2726
عنوان

تجربه هایی که بعد به دنیا آمدن نی نی کسب کردید .......

| مشاهده متن کامل بحث + 557600 بازدید | 4348 پست
دختر من الان که ۱۶روزشه هر دو ساعت یه بار بهش شیر میدم که تقریبا یه ربع زیر سینه هستش. الان هم که پاهاش شدیدا سوخته اصلا پوشکش نمیکنم. در ضمن منم احساس میکنم دخترم بین من و شوهرم فاصله انداخته، الانم که خونه مامانمم دیگه بدتر.چیکار کنم؟
مامان اینده در مورد نوک سینت به نظر من یه چند روزی با سرنگ و قاشق بهش شیر بده تا سینت خوب بشه بعد درست بهش بده. یکی از اشناهامون اینقدر با سینه زخم به بچش شیر داده که الان نوک سینش کاملا کنده شده وقتی شیر میاد تو سینش از اونور میریزه بیرون. سینت رو هم با شیر خودت بذار روش بمونه،مخصوصا اگه هنوز شیرت اغوز باشه

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

منصوره جون منم دقیقا همین حسو دارم تا میخوایم یه ذره خلوت کنیم صداش در میاد منو شوهرم خیلی با هم وقت میگذروندیم ولی نینی دیگه نمیزاره حتی نمیزاره کارامو بکنمشوهر داری هیچی دیگه براشوختگیش حتما سعی کن بعد هر بار تعویض با اب خالی بشور و بعد باسشوار ملایم کامل خشک کن بدنش. بعد کالاندولا یا بماد رینک اکسید فیروز بزن ایشاله خوب میشه همین باز گذاشتن خیلی خوبه مخصوصا که فعلا بچه غلت نمیزنه
2728
دوستای خوبم شما که نی نیاتون کمی بزرگتر هستن میشه به من بگین پوشک از هر سایزی چندتا بسته استفاده کردین؟ مخصوصا اونهایی که پریمای ترک استفاده میکنن. مثلا سایز ۲ تا ۵ کیلو چند بسته؟ سایز ۳ تا ۶ چند بسته؟ سایز ۴ تا ۹ چند بسته؟ از پریما راضی بودین؟ به نظرتون اگر قبل از دنیا آمدن نی نی چند بسته بخریم کار درستیه؟
سلامممم بهاره جون ممنون ... ان شاء الله سوسن جون ممنون عزیزم سوره جون دختر من بدو تولد 2700 بود یک ماهگی 4400 دو ماهگی 5500 درتیناجون ممنون
 امام حسن علیه السلام: کسانی که صاحب فرزند نمی شوندزیاد ذکر استغفار را بگویند، ان شاء الله خداوند آنها را صاحب اولاد خواهد کرد(مصباح کفعمی حاشیه ص58). خدایا شکرت. به تو می سپارمش. 
مرسی سوسن جون. دخترم فقط 2 کیلو. هر 2 ساعت بیدار میشه برای شیر خوردن و تقریبا یک ساعت میک میزنه .اولش خیلی سر سینه میسوزه اینقدر که اشکم در میاد بعدش کم کم خوب میشه . زخم هم نشده ها نمیدونم چرا .
خدای مهربون به خاطر همه چیز شکر...
بچه هایی ک مشکل دارید برای نوک سینه سعی کنید حتما با کرم شقاق سینه هیدرودرم یا هرچی چرب کنید هم نوک و هم هاله رو. بعد ی تیکه پلاستیک فریزی اندازه هاله سینه جدا کنید بزارید روی هاله . تمام مدت اینطوری باشید برای هر شیر دهی پلاستیکو بردارید با ی باند مانند یا پارچه مرطوب سر سینه رو از اضافات کرم پاک کنید بدید بچتون بعد شیر بدون اینکه سینه رو بشورید کرم بزنید و ی نایلون جدید رو هاله و نوک بکشید. هی این پروسه رو تکرار کنین ضمنا اگه سینه هاتون ژخم شد اصلا شیردهی رو متوقف نکنید این ی دوره ایی ک باید بگذره. مگه اینکه دکترتون بکه متوقف کنید شیردهی با سینه رو ضمنا کرم شقاق سینه مثلا همین هیدرو درم اگه بچه بخوره عیبی نداره پس وسواس ب خرج ندید و بعد هر بار زدن بشورید چون شستن خودش پوست نوک رو خشک میکنه حتی اب خالی
استغفراله ربی و اتوب الیه......ماشاالله لا حول و لا قوه الا بالله العلی العظیم
دوستی ک برای وزن پرسیده بودید بهداشت اینجا ی چیزی ب ما گفت اونم اینه ک 3. یاد4 ماه اول یعنی قبل بازیگوش شدن بچه ها بچه ماهی 700 یا 800 گرم اضافه کنه خوبه .ماهای بالای 3.4 ماه چون بچه بازگوش میشه مسلما کمتر اضافه می کنن بعدم ب نمودار بچه نگاه کنید اگه روی خط مشکی ناحیه سبزه یعنی نرماله اگه بالاتره ک چ بهتر
خانوما بچم 5ماه و 10روزشه فقط ی غلت می تونه بزنه و خودشو چپه می کنه ولی نمی تونه خودشو راست کنه .بیشتر از شونه راستم همین ی مرحله رو انجام میده چپ کمتر کمتر ضمنا برای اینکه بچه بتونه ب شکم بخابه چیکار کنم
ضمنا برای وزن هم بدونید اگه بچتون مثلا ماه اول 500 گرم اضافه کرده نگران نشید چون چند روز اول بچه ها ی مقداری وزن کم می کنن حدود 200 گرم می تونید در نظر بگیرید ک اینو با اون 500 جم شه همون 700 میشه بعدم نمودار همونطوری گفتم عالیه برای سنجش رشد نوزاد
2706