2737
2734
عنوان

احکام و مسائل بارداری و زایمان

| مشاهده متن کامل بحث + 186466 بازدید | 497 پست
نجمه جان سلام. عزیزم شرمنده سوالت رو ندیده بودم. گلم بله نه فقط ماه شعبان بلکه هر ماه قمری به جز رمضان روز اول و وسط و روز آخر خوب نیست و نهی شده. اما در مورد روز آخر اصولا سه روز آخر رو رعایت کنید بهتره چون ممکنه لیلة المحاق یعنی شبهایی که ماه در اون سه شب دیده نمیشه باشه. و این سه شب آخر ماه مبارک نهی شده. و در توضیحات روایات هم اومده که بعید نیشت منظور از شب یک روز شامل روزش هم بشه و روز شرعی تا اذان مغرب محسوب میشه.
اما در مورد ماه رمضان اینکه شب اول ماه رمضان برخلاف دیگر ماه ها مستحب است ولی روزش حرام است. هر روز ماه مبارک حرام به علت روزه بودن زوجین. اگ بنا به دلایلی ر روزه نیستند حرام محسوب نمیشه.ولی شبهای وسط و آخر ماه رمضان هم مثل بقیه ماه ها نهی شده است و کراهت دارد.

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

رسپینای عزیزم. الان جواب گرفتم.
استادم فرمودن که اولا اگر تزریق عضلانیه مشکلی نداره. اما اگر وریدیه باید بزاری بعد از افطار که روزه ات مشکل دار نشه.
دوم اینکه اگر می تونی بندازی بعد ماه رمضان اگر نه که باید با همسرت قبل از اذان ظهر یعنی مثلا صبح ساعت ده از شهر خارج بشید به اندازه حد شرعی یعنی 45 کیلومتر که می تونید 22/5 کیلومتر برید و 2/5 کیلومتر هم برگردین که مجموعا بشه 45 کیلومتر و بعد از اذان ظهر برگردید که روزه اتون به علت سفر باطل شده باشه و بتونید نزدیکی رو انجام بدهید. فقط در این سفر نزدیکی نداشته باشید که احتمال سقط در راایات اومده که زیاده. بعد هم اگر نتونستی سفر بری و نزدیکی انجام دادین برای این روزه هر کدام از شما یعنی خودتو همسرت باید 61 روزه بگیرید. یعنی یک دونه قضاش و 60 تا کفاره اش. اما اگر برید سفر فقط و فقط همون یک دونه قضای روزه رو داری. امیدوارم به جوابت رسیده باشی. اگر نرسیدی بگو تا بیشتر برات توضیح بدهم عزیزم.
و اما در مورد سقط نشدن جنین
1- برای جوگیری از سقط شدن فرزند همان ابتدا برای فرزند نامی انتخاب کنید و بهتر است با توجه به روایات برای پسر محمد و دختر فاطمه را انتخاب کنید و تا موقع تولد کودک را با همین نام در شکم خود خطاب قرار دهید.
2-هر روز دست راست را بر شکم نهاده و هر چقدر که می توانید آیة الکرسی بخوانید.
3- سعی کنید بیشتر ساعات روز را با وضو باشید.
4- در طب الائمه آمده است که برای جلوگیری از سقط زنان این آیه شریفه را نوشته و در گردن بیاویزند( سوره کهف آیه 25-26)
5-در کتاب الخواص آورده اند که اگر سوره ((الحاقه)) را بنویسند و بشویند و آن آب را زن حامله بخورد از همه ی آفات محفوظ می ماند ان شا الله.
و موارد بسیار دیگری که ضرورتی برای ذکرش نیست. اما بهترینش همان نام گذاری و توکل به خدا وتوسل به ائمه و خواندن آیتة الکرسی بسیاره.

ان شاء الله که طفلی سقط نشه و مادری مجبور نشه رنج سقط رو تحمل کنه ان شاء الله.

برای اون دوستی که سوال پرسیده بود توی ایمیل . اینجا جواب رو گذاشتم تا اگر دیگران هم نیاز پیدا کردند مفید فایده باشه.
2728
سلام منصوره جان. عزیزم غسل نفاس برگردن هر زنی که زایمان یا سقط داشته باقیه تا وقتی که انجامش بدهد نه اینکه تا بچه بعدی.
عزیزم شما حیض و عادتت همیشه تعداد روز مشخصی داشته یعنی همیشه مثلا 7 روز بوده یا نه پرانده و متفرقه بوده؟
اگر 7 روز بوده باید روز 7 غسل می کردی و اگر نکردی بهتره انجامش بدهی و نیت غسل هم غسل نفاس هست. اگر روز ده انجامش دادی که دیگه مشکلی نیست و باید فقط قضای عبادات اون سه روز تاخیر برای غسل رو انجام بدهی.
اما اگر متفرقه بوده و مثلا عدد مشخصی نداشته غسل روز 10 درست بوده و الان شما یک خانم طاهر هستی و غسلی به گردنت نیست. البته اگر وضعیت عادت ماهانه ات رو بهتر برام بگی می تونم دقیق تر بهت جواب بدهم. در هر حال این غسل تا بچه بعدی به گردنت نیست. به محض اینکه این غسل رو هر موقع که انجام بدهی از گردنت ساقط میشه و مشکلی نیست.
سلام زری جون. نمی دونم. هنوز جواب این سوالتو نگرفتم برای همین جواب ندادم. امروز میرم پیش استادم ان شاء الله حضوری ازش می پرسم بهت میگم. بهم گفت چیزیای دیگه هم هست اما روی آیة الکرسی خیلی تاکید داشتند
2738
واقعا لطف کردی بنفشه جون
خدا خیرت بده و هرچی از خدا میخوای انشالله تو این ماه عزیز به دست بیاری
خدایا همه از تو میخواهند "بدهی" اما،
من از تو میخواهم "بگیری" خستگی،دلتنگی و غصه ها را ،
از لحظه لحظه ی روزگار همه آنهایی که دوستشان دارم
بنفشه بانو جون من باردار نیستم اما خوب جایی پیدا نکردم سوالمو بپرسم
به خاطر عفونت و التهاب دکتر برام قرص و کرم داده که با اپلیکاتور و از طریق و-ا-ژ-ین-ا-ل استفاده مشه میخواستم بدونم اگه در طول روز که روزه م از دارو استفاده کنم روزم باطل میشه
ممنون میشم جواب بدی
نه این و نه آن میشود هرچه خدا خواست همان میشود....
تسنیم جان مبطل روزه نیست عزیزم. می تونی استفاده کنی.

سوال:- آیا مصرف شیاف هاى رِکتال و کِرِم هاى واژینال، مبطل روزه است؟

جواب جایز است و مانعى ندارد و آنچه مْبطل روزه است اَکل و شُرب است، ولو از راه غیر متعارف، که در چنین مواردى تحقّق نمىیابد.
2706