زن هرزه !!!! - صفحه 1

موضوع: زن هرزه !!!! + اظهار نظر

مي مي ناز پست ها : 2918عضویت:1389/1/25
1391/4/21 - 6:10 عصر
آيا مي دانيد به ازاي هر زنِ فاحشه ، بالغ بر پنجاه مرد هرزه وجود دارد ..! خودم نميدونستم ديشب تو ترافيكِ ميرداماد فهميدم

بودا به دهي سفر كرد.
زني كه مجذوب سخنان او شده بود از بودا خواست تا مهمان وي باشد.
بودا پذيرفت و مهياي رفتن به خانه‌ي زن شد.
كدخداي دهكده هراسان خود را به بودا رسانيد و گفت :
«اين زن، هرزه است به خانه‌ي او نرويد »
بودا به كدخدا گفت:
« يكي از دستانت را به من بده»
كدخدا تعجب كرد و يكي از دستانش را در دستان بودا گذاشت.
آنگاه بودا گفت :
«حالا كف بزن» كدخدا بيشتر تعجب كرد و گفت: « هيچ كس نمي‌تواند با يك دست كف بزند»
بودا لبخندي زد و پاسخ داد:
هيچ زني نيز نمي تواند به تنهايي بد و هرزه باشد، مگر اين كه مردان دهكده نيز هرزه باشند.
بنابراين مردان و پول‌هايشان است كه از اين زن، زني هرزه ساخته‌اند.
برو و به جاي نگراني براي من نگران خودت و ديگر مردان دهكده ات باش.
خدايا ... خودت رو از من نگير ...
سالي پست ها : 2088عضویت:1390/11/5
1391/4/21 - 6:18 عصر
خيلي مرسي
ahoo پست ها : 3950عضویت:1390/4/14
1391/4/21 - 6:18 عصر
موافقم
ديروزبراي كودكي گريستم كه كفش نداشت...امروزبراي مردي كه پاندارد...فردابراي خود كه هيچ!!!!!!!!
"شادان" پست ها : 10252عضویت:1389/6/7
1391/4/21 - 6:29 عصر
آورين
الهی که هیچ خونه ای بدون بچه نباشه...
       مبارک باشه :)
.#* ستايش #*. پست ها : 6498عضویت:1390/9/7
1391/4/21 - 6:29 عصر
خداااااااااااا جووووووووونم شکررررررررررت بخاطر دخمل سالم و سلامتي که بهم دادي:))
خدا جونم حالا که دادی خودت برام سالم و سلامت حفظش کن       مبارک باشه :)
sara پست ها : 1137عضویت:1391/2/10
1391/4/21 - 6:30 عصر
زيبا بود
¤*¤راز گل سرخ ¤*¤ پست ها : 5059عضویت:1390/10/14
1391/4/21 - 6:33 عصر
لايك
pushana پست ها : 4687عضویت:1390/12/6
1391/4/21 - 6:49 عصر
متاسفانه حتي خانما فقط خانما رو مقصر ميدونن متاسفم واقعا!و ممنون از اين متن
من کتایون عزیزی،مدير فروشگاه اينترنتي بافتنی و کاردستی" پوشانا" هستم که همش کار دست و اکثرش هم بافتني و قلاب بافي هست. دوست دارم مشتری حتما از خریدش راضی باشه. http://pushana.ir
سميه( مامان اميرابوالفضل) پست ها : 14487عضویت:1388/3/5
1391/4/21 - 7:01 عصر
تا مرد هرزه نباشد، زن روسپي نمي شود
حدود ۱۰ سال پيش، سازمان بهزيستي متوسط زمان ايستادن يك زن روسپي – با هر سني- را در كنار خيابان كمتر از ۵ دقيقه اعلام كرد. پس تا مرد هرزه نباشد، زن روسپي وجود نخواهد داشت. يعني تا تقاضا نباشد عرضه اي صورت نمي گيرد. به همين دليل است كه در بعضي كشورهاي پيشرفته مردان روسپي كه از زنان خدمات جنسي مي خرند مجازات مي شوند.
عصر ايران – چندي پيش، مدير كل امور اجتماعي استانداري تهران از برخورد با زنان روسپي در قالب طرح “زنان ويژه” خبر داد. روسپيگري يكي از نابهنجاري هاي اجتماعي رايج در تهران و چند شهر بزرگ ديگر ايران است. اين پديده معمولاً با سكوت و بي اعتنايي و حتي كوچك نمايي از سوي مقامات رسمي مواجه مي شود. پرداختن جدي به مساله روسپيگري، گاه انگ سياه نمايي نيز مي خورد و هم از اين روست كه در شهرهاي بزرگ ايران شاهد رشد روسپيگري در كنار سكوت رسانه ها و فقدان مطالعه عميق آن هستيم. عصر ايران در گفتگو با شهلا شركت، برخي از زواياي پديده اجتماعي روسپيگري را بررسي كرده است.
شهلا شركت، از آغاز تا پايان انتشار مجله زنان، مدير مسئول و سردبير اين مجله بود و در دو دهه گذشته، يكي از صاحبنظران برجسته مسائل زنان در ايران پس از انقلاب بوده است.

***
روسپيگري يكي از مسائل يا آسيب هاي بخشي از زنان جامعه ايران است كه ظاهراً درباره آن، مطالعه چنداني هم از سوي نهادهاي دولتي و غير دولتي صورت نگرفته است. دلايل غفلت از بررسي اين پديده را چه مي دانيد؟

اين تنها پديده اي نيست كه مورد غفلت قرار مي گيرد و به آن تجاهل مي شود. البته در مورد نهاد هاي دولتي صحبت مي كنم چون نهاد غير دولتي چنداني نداريم. ما هر روز شاهد پديده هاي ديگري مثل گدايي به كمك سوء استفاده از كودكان، خشونت هاي مختلف در معابر عمومي، سرقت و جنايت در ملاء عام، اهانت به حقوق فردي و اجتماعي افراد و … هستيم كه هنوز اتفاقات سادۀ جامعۀ ما هستند.

انگيزه ها و علل روسپيگري را عمدتاً چه مي دانيد؟

توجه داشته باشيد كه روسپيگري را از كدام منظر و با چه نگرشي تعريف مي كنيد؟ امروزه بسياري از روسپيان درهمه جاي دنيا روسپيگري را شغل رسمي خود مي دانند. آنها اين نوع اشتغال را آسيبي فردي و اجتماعي نمي دانند و حتي خواهان تامين اجتماعي و حقوق فردي و دريافت ابزار رايگان كار خود هستند. دولت ها هم كه از برخورد آمرانه و حذفي نسبت به اين گروه نتيجه اي نگرفته اند، براي پيشگيري از شيوع بيماري هاي رواني و بخصوص فيزيكي مثل ايدز و ساير بيماري هاي مقاربتي، ابزار ضروري حفظ بهداشت اين گروه را رايگان در اختيار آنان قرار مي دهند و در مواردي حتي آنها را بيمه مي كنند.

عنصر تعيين كننده اي كه معمولا مورد غفلت قرار مي گيرد متقاضي كالاي جنسي است. حدود ۱۰ سال پيش، سازمان بهزيستي متوسط زمان ايستادن يك زن روسپي – با هر سني – را در كنار خيابان كمتر از ۵ دقيقه اعلام كرد. پس تا مرد هرزه نباشد، زن روسپي وجود نخواهد داشت. يعني تا تقاضا نباشد عرضه اي صورت نمي گيرد. به همين دليل است كه در بعضي كشورهاي پيشرفته مردان روسپي كه از زنان خدمات جنسي مي خرند مجازات مي شوند. اما در جوامع مردسالار همۀ توان و امكان متقاضيان براي مقصر جلوه دادن زنان در اين مناسبات به كار گرفته مي شود.

درست است كه فقر اقتصادي و فرهنگي و عاطفي مي تواند عامل مهيا ساز رواج پديدۀ روسپي گري به شمار آيد اما عامل شكوفا ساز آن چيست؟ مرد متمول و تنوع طلب و گاهي بيمارجنسي است كه با قدرت انتخاب كامل خود، زنان آسيب ديدۀ رواني و اقتصادي را به كام اين بازار مي كشد. اين زنان در معرض رفتارهاي پر خطر جنسي مشتريان خود مثل ايدز، خشونت جنسي وشكنجه و متعاقبا اعتياد و حتي خودكشي هستند.

ناگفته نماند كه روسپيگري مي تواند نتيجۀ بعضي از اختلالات رواني هم باشد. مثل: اختلال دو قطبي (افسردگي/ شيدايي) كه اين بيماران گاه در فاز شيدايي خود دچار بي پروايي جنسي مي شوند. عقب مانده هاي خفيف ذهني كه دچار بي ثباتي در رفتار و هويت و عواطف هستند وگرايش به ماجراجويي دارند و بيماران داراي شخصيت ضد اجتماعي و اسكيزوفرن ها هم ممكن است كه به روسپيگري روي بياورند.

مطالعات جسته و گريخته، نشان مي دهد كه جامعه ايران با كاهش سن و افزايش سطح تحصيلي روسپيان مواجه است. علل اين پديده متناقض چيست؟

واقعيت اين است كه با كاهش سن اعضاي اين گروه به ۱۵ سال و حتي گاه كمتر، نمي توان به همۀ آنها روسپي اطلاق كرد. بسياري از اين كودكان قرباني اند. قرباني روابط ناسالم خانوادگي، خشونت، فقر، اعتياد، بيكاري، ازدواج و طلاق اجباري و ساختارهاي بيمار اقتصادي و اجتماعي موجود.
به طور كلي وقتي مناسبات اجتماعي به شكلي پيش برود كه افراد متخصص بيكار بمانند و كم سوادان از راه دلالي و مشاغل كاذب – بدون هيچگونه ارتقاي فرهنگي - به ثروت هاي باد آورده دست پيدا كنند، نتيجه اي جز واژگوني ارزش ها به دست نخواهد آمد.


در اين شرايط كم درآمدها به نيروهاي خدمتگزارِ مرفهان نورسيده اي تبديل خواهند شد كه خواهان ارضاي خواسته هاي كاذب خود هستند. توجه داشته باشيم كودكاني – چه دختر، چه پسر – كه امروز كنار پنجرۀ اتومبيل ما پول خرد گدايي مي كنند، فردا تن به بردگي جنسي مي دهند تا اسكناس دريافت كنند. به خصوص آنهايي كه جذب شبكه هاي سازمان يافتۀ خريد و فروش جنسي شده باشند.

در اين ميان نوجواناني هم هستند كه در پي ناكامي هاي عاطفي و اقتصادي، خشونت ها و محدوديت هاي افراطي خانوادگي و اجتماعي – به خاطر افزايش محرك هاي محيطي و افزايش مجاري اطلاعاتي عصر حاضر- مثل گذشته تحت امر پدرسالارِ خانواده باقي نمي مانند، به شبكۀ خريد و فروش جنسي داخل مي شوند.

افزايش سطح تحصيلي اين گروه هم از جمله آمار نامطمئني است كه مي تواند نتيجۀ كاهش بي سوادي تعداد كل زنان در سال هاي بعد از انقلاب باشد.

آيا درباره خاستگاه طبقاتي روسپيان ايراني مطالعه اي صورت گرفته است؟ روسپيان ايران معمولا برآمده از كدام طبقات و اقشار اجتماعي هستند؟

در جامعه اي كه متاسفانه با بحران اطلاع رساني و پژوهش علمي مواجه است و مسئولان به جاي عميق شدن در پديده هاي اجتماعي از روي آنها مي پرند، بدون امكان استناد به اطلاعات و آمار واقعي نمي توان اظهار نظر علمي كرد. آمار رسمي هم به علت تناقضات موجود در آنها قابل اعتماد نيستند.

وقتي مديركل دفتر امور آسيب‌ديدگان اجتماعي سازمان بهزيستي كشور مي گويد: �دسترسي به زنان روسپي با هيچ روشي براي ما ميسر نيست و هيچ‌ كجا آماري هم در اين ارتباط وجود ندارد�، از محققان مستقل و بدون ارتباط با مراكز و منابع دولتي انتظار چه اظهار نظري داريد؟ تنها نظر احتمالي كه مي توان داد اين است كه روسپيان از گروه هاي آسيب پذير جامعه اند.


شما به عنوان يكي از كارشناسان مسائل زنان در ايران، چه پيشنهادهاي كوتاه مدت و بلندمدتي براي حل معضل روسپيگري و بازگرداندن روسپيان به سبك زندگي متعارف و شايسته داريد؟

براي حل معضلي كه در درازمدت به وجود آمده است هيچ راه كوتاه مدتي سراغ ندارم. اما آنچه به عنوان پيش درآمد مي شود مطرح كرد اين است كه به جاي ناديده گرفته شدن، اين گروه ديده شده و به مشكلات آنها رسيدگي شود. فرآيند آگاه سازي و سپس واگذاري تصميم براي انتخاب زندگي بهتر به خود آنها مي تواند اقدام مفيد ديگري باشد در برابر به اجبار بردن آنها به بهشت مورد نظر خود. چون اين روش كهنه و ناكارآمد تا كنون به نتيجه نرسيده است.

فعالان غير رسمي حقوق زنان در ايران، تاكنون چه اقداماتي براي مهار روسپيگري و يا بهبود وضع روسپيان انجام داده اند.

در شرايط حاضر هر گونه فعاليت سادۀ اجتماعي نيازمند داشتن مجوز دولتي است و حساسيت بالا نسبت به مسائل زنان، ورود به امور مربوط به آنان را از مجاري غير دولتي تقريبا غير ممكن كرده است. افزون بر اينكه مراكز رسمي در پي مهار آسيب هاي اجتماعي در اين حوزه نيستند، وجود قوانين حاميِ حقوق بنيادي پدران و شوهران، هيچ امنيت و توفيقي را براي كنش فعالان امور زنان تضمين نمي كند. آنها حتي براي تاسيس خانۀ امني به منظور پناه دادن به زنان خشونت ديده در خانواده هم امكان اقدام ندارند.

شوهران مجرم قانونا مي توانند با استفاده از حق رياست و ولايت خود، متعرض چنين نهادهايي شوند. سازمان هاي غير دولتي و نهاد هاي مدني هم كه مي توانند كمك كننده به مردم و دولت براي رفع چنين بحران هايي باشند، تعطيل شده اند.

جنبش زنان در ايران، چه موضعي نسبت به پديده روسپيگري و چه نگاهي به روسپيان دارد؟

راهبرد جنبش زنان براي حل مشكلات زنان عموما جست وجوي علت هاست و نه برخورد در سطح با معلول ها و قرباني ها. جنبش زنان انتظار دارد اولا به مسئلۀ زنان به عنوان موضوعي خاص توجه شود و دوم اينكه زن را از دايرۀ بسته و محدود نگرش و برخورد سياسي خارج كنند و سوم اينكه در برنامه ريزي و اجراي طرح هاي مربوط به مسائل زنان اولويت با نيروهاي متخصصي باشد كه با مباحث نظري و عملي اين عرصه درگير بوده اند. ضمن آنكه بودجه و امكاناتي كه به موضوع زنان اختصاص مي يابد، هزينه تلقي نشود؛ زنان سرمايه هاي اجتماعي اين جامعه اند.

*****ذهنم آشفته، خواب هايم پريشان، خنده هايم فتوشاپي ، درد و دل هايم با ديوار فيس بوک و وبلاگ ! ميزان همدردي ها هم با نظر !!! و تکرار پشت تکرار... *******
زرينا مامان آراد پست ها : 4810عضویت:1390/6/6
1391/4/21 - 7:04 عصر
بچه ها خواهش می کنم برای براورده شدن حاجتم یه صلوات مهمونم کنید ...جبران می کنم منم هر روز برای براورده شدن حاجات شما صلوات می فرستم ****اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم***😍😍😍
هنا پست ها : 179عضویت:1390/8/30
1391/4/21 - 9:02 عصر
متنفرم از هر چي مرد و زن هرزه حروم زادن بخدا
انسان نيستن
نخودي پست ها : 9027عضویت:1389/7/21
1391/4/22 - 12:58 صبح
مهان پست ها : 13943عضویت:1390/7/24
1391/4/22 - 1:09 صبح
بزن دست قشنگه رووووووو..واقعا بعضي مردا خيلي كثيفن
مهديسم با ورژن جديد
•~ سَـميـا ~• پست ها : 113891عضویت:1389/4/7
1391/4/22 - 4:28 صبح
امضــا نـدارم انگشـت ميـزنــم...
•~ سَـميـا ~• پست ها : 113891عضویت:1389/4/7
1391/4/22 - 4:28 صبح
عاااالي بود...
امضــا نـدارم انگشـت ميـزنــم...
گلابي خانوم پست ها : 8236عضویت:1390/10/25
1391/4/22 - 12:51 عصر
عالي بود كاش به گوش بعضيا بره

متاسفانه 99 درصد مردممون چه زن و چه مرد فقط زنارو مقصر ميدونن ... حتي زنايي كه شوهرشون بهشون خيانت ميكنه بيشتر از اينكه از مرد هرزشون متنفر باشن از زنه نفرت دارن!!!!!!!!!!!
       مبارک باشه :)
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: