2737
2734
عنوان

تجربه هایی که بعد به دنیا آمدن نی نی کسب کردید .......

| مشاهده متن کامل بحث + 557758 بازدید | 4348 پست
عروس گوچولو جون من تجربه دو تا زایمان رو دارم ..............

توی اولین بارداری از ماههای اول تا روز آخر بارداری روغن زیتون زدم ولی تا بالای نافم ترکهای جورواجور زدم به شدت........زن داداشم که خیلی هم لاغر بود هیچی نزد دریغ از یک دونه ترک.........این مسئله کاملا به جنس پوستت بستگی داره بیخود پولتو هدر نده
سلام عروس کوچولو با خانومی موافقم

اولین چیزی که مهمه از مامان و یا خاله (و یا خواهر اگه داری) بپرس ببین ترک خوردگی دارند یا نه؟ اگه داشته باشند 80 درصد احتمال داه شما هم دچارش بشی بی برو برگرد

دومین مسلئه این ترک ها تو خانوم هایی بیشتر اتفاق میوفته که شکمش تو مرحله ای از بارداری یهو بزرگ می شه و پوست نمی تونه خودش رو تطبیق بده در واقع هر چی شکمت بزرگتر باشه احتمال ترک پوستت هم زیاد می شه در واقع مثه بادکنک می ترکه

سوم اینکه خوردن آب خیلی موثره

در برخی از مواقع هم رسیدگی 20 درصد بقیه رو تشکیل می ده روغن زیتون رو همه حتی دکترها پیشنهاد می کنن البته فکر نکن فقط روغن رو بمالی تمومه در واقع این ماساژی که حین مالیدن روغن داری به پوستت می دی خیلی مهمه یعنی انعطاف پوستت رو به آرومی بیشتر می کنی
مساژ باید خیلی آروم باشه مثه قل قلک
به خاطر همینه که در اکثر مقاله ها ماساژ با روغن از اولین ماه توصیه می شه
کرم ماستلا هم خیلی ها تعریف می کنن ولی چون از لحاظ قیمت بالاست خیلی ها هم استفاده نمی کنند و یا درست و به مقدار لازم استفاده نمی کنن

خلاصه عزیزم من خودم چون مراقب وزنم بودم با اینکه تو ارثمون هم ترک وحشتناک هست ولی خدا رو شکر ترک نخوردم خودم عامل اصلی رو همون بزرگ نبودن بیش از اندازه شکمم می دونم
تا 5 ماهگی لوسیون مرطوب کننده استفاده کردم چون به روغن حتی بی بوی زیتون ویار داشتم از 5 به بعد از روغن زیتون البته اعتراف می کنم که یه خط در میون استفاده کردم بعد حموم حتما استفاده می کردم چون حس می کردم پوستم خشک شده
روی شکم رو هم سعی می کردم زیاد لیف نکشم تا چربی طبیعیه پوست از بین نره

شما تو دوران بارداری 8-12 کیلو نیاز داری که وزن اضافه کنی اگه قدت هم از 157 کمتر باشه که دو کیلو هم کمترش بکن بقیه اضافه وزن تو رشد نی نی هیچ تاثیری نداره که هیچ
باعث عوارض بعدی می شه مثه ترک شکم باسن و حتی ران ویا چاقی و افسردگی

دومین توصیه ام اینه که تو ماه های آخر پوستت چون داره کش میاد شروع می کنه به خارش دقت کن نخارونی همون جاهایی که می خارند ترک می خورند سریع با لوسیون و یا روغن زیتون چربش کن !

وقتی داری لوسیون می زنی از زیر سینه تا روی رانها رو باید مرطوب بکنی و یا چرب

زیاد هم روش فکر نکن شنیدی که می گن به هر چی حساس باشی سرت میاد
باور کن من خیلی ها رو دیدم حتی معنی چرب کردن رو نمی دونن و رو پوستشون یه خط هم نیست

سعی کن از این دوران ناب بارداری لذت ببری
بوس به فرشته کوچولوی تو دلت
موفق باشی

LilySlim Weight loss tickers

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

ممول جون در مورد خواب نوزاد هم بگو یه چیزی من دخترم یه روز خیلی خوب می خوابه و یه روز از صبح تا شب خوب نمی خوابه نمی فهمم چرا یه روز خیلی خوبه و آروم و فرداش نه به نظرت چرا این طوریه؟
راستی دخترم 2 ماه و نیمه است
مادرکر - نکست - بنتون - زارا و اچ اند ام اروپایی از مادرید درمهربان بانو www.mehrabanbano.shopfa.com شماره من در وایبر 09123455183 خرید حضوری-اینترنتی-سفارشی
سلام دوستان
ممول جون ممنونم ازت من همش میام میخونم اینجا رو و واقعا خیلی عالیه.

در مورد ترک های پوست میخواستم بگم.بهتره که اماده باشیم که ترک بخورن تا کمتر اذیت بشیم مخصوصا عرووس کوچولو که فکر میکنم شوشوی حساسی داره
البه امیدوارم که ترک نخوره ولی من خودم راستش بی نهایت دقت کردم ترک نخورم ولی بازم شد. گرون ترین کرم ها و ماساژ و غیره هم شد ولی هیچ فایده نکرد. وزنم رو هم ده کیلو بیشتر اضافه نشده. راستش تو کلاس های بارداری بهمون گفتن فایده نداره شما چه میکنید هر کاری بکنید اگر پوست انعطاف پذیری ندارید و قبلا هم تو بلوغ و چاقی و غیره ترک خورده بازم ترک خواهد خورد و بیخودی خودتونو ناراحت نکنید.
حالا با تمام این حرفا برای ما که فایده نگرد ولی بگم که میگننننننن ! کرم کره کاکائوو دار خوبه . کرم بایو اویل هم bio oil هم خوبه ولی من همه این ها رو زدم .
به نظرم روزی 4 بار باید چرب کنیم شایدم بیشتر من که دو بار چرب میکردم ولی هیچی به هیچی. تازه ماه نه بدتر هم شد !
2728
مهربان بانو جان!
دختر شما صد در صد داره طبیعی عمل می کنه
در تمام بی نظمی هاش اگه دقت کنی یه نظم خاص داره

دختر منم تا چهار ماهگی یه روز عالی بود و تا سه روز همه چی بهم می ریخت ( خودم می گفتم چشش کردم)
ولی از چهار ماه به بعد خیلی بهتر شد

خواب دختر من خیلی سبک بود البته خواب روزش با کلی زحمت می خوابوندمش کلی هم صبر می کردم خوابش عمیق بشه همون که می گذاشتمش زمین یا همون لحظه بیدار می شد یا یه قدم اونور تر فقط اون لحظه قیافه ی من دیدنی می شد

من خودم با کلی ممارست دو تا راه پیدا کردم که جواب می داد
یکی اینکه روزها سر ساعت مشخص می خوابوندم که الان هم باعث شده سر همون ساعت می خوابه
دوم موسیقی روشن می کردم و شروع می کردم به خوابوندنش اول با صدای بلند بعد اینکه خوابید کمی کم می کردم ولی خاموش نمی کردم
حتی رادیو هم جواب می داد
ولی اگه همه جا خیلی ساکت بود که حتی باصدای پر زدن پشه هم بیدار می شد
این موسیقی رو می دونی از کجا کشف کردم یه روز داشتم آلبوم شکیرا رو گوش می کردم و دخترم رو پام خوابش برد تقریبا تا یه ساعتی هم روشن بود که برق رفت دقیقا که موسیقی قطع شد آرنیکا بیدار شد این اتفاق چند بار افتاد و فهمیدم تا موقعی که یه چیزی زیر گوشش وز وز کنه خوابه
امتحان کن
یه مورد دیگه یکی از لباساتو و یا حتی لباس شوهرت رو بزار کنارش خیلی از بچه ها نیاز دارند بوی پدر و مادرشون رو دائما بشنوند
ولی از همه اینا گذشته تا چهار ماهگی درست می شه البته نه صد در صد ولی خیلی

شاید تو هم مثه من از بعضی از دوستاتوقتی می شنوی که بچه اشون خیلی آرومه و خودش خود به خود می خوابه دچار افسردگی می شی
خوب بعضی از مامانا خیلی خوش شانس هستند که همچین بچه هایی دارند ههههههههههه

مهربان بانو جون

صفحه اول خوابوندن رو نگاه کن شاید یه چیزی به دردت بخوره

کلا اگه نی نی گشنه باشه هم خوابش گنجیشکی می شه از سیر بودنش اطمینان حاصل کن آروغ گرفتن هم یادت نره بعضی وقتها نی نی تا سه تا آروغ هم می زنه
دل درد و نفخ هم باعثه خوب نخوابیدن می شه

عزیزم مادر گفتن که نترسیم

مادر بودن همین چیزا رو داره دیگه

خدا کمکه کمی صبور باش
هرچقدر آرامش داشته باشی رو نی نی تاثیر داره

من خودم وقتی خیلی کلافه می شم دخترم از من بدتر می شه همون لحظه به خودم میام و می بینم چند دقیقه بعد دخترم آروم شد

بوس به تو و همه صبر های دنیا رو برات آرزو می کنم
برای منم دعا کن
سلام به همه دوستان ... به خصوص ممول عزیز
میخام دماسنج ( تب سنج ) برا نی نی بگیرم ... چه مارکی خوبه؟ دیجیتالی یا معمولی؟

کسی مارک خاصی استفاده کرده که دقت خوبی داشته و ازش راضی بوده؟؟؟ ممنون اگه بهم جواب بدین
مرد به زن گفت...اگر این یکی هم دختر شود دستانش را قطع خواهم کرد............خداوند به انها پسری داد که دست نداشت!!!!!!!!!!!!!
سلام
مانیتای عزیز

وقتی نی نی گلت خوابه دمرش بکن رو دستت آروم پشتش رو بمال سریع آروغ می زنه
اگه هم باز نزد 5 دقیقه بزار زمین دوباره بردار و آروغش رو بگیر
تا 20 دقیقه تلاشت رو بکن اگه نشد
پس نی نی نازت قصد نداره آروغ بزنه

پستونک هم من کلی تحقیق کردم دیدم 50 به 50 هست تصمیم گرفتم بدم هرکی هم می گه بده فقط تو چشاش نگاه می کنم هههههههههههههههههههههه

منم ناک میدم

فقط باید بعد 1 سالگی شروع به ترکش کنی

هههههههههههههههههههه

ببووووووووووسسسسسسسس
2738
مامانه رز عزیز!!
من از پریما (همون پمپرز ترکیه) استفاده می کنم
صفحه اول پوشک کردن رو بخون شاید به دردت خورد
تا وقتی که دخترم کوچیک بود و هوا هم کمی سرد بود چون فقط موقع پیف کردنش می شستم بنابراین حتما بریر ماستلا یا ایگوزات استفاده می کردم
الان که هوا گرم تر شده هر بار که عوض می کنم می شورمش

کالاندولا برای درمان سوختگی سریع جواب می ده
اگه خیلی سوخته باید یه چند روز سعی کنی کم پوشکش کنی که خودش یه دردسر بزرگه ولی چاره ای نیست
سعی کن خشک نگهش داری و زود به زود عوضش کنی یا اصلا پوشک نکن ولی کالاندولا رو بزنن

نی نی اگه اسهال داشته باشه مهمترین مشکل همون سوختگیهههههه
سلام
دختر من توی خونه خیلی گریه می کنه وقتی ترکش می کنم و میرم توی اشپزخونه . میگه همش کنار من باش . من میرم توی اشپزخونه یا توی اتاق که کار دارم خیلی گریه می کنه . گاهی محل نمیزارم اما خلی زیاد گریه م یکنه می ترسم عصبی بشه
باید چه رفتاری داشته باشم ؟
سلام پردیس جون

دختر نازت چند وقتشه؟

من درمسایل روانشناسی تخصص زیادی ندارم

دختر خودم که 6 ماهشه هم همینطور دوست داره من همش پیشش باشم

من فکر می کنم این فرشته های ناز تازه دارند ما رو به عنوان والدین می شناسند و تازه فهمیدند تنها کسی که می تونند تواین بی توانی شون تکیه گاهشون باشه مادر شون هست
خوب !
پس دارند شدیدن نیاز مندی خودشون رو با گریه اعلام می کنن
منم وقتی دخترم همش دنبالم گریه می کنه کلافه می شم
بعد فکر می کنم که خدایا این کوچولو به غیر من کسی رو نداره که ازش مواظبت کنه یا دفاع کنه شاید حتی از سلده ترین وسایل می ترسه و می خواد به من پناه بیاره و سریع می رم و بغلش می کنم

من فکر می کنم نباید اجازه بدیم که این کوچولو ها از ما نا امید بشن و باید با تمام توان حمایت بشن

پردیس جون به نظرم اصلا بی محلی نکن قلب کوچیکش می شکنه اونکه مثه ما بزرگها معنی بی محلی رو نمی دونه فقط فکر می کنه کسی که براش خداست دوسش نداره و ولش کرده
الان بغلش نکنی بعدا افسوس می خوری چون بچه ها هر چقدر که بزرگ می شند دنبال استقلال خودش هستند و این لحظات برامون حسرت می شه
تا جایی که شنیدم بچه ها تا 10 ماهگی خیلی از محیط اطراف ترس دارند و همش دوست دارند به بغل امن مادرشون پناه ببرند
می دونم خسته و کلافه می شی ولی چاره ایی نیست تا چشم بهم بزنی تموم می شه

ولی کاری نکن که بعدا پشیمون بشی روحیه این فرشته ها مثه گله نزار پژمرده بشه

به امید موفقیتت عزیزم
بانو جان من دخترم 2760 گرم بود دو بسته نیو برن استفاده کردم که بعدا فکر می کردم که یه بسته هم کافی بوده و بعد 10 روزگی اش می تونستم از سایز 2-5 کیلو استفاده کنم

از سایز 2-5 تقریبا 4 بسته (البته بسته به مارک تعدادشون فرق می کنه ) من تا 3 ماهگی از جان ب ب ترکیه استفاده می کردم که کلا سایزش کوچیکه

یعنی وقتی نی نی به 4 کیلو می رسه شما از 2-5 نمی تونی استفاده کنی حتما باید از 3-6 استفاده کنی
از سایز 3-6 هم دو بسته چون سریع کوچیک شد
یه بسته هم از 4-7 جان ب ب استفاده کردم بعد پوشکش رو عوض کردم و از پریما که همون پمپرز ترکیه هست گرفتم خیلی بهتر از جان ب ب بود
جان ب ب یه مشکلی که داشت این بود که سایزش کوچیکه من تا زمانی که از پریما استفاده نکرده بود م نمی دونستم

از دو سه روز که دخترم حسابی پیفو می کرد حتما از پشتتش در میومد و کلی دردسر می شد
اگه همچین اتفاقی افتاد باید بدونی که سایز پوشکش کوچیکه

کش دور پاشم اگه بد جور جا بندازه باز اینو نشون می ده که سایزش کوچیکه

به نظرم الان که می خوای بگیری برای ماه اول بگیر چون شاید فندقت نسبت به اون پوشکی که می گیری سازگار نباشه
روز های اول چون نی نی همش پی پی می کنه زیاد عوض می شه از 6 بار عوض کردن بگیر تا 10 تا
یعنی اگه یه بسته66 تایی باشه احتمالا 7-10 روز جواب می ده ولی هرچقدر که بزرگتر می شه نیاز کمتری پیدا می کنه

اگه نی نی ات از 2500 کمتر بود نیو برن بگیر والا 2-5 کیلو جواب می ده

اگه بازم سوال داشتی در خدمت هستم صفحه اول پوشک کردن هم رو بخون شاید به دردت خورد
2706