2726
برای بار اول موم بهتر و راحت تر از اپی لیدیه بعدا که تنک میشه با اپیلیدی هم میشه تمیزش کرد و اصلا نذاشت مویی در بیاد
سومی جان اگه اجازه بدید فردا صبح از سر کارم براتون می نویسم امشب مهمون دارم
ممنونم
زندگی زیباست ای زیبا پسند ....

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

سلام
somi جان اول بهتره موم بندازی و سری های بعدی می تونی با اپلیدی کار کنی
منم اول موم انداختم
ولی تا حالا نتونستم با اپلیدی بهش دست بزنم
بارهای بعدی هم با ویت که نوعی از موم هست البته نوع سرد استفاده کردم
اونم به همون شیوه ای که گفتم
فکر نمی کنم کسی به اندازه من آستانه دردش پایین باشه
ولی بار اول که موم انداختم(توی آرایشگاه) تا چند روز درد داشتم و کبد شده بود
نزدیکی هم با دردسر ولی بعد خوب شد
ولی برای بارهای بعدی دیگه همچین مشکلی نداشتم و خیلی خوب بود
افسوس که سرمایه زکف بیرون شد * و از دست اجل بسی جگرها خون شد *کس نآمد از آن جهان که پرسم از وی*احوال مسافران عالم چون شد
2728
خوب معلومه با اپلیدی
چون دونه دونه موها رو در میاره
ولی موم چون کمی محل رو گرم می کنه و یه باره موها رو با هم در میاره دردش کمتره
افسوس که سرمایه زکف بیرون شد * و از دست اجل بسی جگرها خون شد *کس نآمد از آن جهان که پرسم از وی*احوال مسافران عالم چون شد
سلام بچه ها من دیروز Veet برای پوستای حساس گرفتم.
و لیدوکایین هم زدم بعد از نیم ساعت یه ورقشو باریک بریدم و زدم. اولا که همه موهارو نکند. سریع هم کشیدم. خیلی هم درد داشت.
خوب خوب هم نچسبیده بود با اینکه طبق دستور روش عمل کردم. دیگه از بقیش منصرف شدم. و گذاشتم یه روز دیگه. چون نوشته بود یه منطقه رو چند بار نکنید.

راستی یه حالت چسبناکی شده بود هر چی می شستم نمیرفت..

سالومه جون مریمی جون لطفا بگین چطور باید عمل کنم. و اون چسبناکیشو با چی بشورم.
خدا همه جا با من است و همه چیز نیکوست!
من فکر می کنم موم معمولی راحت تر از ویته البته منظورم برای این کار حساس بار اوله
چسبناکی ویت سخت میره و فقط با دستمال مرطوب پاک کننده خودش ممکنه
من کارهایی که برای بار اول کردم براتون می نویسم امیدوارم مفید باشه

قسمت اول: اول از همه به شوهرم اطلاع دادم که برای چند روز موهای اون قسمت رو بیخیال بشه چون می خوام به هیچ عنوان با کرم موبر یا تیغ کار نکنم و برداشتن موهای اون قسمت هم برای من که کار یه روز نبود هم آدم تحملش تموم میشه هم خسته کننده است و احتیاج به حوصله کامل داره
یه قوطی موم سرد کنز خریدم
پارچه هام هم آماده بود
قبلا تجربه شو داشتم که از بالا زیر شکممو تمیز کنم منظورم همون موهای شرمگاهیه و از پهلو ها و کشاله رانها تا جایی که می تونستم برداشته بودم تا حدی که با لباسهای زیر خیلی باریک هم دیده نشه اما دیگه از یه حدی بیشتر جرئت نکرده بودم جلو برم.
تا جایی که برام راحت بود پیش رفتم
از بالا شروع کردم
زیر شکم راحته چون پوست کشیده و محکمه
میشه کم کم موم بندازید و برید پائین با یه دست از پائین پوست رو نگه دارید و با یه دست بکشید
موهای این قسمت رو به پائین رشد کرده و بجز تراکمش مشکلی نداره
اگه دفعه اولتونه با موم کار می کنید منطقه کوچیک بردارید چون هنوز ربیشه ها محکمه و ممکنه با یه بار موم انداختن تمیز نشه
سخت جون باشید و اگه با یه بار انداختن تمام موها تمیز نشد دوباره اینکارو بکنید
جاش قرمز میشه حتی ممکنه اگه اولین بارتونه از رستنگاه موها کمی خون بیرون بزنه اما مهم نیست نترسید
از سمت چپ یا راست شروع کنید نوارهای حداکثر به پهنای دو سانتی متر و طول دو یه سه سانتی متر را موم بمالید من از پارچه های خودم استفاده می کنم که پهن تره اما موم رو باریک می مالم
قسمت دوم:
بعد اگه طاقتتون نبریده ( بستگی به تجربه قبلی و موهاتون داره اونی که قبلا اینکارو کرده زود خسته نمیشه)
توصیه می کنم هر کی هر جا برید بدنشو بشوره و یه لباس راحت مثلا یه پیرهن گشاد بپوشه بره دنبال یه کاری و خلاصه خستگی در کنه مطمئن باشید وقتی دستتون فرز شد تمام این عملیات کار نیم ساعت خواهد بود)
من وقتی رو انتخاب کردم که کسی خونه مون نمی اومد حتی شوهرم هم نبود چون بدم میاد این کارهای نظافتی جلوی چشم شوهرم انجام بشه دوست دارم فقط نتیجه رو ببینه و حظ کنه !!!)
اما من یه پسر 11 ساله دارم بنابراین وقتی اون تو خونه است اینکارو تو حموم انجام میدم
خیلی هم راحته کیسه نایلنی محتوی نوارهای پارچه ایم و خود موم رو می برم تو حموم
ظرف موم رو با قدرت 30% در حد یک دقیقه میذارم تو مایکروفر تا گرم بشه
(داغیش رو چک کنید نباید خیلی داغ باشه علاوه بر سوختنتون وقتی خیلی خیلی داغ باشه لایه موم نخیلی نلزک میشه و موها رو نمی کنه نباید خیلی هم سرد باشه چون خوب مالیده نمیشه دمای مناسب باید دستتون بیاد)
اگه عملیاتتون خیلی طول بکشه و هوا هم سرد باشه گاهی اون وسط ها لازمه که دوباره گرمش کنید راحت ترین راه همون مایکروفره ولی مواظب باشید در چند ثانیه داغ میشه و حتی ممکنه ظرفش آب بشه

خلاصه، .... زیر شکم رو تا رسیدن به اون شکاف موم انداختید، کشاله ها رو هم از پهلو ها انداختید و تا تونستید به وسط نزدیک شدید ( در این مورد باریکه های دراز دراز موم بندازید خیلی باریک تا دردتون نگیره )
برای قسمت نرم داخلی رون ها باید تا می تونید از هر طرف پوست رو بکشید و نگهدارید در این صورت دردش خیلی کمه و اصلا هم کبود نمیشه
خلاصه از اطراف هم کم کم تا می تونید نزدیک بشید به محدوده حساس لبها
از بالا هم همینطور
تا بمونه قسمت سخت آخری
من این مراحل رو در سه چهار روز طی کردم هم وقت نداشتم هم حوصله
یه بار هم کم آوردم کلا موبر گذاشتم تا دفعه بعدی که موها در اومد تند و تند مراحل طی شده قبلی رو دوباره طی کردم و رسیدم به اصل مطلب
قسمت سوم:

بعد یه مدت که از طرفین (کشاله ها) موم انداختید و انداختید و به لبها نزدیک شدید می بینید جهت رویش موها کمی عوض میشه
مثلا بجای عمودی دیگه افقی شده به سمت داخل
این جاها مهمه جهت رویش مو تو هر قسمت کوچیکی با قسمت کناریش متفاوته که باید دقت کنید هر قسمت رو مطابق جهت رویش موها موم بمالید و در جهت مخالف پارچه رو بردارید
اینجاست که برای بار اول اسپری بیحس کننده خیلی کمکتون می کنه اما مبادا مبادا به هوای اینکه بیحسه ( بعد نیم ساعت سر میشه یادتون نره) یهو بردارید یه منطقه نسبتا بزرگ رو یه جا موم بندازید اینجا پوستش حساسه توصیه می کنم به اینجا که رسیدی یه سانت یه سانت موم بندازید و حوصله داشته باشید
از بالا هم بصورت تقریبا عمودی اینقدر موم می اندازید که دیگه میره داخل شکاف
به اینجا ها که رسیدید چون طبعا دو تا دست بیشتر ندارید !!! و مثل من دست تنها هستید با دو انگشت سبابه و وسطی یه قسمت کوچیک پوست رو کاملا بکشید و صاف نگهدارید( دو انگشت مثل عدد هفت باز بشند و پوست بینشون کشیده بمونه) با دست بعدا فقط نوک کارد کند رو به موم آغشته کنید ( خیلی کم باشه چون مساحت محل کوچیکه) و به حدود یک سانت از محل بمالید بعد بدون اینکه اون دو تا انگشت رو بردارید یا جابجا کنید کارد رو سر جاش بگذارید و پارچه رو بردارید روی محل بچسبونید و با همون دست آزادتون روی پارچه محکم بمالید تا کاملا خوب بچسبه (یادتون باشه بیشتر از یک سانتی متر مربع موم نمالید تا فقط همین اندازه بچسبه) بعد دوباره با همون دست محکم از محل مخالف پارچه رو بردارید تا موها ریشه کن بشن
در تمام این مراحل دو انگشت دستتون تکون نخوره
یادتون باشه در روی لبهای خارجی و حاشیه داخلی شون که کمی مو داره باید با همون دو انگشت محکم پوست رو بطور مناسب نگهدارید و نمیشه موم رو بمالید دستتونو بردارید بعد دوباره بخواهید پوست رو بگیرید تا پارچه رو بکشید
باید طوری پوست رو نگهدارید که سطح کاملا صاف دیده بشه

وقتی به حاشیه داخلی لبهای بزرگ رسیدید یه مورد مهم اینه که که وقتی دو انگشت رو میگذارید تا پوست رو بگیرید یکی از انگشتهاتون باید کاملا در کنار لب کوچیک قرار بگیره و اون قسمت مخاطی بی موی بین لب بزرگ و کوچیک خارج این محدوده بین دو انگشت باشه تا وقتی پارچه رو می کشید اصلا اصلا کشیده نشه
این قسمت خیلی لطیفه و اگه ناگهانی کشیده بشه یهو پاره میشه
نترسید این بلا سر خودم اومده براتون در قسمت بعدی توضیح میدم تا کلا از جریان منصرف نشید و اشتباه نکنید
یادآوری:
یادتون نره در اثنای این مراحل هر وقت جان مبارک به لب رسید خیلی شیک بدنتونو بشورید یه لباس آزاد راحت بپوشید برید دنبال کارتون من هر وقت دیگه خسته می شدم می رفتم و بقیه کارو می ذاشتم برای فردا
شاید یه هفته طول کشید اما ارزش داشت عوضش بعد از اون هر بار برام حدود نیم ساعت کار داشت هم ریشه ها سست شدن و درد نداشتن هم بیحس کننده لازم نداشت هم موها کم پشت شدن هم ترسم ریخته بود و هم دیگه بلت! شده بودم که هر جا رو از کجا پارچه رو بکشم تا زودی موها دربیان
قسمت چهارم:
یه بار وقتی اومدم اون حاشیه داخلی لب های بزرگ رو موم بندازم بدون اینکه قسمت داخلی رو خوب با دستم نگهدارم اینکارو کردم
از سوزشش فهمیدم بد جایی جر خورد فکر بد نکنید درست اون چین داخلی بین لب بزرگ و کوچیک بود
کاغذ توالت رو اونجا نگهداشتم دیدم خونیه اونم نه خون معمولیی که ممکنه از جای ریشه کنده شده بیرون بزنه
خلاصه دلم ضعف رفت و خیلی هم ترسیدم
فقط تند تند خودمو شستم و دو سه بار کاغذ توالت گذاشتم دیدم خونش کمتر شد
دلشم نداشتم ببینم چی به سرم اومده
این همش از ناشیگریه
اومدم بیرون لباس پوشیدم همش هم پاهامو بهم چسبوندم
دفعه بعدی که رفتم دستشویی آب که ریختم سوخت
جرئت کردم با آْئینه نگاه کردم دیدم یه خط به طول دو سانت انگار با تیغ زخم شده باشه
درست به موازات لب کوچیک در اون محدوده مخاطی دور و بر لبهای کوچیک
دفعه بعد یه محلول ضد عفونی رقیق ریختم به خودم البته کمی سوخت زودم شستم
فرداش دیدم خیلی خطه کمرنگ شده
بعدش ناپدید شد و خوب شد
اینو میگم که مواظب باشید اصلا اون قسمتهای مخاطی رو بدون محافظ انگشتاتون نگذارید وقت کشید پارچه اونا باید توسط یه انگشتتون از منطقه موم کاری و پارچه کشی مجزا بشن و انگشتتونم محکم بگیرید
بعد از پائین حوالی وا‍ژن هم اطراف منطقه مخاطی یه رج خیلی کم مو داره
اونم باید با پهنای دو انگشت محکم بگیرید و بین دو انگشتتونو موم بمالید پارچه رو می تونید در این خط نازک بچسبونید و محکم از سمت جلو به عقب بکشید نترسید اگه قسمت های حساس و بیمو رو خوب نگهداشته باشید اصلا پوست کشیده نمیشه و اینقدری هم درد نداره اصلا موهاش از نظر تعداد هم کمه
موفق باشید اینا به ذهنم رسید که بگم
شرمنده ام اگه بی پروایی کردم من اهل صحبت رکیک نیستم اما این راهنمایی ها رو بهتر از این نمی تونستم بگم
سالومه جان لطف کردن و همه مراحل رو به دقت و ظرافت بیان کردن
در ضمن راحت ترین راه برای پاک کردن چسبندگی ویت دستمال مرطوب خودش هست که داخل جعبه هست
ولی من استفاده کردم این مسکلات که شما گفتی رو نداشتم
البته من اولین بار با موم برداشتم و دفعات بعد با ویت
اگه یکی باشه کمکت کنه خیلی زودتر و راحتر کارت انجام می شه
2706