2733
2739
عنوان

احکام و مسائل بارداری و زایمان

| مشاهده متن کامل بحث + 186466 بازدید | 497 پست

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

سلام بنفشه جان
من پریودم گاهی 6 روز گاهی 7 روز بوده و گاها 5 روز ولی واسه عسل نفاس فقط روز 10 عسل نفاس رو انجام دادم. الان باید چیکار کنم؟ الان بچه ام هفت ماهه شده یعنی منم باید دوباره قضای غسل رو به جا بیارم؟
مشهدی ها. مبلمان با قیمت های ویژه. جاده شاندیز- بین ویرانی 4 و 6- نمایشگاه مبل نگین شرق.
2731
یه سوال دیگه هم دارم
وقتی پریود توی روز 5 یا 6 تموم می شه ولی بعد لک های کم رنگ رو می بینیم در اینجا غسل چه زور می شه؟ و عبادت رو هنوز باید صبر کنیم ا کامل لک بینی هم تموم و پاک پاک بشیم؟
مشهدی ها. مبلمان با قیمت های ویژه. جاده شاندیز- بین ویرانی 4 و 6- نمایشگاه مبل نگین شرق.
سالویا ی عزیز سلام. اول به سوال دومت جواب می دهم.
گلم ترشحات بعدیش نخودی رنگ باشه جزو حیض محسوب میشه و باید صبر کنی تا پاک بشی البته تا 10 روز. اما اگه از ده روز بیشتر میشه این لک ها مسئله اش فرق میکنه.
اما اگر ترشحاتت رنگشون زرده و نخودی نیست و یعنی آلوده به خون نیست دیگه جزو حیض نیست و باید غسل بکنی و عبادت رو شروع کنی. بهترین راه تشخیص هم اینه که موقع دستشویی کردن قبل از ادرار کردن ترشحاتت رو با دستمال برداری و نگاه کنی که بتونی تشخیص بدهی باید چه کار بکنی.
و اما در مورد سوال اولت. عزیزم شما خانمی هستی که عدد مشخص در حیض نداری اما زمان چی؟ همیشه روز خاصی حیض میشی؟
البته منظورم قبل از زایمانته.

عالی الحساب فکر میکنم نه زمان مشخص و ثابت داری و نه عدد مشخص.

حکم غسل نفاست اینه:
چون عدد مشخص و ثابتی در حیض نداری بعد از زایمان تا روز خونی که می بینی نفاس محسوب میشه و ده روز بعدش میشه استحاضه. و ده روز سوم اگر وقت مشخصی همیشه حیض میشدی یا خون شرایط خون حیض رو داره یعنی قرمز تیره و مایل به سیاه غلیظ گرم با فشار و سوزش بیرون میاد باشه میشه حیض در غیر این صورت باز هم استحاضه است.

نتیجه اینکه غسل نفاس شما درست و به موقع بوده و همه عباداتت تا الان درست بوده و ان شاء الله مورد قبول حضرت حق
زری جون بالاخره یافتم.

شرمنده دیر شد

زن باردار سوره حاقه را بنویسد و با خود همراه داشته باشد.جنین در شکم از هر آفتی حفظ می شود ان شاء الله. ( در مورد نوشتنش اینکه با مداد یا خودکار فرقی نداره اما خودت بنویس روی کاغذ نازک و تا بزن در یک کیف کوچیک به لباست سنجاق کن.)

همینطور اینکه :
اگر زنی که باردار است سوره حجرات را بنویسد و آب آن را بنوشد فرزند در شکم او حفظ او حفظ می شود و خود زن از هر امر خوف آور و ترساننده ای به اذن خدا محفوظ می ماند.ان شاءالله. (در مورد نوشتن و وردن آبش بهترین کار اینه که با آب زعفران یا چیزی که رنگش معلوم باشه کف یک بشقاب بنویسی بعد با کمی آب اون رو با وضو بشوری و آبی که شستی رو توی یک ظرف مثل فنجان بریزی و بنوشی.)

امیدوارم تونسته باشم کمک کنم. ببخش دیر جواب دادم. نمیخواستم همینجوری جواب بدهم. میخواستم مستند بهت بگم.
2738
سلام
بنفشه بانو جان ..دستت درد نکنه ...تایپیک خوبیه فقط محکم نگهش دار چون من چهارسال پیش این کار رو کردم اما خیلی زود منهدم شد ...

راستی من این صفحات قبلی رو که خوندم به یهنتیجه رسیدم : اینکه خانومایی که نسبت به غسلایی که قبلا انجام دادن شک و شبهه ای دارن همیشه این کار رو بکنن : هر وقت میرید حمام قبل از خارج شدناز حمام یه غسل (مافی الضمه ) انجام بدید ...یعنی یه غسل به این نیت که هر غسلی که تا حالا به گردنتون بوده با این غسل برداشته بشه اینطوری عذاب وجدان ندارید که آیا غسلاتون رو کم و زیاد انجام دادید یا نه ...

یه نکته هم به بنفشه بانو: درمورد غسلای زنان مراجعه به مرجع تقلید خیلی مهمه آخه نظرات دراینمورد یه مقداری متفاوته مثلا نظر ایه الله خامنه ای اینه که زنی که نفساء هست حتی اگر عادت ماهانه اش 7 روزه بوده اما خونریزیش 10 روز ادامه پیدا کرده میتونه تمام ده روز رو نفاس قرار بده و از اون به بعد رو استحاضه ...

دراین مورد یه اختلاف فتواهایی هست
وقتی زندگی پایان می یابد از تو نمی پرسند دیگران درباره تو چه کردند وچه نکردند بلکه می پرسند تو درباره خود ودیگران چه کردی و چه نکردی!!!
سلام عزیزم. بله درسته. چرا منهدم شد؟

عزیزم باتوجه به نظرات مراجع و زیر نظر اساتیدم اینجا رو جواب میدهم. برای هر سوال هم با اساتیدم تماس میگیرم. از خودم جواب نمی دهم گلم. اون موردی هم که شما گفتی درسته اما چون اینجا کسی همچین سوالی رو نپرسید لازم به توضیحش نبود. هر جا ضرورت ایجاب کنه مرجع تقلید رو میپرسم. خوشحال میشم کمکم کنی و اینجا بیای و در پاسخ دادن ها کمک کنی عزیزم.
بنفشه بانو جان به خاطر اینکه خیلیا تو این سایت حتی نمیتونن تحمل کنن یه عده دارن مسایل شرعی روبه هم یاد میدن ...ولش کن یادآوریش اذیتم میکنه ..فقط اینو بگم که اگه یه نفر مریض پیدا شد و خواست اعتقاداتت رو زیر سوال ببره درمقابلش فقط سکوت و سکوت .و بی اعتنایی ...چون بحث کردن باعث انفجار کلوپ میشه

راستی من مطمئن بودم که شما از خودت جواب نمیدی چون تمام پستا رو خوندم اما چون صفحه اول در پاسخ یکی از خانوما توضیح دیگه ای داده بودی گفتم یه یادآوری کرده باشم
وقتی زندگی پایان می یابد از تو نمی پرسند دیگران درباره تو چه کردند وچه نکردند بلکه می پرسند تو درباره خود ودیگران چه کردی و چه نکردی!!!
سلام دوستان
من دارم برای بارداری اقدام میکنم
یه شب در میان پروژه داریم حدودای ساعت 2
بعدش یکی دو ساعتی میخوابم و بعد دوش میگیرم و غسل میکنم ولی بعد از بیرون اومدن از حمام احساس میکنم ترشح دارم از ترس اینکه روزه ام باطل نشده باشه میترسم چک کنم که چی هست
به نظرتون غسل و روزه ام قبوله یا نه؟

دومین سوالم در مورد روزهای قمر در عقرب هست
من فردا شب باید پروژه داشته باشم ولی از ساعت 11:50 دقیقه وارد قمر در عقرب میشیم تا روز 9 مرداد
و میگن در این روزها بهتره نطفه تشکیل نشه و خوب نیست
حالا به نظرتون من قبل از اون ساعت میتونم اقدام کنم؟
منظور خود اقدام هست یا زمان تشکیل نطفه؟
چون ممکنه که ما قبل از قمر در عقرب نزدیکی داشته باشیم ولی لقاح دیرتر انجام بشه و تو زمان قمر در عقرب باشه
نظر شما چیه؟

وبلاگ فروش لباسهای مجلسی در حد نو

www.lebas91.blogfa.com
بنفشه بانو جون سلام!

این شبهایی که صفحه دو نوشتین واسه نزدیکی و اقدام بچه!! شبهای مکروه یکیش هست شب چهارشنبه!! یعنــی اگه فرضا سه شنبه روز تخمکگذاریمون باشه نبـاید رابطه داشته باشیم؟!
صبــــر،اوج احتــرام به حکمـت خـداست!
2706