2733
2734
عنوان

احکام و مسائل بارداری و زایمان

| مشاهده متن کامل بحث + 186466 بازدید | 497 پست
بنفشه بانو جان سفر به خیر و سلامت ان شالله

در حد توان و سوادم در خدمتم
وقتی زندگی پایان می یابد از تو نمی پرسند دیگران درباره تو چه کردند وچه نکردند بلکه می پرسند تو درباره خود ودیگران چه کردی و چه نکردی!!!

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

سلام

من اصلا مذهبی نیستم و از مسائل مذهبی خوشم نمیاد. اما از این تاپیک خیلی خوشم میاد. چون کمک بزرگی برای اونایی هست که این مسائل براشون مهمه. خسته نباشی بنفشه بانو.
نبودنِ تو فقط نبودن تو نیست، نبودنِ خیلی چیزهاست...کلاه روی سرمان نمی ایستد! شعر نمیچسبد...پول در جیب مان دوام نمی آورد! نمک از نان رفته!!! خنکی از آب.......ما بی تو فقیر شده ایم مادر💔
2728
سلام بنفشه بانو و ام علی
من نذر کرده بودم که 40 تا نماز شب بخونم بعد از براورده شدن یه تعداد رو خوندم. براش زمان تعیین نکردم و نگفتم هم که پست سر هم باشه. الان شرایط نی نی داری باعث شده وقتم کمتر از قبل باشه حالا میخوام بدونم می شه در یه شب که شرایط خوندن برام ایجاد شد به نیت همون نذرم بیش از یک نماز شب بخونم ؟
ممنون می شم که جواب دقیق بهم بدین.
مشهدی ها. مبلمان با قیمت های ویژه. جاده شاندیز- بین ویرانی 4 و 6- نمایشگاه مبل نگین شرق.
سلام
عزیزم تو هر شب یه نماز شب میتونی بخونی
ولی میتونی که به نیت قضای اون شب هایی که نخوندی بیشتر بخونی
البته بهتره که اگه میخوای نماز شب بخونی هر شب یکی بخونی ثوابش بیشتره
خوبی نذرت اینه که واسش زمان مشخص نکردی
مقدار نماز شبهایی که خوندی رو یادداشت کن دستت باشه چندتا خونذی
موفق باشی التماس دعا
صلوات
سلام
مرسی از تاپیک خوبتون
من دارم برای بارداری اقدام میکنم و از شب 5 پریودی شبی 3 تا قرص خوردم + از روز 8 تا روز 12 هم باید روزی یه دونه آمپول بزنم به تجویز دکترم و بعد هم سونوی داخلی دارم

حالا دو تا سوال برام پیش اومده
1) حکم اقدام برای بارداری تو شبهای قدر چیه؟
حرامه یا مکروه؟
کلی هزینه کردم و قرص و آمپول ولی روزهای تخمک گذاریم مصادف میشه با شب قدر

2) اینکه سونوی داخلی روزه رو باطل میکنه؟

مرسی از جوابتون
Lilypie Pregnancy tickers
پرنسس جان ... اقدام برای بارداری تو شبهای قدر حرام نیست ...ولی چون به صورت کلی نزدیکی در شبهای شهادت و سوگواری کراهت داره ، بهتره انجام نشه البته شب قدر (امشب) جزو شبهای شهادت نیست و طبیعتا کراهت نداره ...از اینا گذشته چون شماواقعا ناچار هستی اگه دوست داشتی یه صدقه بده و اقدام کن
درمورد سونوی وازینال بعید میدونم مبطل روزه باشه اما بازم برات میپرسم دقیق خبرش رو بهت میدم
وقتی زندگی پایان می یابد از تو نمی پرسند دیگران درباره تو چه کردند وچه نکردند بلکه می پرسند تو درباره خود ودیگران چه کردی و چه نکردی!!!
2738
سلام خدا قوت به همگی

من به خاطر بارداری واینکه سر نماز حالم بد میشه چند رکعتشو ایستاده میخونم و چند رکعت دیگه رو نشسته

حالا این جوری نماز خوندن ایرادی داره؟؟؟

بیشتر سر نمازهای 4 رکعتی این کارو میکنم
باید گاهی سکوت کنیم.... شاید خدا هم حرفی برای گفتن داشته باشد...
سلام آسمان عزیزم. خانمی توی صفحه 3 همین تاپیک مفصل برای مامان حسناتوضیح دادم. با اینهمه باز هم میگم:

اگر واقعانمی تونی بایستی حتی با مشقت و ممکنه آسیبی بهت برسه مشکلی نداره نشسته نماز خوندن. می تونی روی صندلی بسینی و روی میز سجده کنی البته نباید میز خیلی بلند باشه و یا مثلا از سطح زانوهات خیلی بالاتر باشه مگر اینکه مشکل خم کردن سر داشته باشی که ان شاء الله این مشکل رو نداری. گلم دو تا کف دستت فقط روی میز باشه کافیه.رکعت اول و دوم نداره. همه رکعت ها باید بایستی. موقع تکبیرة الاحرام گفتن (الله اکبر شروع نماز) و قرائت حمدو سوره باید در دو رکعت اول بایستی. بعد از رکوع که فشاری به زانوها نخواهد آورد و مشکلی هم برای شکم نداره باید باز برای بعد رکوع بایستی. و فقط موقع سجده به جای زمین می تونی روی مبل بشینی. و روی میز سجده کنی. در دو رکعت بعد موقع تسبیحات اربعه هم همینطور. اما اگر کلا مشکل با ایستادن داری اینجا مقام اضطراره و برات آسیب به دنبال داره می شه نشسته نماز خوند. البته توصیه شده تا جایی که می شه حتی با تکیه به دیوار اگر نمی تونه فرد خودش را سرپا نگه داره نمازش رو ایستاده بخونه. ولی دیگه اگر نتونست اشکالی نداره و نمازش پذیرفته است.
سلام بنفشه بانو
شاید این سوال و جواب داده باشی، ولی من کل تاپیک و نخوندم
لطفا جواب من و بدید
من دو ماه پشت هم تخمکگذاریم تو قمر در عقربه، چکار کنم؟ نباید اقدام کنم؟
بارالها یاریم کن اگر روزی، جایی، چیزی را شکستم، دل نباشد.
2706