كپل هاي با اراده با من رژيم مي گيريد؟؟؟ - صفحه 1
نی نی سایت > تبادل نظر > متفرقه > عمومي > كپل هاي با اراده با من رژيم مي گيريد؟؟؟

موضوع: كپل هاي با اراده با من رژيم مي گيريد؟؟؟ + اظهار نظر

صفحه 1 از 60  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10  بعدی آخر صفحه
مامان كياراد پست ها : 5051عضویت:1386/9/3
1391/4/22 - 11:45 صبح
سلام دوستان من از امروز به صورت جدي مي خوام شروع كنم به رژيم كي پايه س؟؟؟؟
هر كي هر جور دوس داره رژِم بگيره اينجا .اول هم از خودم شروع مي كنم باشه
سوما : قد 163........وزن فعلي:82.400............وزن ايده ال :60..............اولين وزن كشي:
آدما مثل عكس هستن ؛ زيادي كه بزرگشون كني ، كيفيتشون مياد پايين .
1391/4/22 - 11:49 صبح
چه ها اينارو كه الان مي ذارم از كلوپ يلدا جون مي ذارممممممممممم

تعدادي از دوستان تازه وارد هستند و اصلا نميدونند بايد از كجا شروع كنند مثل همين شبنم جون خودمون كه وقتي درسها و نكته ها رو ميخونه ياد ميگيره ولي نميدونه چطور اجراش كنه براي همين امروز تصميم گرفتم قدمهاي اوليه رو كنار بزارم و به صورتي لابلاي درسهاي ديگه بيارمشون و شروع به اصل موضوع يعني نوع رژيم و تغيير شيوه غذاييمون بپردازم
1- اولين كار اينه كه هر كس وزنش رو مبنا بر كيلوگرم در 20 ضرب كنه جوابش مقدار كالري دريافتي روزانه شخصيست كه ميخواد وزن كم كنه اگر اين شخص خانم شير ده باشه حاصل ضرب رو در 300 تا 500 مبنا بر نوع خوراك فرزن و مقدار شيرش جمع كنه و اگر به وزن دلخواه رسيديد و ميخوايد ثابت نگهش داريد اون رو در 30 ضرب كنبد تا حاصل ضربتون همون كالري دريافتي روزانتون بشه
مثلا يلدا 102 كيلو ضرب در 20 مساويست با 2040 و اين عدد مقدار كالري مصرف روزانه زمانيه كه من 102 كيلو بودم البته تا وقتي كه 5 كيلو كم كردم و دوباره از نوع وزن ضرب در 20 و وقتي به وزن ميانه رسيدم هر 10 كيلو كه كم ميكنم دوباره وزن اون زمان در 20 ضرب ميشه الان مقدار كالري دريافتي روزانه من 58ضرب در 20 مساويست با 1160 ولي چون در كلوپ ما سلامتي حرف اول رو ميزنه قانون كلوپمون اجازه نداده از 1200 كمتر كالري به بدن برسونيم مگر در افراد ويژه
اميدوارم شبنم جون و دوستان تازه وارد متوجه اين شده باشند
قدم بعديش هم اين كه اون چيزي كه در روز ميخوريم رو مو به مو در كاغذ بنويسيم و با يك ترازوي اشپزخانه و يك جدول كالري مواد غذايي مقدار كالري مصرفيمون رو اندازه گيري كنيم و كم كم انقدر خوب ياد ميگيريم كه نيازي به جدول و ترازو نداريم اين فقط سختيش يك ماه هستش
بعد هم تا اونجا كه ميتونيم توجه به نكات اوليه ميكنيم و مثلا غذاهاي بي ارزش و با ارزش رو تفكيك ميكنيم و در زندگي روزانه جايي براي غذاي بي ارزش نميزاريم اين روش يك رژيم غذايي نيست اين يك تغيير در زندگيمون بايد باشه و هميشه به غذاها به اين شكل نگاه كنيم و تا اخر عمرمون مغزمون رو تربيت كنيم كه چطور و چرا كي و چقدر نياز به خوردن داره

يكي از كارهايي كه اينجا ما انجام ميديم بالا بردن متابليسم بدنمونه بايد ياد بگيريم چطور ميتونيم كاري كنيم كه زماني كه نشستيم و يا خوابيديم بدنمون خودش فعال باشه و كالري و به عبارتي انرژي بسوزونه بايد به بدن حقه زد بايد براي يك زندگي جديد يك تحول و دگرگوني امادش كرد راه هاي بالا بردن متابليسم بدن بسياز زياده كه در طول مدت با هم بودن يكي يكي بهش ميرسيم
بايد سعي كنيم هر روز كم كم به ميزان نيم ساعت راه بريم يادتون باشه از كم يعني ده دقيقه شروع كنيم چون بدن امادگي نداره ولي تند و محكم بعد كه به نيم ساعت رسيد تازه ورزش روزانتون از اونجا شروع ميشه اين هم راه هاي خودش رو داره كه فكر كنم الان راجع بهش باهاتون صحبت كنم بهتره

يادتون باشه ورزش كردن هم براي هدفهاي مختلف متفاوت هستش مثلا كسي كه هدف لاغري داره با كسي كه هدف مسابقه در وزنه برداري داره و يا هدف سلامتي داره متفاوته
ما الان در حال حاضر به هدف لاغري فكر ميكنيم ميخوايم از طريق ورزش وزن كم كنيم و متابليسم بدنمون رو بالا ببريم و در كنارش سلامتيمون هم حفظ بشه
يادمون باشه دو ساعت قبل از ورزش شكممون خالي باشه و فقط نيم ساعت مونده به زمان ورزشمون از كمي قند ساده و مفيد مانند نصف موز يا يك عدد خرما كوچك استفاده كنيم تا در هين ورزش از حال نريم ما اينو ميدونيم كه در 20 دقيقه اول بدن كربوهيدات ميسوزونه و بعد از اونه كه شروع به سوختن چربي ميكنه پس نتيجه ميگيريم زير نيم ساعت ورزش محكم و تند براي لاغري فايده اي نداره ما از صبح كلي كربوهيدرات به بدنمون رسونديم و وقتي ورزش ميكنيم تا 20 دقيقه اول اون رو از بين ميبريم و بعد از اون نوبت به چربي ميرسه بعد از مدتي اين زمان رو زياد ميكنيم تا جايي كه وقت داريم و ميتونيم ورزش ميكنيم مثلا خود من تا دو ساعت در روز و سه روز در هفته پياده روي ميكردم و الان از وقتي درد داشتم انجام ندادم و از ماه اكتبر دوباره شروع ميكنم
به اين نكته توجه داشته باشيد لاغري به چه ميزان ايا ميخوايد فقط فرد لاغر باشيد يا نه ميخوايد خوش اندام و زيبا بمونيد و تا سالها اندامتون حفظ بشه اگر ميخوايد اندام زيبا داشته باشيد وزنه زدن رو فراموش نكنيد وقتي كه مقداري سبك شديد من از 80 كيلو شروع كردم ميتونيد شروع به وزنه زدن كنيد وزنه هاتون ميتونه از سبك شروع بشه مثلا نيم كيلو تا يك كيلو براي هفته اول يك تا دو كيلو هفته دوم و.... فقط يادتون باشه وزنه كم وزن و تعدادزياد خيلي خوبه سنگيني وزنتون به اندازه اي باشه كه وقتي به شماره 10 رسيد ماهيچه اي كه داريد باهاش كار ميكنيد شروع به سوزش كنه و ديگه نتونيد انجام بديد و اين هم يادتون باشه براي وزنه زدن و ورزشهاي عضلاني هر روزي كه انجام ميديد بعد اون يك روز به خودتون استراحت بديد و با قسمت ديگه بدن كار كنيد مثلا من دوشنبه وزنه جلو و پشت بازو سرشونه و سينه ميزدم سه شنبه وزنه پا و باسن و شكم و دوباره چهار شنبه دوباره جلو و پشت بازو و سرشونه و سينه و دوباره پنج شنبه وزنه پا و باسن و شكم و جمعه جلو وپشت باز و سرشونه و سينه و شنبه و يك شنبه تعطيل ولي هر روز رو يك تا دو ساعت بسته به روز پياده روي ميكردم البته همون بيست تا نيم ساعت براي شماهايي كه وقت نداريد و سر كار ميريد كافيه چون فعاليت بيشتري داريد
يادمون باشه زمان و وقتش هيچ فرقي نداره و هر وقت وقتش رو داريد و براتون بهتره انجام بديد ولي من ترجيح ميدم غروب باشه تا وقتي شام ميخورم در شامم از كربوهيدرات استفاده نكنم چون بدنم كربوهيدرات رو سزونده و رفته سراغ چربي و تا ساعتها بعد در حال سوزوندن چربيه و اين خيلي لذت بخشه بدونيد كي وچطور بدنتون چربي ميسوزونه يادمون باشه 4 ساعت قبل خواب غذايي نخوريم و فقط موقع رفتن در رخت خواب چون گشنمون ميشه يك ليوان شير كم چرب ولرم ميتونه رفع گشنگي كنه و تازه خواب ارومي هم به همراه دداره
براي شروع غذاي روزانه ما اينطور شروع ميكنيم صبح ناشتا اب ولرم و دارچين و عسل به اين صورت كه نوك قاشق چاي خوري دارچين رو با يك قاشق چايخوري عسل قاطي ميكنيم كمي اب ولرم روش ميريزيم و نوش جان اين عمل از ابتداي صبح متابليسم رو بالا ميبره و باعث چربي سوزي ميشه و ارامش به ادم ميده ادم با يك دارچين و عسل ساده ميتونه روز شادي رو شروع كنه

در اين كلوپ خوردن صبحانه اون هم به طور مفصل واجبه بهترين و مفصلترين و قويترين وعده غذايي يك وعده صبحانه كامل هستش بيشترين كالري مصرفيتون رو رو صبحانه بزاريد مثلا يك استكان اب پرتغال طبيعي (توجه داشته باشيد شكر بهش اضافه نشده باشه)همراه با كمي نو سبوس دار حالا گندم كامل يا جوي كامل فرقي نميكنه كمي پنير كم چرب وگاهي يك عدد تخم مرغ پخته ميتونه صبحانه خوبي باشه البته نه هر روز براي صبحانه هم براتون يه روز كلي چيزهاي خوشمزه و ايده هاي بيشتري ميدم

يادمون باشه ما در اينجا كم و در دفعات غذا ميخوريم مثلا به جاي يه بشقاب پر غذا ما اون رو تقسيم بر سه مسكنيم و سه بار تيكه تيكه ميخوريم در روز 6-7 مرتبه غذاهاي كم حجم و سبك و كم كالري ميخوريم تا بتونيم متابليسم بدنمون رو بالا ببريم

ميوه ها و سبزيجات بايد بيشتر در وعده هاي غذاييمون جا بگيرند ولي اون هم حساب شده بايد باشه چون ميوه ها به علت قند بالا گاهي بيش از حد خوردنشون باعث چاقي ميشه

به نظر من بهترين ميوه ها براي لاغر شدن به ترتيب اناناس بلوبري توت فرنگي انار البالو گيلاس و بعد سيب پرتغال و گلابي هست يادمون باشه فقط يك نوع ميوه در وعده ميتونيم داشته باشيم مثلا ساعت 10 صبح 100 گرم اناناس بسته نميتونيم حالا50 گرم اناناس رو با 50 گرم گلابي بخوريم فقط در هر نوبت يك نوع ميوه ولي خواهشا سعي كنيد در هفته سه روز اناناس رو داشته باشيد همه ميوه ها در جاي خودشون پر از خواصيت هستند كه براتون مقاله هاي مفيد و خوندني ميزارم

براي سبزيجات هم من عاشق ارتيشو و مارچوبه هستم كه شماها اونجا نداريد پس به غير از اينها كدو بادمجان گوجه خيار كاهو كرفس اسفناج فلفل دلمه اي مخصوصا قرمز سيبزميني و كدو حلوايي كه پر از خواصيته و الان وقتشه و بهترين ميوه و سبزي اين فصله

لطفا در روز از زرشك و كشمش و توت خوشك همونجور كه ديروز گفتم براي چايتون استفاده كنيد هر روز مقداري كرفس رو زماني كه احساس ميكنيد نياز به خوردن داريد همراه هويج با سس سالسا يا سسي مشابه همين كه خودتون درست ميكنيد بخوريد
چاي سبز معجزه لاغريه من اينو به چشم ديدم فوقالادست روزي سه ليوان كم كم استفاده بشه
خوردن چاي زيراه به شرطي كه زياده روي نشه باعث بالا بردن متابليسم ميشه و يكي از كلكهاييه كه به بدن ميزنيم طرز تهيه رو هم گفتم روزي يك قاشق چاي خوري زيره فرق نميكنه چه رنگش سبز يا سياه رو با در يك قوري اب جوش بريزيد و بزاريد كنار تا نيم ساعت دم بكشه نيازي نيست روي اجاق گاز يا بخار اب سماور بمونه اونو تو دو نوبت قبل از غذا ميل كنيد نوش جان شايد اولش خوشمزه نباشه ولي مانند چاي سبز عادت ميكنيد
خب اين از امروز ما اميدوارم تونسته باشم به خانمهاي تازه وارد و دوستان قديمي كمكي كرده باشم
سالسا همنجور كه مانلي عزيزم گفت سسي هست كه پايش گوجه باشه اين چاشني مخصوص مكزيكيها هست و اينجا به وفور زياده من دوست دارم خودم درست كنم خوشمزه تره اينطوره كه گوجه دوعدد رو كاملا ريز ميكني انقدر كه مثل له شده باشه و ابش هم در اومده باشه بهش سير به اندازه دلخواه من حدودا 3-4 حبه چون دوست دارمميريزم ميتوني رنده كني يا خيلي ريز كني و نصف عدد پياز هم باهاش كاملا ريز ريز ريز ميكني نصف فلفل دلمه رو هم كاملا ريز ميكني مانند پياز و اصل موضوع و خوشمزه گيش به فلفل تند هستش فلفل تازه خيلي تند رو كه من معمولا هالوپينو استفاده ميكنم نميدونم ايران داره يا نه كاملا ريز ميكني و كمي نمك و اب ليمو ميزني و با هم مخلوط ميكني ميتوني توش يك عدد گوجه پخته شده كنسروي هم استفاده كني و توش له كني تا اب بيشتر داشته باشه تا به شكل سس باشه اين رو با كرفس و هويج و كلم هاي مختلف مثل گل كلم يا بروكلي بخور خيلي خوشمزست البته اينها با غذاهاشون مثل تامنون من بد نيستم اي جانم پسري رو ببوس
اين نوشته هاي اخر از نوع خوراكيها و نوع ورزش و زمان ورزش نوعي بالا بردن متابليسم بدن هستند حالا براي باز شدن بيشتر و مسائل كه گفته نشده چشب
من خودم به شخصه اعتقاد دارم هر نوع تحركي باعث بالا بردن متابليسم ميشه مثلا كسي كه پشت ميز نشسته و كار اداري داره ميتونه در همون حال انگشتان دستش رو تكون بده يا با پاهاش بازي كنه اين جور حركات باعث ميشه بدن خشك نشه و در حال نشستن كالري بسوزونه و متابليسم بدن رو بالا ببره درسته خيلي ناچيز و كم هست ولي از قديم گفتند قطره قطره جمع گردد وانگهي دريا شود
ما بايد بدونيم سر ساعت و به وعده هاي زياد غذا خوردن باعث بالا بردن متابليسم بدن ميشه بايد حجم غذاها رو پايين و وعده ها رو بالا برد سر وقت و ساعت اگر انجام بشه يك برنامه مشخص بدن تنظيم ميكنه و اين عاليه
بعد از ورزش سعي كنيم تا يك ساعت غذا نخوريم بعد از اون هم سعي بشه كربوهيدرات مانند برنج و نون و سيبزميني و ماكاروني خورده نشه خيلي بهتره چون ما ميخوايم بدنمون چربي بسورونه و اگر كربوهيدرات بخوريم اون مجبور به سوزوندن كربوهيدراتها ميشه خوردن پروتئين بعد از ورزش خيلي خوب و مفيده حتي اگر نيم ساعت بعد خواستيد چيزي بخوريد سعي كنيد پروتئين خالي باشه
يه سري غذاها و ويتامينها هستند كه باعث بالا بردن متابليسم ميشند كه اونها رو تو مقاله ها براتون ميزارم مثلا ويتامين ب6 بالا برنده متابليسم بدن هستش ولي باز هم ميگم بدون ازمايش و تشخيص كمبود و بدون اطلاع دادن به دكترتون اين كار رو نكنيد
همه چيز در حد نرمال بايد باشه نه بيش از حد
چاي زيره متابليسم رو بالا ميبره
ب امروز همونطور كه ديروز گفتم ميخوام راجع به يك سري مواد غذاييي باهاتون صحبت كنم مخصوصا موادهاي غذايي ممنوعه كه ظاهرا مشخصه و اونهايي كه در مواد اصلي نهفته
مطمئنم قبلا هم راجع به اينها با هم صحبت كرديم ولي خب مروري دوباره براي هممون ميشه
يك سري غذاها كه مشخصه مانند چيپس پفك نوشابه و غذاهاي سرخ كرده در روغن مثل سيبزميني سرخ كرده مخصوصا از بيرون از منزل و فست فود
و يك سري مواد غذايي هستند كه تشكيل دهنده مواد اصلي ميشند اين مواد سه چيز سفيده كه تا حد امكان بايد در زندگي روز مره كم بشه مثل ارد سفيد نمك سفيد و شكر سفيد ما ميتونيم به جاي اينها از اصلشون و تصفيه نشدشون استفاده كنيم
مثلا به جاي نان و يا ماكارونيي كه از ارد سفيد گندم تهيه شده از نان و ماكاروني كه از سبوس كامل گندم و يا جو تهيه شده استفاده كنيم و يا به جاي نمك سفيد از نمك دريا اونم به مقدار خيلي كم استفاده كنيم و يا به جاي شكر سفيد از شكر تصفيه نشده و شكر قهوه اي استفاده كنيم
من ادمهاي بسياري رو ديدم كه در اطرافم اعتياد دارند بله اعتيادبه شيريني يكي از اعتيادهايي هست كه تركش خيلي خيلي مشكله من خودم جزو معتادينش بودم ولي خوشبختانه تونستم كمتر از 3 ماه تركش كنم
خواهشا دوستان تا جايي كه ممكنه شيريني جات و كيك رو از مصرف روزانه كم كنيد ولي اينم بگم قطعش نكنيد و به خودتون ازار نرسونيد ولي ميتونيد براي شيريني جات و كيكها جايگزين مناسبي داشته باشيد و اون چيزي نيست جز شكلات تلخ و يادتون باشه كه شكلات تلخ هم بايد به مقدار معين و در دفعات كم خورده بشه يادتون نره در هر چيزي زياده روي باعث چاقي ميشه ما بايد بدونيم حدمون چقدره و چطور از حدمون استفاده كنيم
شكلات جزو مواد غذاييه كه كالري بسيار بالايي داره ولي در اندازه كم براي بدن لازمه شكلات و قهوه غذاي مغزه و مزاياي زيادي داره امروز مقالات رو از شكلات و قهوه براتون ميزارم
نازي پست ها : 920عضویت:1391/3/27
1391/4/22 - 11:52 صبح
نه بابا منم چاق نيستم ولي ميخوام رزيم بگيرم وزنم 69 وزن ايده الم 60
من يه صندلي گذاشتم اينجا و منتظرممممممممممممم
آفتاب 66 پست ها : 12451عضویت:1390/6/25
منم هستم
قدم 161............ وزنم 80.................منم بايد حداقل 15 كيلو كم كنم
       مبارک باشه :)
1391/4/22 - 11:53 صبح
نه بابا منم چاق نيستم ولي ميخوام رزيم بگيرم وزنم 69 وزن ايده الم 60
1391/4/22 - 11:53 صبح

راههاي تقويت انگيزه براي لاغر شدن

آيا شما هم جزو آن دسته از افراد هستيد كه بعد از مدت كوتاهي از رژيمتان از آن خسته شده و آن را رها مي‌كنيد. براي آنكه انگيزه خود را براي لاغر شدن تقويت كنيد، با ما همراه باشيد.
راهكارهايي براي شروع تغذيه صحيح
•آموزش لازم و مشاوره با متخصص تغذيه و شناخت گروههاي غذايي:

با مشاوره صحيح، فرد شناخت خوب و درستي از گروههاي غذايي پيدا مي‌كند و اين امر جلوي بسياري از اشتباهات غذايي را مي‌گيرد. شخص مي‌آموزد كه مثلا وقتي پنير مي‌خورد گروه گوشت را مصرف كرده؛ يا وقتي گردو مي‌خورد، سهم چربي را استفاده كرده است. تنها با آموزش و مشاوره صحيح مي‌توان به اين اطلاعات دست يافت.

تفكر درباره تغييرات كاربردي مثبت:

وقتي كه مسئله شناخت درباره گروههاي غذايي پيش مي‌آيد، فرد ياد مي‌گيرد كه چه گروههايي سبب چاقي و اضافه وزن مي‌شود؛ مثل چربيها و قندها. پس با شناخت خوب و كافي مي‌تواند درست تصميم گيري كند و تغييرات لازم را آگاهانه انجام دهد.

آغاز تدريجي:

انجام دادن تغييرات بايد آهسته و تدريجي باشد و نبايد منتظر اتفاقي غير منتظره در برنامه غذايي باشيم. يكباره تغيير دادن عادتها مشكل است، ولي اگر اين تغييرات به آهستگي و بتدريج باشد، ممكن مي‌شود؛ مثلا تصميم بگيريم كه ابتدا با تصحيح وعده‌هاي صبحانه شروع كنيم، يا تصميم بگيريم ابتدا هفته‌اي نيم كيلو وزنمان را كم كنيم و انتظار هفته‌اي 10 كيلو كاهش وزن نداشته باشيم.

آگاهي از گزينه‌هاي مطلوب در تركيبات غذايي:

با شناخت كافي (در نتيجه شركت در دوره‌هاي آموزشي يا مشاوره)، شخص گزينه‌هاي بهتر و مطلوبتري را براحتي بر مي‌گزيند. مثلا از بين كربوهيدرات‌ها، نمونه‌هاي ديرجذب را انتخاب كند و از بين چربيها روغنهاي مايع و غير اشباع را انتخاب كند.

تقويت انگيزه:

• استفاده نكردن از برنامه غذايي پيچيده:

بعضي‌ از افرادي كه آگاهي خوب غذايي ندارند مدام منتظر برنامه غذايي پيچيده و خاصي اند، در صورتي كه با توجه به توضيحات داده شده شخص مطلع براحتي سهم خود را از گروههاي غذايي ياد مي‌گيرد و به اين ترتيب براحتي مي‌تواند براي تنظيم برنامه غذايي خود درست تصميم‌گيري كند.

• در نظر گرفتن اهداف كوتاه مدت:

پس از كاهش تدريجي وزن، در نظر گرفتن اهداف كوتاه مدت براي تغذيه صحيح شروعي تدريجي است؛ مثل كاهش وزن تدريجي يا انجام شدن تغييرات كوچك در وعده‌هاي روزانه.

• يادداشت كردن تغييرات:

اين كار را براي افرادي توصيه مي‌كنيم كه مي‌خواهند قند خونشان را هم تنظيم كنند؛ يادداشت كردن تغييرات مثبت و مرور آنها به شخص انرژي مجدد مي‌دهد و سبب تشويق او به ادامه راه مي‌شود. اين مسئله براي افرادي كه قصد كاهش وزن دارند نيز كمك خوبي است.

• تشويق كردن خود:

با مرور يادداشت‌ها، تشويق هم نياز است. البته به شرطي كه اين تشويق روي آوردن مجدد به خوراكيها نباشد!

•پيدا كردن رقيب يا الگوي مقايسه در اين راه:

اين مسئله در ايجاد انگيزه براي شخص بسيار نتيجه بخش است. بنابر اين، با توجه به مطالب گفته شده اميد است انگيزه‌هاي كوچكي براي افراد ايجاد شده باشد
گرسنه ماندن خطر دارد

بسياري از افراد وقتي تصميم مي‌گيرند چربي‌هاي مضر خون‌شان را كم كنند و كمي لاغر شوند، اولين فكري كه به نظرشان مي‌رسد، كمتر غذا خوردن است.

اين گروه تعداد وعده‌هاي غذايي خود را كم مي‌كنند و به طور ناخودآگاه براي ارضاي غريزه گرسنگي، در هر وعده مقدار بيشتري غذا مي‌خورند.اين تصميم آنها چند اشكال عمده دارد:

اول اينكه چون گرسنگي‌شان به خوبي برطرف نمي‌شود، در وعده غذايي خود از غذاهاي پركالري و شيرين و چرب استفاده مي‌كنند و با اينكه يك يا دو وعده غذايي در روز مي‌خورند، اما در مقدار چربي خون شان هيچ تغييري ديده نمي‌شود.

مشكل بعدي كه در اثر گرسنه ماندن طولاني يا عدم دريافت كالري لازم براي بدن به وجود مي‌آيد، آسيب سلول‌هاي بدن به خصوص سلول‌هاي عصبي است كه انرژي‌شان را فقط از مواد قندي تامين مي‌كنند و چون كالري لازم براي فعاليت اين سلول‌ها در اختيارشان قرار نمي‌گيرد، حالت‌هاي عصبي و بي‌حوصلگي و پرخاشگري و نيز سرگيجه و سردرد مي‌تواند بروز كند.

از ديگر اشكالات كاهش تعداد وعده‌هاي غذايي، كاهش فعاليت دستگاه گوارش است. وقتي دستگاه گوارش ما براي هضم، جذب و متابوليسم مواد غذايي كمتر فعاليت مي‌كند، از انرژي لازم براي اعمال داخلي كاسته مي‌شود و شما از شر چاقي خلاص نمي‌شويد، زيرا از مهم‌ترين معايب كاهش تعداد وعده‌هاي غذايي، ولع به دليل گرسنگي و به دنبال آن مصرف غذاهاي پركالري و بالا رفتن LDL يا چربي مضر خون است.

بنابراين براي كاهش چربي‌هاي مضر خونتان بايد به نوع غذاي مصرفي خود توجه كنيد و حتما علاوه بر سه وعده غذايي اصلي، دو تا سه ميان‌وعده بر حسب ميزان فعاليت و سن و ديگر عوامل مصرف كنيد؛ مثلا اگر خيلي زود شام مي‌خوريد، تا زمان خواب نياز داريد كه ميان‌وعده كوچكي مثل يك ميوه استفاده كنيد.

خلاصه اين كه نبايد براي يك مدت طولاني گرسنه بمانيد، چون ولع به مصرف مواد غذايي پركالري در شما زياد مي‌شود و اين خطرناك است
1391/4/22 - 11:55 صبح
آنچه كه بايد در مورد رژيم هاي كم كربوهيدرات بدانيد

حتما شنيده ايد كه برخي از رژيم هاي لاغري مصرف انواع برنج و نان و ديگر اشكال كربوهيدرات را بسيار محدود مي كنند و شايد شما هم از آن دسته افراد هستيد كه تصور مي كنند براي لاغر شدن بايد مصرف نشاسته و غلات را به طور كلي محدود نموده و يا آن را از رژيم خود حذف نماييد. ولي پيروي از يك رژيم كم كربوهيدرات سخت و خطرناك و همچنين بسيار كسل كننده و ملال آور است . بايد بدانيد كه كربوهيدراتها دشمن بدن و تناسب اندام نيستند و لازم نيست براي لاغر شدن تمام آنها را به كل از رژيم غذايي حذف نمود بلكه دريافت مقادير كافي از غذاهاي غني از كربوهيدرات براي سلامت طولاني مدت و كاهش وزن و حفظ كاهش وزن ضروري اند.

واكنش سريع بدن به رژيم غذايي بسيار كم كربوهيدرات:

وقتي كه فقدان شديد كربوهيدرات در بدن ايجاد شود بدن واكنش هاي سريع متعددي به شرح زير را انجام مي دهد:

• وقتي هيچ مقدار گلوكزي براي توليد انرژي در دسترس بدن نباشد بدن شروع مي كند به استفاده از پروتئين براي توليد انرژي و لذا ديگر پروتئين كافي براي اعمال مهم تري مثل توليد سلول و بافت تازه و آنزيم ها و هورمونها و آنتي بادي ها در دسترس نيست و در نتيجه سيستم ايمني و رشد و تكثير بدن تضعيف مي گردد.

• وقتي در بدن فقدان كربوهيدرات وجود داشته باشد بدن نمي تواند چربي ها را در مسير صحيح و طبيعي اش بسوزاند. در بدن به طور طبيعي تركيبي از كربوهيدرات وچربي به عنوان منبع انرژي مورد استفاده قرار مي گيرند و وقتي كه كربوهيدراتها در دسترس نباشند يك پروسه تجزيه كامل چربي ها در بدن ايجاد مي شود كه محصولاتي به عنوان كتونها را توليد مي نمايند. تجمع اين كتونها در خون و ادرار سبب كتوز مي گردد كه يك حالت غير طبيعي در بدن است. كتوز سبب كاهش اشتها مي شود و اين يك مكانيسم دفاعي بدن است كه مزيت آن براي افرادي كه در قحطي و يا اعتصاب غذا به سر مي برند كاهش اشتهاي آنها است.

• به علت فقدان انرژي و تجمع كتونها رژيم هاي كم كربوهيدرات اغلب همراه با تهوع، سردرد ، سرگيجه ، افسردگي ، تنفس نامطلوب و دهيدراسيون بدن همراه مي گردند.

• رژيم كم كربوهيدرات به علت دهيدراسيون و فقدان فيبر مي تواند منجر به يبوست گردد.

• در يك رژيم غذايي كم كربوهيدرات استقامت بدن براي ورزش و تمرينات بدني و عملكرد مناسب كاهش مي يابد و جاي تعجبي ندارد اگر در هنگام رعايت رژيم غذايي كم كربوهيدرات سطوح انرژي بدنتان كاهش يابد و حتي از انجام فعاليت هاي معمول و كار روزانه تان بازبمانيد.

اثرات درازمدت رژيم غذايي كم كربوهيدرات:

وقتي كربوهيدرات رژيم غذايي خود را به شدت محدود نماييد ، مصرف پروتئين و چربي در بدن افزايش مي يابند كه عوارض درازمدتي به شرح زير را به همراه خواهند داشت:

• حذف كامل ميوه ها و سبزي ها و محصولات غله كامل و حبوبات از رژيم غذايي ، خطر ابتلاء به بسياري از سرطانها را افزايش مي دهد.

• غذاهاي پروتئيني غني از پورين ها هستند كه در بدن به اسيد اوريك تجزيه مي گردند . افزايش اسيد اوريك در خون ممكن است منجر به ايجاد كريستال هاي سوزني شكل اسيد اوريك در مفاصل شود كه در نهايت منجر به نقرس مي گردد.

• احتمال تشكيل سنگ هاي كليوي با مصرف رژيم هاي غذايي پر پروتئين و توليد كننده كتوز افزايش مي يابد.

• رژيم غذايي پر پروتئين در طولاني مدت مي تواند منجر به كاهش كلسيم و پوكي استخوان گردد.

• در يك رژيم غذايي كم كربوهيدرات وغني از كلسترول و پروتئين و چربي اشباع، خطر ابتلا به بيماري قلبي افزايش مي يابد . هر چند كه ممكن است به همراه كاهش وزن يك كاهش موقت در سطوح كلسترول خون ايجاد شود ولي اين امر در هر كاهش وزني مرسوم است و نمي توان آن را مزيتي براي رژيم كم كربوهيدرات در نظر گرفت.

دريافت كافي منابع كربوهيدرات:

ممكن است از خود بپرسيد كه از كجا بايد بفهميد كه مقدار كربوهيدرات دريافتي شما در حد صحيح است؟ پيروي از 3 قانون زير شما را در جهت مديريت بهتر مقادير كربوهيدرات دريافتي تان ياري خواهد نمود:

قانون اول: توصيه هاي زير را در رژيم غذايي خود رعايت فرماييد:

• دريافت ميوه ها: روزانه 2-4 واحد
• سبزيجات: 3-5 واحد در طي روز
• محصولات غله كامل و سبوس دار: از جمله نان ، پاستا و ماكاروني، رشته ها، كراكر ، غلات و برنج : روزانه 6-11 واحد در روز
• حبوبات( شامل لوبيا و نخود) : 1-2 واحد در روز
• محصولات لبني كم چرب يا عاري از چربي: 3 واحد در روز

قانون دوم: مصرف اقلامي به شرح زير را به كمتر از 2 واحد در روز محدود نماييد:

• آبميوه
• محصولات توليد شده از آرد تصفيه شده ( شامل انواع نان و نان شيرمال ، ماكاروني، رشته ها و كراكر و غلاتي كه با آرد سفيد تصفيه شده تهيه شده باشند )
• برنج سفيد
• سيب زميني سرخ شده
• سبزيجات سرخ شده

قانون سوم: مصرف اقلام زير را از رژيم غذايي خود حذف نماييد و يا آنها را به ندرت و فقط در مواقع خاص مصرف نماييد.

• دسرهاي شيرين و ديگر محصولات حاوي شكر مانند: كيك، شكلات ، آبنبات و... دونات و ديگر شيريني جات
• چيپس ، نوشابه و ديگر نوشيدني هاي شيرين گازدار
• شكر، عسل، شربت قندي، مربا، ژله و ديگر نوشيدني هاي شيرين.

دكتر حميدرضا فرشچي
متخصص تغذيه و متابوليسم و فوق تخصص ديابت و چاقي از انگلستان
هترين راه براي لاغر شدن و لاغر ماندن1

است.(فلسفه اي كه در چين اساس زندگي را تشكيل داده و معتقد به Yin& yang تمرينات هوازي و قدرتي مانند

وجود سفيدي كه از جانب آسمان است و سياهي كه از سوي زمين است و از تركيب اين دو نيروي متضاد جهان در حال گردش است .)

براي روشن شدن موضوع؛زماني كه قصد انجام تمرينات هوازي را داريد پيشنهاد ميكنم كه با شدت پائين تمرين كنيد .ورزش طولاني مدت بدن را به سمت مصرف كالري و سوزاندن چربي بيشتر سوق ميدهد.من به شما تمرينات تقويت قلب و عروق (كارديو) را كه احتمالا اجرا ميكنيد را توصيه نمي كنم ،بايد عضله قلب را قوي كرد اما مردم غالبا تصور ميكنند كه تمرينات كاريو و هوازي را ميتوان به جاي يكديگر استفاده نمود ،اما در واقع اين عمل نبايد انجام شود.

تمرينات هوازي براي شدت پائين هستند و تمرينات قدرتي براي شدت بالا.ادغام اين دو در هم به همراه رعايت رژيم غذايي ميتواند باعث فوق العاده ساده شدن چربي سوزي شود.

بزرگترين اشتباه

بزرگترين اشتباهي كه مردم در هنگام تلاش براي ادغام تمرينات هوازي با تمرينات قدرتي مرتكب ميشوند اين است كه ميخواهند به صورت تصاعدي و بدون در نظر گرفتن ظرفيت ها ،تمرينات را غير علمي با هم تركيب ميكنند .به عنوان مثال آنها با پياده روي براي تعداد دفعات اندكي در هر هفته شروع ميكنند ، سپس آنها شدت را به وسيله دويدن آرام افزايش ميدهند ،پس از مدتي دويدن آرام را با تمرينات اينتر وال ادغام ميكنند .پس از آن دويدن روي تپه ها و همچنان اين روند را ادامه ميدهند.

در روش افزايش شدت به شيوه اي كه در بالا ذكر شد ،نكته اي نيز در بر دارد و آن اينكه چه مقدار بدن به زمان براي ريكاوري شدن از تمرين نياز دارد .معني آن اين است كه روز هاي بيشتري را بايد بدون تمرين طي كرد... كه يعني كالري كمتري خواهد سوخت و چربي كمتري كاهش مي يابد. كليد دستيابي به تمرينات هوازي موثر در سوزاندن حداكثر مقدار چربي ،دوره هاي طولاني و ثابت است.

چه وقت كالري بيشتري سوزانده ميشود؟

1-دويدن مايل (معادل 1609.35متر)

2-دويدن آرام براي مسافت يك مايل

3-راه رفتن براي مسافت يك مايل

اين پرسش رمزي دارد .تمامي آنها در واقع يك ميزان كالري را مي سوزانند.و اين حقيقت كوچك اخبار ضد و نقيض را از بين ميبرد . اگر شما در هفت روز هفته مسافتي را راه برويد كالري بيشتري را از دويدن در شش روز هفته خواهيد سوزاند.(آزمايشگاه هاي عملي ميگويند كه دويدن فوايد بيشتري دارند زيرا اين عمل متابوليسم را سريع افزايش ميدهد و آن را براي مدت طولاني تري بالا نگه ميدارد ...اما اين يك روي سكه است)

عضله سازي و چربي سوزي در 24 ساعت هفت روز هفته

صداي عضله اين است "بافت ها را تحريك كن"چون تعمير و باز يابي عضلات نابود شده انرژي زيادي را اساسا مي طلبد.در واع هر پوند(454گرم)عضله اي كه به بدنتان اضافه كنيد 60 كالري در هر روز بيشتر مي سوزانيد كه ميتواند ميزان قابل توجه اي به حساب آيد.

با اضافه كردن تنها 10 پوند عضله به بدنتان؛62 پوند از چربي هايتان تا سال بعد سوزانده مي شوند (اگر كالري جذب شده را ثابت نگه داريد)و با حفظ آن در سال بعد نيز كالري اضافي بيشتري مي سوزانيد .يعني هر زمان كه قصد كاهش چربي بدنتان را داريد مي توانيد بيشتر بخوريد (هر مقدار بيشتر)و چربي هايتان باز نمي گردند.همچنين با چربي كمتر و عضله بيشتر بدنتان كم چرب،سفت و متناسب كه هر كسي آرزوي داشتن آن را داشته باشد به نظر ميرسد.پس با در هم آميختن تمرينات هوازي با تمرنات قدرتي ميتوانيد بدنتان را در كمترين زمان ممكن متحول كرده و آن را در طول سال كم چرب و عضلاني حفظ كنيد و اين كار را بدون گرسنگي دادن به خودتان با رژيم هاي كم كالري انجام دهيد
1391/4/22 - 11:57 صبح
موافقم شما رژيمت چجوريه؟
" اميدوار " پست ها : 519عضویت:1391/4/12
1391/4/22 - 11:59 صبح
سلام مامان كياراد منم شرايطم تقريبا مثل شماست ولي اصلا اراده شو ندارم شما چجوري ميخواي رژيم بگيري؟ فرمولتو بگو شايد فرجي حاصل شد؟
1391/4/22 - 12:00 عصر
منم پايه ام ر‍ژيمتو به منم بگو؟
1391/4/22 - 12:00 عصر
منم پايه ام ر‍ژيمتو به منم بگو؟
1391/4/22 - 12:04 عصر
چگونه با نوشيدن آب، لاغر شويم؟

آب ماده اي ارزان و قابل دسترس براي كاهش وزن است. تحقيقات ثابت كرده است كه نوشيدن آب زياد مي تواند باعث كاهش وزن شود.

نوشيدن آب بيشتر، آسان ترين روشي است كه شما مي توانيد در برنامه كاهش وزن خود از آن استفاده كنيد.
راه هاي لاغر شدن با آب:

- مقدار آبي را كه در حال حاضر مي نوشيد، تعيين كنيد. اگر به مقدار كافي آب نمي نوشيد (حداقل 8 ليوان در روز)، سعي كنيد مقدار آن را افزايش دهيد.

- قبل از تشنه شدن ، آب بنوشيد. به نشانه هاي كم آبي در بدن خود توجه كنيد. بدن بسياري از افراد در طي روز دچار كم آبي است، ولي خودشان نمي دانند.

- نوشيدن آب زياد، ميزان سوخت و ساز (متابوليسم) بدن شما را افزايش مي دهد. تاثير نوشيدن آب در افزايش متابوليسم بدن همانند تاثير ورزش در اين امر است.

- آب سرد بنوشيد، زيرا باعث كاهش وزن بيشتري مي شود. نوشيدن آب سرد، كالري بيشتري از بدن مي سوزاند و باعث مي شود بدن، سريع تر آب را جذب كند.

ورزش كنيد، روزانه حداقل 8 ليوان آب بنوشيد و پُرخوري نكنيد، آن وقت خواهيد ديد كه بدون ايجاد هيچ مشكلي، وزنتان كم مي شود.

- نيم ساعت قبل از خوردن غذا، آب بنوشيد. اين كار باعث مي شود احساس سيري كنيد و كمتر غذا بخوريد.

- هنگامي كه صبح از خواب بلند شديد، يك ليوان آب بنوشيد. اين كار هم به لاغر شدن شما كمك مي كند و هم باعث شادابي پوست و كار بهتر دستگاه گوارشي (جلوگيري از يبوست) مي شود.

- هنگامي كه بيشتر آب مي نوشيد، بيشتر هم ادرار خواهيد كرد كه اين كار باعث مي شود آب هايي كه از قبل در بدنتان جمع شده اند، دفع شوند.

- براي اينكه دستگاه گوارش تان بهتر كار كند آب بنوشيد.

- نوشابه هاي شيرين گاز دار و حتي نوشابه هاي رژيمي (بدون قند) را نخوريد تا لاغر شويد. اين نوشابه ها باعث افزايش اشتهاي شما مي شوند. همچنين كالري زيادي دارند.

- مواد غذايي را كه آب زيادي دارند، بخوريد؛ مثل كاهو، كرفس، بروكلي، مركبات (پرتقال، ليمو، نارنگي) ، جوانه گندم و حبوبات.

- نوشيدني هاي كافئين دار مثل قهوه، چاي و نوشابه هاي گازدار را كه باعث دفع آب از بدن مي شوند، خيلي كم مصرف كنيد. به جاي آنها، از نوشيدني هاي بدون كافئين مثل دوغ و آب ميوه استفاده كنيد.

- به آب ميوه كمي آب اضافه كنيد و سپس بنوشيد تا هم ميزان كالري آن كمتر شود و هم در عين حال نوشيدني طعم داري بنوشيد.

- غذاهاي پُر آب مثل انواع ميوه ها و سبزي ها، نسبت به غذاهاي كم آب مثل كيك و كلوچه، كالري كمتري دارند.
نكات:

1- هميشه از آب سالم و تصفيه شده استفاده كنيد.

2- سعي كنيد هميشه مقداري ميوه يا سبزي به صورت آماده و شسته شده در يخچال نگه داريد تا هر وقت خواستيد در دسترس باشند.

3- اگر طعم آب خالي را دوست نداريد، كمي آب ليموترش يا پرتقال به آن اضافه كنيد.
فقط، فقط و فقط ، مقدار زيادي آب بنوشيد

ورزش كنيد، روزانه حداقل 8 ليوان آب بنوشيد و پُرخوري نكنيد، آن وقت خواهيد ديد كه بدون ايجاد هيچ مشكلي، وزنتان كم مي شود.

چرا زياد نوشيدن آب لاغر مي كند؟

چاقي يكي از معضلات جهان امروزي است و بسياري از افراد چاق به دنبال يك راه معجزه آسا براي كاهش سريع و آسان وزن هستند. ولي در حقيقت هيچ معجزه اي در كار نيست. تنها راه معقول و علمي كاهش وزن اين است كه مقدار كالري كه شما مي سوزانيد، بيشتر از مقداري باشد كه دريافت مي كنيد.

نوشيدن حداقل 8 ليوان آب در روز، يكي از نكات كليدي براي تغذيه سالم و بخش مهمي از يك رژيم لاغري موفق و كارآمد است.

حال ما به شما مي گوييم كه نوشيدن حداقل 8 ليوان آب در روز چگونه باعث لاغري مي شود:

1- غذا را هضم مي كند. آب براي دفع مواد زائد از بدن شما ضروري است. بدون دريافت آب كافي، مواد زائد و دفعي در روده هاي شما جمع شده و باعث افزايش وزن مي شوند.

2- متابوليسم بدن را افزايش مي دهد، در نتيجه كالري بيشتري مي سوزانيد. در عين حال خود آب، كالري ندارد، لذا باعث كاهش وزن مي شود. هنگامي كه بدن، آب كافي دريافت نكند، سلول هاي چربي، سفت مي شوند و به راحتي نمي سوزند. در نتيجه كاهش وزن سخت تر خواهد شد.

3- وزن آب بدن را كم مي كند. هر چقدر كمتر آب بنوشيد، بدن آب بيشتري در خودش نگه مي دارد مثل شتر. شتر به دليل اينكه در بيابان ها و آب و هواي گرم زندگي مي كند، نمي تواند به مقدار كافي آب بنوشد، لذا هميشه در بدن خودش آب زيادي نگه مي دارد.

وزن بدن بر اساس ميزان آبي كه مي نوشيد، تنظيم مي شود. لذا هر چقدر آب بيشتري بنوشيد، وزن بدن كمتر خواهد شد.

4- با نوشيدن آب كافي، نيازي به نوشابه هاي گازدار نخواهيد داشت. اين نوشابه ها داراي شكر، مواد افزودني مصنوعي (رنگ دهنده ها و طعم دهنده) هستند و كالري زيادي را به بدن مي رسانند، لذا باعث چاقي مي شوند. قندهاي مصنوعي موجود در نوشابه هاي رژيمي هم مناسب نيستند.

5- گرسنگي را فرو مي نشاند. هر چقدر بيشتر آب بنوشيد، كمتر غذا خواهيد خورد. لذا سعي كنيد 15 دقيقه قبل از خوردن غذا، يك ليوان آب بنوشيد.

6- خيلي وقت ها هنگام احساس گرسنگي، در حقيقت بدن شما تشنه است و نياز به آب دارد، نه غذا. لذا هر وقت احساس گرسنگي كرديد، يك ليوان آب بنوشيد. اين كار باعث مي‏شود لاغر شويد و مجبور نباشيد بدون اينكه بدن شما نياز داشته باشد، غذا بخوريد. نوشيدن آب، كاهش وزن شما را راحت‏تر خواهد كرد.

8- ميوه‏ها، منبع خوبي براي تامين آب هستند. هر چقدر ميوه‏هاي تازه ي بيشتري بخوريد، آب بيشتري دريافت خواهيد كرد. بنابراين سعي كنيد هر روز علاوه بر نوشيدن 8 ليوان آب، از ميوه‏هاي تازه به خصوص مركبات نيز استفاده كنيد.

7- با نوشيدن آب، كبد كار خود را به بهترين نحو انجام مي دهد. در نتيجه آب باعث مي شود كه چربي هاي بدن، بشكنند. نوشيدن آب زياد به بدن كمك مي كند تا چربي هاي شكسته شده، دفع شوند.
همچنين نوشيدن آب مي تواند ...

از سرماخوردگي و تب جلوگيري مي كند.

سردرد را بهبود بخشد و تمركز ذهني شما را افزايش دهد.

پوست شما را از جوش ها پاك مي كند.
به خاطر داشته باشيد كه ...

* نوشيدن آب به تنهايي نمي تواند باعث كاهش وزن شود، بلكه عوامل ديگري هم در اين كار موثرند كه شامل ورزش كردن، رعايت اعتدال در خوردن غذاها (عادات غذايي سالم) و داشتن صبر و حوصله است.

* اثرات مصرف آب در خانم ها و آقايان متفاوت است. نوشيدن آب در آقايان ميزان متابوليسم بدن را سريعا افزايش مي دهد و در خانم ها ذخاير قندي (كربوهيدرات ها) را سريع تر مي شكند.

البته مشكل است كه بگوييم روي هر فردي دقيقا چه اثري دارد، ولي در كل موثر است.

آب بدن با روش هاي مختلفي از قبيل: ادرار كردن، نفس كشيدن و عرق كردن از بدن خارج مي شود.

كم آبي بدن در ورزشكاران بسيار ديده مي شود، زيرا آن ها در اثر عرق كردن آب زيادي از دست مي دهند و در نتيجه عدم تعادل بين آب و نمك به وجود مي آيد.

به طور كلي، اگر آب كافي به كليه ها نرسد، كليه ها از كبد كمك مي خواهند.

از آنجا كه يكي از عملكردهاي كبد، سوخت و ساز چربي ها است، هنگامي كه كليه از كبد كمك مي خواهد، عمل سوخت و ساز چربي ها به درستي انجام نمي گيرد.

به طور كلي، بدون آب، بدن اكثر مواد، از جمله چربي ها را در خود نگه مي دارد و باعث چاقي و اضافه وزن مي گردد.
علائم كمبود آب در بدن شامل: دردهاي عضلاني، كمردرد، سردرد و يبوست است.
دلايل چاقي در اثر كمبود آب

يكي از دلايلي كه باعث مي شود اشخاص لاغر نشوند، كمبود آب در بدن است، زيرا آب، بدن را به فعاليت وا مي دارد.

توجه كنيد كه:

* از نوشيدن نوشابه هاي شيرين خودداري كنيد. گرچه آن ها نيز داراي مقداري آب هستند، اما به دليل مواد مختلفي كه دارند، موجب كم آبي بدن مي شوند.

مشخص شده فردي كه 1/5 ليوان نوشابه مصرف مي كند، 1/5 ليوان آب بدنش را از دست مي دهد.

* صبر نكنيد تا تشنه شويد و بعد آب بنوشيد، زيرا ممكن است تشنگي با گرسنگي اشتباه شود و اين مساوي است با افزايش وزن و چاقي.

* تمام آب مورد نياز روزانه ي خود را نبايد در يك لحظه مصرف كنيد، بلكه بايد آب مصرفي خود را در طول روز تقسيم نماييد، به طور مثال اگر روزه هستيد و يا به مدت طولاني غذا مصرف نكرده ايد، مقدار آب مصرفي روز خود را در يك لحظه ننوشيد، زيرا مقدار آب بايد با مقدار نمك (سديم) موجود در بدن به حال تعادل باشد.

اگر زياد آب مصرف كنيد، مقدار نمك در بدن كم مي شود و خداي نكرده ممكن است منجر به مرگ گردد.

"افزايش وزن، مادر تمامي بيماري هاست و آب ارزان ترين و در دسترس ترين ماده اي است كه موجب كاهش وزن مي گردد. پس بياييد با نوشيدن آب، زندگي بدون بيماري را تجربه كنيم."

چگونه آب لاغر مي كند؟

چگونه 8 ليوان آب در روز چربي‌هاي اضافي را آب مي‌كند؟

گرچه ممكن است عجيب به نظر بيايد، ولي آب به احتمال قوي لوسيون منحصر به فرد موثر در كاهش وزن ‌و پيشگيري از چاقي مجدد است. با اين كه بيشتر ما توجه لازم را به اهميت حياتي آب نداريم، ‌اين ماده بي‌رنگ و بو ممكن است تنها لوسيون جادويي واقعي براي كاهش پايدار وزن ما باشد!
نوشيدن آب طبيعتا اشتهاي شما را كاهش مي‌دهد و به بدنتان كمك خواهد كرد چربي‌هاي ذخيره شده را وارد چرخه سوخت و سوز(متابوليسم) كند. مطالعات به عمل آمده نشان مي‌دهد كاهش مصرف آب موجب افزايش ذخيره چربي بدن مي‌شود، در حالي كه افزايش نوشيدن آب به سوخت و سوز چربي‌ها كمك موثري مي‌كند.

علت اين پديده زيست شناختي چنين است:

كليه‌هاي ما بدون رسيدن مقدار كافي آب به آن‌ها قادر به فعاليت نيستند. وقتي كليه‌ها در سطح توانايي شان كار نكنند بخشي از بار آن‌ها به كبد سرازير مي‌شود. يكي از عملكردهاي اوليه كبد تنظيم چرخه سوختي، ‌يا همان متابوليسم چربي‌هاي ذخيره شده براي تبديل آن‌ها به انرژي مورد نياز بدن است. چنانچه قرار باشد كبد برخي از عملكرد كليه‌ها را به عهده بگيرد،‌ ديگر نخواهد توانست كار‌هاي اساسي خودش را با حداكثر توان انجام بدهد. يكي از نتايج اين جابجايي مسئوليت‌ها در بدن ما، سوخت و سوز مقدار كم‌تري از چربي‌هاي ذخيره شده،‌ به عبارتي باقي ماندن چربي‌هاي زايد و توقف جريان كاهش وزن مطلوب خواهد بود.

نوشيدن آب كافي همچنين بهترين راه براي حفظ كيفيت مطلوب مايعات بدن است. وقتي بدن آب كمتري دريافت كند، اداركش از اين موضوع به خطر افتادن حيات خواهد بود. در نتيجه بدن دست به ذخيره سازي هر قطره از آب موجود در خود خواهد زد. آب در فضاهاي برون سلولي ذخيره خواهد شد (خارج از سلول‌ها). اين امر موجب ورم پاها، ران‌ها و دست‌ها خواهد شد. در چنين وضعيتي در بهترين حالت، هورمون‌هاي بازدارنده ادراك راه حلي موقت پيش پاي ارگانيسم مي‌گذارند. آن‌ها موجب مي‌شوند آب ذخيره شده در فضاهاي بين سلولي همراه مقداري مواد ضروري انرژي زاي بدن به زور به سمت كليه‌ها حركت كند. در اين هنگام مجددا بدن تصور خواهد كرد با يك تهديد حياتي مواجه شده است و در اولين فرصت ممكن به پر كردن جاي خالي آب‌هاي از دست رفته خواهد پرداخت. به اين ترتيب وضعيت به سرعت به حالت پيشين باز خواهد گشت.

بهترين راه براي غلبه بر مشكل حفظ ميزان حياتي آب بدن، در اختيار قرار دادن ماده مورد نياز آن است. تنها پس از دريافت آب كافي، آب ذخيره شده در فضاهاي بين سلولي به طور طبيعي آزاد مي‌شود.

اگر شما همواره با مشكل حفظ ميزان آب مورد نياز بدنتان روبرو هستيد، ممكن است اين مساله ناشي از مصرف بيش از حد نمك باشد. بدن شما تحمل غلظت معيني از سديم را دارد. هر چه نمك بيشتري مصرف كنيد، سيستم حياتي شما دست به رقيق كردن بيشتر مايعات درون بدنتان خواهد زد. اما رهايي از نمك اضافي مصرف شده نيز ساده است. كافي است آب بيشتري بنوشيد. هنگام خروج آب با فشار از كليه‌ها، سديم اضافي نيز دفع مي شود.

افرادي كه اضافه وزن دارند، نياز به نوشيدن آب بيشتري نسبت به لاغرها دارند! افرادي كه جسمشان بزرگ‌تر از ديگران است، بار متابوليسمي بيشتري را هم تحمل مي‌كنند. از آنجا كه مي‌دانيم آب كليد سوخت و سوز چربي‌ها در بدن ما مي‌باشد، در نتيجه كساني كه اضافه وزن دارند به آب بيشتري نياز دارند.

آب ضمنا به بدن كمك مي‌كند تا ريتم مناسب عملكرد عضلاني را حفظ كند. اين كار با فراهم آوردن امكان انقباض و انبساط طبيعي و ممانعت از آب باختگي عضلات ميسر مي‌شود. آب همچنين از چين و چروك خوردن پوست، كه نوعا پس از كاهش وزن رخ مي‌دهد پيش‌گيري مي‌كند. سلول‌ها كه در هنگام كاهش وزن كوچكتر شده‌اند با رسيدن آب كافي به آنها شاداب مي‌شوند، و در نتيجه پوست صاف، شفاف و با نشاط خواهد شد.

آب به بدن شما كمك مي‌كند، خود را از شر مواد زايد خلاص كند. در هنگام كاهش وزن بدن شما مواد زايد خيلي بيشتري دارد كه بايد آن را دفع كند. تمام چربي‌هاي سوخت و سوز شده بايد دور ريخته شود. مجددا مقدار كافي آب به تخليه اين ضايعات از بدن كمك مي كند.

آب همچنين مي‌تواند يبوست را برطرف كند. وقتي بدن بيش از اندازه كم آب دريافت كند، تمام آب مورد نياز خود را با تخليه كامل آب‌هاي درون خود از كليه نقاط بدن تامين خواهد كرد. روده بزرگ يكي از منابع اصلي تامين آب در اين گونه مواقع است. اما نتيجه چيست؟ يبوست. با اين حال وقتي فرد آب كافي مصرف كند روده‌ها عملكرد طبيعي خود را از سر خواهند گرفت.

" آب،
اكسير حيات "

بيشترين ماده اي كه در بدن موجود استآب مي باشد. دو سوم بدن انسان را آب تشكيل مي دهد. يك ليوان آب گوارا چون اكسيري نجات بخش براي فرد تشنه است،نكته جالب اينكه همه فكر مي كنند بيشترين ميزان آب بدن در خون كه مايع است وجود دارد، در صورتي كه تنها 5% آب، در خون موجود است و بيشترين ميزان آب در داخل سلول ها مي باشد.

آيا مي دانيد آب چه نقشي در بدن دارد؟

*
اگر آب نباشد هيچ يك از فعاليتهاي شيمياييدر بدن صورت نمي گيرد.

*
نيازهاي سلول برايجذب مواد مفيد و دفع مواد زايد به آب بستگي دارد.

*
اگر آب نباشد بدن يك حجم شكننده و سخت است، آب خاصيت ضربه گيري دارد و با ايجاد حالت ارتجاعي از اندام هاي داخلي محافظت مي كند.

آب از سه راه وارد بدن مي شود،يكي نوشيدن مايعات و ديگر از طريق غذا . حتي خشك ترين مواد غذايي مثل آرد نيز داراي ميزان قابل توجهي آب مي باشد. راه ديگر تأمين آب، توليد آن در داخل بدن است. طي مراحل سوخته شدن مواد غذايي مختلف در بدن (كربو هيدرات، چربي و پروتئين) ميزانهاي متفاوتي آب توليد مي شود كه به آن آب متابوليك گويند، بيشترين مقدار آب از سوختن چربي حاصل مي شود.

از سه طريق گفته شده آب به بدن مي رسدو با4روش آب از بدن خارج مي شود:

با تعريقآب به صورت نامحسوس از بدن دفع مي شود؛ با نفس كشيدنآب، با هواي بازدم خارج مي شود؛ از طريق ادرار و با مدفوع مقدار زيادي آب از بدن دفع مي شود. به ازاي ميزان آبي كه از بدن دفع مي شود، نياز به دريافت آب داريم. روزانه حدود 5/2 ليتر آب از بدن دفع مي شود. آب بدن كودكان 2 برابر بزرگسالان دفع مي شود
در تابستان بهتر است با استفاده از كلاه هاي خنك و نخي
،
جلوي تبخير زياد آب را از بدن
كودكان بگيريم.

مقداري از آبي كه نياز داريم توسط بدن توليد مي شود و مقداري هم توسط غذاها تامين مي گردد، اما
بدن ما در حقيقت به چه مقدار آب يا مايعات نياز دارد؟

عموماً گفته مي شود بدن روزانه 8 ليوان آب نياز دارد كه مقداري از آن توسط غذاهاي خورده شده درطي روز تامين مي شود. پس خوردن روزانه 4 تا 5 ليوان آب، آب ميوه، چاي، شير و ديگر مايعات براي يك فرد سالم كافي است.

البته در صورتي كه به مدت طولاني در هواي گرم هستيد يا با ورزش هاي طولاني و سنگين آب بدن شما كاهش يافته براي جلوگيري از بروز حالات گرمازدگي و كمبود آب، بايد چاره اي انديشيد.

به اين حالات اصطلاحاً دهيدراته * شدن بدن مي گويند. در اين زمان فرد
احساس سوزش در عضلاتش
مي كند، به سختي نفس مي كشد و
خشكي نفس
را احساس مي كند.
احساس گنگي
، صداي زنگ دو گوش و
سر درد
دارد و ديدش تار مي شود، اگر اين وضعيت ادامه يابد فرد از حال مي رود البته اين پاسخ طبيعي مغز به كمبود آب بدن است و در صورتي كه اين وضع ادامه يابد به بافت حساس مغز آسيب مي رسد،
بهترين راه اين است كه با ريختن آب به روي او و ماليدن يخ به بدنش او را خنك
كنيم و به مرور به او آب ميوه دهيم
.
(توصيه دكترMirkin)

بهتر است در حين انجام ورزش هاي سنگين به ورزشكار آب ميوه تازه بدهيم كه موجب افزايش قدرت و توانايي تفكر او شود. حتي بهتر است ورزشكار يك هفته پيش از مسابقه ميزان آب دريافتي اش را كمي افزايش دهد.

به اميد اينكه قدرآب، اين نعمت گواراي الهي را بيشتر بدانيم.
خواص مخلوط دارچين و عسل
مخلوط عسل و دارچين درمان كننده بسياري از بيماري ها در زمان قديم و حال مي باشد.

امروزه دانشمندان بر اين عقيده هستند كه عسل با وجودي كه شيرين است، اما اگر در مقدار معين مصرف شود حتي براي بيماران ديابتي هم مضر نمي باشد.
عسل و سيب

مجله معروفي در كانادا به نام Weekly World تعداد 95 نوع بيماري كه توسط عسل و دارچين درمان شده اند را نام برده است.

در اين مقاله با عسل و دارچين، درمان كننده بسياري از بيماري ها آشنا مي شويم.

ورم مفاصل

- يك قسمت عسل را در 2 قسمت آب گرم حل كرده و به آن 1 قاشق چاي خوري پودر دارچين بيافزاييد. خمير حاصله را روي محل درد به آرامي بماليد. درد بعد از 15 دقيقه از بين خواهد رفت.

- همچنين بيماران دچار ورم مفاصل مي توانند، 1 فنجان آب داغ را با 2 قاشق عسل و 1 قاشق چاي خوري پودر دارچين مخلوط كرده و بنوشند. اين عمل را هر روز بايد انجام دهند تا بيماري شان معالجه شود.

- مطالعات انجام شده روي اين بيماران نشان داده است كه، اگر اين بيماران قبل از صبحانه مخلوط 1 قاشق غذاخوري عسل با 4/1 قاشق چاي خوري پودر دارچين را ميل كنند، درد آنها بعد از 1 ماه از بين خواهد رفت. بيماران مورد مطالعه نمي توانستد راه بروند اما بعد از استفاده از اين روش، توانستند به راحتي شروع به راه رفتن بدون درد كنند.

جلوگيري از ريزش مو

- قبل از حمام كردن، 1 قاشق غذاخوري عسل به همراه با 1 قاشق چاي خوري پودر دارچين مخلوط كرده و روي سر خود بماليد و 5-15 دقيقه صبر كنيد و سپس موهاي خود را بشوئيد.

عفونت مثانه

- 2 قاشق غذاخوري عسل به همراه با 1 قاشق چاي خوري پودر دارچين را در 1 ليوان آب گرم حل كرده و آن را بنوشيد. اين روش باعث مي شود كه ميكروب هاي مثانه را از بين برود.

درد دندان

- 5 قاشق چايخوري عسل به همراه با 1 قاشق چاي خوري پودر دارچين مخلوط كرده و خمير حاصله را روي دندان خراب بماليد. اين عمل را 3 بار در روز انجام دهيد تا دندان خراب و دردناك درمان شود.

كلسترول

- 2 قاشق غذاخوري عسل به همراه با 3 قاشق چاي خوري پودر دارچين را در مقداري برابر 2 ليوان چاي حل كرده و آن را بنوشيد. بدين وسيله بعد از 2 ساعت كلسترول خون به اندازه 10درصد پايين مي آيد.

- تحقيقات اخير نشان داده است كه مصرف عسل خالص در درمان بيماران مبتلا به كلسترول بسيار مفيد است.

سرماخوردگي

- به مدت 3 روز از مخلوط 1 قاشق غذاخوري عسل گرم با 4/1 قاشق چايخوري پودر دارچين استفاده كنيد. اين روش براي درمان سرفه مزمن، سرماخوردگي و سينوزيت به كار مي رود.

ناباروري

- مردان 2 قاشق غذاخوري عسل را قبل از خواب ميل كنند تا اين مشكل برطرف شود.

- زنان مي توانند از پودر دارچين براي باردار شدن استفاده كنند.

- زنان نابارور مقداري پودر دارچين را با 2/1قاشق چاي خوري عسل مخلوط كرده و آن را به طور مرتب در روز روي لثه يا دهان خود قرار دهند. اين كار باعث مي شود كه مخلوط حاصل از طريق بزاق وارد بدن شود.

- در مريلند (شهري در آمريكا) براي مدت 14 سال هيچ نوزادي متولد نمي شد. تا اينكه زنان و مردان شروع به خوردن عسل و دارچين كردند و بعد از مدت كوتاهي زنان باردار شدند.
چوب دارچين

معده درد

- مخلوط عسل و پودر دارچين ، درمان كننده درد معده، زخم معده و نفخ مي باشد.

بيماري قلبي

- خمير عسل و پودر دارچين را تهيه كنيد و آن را بر روي نان به جاي مربا قرار دهيد. اين روش را به طور مرتب به عنوان صبحانه ميل كنيد.

- اين روش باعث پايين آوردن كلسترول، كاهش ضربان قلب، به راحتي نفس كشيدن، بهتر شدن جريان خون و جلوگيري از بيماري قلبي مي شود.

بهبود سيستم ايمني

- استفاده روزانه از عسل و دارچين باعث حفاظت بدن از باكتري و ويروس مي شود.

- عسل، محتوي مقدار زيادي ويتامين و آهن مي باشد و بدن را مقاوم مي كند.

- استفاده روزانه از عسل، باعث عملكرد بهتر گلبول هاي سفيد خون مي شود و درنتيجه بهتر با ويروس ها و باكتري هاي وارد شده به بدن مي جنگد.

سوء هاضمه

- قبل از هر وعده غذا، پودر دارچين را روي 2 قاشق غذاخوري عسل بريزيد. اين كار باعث مي شود كه اسيد معده ترشح شود و غذاي وارده به معده را هضم كند و از سوء هاضمه جلوگيري كند.

آنفلوآنزا

- عسل محتوي مواد مفيد طبيعي است و به اين ترتيب از آنفلوآنزا و سرماخوردگي جلوگيري مي كند.

افزايش طول عمر

- نوشيدن چاي با عسل و پودر دارچين از بين برنده پيري زودرس مي شود.

- 4 قاشق غذاخوري عسل و 1 قاشق پودر دارچين را در 3 فنجان آب حل كرده و بجوشانيد و مانند چاي ميل كنيد. 4-3 بار در روز به مقدار 4/1 فنجان بنوشيد تا پوستي لطيف و نرم داشته باشيد.

تاول

- 3 قاشق غذاخوري عسل با 1 قاشق غذاخوري پودر دارچين مخلوط كرده و قبل از خواب، روي تاول بگذاريد و صبح مخلوط ماليده شده بر روي تاول را با آب گرم بشوييد. اگر اين كار را به مدت 2 هفته هر روز انجام دهيد، تاول را از ريشه از بين خواهيد برد.

عفونت پوستي

- تمام عفونت هاي پوستي و اگزما با استفاده از عسل و پودر دارچين درمان مي شوند.

كاهش وزن

- 1 فنجان آب،عسل و پودر دارچين را هر روز و قبل از صبحانه با معده خالي بنوشيد.

- اگر مخلوط گفته شده را هر روز بنوشيد، از تجمع چربي در بدن جلوگيري كرده و باعث كاهش وزن مي گردد.

سرطان

- عسل و دارچين، درمان كننده سرطان هاي معده و استخوان شناخته شده است.

- براي 1 ماه و 3 بار در روز، 1 قاشق غذاخوري عسل با 1 قاشق چاي خوري پودر دارچين را براي جلوگيري از سرطان مصرف كنيد.

گرسنگي

- مطالعات اخير نشان دهنده اين است كه شكر عسل نه تنها مضر نيست، بلكه بسيار مفيد مي باشد.

- مقدار مساوي از عسل و دارچين جلوي گرسنگي را مي گيرد.

- 2/1 قاشق غذاخوري عسل در 1 ليوان آب و مقدار كمي پودر دارچين، باعث مي شود كه سرزنده تر و داراي انرژي بيشتر باشيد.

تنفس بد

- صبح ها 1 قاشق چاي خوري عسل و دارچين را با آب گرم مخلوط كرده و بنوشيد. اين روش باعث راحت نفس كشيدن مي شود.

كم شنوايي

- مصرف مقدار مساوي، عسل و دارچين باعث بهبود شنوايي مي شود.

اين مطالب خواص بسيار كمي از دو ماده غذايي طبيعي، عسل و دارچين بود. با توجه به اينكه اين دو غذاي طبيعي در سرتاسر دنيا يافت مي شود، پس بهتر است از آنها استفاده كنيم تا سلامتي خود را تضمين نماييم
1391/4/22 - 12:04 عصر
من يه رژيم دارم پارسال دكتر بهم داده بود ولي يك هفته بيشتر رعايت نكردم

الان براتون مينويسم
1391/4/22 - 12:05 عصر
عضي از ميوه ها قند دارند و باعث چاقي مي شوند،بعضي ديگر بر عكس لاغر مي كنند اما تا كنون درباره ميوه هايي كه چربي را بسوزانند شنيده بوديد؟ آيا اين ميوه ها را مي شناسيــد؟ يك سري مـواد غذايي وجود دارد كه به نام غذاهايي با كالــري منفي (NEGATIVE CALORIE FOODS) معروف هستند.اين مواد غذايي نسبت به ساير مواد،انرژي بيشتري براي هضم خود نياز دارند، يعني بدن انرژي بيشتري براي هضم آنها مي سوزاند و در عين حال بدن نمي تواند كالري زيادي از آنها براي خود ذخيره كند.پس علاوه بر اينكه باعث سوخت چربي ها مي شوند، كمتر به چربي تبديل شده و ذخيره مي شوند.مواد غذايي داراي چربي، پروتئين، كربوهيدرات، كالري، ويتامين و املاح هستند.ويتامين ها،بافت هاي بدن را تحريك مي كنند تا آنزيم توليد كنند كه اين آنزيم ها باعث تجزيه و مصرف انرژي موجود در غذاها مي شوند.بنابراين غذاهايي با كالري منفي، غذاهاي غني از ويتامين و املاح هستند

كه نه تنها باعث مصرف انرژي حاصل از خود مي شوند،بلكه انرژي اضافي موجود در طي عمل هضم را مصرف مي كنند.البته مصرف اينگونه مواد غذايي زماني در كاهش وزن مؤثر است كه غذاهاي پُركالري و فاقد مواد مغذي مثل انواع تنقلات، چيپس و ... را مصرف نكنيد.
مواد غذايي با كالري منفي (NEGATIVE CALORIE FOODS) ياچربي سوز شامل انواع مختلفي از ميوه ها و سبزي ها است كه شامل مواد غذايي زير مي باشد:
از سبزي ها:
مارچوبه – چغندر – كلم – كلم بروكلي – هويج - گل كلم – كرفس – كاسني – فلفل قرمز – خيار – شاهي – سير – لوبيا سبز – كاهو – پياز – تربچه – اسفناج – شلغم و كدو سبز است.
از ميوه ها:
سيب – زغال اخته – طالبي و گرمك – گريپ فوروت – ليمو ترش – انبه – پرتقال – هلو – آناناس – تمشك – توت فرنگي – گوجه فرنگي – نارنگي و هندوانه است .
دزيره پست ها : 2495عضویت:1390/3/12
1391/4/22 - 12:06 عصر
منم هستم
ژيم هاي چند روزه را فراموش كنيد

شكي نيست كه شما مي توانيد در مدتي كوتاه سريعا وزن كم كنيد، ولي به چه قيمتي؟

هر روز تبليغات فراواني را مي بينيد كه ادعا مي كنند كاهش وزن چند روزه بدون بازگشت!!

رژيم هاي فراوان مد روز زودگذري وجود دارند كه مي توانند وزن شما را كم نمايند، ولي بلافاصله پس از قطع رژيم، احساس گرسنگي فراوان و آزار دهنده اي خواهيد داشت كه منجر به پُرخوري و بازگشت سريع وزن شما خواهد شد. اين يعني همان نااميدي كه شايد شما نيز به عنوان يك رژيم گير حرفه اي با آن برخورد كرده باشيد.

فراوان هستند بيماران چاقي كه به مطب هاي رژيم درماني مراجعه مي كنند و مي گويند: مي دانند كه بايد وزن كم كنند و همه راه ها را امتحان كرده اند، ولي روز به روزنااميدتر شده اند؛ و گاهي با تاثر فراوان مي گويند: چه فايده وزن كم كنند، وقتي كه در فاصله ي كمي وزنشان برمي گردد و چه بسا وزن بالاتري نيز پيدا كنند!!

واقعيت اين است كه شما نمي توانيد صورت مساله را پاك نماييد. شما با مشكلي به نام چاقي روبرو هستيد و با نااميدي و عدم برنامه ريزي، وزن شما افزايش خواهد يافت و روزي خواهد رسيد كه افزايش وزن شما عوارض جسمي و رواني را برايتان باقي خواهد گذاشت كه ديگر براي درمان آن خيلي دير خواهد بود. پس چه بايد كرد؟

بهترين راه براي كاهش وزن پايدار و بدون عارضه، كاهش وزن آهسته خواهد بود كه با تغيير شيوه زندگي چه از نظر تغذيه و چه فعاليت بدني ميسر خواهد بود.

آنچه كه در اين رژيم هاي سخت باعث بازگشت سريع وزن مي شود، آن است كه شما با رعايت اين رژيم ها خود را آماده تغيير شيوه زندگي براي هميشه نكرده ايد و از طرف ديگر ادامه ي اين رژيم ها براي هميشه ميسر نيست، لذا از ابتداي رژيم روزشماري مي كنيد كه چه زماني رژيم تمام شده و شما به زندگي معمول خود برمي گرديد ، همين لحظه يعني پايان رژيم و شروع بازگشت سريع وزن.

براي كاهش چربي موجود در بدن هر 500 گرم چربي معادل 3500 كالري خواهد بود. لذا با فعاليت بدني و نيز اصلاح نسبي تغذيه خواهيد توانست هر هفته 500 تا 1000 گرم از چربي خود را بسوزانيد حتي بدون رژيم هاي سخت غذايي.

جالب است بدانيد كه مطالعات نشان داده است كه 90 درصد افرادچاقي كه رژيم مي گيرند، در مدت 3 سال به وزن اوليه خود برمي گردند و هر چه اين رژيم ها غير منطقي تر و سريع تر وزن شما را بكاهند، سريع تر برخواهند گشت. لذا گول اين تبليغات دروغين كه كاهش وزن سريع و بدون بازگشت رابه شما مژده مي دهند نخوريد!!

زيرا اين رژيم ها علاوه بر بازگشت سريع وزن، با عوارضي از قبيل ريزش مو و افتادگي پوست ، خستگي، كم خوني و اختلالاتي از قبيل افسردگي همراه خواهند بود. از طرف ديگر هر چه كاهش وزن شما سريع تر باشد، به جاي بافت چربي از بافت عضلاني شما كاسته خواهد شد و پس از قطع رژيم آنچه جايگزين بافت عضلاني مي گردد، چيزي جز چربي نخواهد بود. آن موقع است كه شما به مشكلي بر خواهيد خورد كه خيلي از رژيم گيرندگان حرفه اي به آن اشاره مي كنند . آنان مي گويند كه اوايل وقتي رژيم مي گرفتند، خيلي سريع وزن كم مي كردند، ولي اخيرا با رژيم هاي خيلي سخت تر، وزنشان كم نمي شود و به عبارتي مقاوم شده است!! اين موضوع در اثر افزايش بافت چربي انباشته به جاي بافت عضلاني است.

لذا در رژيم هاي غذايي جديد، آن چه بيش از محاسبه كالري مد نظر است، تغيير شيوه زندگي و تغيير دائمي رفتار و يا به عبارتي رفتاردرماني مي باشد.

تغييرات رفتارها و شيوه هاي نادرست زندگي نيز با يك رژيم چند روزه ميسر نخواهد بود. به همين دليل در شيوه هاي نوين درماني توصيه به دوره هاي درماني است نه يك رژيم سخت زودگذر. در طي اين دوره ها شما :

- به نقاط ضعف شيوه زندگي خود پي خواهيد برد.

- با آموزش، سطح آگاهي هاي تغذيه اي شما بهبود خواهد يافت، طوري كه باورها و اعتقادات نادرست شما اصلاح مي گردد.

- اين آگاهي ها منجر به تغيير رفتار و شيوه زندگي در شما مي گردد.

هر چقدر شما در مورد آخر موفق تر باشيد ، كاهش وزنتان دائمي تر و به عبارتي غير قابل بازگشت تر خواهد بود.

اين تغييرات رفتاري نيز ميسر نخواهند بود مگر با دوره هاي درماني، كه در طي آن يك متخصص كارآزموده مي تواند كمك شاياني به كاهش وزن پايدار و بدون عارضه در شما كند.
دزيره پست ها : 2495عضویت:1390/3/12
بهترين راه كالري شماريه
راحله پست ها : 10389عضویت:1390/5/19
1391/4/22 - 12:07 عصر
منم چاق شدم ولي چون دارم شير ميدم نميتونم رژيم سفت و سخت بگيرم

قد 161
وزن 62 و نيم
وزن ايده ال: 54
من ميتونم! ميتونم! ميتـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــوووووووووووووووونم!!!!!!! (^_^)
1391/4/22 - 12:07 عصر
همه قد و وزنشو بگن تا يه جدول بسازيم
صفحه 1 از 60  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10  بعدی آخر صفحه
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: