2726
عنوان

تجربه هایی که بعد به دنیا آمدن نی نی کسب کردید .......

| مشاهده متن کامل بحث + 557588 بازدید | 4348 پست
سمیه جان نمیخوام نگرانت کنم ولی سرما خوردگی در نوزادان زیر 6 ماه خیلی جدی .چون سریع نمیشه بهشون دارو و انتی بیوتیک داد.پسرم وقتی یک ماهش بود سرما خورد . دکتر بخور سرد + کلراید سدیم و قطره منتول داد . ولی سفارش کرد که 1 _ اگر قدرت شیر خوردنش کم شد و مکیدنش ضعیف شد . 2 _ موقع نفس کشیدن دنده هاش به داخل کشیده می شد . 3 _ تنفسش همراه با ناله شد . 4 _ تند تند نفس میکشید .سریع برم بیمارستان که گفته بود که یک وقت ریه هاش درگیر نشه .

شیر دادن زیاد هم موثره .
مامان سحر ترس نداره عزیزم نی نی بعدش راحت میشه.

اول قطره رو بریز بعد از 1-2 دقیقه ک داخل بینیش نرم شد فینگیر رو فشار بده ک هوای داخلش خالی بشه بعد بکن تو سوراخ بینی نی نی بعدش در حین خارج کردن دستت رو بردار از فین گیر منظورم اینه ک مکش ایجاد کن ک محتویات بینی خارج شه. حواست باشه هوا رو به داخل بینی پمپ نکنی.

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

سمیه جان مثلا چقدر سرفه می کنه؟خشکه؟
منم دخترم اکثر مواقع بینیش کیپه و سرفه عطسه هم معمولا داره
هی می گفتم سرما خورده میبردمش دکتر دیگه آخر سر دکترش گفت هر موقع آبریزش بینی پیدا کرد یا تب کرد و سرفش خشک نبود اون وقت علائم سرما خوردگیه!:دی
البته تو دوماهگی یه بارم جدی جدی سرما خورد که یک هفته آموکسی سیلین مصرف کرد:(
یه خورده هم ممکنه خونتون هواش گرفته و گرم باشه دمای خونتونو نزار بیشتر از 24 یا 25 درجه بشه
2728
سلام مامانا دختر 7ماهه ام حدود دو هفتست زور میزنه و جیغ بردم دکتر گفت همه چیش خوب و عادیه و قطره ی کولیک ایز و شربت گریپ میکچر داد ولی جیغاش واقعاً وحشتناکه هیچ تنها رو زمین قرار نمیگیره نهایت 5 دقیقه،کسی تجربه ای نداره؟ممنون میشم
پسرم در طی روز در حین صدا ها که میگه خیلی جیغ میکشه . با اینکه سه ماه ونیم داره . نمیدونم چی کار کنم ؟ البته با خودم میگم طبیعی و میخواد صدا ها را تقلید کنه . ولی گاهی خیلی جیغ بنفش میشه .
ای بابا نگار جان من وضعم خیلی بدتره:(
من چون دخترم از اولم وزنش خیلی کم بود(1900)بهش شیر خشک میدم وزی 50 سی سی
بعد گاهی هم بهش عناب اینا میدادم
الان چند وقته سیر خودمو درست نمیخوه
شبا هم فقط جیغ میزنه و شیرمو نمی خوره:(
دیگه کلافم کرده
میترسم شیر وا بزنه(اصطلاحش درسته؟:دی)
سلام
دوستان نی نی من 21 روزشه .
شبها از ساعت 11 بیدار میشه و هی پشت سر هم شیر می خواد
شیرم زیاده در حدی که قلپ قلپ می خوره ولی انگار سیر نمیشه 5 تا 6 بار باید شیر بهش بدم تا بخوابه . این موضوع هم باعث شده سر سینه هام زخمش بدتر بشه . شماها چنین تجربه ای داشتین ؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید
اناهیتای خوشگل مامان 4اسفند به دنیا اومد.خدای مهربونم شکرت
شیانا جان فکرمیکنم طبیعی باشه . وهمین باعث میشه شیرت زیادترر هم بشه . برای زخم سینه ات کرم شقاق سینه ماستلا استفاده کن . هیچ شوینده ایی به هش نزن و فقط با اب تو حمام بشورش و با سشوار خشک کن .دردش کمتر میشه .
منم اوایل شیر خشک دادم شبها البته با شیشه این باعث شد هم نی نی سیر بخوابه هم خودم یک نفسی بکشم بقیه هی غر می زدن سینه نمی گیره تو برا راختی خودت این کار رو می کنی با دست بدوش بده بخوره....
خیلی بهم بر می خورد و ناراحت می شدم تو دلم م یگفتم همشون به بچه هاشون شیر خشک دادن حالا برا من دایه عزیز تر از مادر شدن!!
خلاصه خیلی خوب بود یک هفته بعد شیرم زیاد شد و دیگه نینی شیر خشک هم نخورد چون طعمش رو دوست نداشت.
خلاصه اینکه از اینکه به حرف کسی گوش ندادم و به حس ششم خودم بیشتر اتکا کردم خییلییییییییییییییییی خوشحالم. در همه مورد.
تمام سعی رو کردم که آروم باشم تا نی نی هم آروم باشه و واقعا آرومه سعی می کنم اول آروم باشم بعد کاراش رو خودم بکنم از شب اولم همه کاراش رو من و باباش کردیم و مامانم فقط خونه داری و مهمون داری برام کرد و اینطوری بهترین حالته به نظرم.
بچه داری کار خیلی سختیه هر چی هم مطالعه کنی شرایط سخت هست که ندونی چیکار کنی ... من در این موارد یا دکتر بودم یا تو نت سرچ می کردم. گفته های اطرافیانم در 80 درصد موارد اشتباه بود و کار ساز نبود
سلام به همگی
دختر من چند روز دیگه دو ماهش تموم میشه. وقتی گرسنه میشه قلپ قلپ شیر میخوره بعد یهو دیگه سینه رو نمیگیره که می فهمم اروغ باید بزنه، خیلی هم سخت آروغ میزنه و بعدش یهو فوران شیر که همراه با آروغ میریزه بیرون. معمولا تو نوبت اولی که آروغ میزنه کلی شیر بیرون میریزه. کسی تجربه نداره؟ نمیدونه باید چیکار کنم؟
تاپیک مامانهای نیشابوری: http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=826089
2706