2733
2734
امروزه خبر هک شدن اکانت های adsl زیاد شده که میتواند با استفاده از چند خط برنامه نویسی ساده یوزر و پسورد اکانتهای adsl بدست آورد و از آن اکانت استفاده کرد از این جهت واجب دونستم راهای جلوگیری از هک را براتون توضیح بدم البته خواستم در اینجا روش هک رو هم توضیح بدم اما گفتم شاید مورد انتقاد مدیریت سایت قرار بگبرم از توضیح روش های هک کردن گذشتم امیدوارم که از این مطلب استفاده بهینه را ببرید.
1.استفاده از سرویس دهنده هایی که از امنیت بالایی برخورداند
بدون شک اولین قدم برای جلوگیری از هک شدن ، استفاده از یک ISP امن است . احتمال هک شدن اکانت های سرویس دهنده ای که از یک فایروال قدرتمند و پیکربندی شده استفاده می کند و بر روی باز یا بسته بودن پورت ها مانند پورت 23 نظارت کامل دارد بسیار پایین است . همچنین نکته دیگری که در مورد ISP ها باید مد نظر داشت این است که سرویس دهنده ها می توانند اکانت های ADSLخود را بر روی خط تلفن استفاده کنندگان خود ارجاع نمایند . در این صورت حتی اگر اکانت شما هک شود ، نفوذگر باز هم نمی تواند از آن اکانت استفاده کند و با آن به ایترنت وصل شود چرا که فقط از طریق خط تلفن شماست می توان با اکانت تان به اینترنت وصل شد .

2.تغییر پسورد مودم از حالت پیش فرض
واضح است که اگر پسورد مودم ADSL خود را از حالت پیش فرض تغییر دهید ، هکر دیگر نمی تواند به راحتی به خط فرمان مودم شما متصل گشته و اکانت شما را سرقت کند .برای این کار دو راه وجود دارد : اول از طریق telnet و رابط cmd که به دلیل دشواری و تخصصی بودن از بیان آن صرف نظر می کنیم و دیگری از طریق پروتکل http که به شرح آن می پردازیم :
ابتدا بر روی Address bar هر کدام از مرورگر ها یا حتی My computer، آی پی مودم خود را که معمولا 192.168.1.1 است و بر روی خود مودم نوشته شده است را وارد می کنیم ، سپس پنجره لاگین باز می شود که باید همان یوزر و پسورد پیش فرض یعنی admin را وارد نماییم . اکنون وارد پنل مودم خود شده ایم . برای تغییر پسورد به قسمت Management>Access control>Passwordرفته و با انتخاب user و password دلخواه آن را save میکنیم
و بدین ترتیب یوزر و پسورد شما از حالت پیش فرض خارج می شود .

http://s3.picofile.com/file/7409221284/adsl_hacking.jpg

3. همیشه ساعت ورود و خروج خط adsl خود را چک کنید ببینید که در زمانهایی که از اینترنت استفاده نمیکنید آیا کسی از سرویس شما استفاده میکند یا خیر که در صورت صحت و اطمینان چنین موضوعی حتما به آی اس پی خود اطلاع دهید

4.استفاده از فایر وال های قدرتمند
یکی از مهم ترین ارکان امنیت شبکه و جلوگیری از نفوذ اینترنتی ، استفاده از Firewallاست . وقتی شما بر روی رایانه خود فایروال نصب می کنید ، این نرم افزار بر روی هر گونه تراکنش داده و اتصالات شبکه ای سیستم شما نظارت می کند و درخواست های اتصال مشکوک و تایید نشده را بلاک کرده به شما گزارش می دهد و اجازه نمی دهد هکر به راحتی از طریق پورت های مختلف به سیستم یا مودم شما نفوذ کند . حتی شما میتوانید از طریق تنظیمات وپیکربندی فایروال خود ، پورت هایی که به باز بودن آنها نیازی ندارید را ببندید تا از حملات اینترنتی بیشتر در امان باشید. ( که البته این امر از طریق تنظیمات شبکه سیستم عامل نیز میسر است) .

پر واضح است که تمامی مراحل ذکر شده به بالا بردن امنیت سیستم شما کمک شایانی می کند اما باید این مهم را در نظر داشت که امنیت مقوله ای نسبی است و حتی امن ترین سیستم ها و سرورهای دنیا نیز نمی توانند ادعای امنیت مطلق و 100% داشته باشند چرا که همواره راهی برای نفوذ وجود دارد و همیشه هکرها یک یا چند قدم جلو ترند.

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731
2738
راستش این تقریباً امکان پذیر نیست مگر اینکه ISP به شدت در پیت باشه

چون athenticate فقط با یوزر نیم و پسورد نیست و پورت مشترک هم چک میشه
مثلاً من با یوزر و پسورد خودم از یک خونه دیگه نمیتونم وصل بشم
خدا می بیند و می پوشاند...مردم نمی بینند و فریاد می زنند
2706