تجربه ای دارین ممنون میشم در اختیارم بذارین.
خدا جونم ممنون برای معجزه ی زیبایی که به من ارزانی داشتی خواهش میکنم این لحظات رو قسمت تمام دوستانم بگردان. خدایا خودت نی نیمو حفظش کن. میشه برای سلامتی نی نیم صلوات بفرستین؟
2738
سلام آوا جان. خوش اومدی. عزیزم دوره ی درمان پسرتون رو کامل کنید انشالله خوب میشه. من شبا دخترم رو عوض نمیکنم. موقع خوابش عوض میکنم تا 6 صبح.سعی کن بیشتر بشوریشو و با دستمال مرطوب یا پنبه پاکش نکن. صورت دختر منم تا 3 ماهگی دونه های ریز قرمز داشت. دکتر گفت طبیعیه و خوب میشه. الان خیلی خوب شده گاهی یکی دوتا میزنه.
بچه ها پسر منم 20 روزشه از وقتی دارم به توصیه دکترش چند وعده کمکی میدم یبوست شده. قبلا با شیر خودم روزی دو سه بار شکمش کار میکرد. از پریروز تا حالا یه بار فقط کار کرده. چیکار کنم
کتاب انسان خردمند اثر یووال نوح هراری رو به پیشنهاد میکنم بخونید.
مامانا در مورد دستگاه بخور سرد شما تجربه ای دارین؟نی نی من اذر بدنیا میاد دوستام میگن باید این دستگاهو بگیرم برا نی نی اینم بگم ما خونمون زمستون بخاری گازی روشنه والانم سرفه میکنم سرفه خشک که اکثرا شب هست و یه ماهه باهامه میشه راهنماییم کنین؟
منم مامان شدم .....یه مامان مهربون....
مامان اوا مقعد نینی به خاطر مدفوعش سوخته کالاندلا یا زینک اکسید فیروزم خوبه براب دونه های روی صورتش به خاطر بوسیدنه بیشتر دکتر به بسر من کرم ویتامین اد ایروکس داد واقعا جواب داد ولی خوب تا سه چهار ماهگی میره سوسن جون من غذای نینی رو از 5 ماه و 10 روزگی شروع کردم چند روز فرنی با شیر خودم دادم بعد رفتم رو حریره بادوم تازگی هم سوبی که فقط ماهیچه وبرنج توش هست با چند قطره اب لیمو ترش بهش میدم میوه هم موز اب سیب بوره گلابی به عنوان عصرونه
برای سر سینه اگه از هفته 37به بعد هر روز نوک سینه هاتون رو با روغن بادوم چرب کنید و هی بطرف بیرون بکشیدشون، بعد زایمان هم اصلا سر سینه هاتون زخم نمیشه و هم نوک پیدا میکنه. من اینکارو کردم عالی بود. اما خواهرم که انجام نداده بود بیچاره شد از زخم سینه هاش
که دنیا به خسران عقبی نیارزد/به دوری ز اولاد زهرا نیارزد/ و این زندگانی فانی، جوانی، خوشیهای امروز و اینجا/به افسوس بسیار فردا نیارزد.
2706