موضوع: امان از كمبود وزن بچه ها، نگراني مامانا ( شعبه ي 2) + اظهار نظر

صفحه 20 از 94 اول قبلی  15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25  بعدی آخر
کاربران حاضر: 0 کاربر و 0 مهمان
azadeh پست ها : 15995عضویت:1386/8/10
1391/4/4 - 4:56 عصر
مرسي پس وزن پسر من كم نيست چون همه به من ميگن خيلي كمبود وزن داره بدبختي من اينه كه به خودم رفته يعني لپاش عين تنسي تاكسيدو هست ولي بدنش عين خلال دندون جالبه اين كه جلو همه هم ميخواد عرض اندام كنه هر چي دندهو استخون هست نمايش ميده
اگر پديا شور اثر داشته باشه پس ميخرم چون احساس ميكنم پاهاش لاغره
جالبه قد باباش 190 اين عين چيه

مشكل من هوا خوريشو بدخوريشه دختر دخترخالم عين بچه هاي شما بود وزن يك سالگيش 5و نيم بود
اينقدر زير خط قرمز بود ولي الان حدود 1 سالي هست عالي وزن گرفته در حدي كه رسيده به 19 اگر راهكارشو به من ميگفت عالي بود ولي متاسفانه كسي به ادم چيزي نميگه
شما از كيدي فارماتون استفاده كرديد يا نه
مامان كيانا پست ها : 301عضویت:1390/9/16
1391/4/4 - 6:34 عصر
سلام خانمهاي عزيز دلم براتون تنك شده بود اومدم يه سر بزنم و بكم كه همتون و ميدوستم يه سوال هم از مرضيه جون دارم كفته بودين كه دكتر طب سنتي ميرين همون كه مياد شبكه يك ميشه شماره تلفن و ادرسش و براي من بزاري و يه كم دربارش توضيح بدي و اينكه هزينه اش حقدره ممنون ميشم
من. پست ها : 7263عضویت:1387/12/3
1391/4/4 - 7:30 عصر
باز هم سلام!
دختر من كه كاملا واجد شرايط اين تاپيكه!! چون يك كيلو زير صدك 3 سير ميكنه! هرچند خودم واجد شرايطش نيستم، چون بخش "نگراني" رو از زندگي ام حذف كردم!

تينا جان.
يكي ديگه از بچه ها هم اينجا گفته بود كه كمبود وزن سه دليل داره: بيماري، كم خوري و ژنتيكي. واقعيت اينه كه من دخترم رو يك دوره تحت پيگيري كامل قرار دادم. بردمش پيش فوق تخصص رشد اطفال كه بهترين شخص در اين زمينه است و استاد دانشگاه تهرانه و... كلي آزمايش داديم و كلي عكس و اين چيزها، آخرش معلوم شد كه دخترم هيچ مشكل پزشكي اي نداره و كاملا سالمه و فقط از مامان و بابا شانس نياورده! چون مامان و باباش هر دو لاغرن و اون هم شانسي براي چاق شدن نداره!!
اين طوري شد كه ما به اين نتيجه رسيديم كه نرگس همينيه كه هست! و دست از تلاش براي "خوراندن" غذا بهش برداشتيم. با اين حال به اين معنا نبود كه به تغذيه اش توجه نكنيم. من حواسم هست كه نرگس در طول روز چي ميخوره و برام مهمه كه از همه گروه هاي غذايي بخوره. هرچند از همه شون كم ميخوره، اما ميخوره! و همين براي من كافيه.

اميدوارم واقعا اون روز نياد كه بچه ام بخواد به من بگه براي من كم گذاشتي و از اين حرفها! چون اون وقت حسابي از خجالتش درميام!!! هههههه!

ضمنا اين كه گفتم احساس گرسنگي ندارم، خيلي جدي يه. سلسله اعصاب آدم همين طوري اند. اگر به يك پالس عصبي بي توجهي كني، اون پالس ديگه از كار مي افته. مثلا كساني كه عادت كردن تو تاريكي كار كنن، كم كم عصب ديدن در روشنايي رو از دست ميدن و اون اعصابشون ضعيف ميشه. يا كسي كه هميشه يه جاش تحت فشار بوده و درد داشته و هي بهش توجه نكرده، كم كم اعصاب حسي اون ناحيه ضعيف ميشن و ديگه حس درد رو در اون ناحيه از دست ميده.
"مامي1 " پست ها : 1099عضویت:1388/1/18
1391/4/4 - 9:00 عصر
حالا يه كم از بچه ي خودم بگم.
ياتونه يه زماني ميگفتم موقع تعويض لباس همش عق ميزنه وگاهي بالامياره.ويهو جوگيرشدم وواسه احتمال ريفلاكس بردمش پيش دكترنجفي.
دكتر تشخيص خاصي نداد ويه مدت بعد هم خود بخود اين حالت رفع شد.البته همزمان بااون حالت اشتها وخوابشم به شدت بدشده بودكه من ديگه سروصداشو درنياوردم.
خلاصه اون عق زدنها خودبخود خوب شد واشتها وخوابشم بهترشد.وزنشم تو اون دوره ي خوش اشتهايي نرمال يه تكوني خورد.
ولي الان مدتيه دوباره اون حالتهاش شروع شده.بانوع شديدتر.مثلا قبلا موقع تعويض لباس عق ميزد،الان تاميبينه لباسشو از كشوبيرون ميارم شروع ميكنه به عق زدن ..يااينكه تا يه غذايي از دور ميبينه وبا دواروشو از يخچال درميارم وبدون اينكه هنوز جلوي دهنش بگيرم وبهش بده عق ميزنه واگه بلافاصله نبرمش بيرون از خونه يا بالكن فورا بالامياره!!!!
به نظرتون چرابچم اينجوري شده؟!بيماري به اسم ريفلاكس دوره اي داريم؟!
نميدونم چون چند روزه غذانميخوره ،معدش اذيت شده وزودتحريك ميشه واسه بالاآوردن.يا چون اين حالت عق زدن داره، يه مشكلي داره كه نميتونه خوب بخوره وبخوابه؟
همينجوري گفتم بگم شايد شمام نظري داشته باشين.
"مامي1 " پست ها : 1099عضویت:1388/1/18
1391/4/4 - 9:01 عصر
مهديه
فضولي واظهارنظرم ناخواسته يه طومارشد.
ناراحت نشي ازما.....خوندي بگو ميپاكمش:))
مريم بانو پست ها : 698عضویت:1390/10/1
1391/4/5 - 12:07 صبح
سلام خوبيد؟

ميشه بگيد به بچه اي كه كم خوني ژنتيكي مينور داره قطره آهن بايد بديم يا نه؟؟؟؟؟
فرناز پست ها : 6280عضویت:1389/8/13
1391/4/5 - 12:25 صبح
سلام

سمانه جون خيلي ازت ممنونم كه جوابمو كامل دادي حتما دوز دارو رو دوبرابر مي كنم اگه بخواد جواب بده چند وقته جواب ميده؟؟

مهديه منم با الي موافقم

الي جون روزايي كه هوا گرم و دم هست اين حالتهاي عق زدن رو بيشتر داره؟؟ظهرها بيشتره يا شبها؟؟من زماني كه آنديا رو بردم دكتر براي ريفلاكس بدون هيچ سونو و نمونه برداري فقط بر اساس شرح حالي كه من دادم امبرازول تجويز كرد و گفت باسخ به درمان معلوم ميشه كه بچه رفلاكس داره حالا من بهت يه بيشنهاد مي كنم كبسول امبرازول هيچ عارضه اي نداره حتي به نوزاد 50 روزه هم مي دن اين كبسول رو بگير گرانولهاي داخلش رو بشمار نصف كن و صبح ناشتا روزي نصف كبسول (منظورم نصف گرانول هاست ) با ماست يا اب سيب به آرتين بده 8 هفته مصرف كن اگه خوب شد بدون ريفلاكس داشته اگه نه كه نداشته باالاخره اينم خودش يه راه هست راستي هيچ وقت دهن آرتين بو نمي ده؟؟نوزاد كه بود شير يم خورد شير رو دوباره تو دهنش بر نمي گردون دوباره قورت بده مي دونم اين حالت رو اكثر بچه ها دارن ولي اگه زياد اين حالت رو داشته و استفراغ هم نداشته اينم يكي از علائم ريفلاكسه
تينا *مامي نازي و مسيحا* پست ها : 548عضویت:1391/2/17
1391/4/5 - 1:42 صبح
سلام به همگي

خانومي (من) ان شالله كه دخترت هميشه سالم و سلامت باشه

راستي يه نكته يه شربتي هست به اسم فارمتون يه همچين چيزي دختر بد غذاي من با خوردنش يكم بهتر ميشد حالا هر كسي امتحان نكرده يه امتحاني كنه شايد فرجي شد وجواب داد
مامان يسنا پست ها : 175عضویت:1389/4/22
1391/4/5 - 2:15 صبح
من.جون مي شه لطفا اسم و آدرس اون دكتري كه ترگسو بردي پيشش بهم بدي؟؟؟؟( فوق تخصص رشد اطفال)
هانا (مامان آرتين) پست ها : 1578عضویت:1388/2/3
1391/4/5 - 10:18 صبح
سلام

من جون نرگس رو پيش دكتر شاداب صالحپور بردي؟ آخه مشخصاتش با اون ميخونه!

منم آرتين رو بردم و از وقتي بردمش پيش اون خيالم راحت شد!
هانا (مامان آرتين) پست ها : 1578عضویت:1388/2/3
1391/4/5 - 10:23 صبح
بچه ها!

من هزار تا تجربه از اينور و اونور خوندم و شنيدم كه هركدوم يادم بياد براتون ميزارم!

يكي از همكاراي همسرم ميگفت كه يكي از دوستاش بچه اش تا شش سالگي فقط و فقط و فقط هندونه ميخورده!

ميگفتش كه بچه رو ميديدي ميگفتي الانه كه از فقر تغذيه هاي و بي حالي بيفته دور از جون بميره! ميگفت چند بار با اين دوستم رفتيم مسافرت صندوق عقبشون رو پر هندونه ميكردن براي ناهار و شام بچشون!

خلاصه كه ميگفت مامانش ميگفته من تا سه سالگي داشتم ديوونه ميشدم ولي بعدش ولش كردم و گفتم حتما بدنش فقط اينو ميطلبه!

خلاصه خيلي گفت و گفت الان پسره نه سالشه و از همون شش سالگي خود بخود و كم كم خودش اشتهاش به غذاهاي ديگه باز شد

ميگفت الان ميبينمش باورم نميشه اون زمان اينقدر نحيف و مردني بود. چون ميگفت كاملا يه بچه با هيكل و قد وزن عاديه و ببينيش اصلا باورت نميشه اين بچه شش سال تمام فقط هندونه خورده. چون كاملا وزن و قد و استخون بنديش عاديه و تو اين سه ساله همه رو جبران كرده!

پس بياين خوشحال باشيم
مرضيه پست ها : 438عضویت:1389/2/18
1391/4/5 - 1:42 عصر
سلام به دوستاي عزيزم
همه پست ها رو خوندم. فعلا صحبتي ندارم فقط اومدم جواب مامان كيانا رو بدم. مامان كيانا اسمت مهديه بود نه؟؟؟
اين دكتره اسمش رضايي زاده است. مطبش اينجاست: ميدان تجريش- بيمارستان شهدا تجريش- مركز جامع كنترل سرطان
22754276-22754287 اين تلفن ها مال اون مركزه- بگو براي دكتر رضايي زاده تماس گرفتي.
وقتي من ميرفتم پيشش خيلي سرش خلوت بود. از وقتي اومده تو تلويزيون اون قدر سرش شلوغ شده كه نگو. ويزيتش هم گمونم 10 تومان بود. اگه گرون نشده باشه. بعد بستگي به داروهايي كه بهت ميده هزينه داروها متفاوته. امكان داره يه نسخه برات 70-60 تومان در بياد يا بيشتر. يه نسخه هم شايد 10 تومن. نسخه من 2 موردش بايد تو خونه درست ميكردم و براي همين خريدني نبود. دكتر ميرغضنفري هم هست كه استاد همين دكتر هست و مسن تره و اونم تو شبكه 7 و راديو صحبت ميكنه. شمارش رو بايد از مامان بگيرم. اگه خواستي برات ميگيرم.
مرضيه پست ها : 438عضویت:1389/2/18
1391/4/5 - 1:44 عصر
هانا جان تو زمستون كه هندونه گير نمياد اين بچه چي ميخورده؟؟؟
ريحان(مامان ايمان) پست ها : 2230عضویت:1389/1/28
1391/4/5 - 1:57 عصر
ْسلام / چي شده باز اينجا خلوت شده ؟؟؟
عاطفه جون/ممنون از احوالپرسيت / راستش شير سيميلاك 3 هر چي گشتم گير نياوردم/ بعضي وقتا بهش شير عسل ميدم البته اينقدر بد ميخوره كه پشيمونم ميكنه / بيشتر ماست ميدم بهش تا ببينيم كي ميشه اين بچه شير خوردن با ليوان يادبگيره / راستي محمد مهدي چه شكلك ملوسي درآورده تو اين عكس / ماشالله عزيزم
ميگم محمد مهدي ديگه الان قشنگ بلده با ليوان شير بخوره ؟؟؟

مهديه جون/ چطوري؟؟ آيدين پسرم بهتر شده؟؟ دختر خاله ايمان هم چند هفته پيش مامانش داشته سبزي پاك ميكرده سبزي كثيف دور از چشم مامانش خورده بود و هم گوش هم چشم و هم گلوش عفونت كرده بود/ ولي زود خوب شد/ شايد آيدين هم همچين موردي براش پيش اومده/ زود بيا از خودت و آيدين باخبرمون كن

معصوم / كجااااااااااااااااااااايي ؟؟ رفتي مسافرت ؟؟؟
مژگان پست ها : 8259عضویت:1388/6/16
1391/4/5 - 2:18 عصر
سلام به همگي من يه چند روزي نبودم مانيتورم سوخته بود

مامان ساميار جون ممنون

مامان آرين جون ميشه بگي گندم پرك ميريزي يا چي؟
شيوا(مامان رهام) پست ها : 2238عضویت:1389/7/25
1391/4/5 - 2:20 عصر
سلام هستين..يه راهنمايي ميخوام در مورد غذا نخوردن پسرم
تو باشي.... و من باشم..... دنيا ارزاني خودشان....
saeeda پست ها : 92عضویت:1388/8/25
1391/4/5 - 3:40 عصر
سلام به همگي.پسر من هم از 9 ماهگي رفت تو اعتصاب غذا تا 21 ماهگي.تنها چيزي كه ميخورد ماست بود.ولي همين ماست نمي ذاشت افت وزن داشته باشه.من هم از 2 ماه پيش زدم به بي خيالي.حالا ديگه خودش ميگه غذا مي خوام.شب رو هم چون سير ميشه بهتر مي خوابه.
حالا ديگه از مادر بودن لذت ميبرم
saeeda پست ها : 92عضویت:1388/8/25
1391/4/5 - 3:56 عصر
راستي يه نكته.بهجاي اينكه فقط به وزن بچه توجه كنيد به بقيه فاكتورهاي رشدشون توجه كنيد.اينكه كي راه رفت كي حرف زد كي منطق پيدا كرد و خيلي چيزهاي ديگه.وزن بچه رو چك مي كنن كه ببينن كمبودي نداشته باشه كه مانع رشد عقلي و روحيش بشه.وزن وسيله ست هدف نيست.اگر بچه توي range normal مهارت راه رفتن و غيره رو پيدا كرد يعني طبيعيه
مامان آرين پست ها : 1720عضویت:1388/3/20
1391/4/5 - 6:26 عصر
عاطفه جون ريحان جون و ديبا جونم ماريا جان
ميسسسسسسسسسسسي كه جوابمو داديد
آخه پس چرا اين نموداره اينطوريه به خ دا همه ما مادر ها رو مريض كرده
من الان آرين و هر جا ميبرم همه ميگن بچت كه خيلي خوبه نرماله و از اين حرفا با اينكه پسر من توي نمودار روي خط زرده
اگه بخواد روي صدك 50 باشه بايد 14 كيلو باشه !!!!!!!!!!!!!!!!
كه اين واسه من يه چيز دست نيافتنيه
الان پسر من به زور به 12 كيلو ميرسه فك كن 2 كيلو كم داره تا تازه به صدك 50 برسه
بچه همسايمون 15 كيلوست و دو ماه از ارين كوچكتره اما به خدا ادم ميبينش قشنگ متوجه ميشه اين بچه جزو بچه هاي چاقه در حالي كه 15 كيلو واسه سنش توي نمودار روي خط سبزه يعني خيلي نرمال !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
من نميدونم كجاي اين نرماله شكم طبقه طبقه پهلو هاي قلمبه لپاي آويزون انگشتاي دستش چال چال
ولي پسر من در مقابلش مثل ورزشكارا ميمونه
به نظر من اين نمودار يك كيلو مشكل داره
حالا اوني كه اين نمودار و رسم كرده خدا كه نبوده اونم يه آدم بوده
نميدونم والا اصلا كاش هيچ وقت هيچ كس نموداري رسم نميكرد كه مادر هاي بيچاره رو به حال وسواسو مقايسه بندازه
من تنها مشكلم با پسرم غذا نخوردنشه الان يه مدتيه كه اي بهتر ميخوره و من يه كم اعصابم راحته وقتي غذا ميخوره ديگه به وزنش فكر نميكنم به اين فكر ميكنم كه همه مواد غذايي مفيد به بدنش رسيده و ديگه خيالم راحته

يكي از بچه هافكر كنم مژگان جون پرسيده بود كه گندم به چه صورت ميريزم توي سوپش
من همين گندم معمولي رو ميريزم توي سوپش نه گندم پرك گندم هم بسيا ر مقوي و چاق كننده است
درسته كه پسرم بزرگ شده اما من هنوز سوپ رو به صورت كاملا ميكس شده بهش ميدم چون هم زودتر جذب بدنش ميشه و هم اينكه عق نميزن و تف نميكنه و هم اينكه زودتر گشنه اش ميشه براي وعده بعديش
توي سوپش هم حتما گندم و سيب زميني ميريزم با ليمو تازه ترشش ميكنم ميدم ميخوره
اينو يه دكتري بهم ياد داد گفت سوپ پر كالري درست كن ميكس كن بده بهش بخوره حتما وزن اضافه ميكنه همين هم شد
منم گفتم آقاي دكتر ميترسم عادت كنه به غذاي ميكس شده اونم عصباني شد گفت خانوم بريز دور اين حرفا رو براي بچه داري بايد انعطاف پذير باشي
دكتر خيلي بد اخلاقي بود اما من حرفشو گوش كردم خدا رو شكر آرين از توي نمودار كرم در اومده و رفته روي نمودار زرد
خداوندا! پناهم باش و يارم باش... جهان تاريکي محض است ميترسم ! کنارم باش!
مامان آرين پست ها : 1720عضویت:1388/3/20
1391/4/5 - 6:32 عصر
عاطفه عكس كاربريت مبارك چه موشه اين پسرت ماشالله
خداوندا! پناهم باش و يارم باش... جهان تاريکي محض است ميترسم ! کنارم باش!
صفحه 20 از 94 اول قبلی  15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25  بعدی آخر
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: