2726
عنوان

احکام و مسائل بارداری و زایمان

| مشاهده متن کامل بحث + 186466 بازدید | 497 پست

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

سلام بنفشه جان خوبی؟
یه سوال دارم، یه جا خوندم که نزدیکی دو شب اخر ماه شعبان خوب نیست ، دو روز اول و وسط ماه هم همین طور
یعنی برای امسال دو شبه اخر ماه شعبان می شه روزهای پنجشنبه و جمعه تمام 24 ساعت
و دو روز اول ماه رمضان یعنی روزهای شنبه و یکشنبه تمام 24 ساعت؟
آرزویم را برآورد آن خدایی که آسمان را برای خنداندن گلی گریاند. الهی الحمداله
سلام لطفا کمکم کنید فوری...

یه بار تاپیک زدم اما بچه ها راهنمایی درستی نکردن
یا متوجه حرف من نشدن
بعد تزریق آمپول باید 12ساعت و 24 ساعت بعدش نزدیکی داشته باشم صبح برم سونو بعدش آمپول 12 ساعت بعدش میشه شب و روزه نیستم اما 24 ساعت بعدش روزه ام !! همسری هم روزه میگیره
حتی اگه سونو شب هم انجام بشه و آمپولو شب هم بزنم یکی از نزدیکیا باز میفته تو روز
چیکار کنم؟؟ نمیخوام روزمو بخاطرش یک روز بخورم
اگه درمان محسوب بشه میشه یک روز روزه نگرفت و بعدا یه دونه قضای روزه رو گرفت یا خوردن روزه محسوب میشه؟؟
خیلی فکرم مشغوله
اولش اصلا حواسم نبود که روزای آمپول و نزدیکیا میفته به ماه مبارک
خدایا همه از تو میخواهند "بدهی" اما،
من از تو میخواهم "بگیری" خستگی،دلتنگی و غصه ها را ،
از لحظه لحظه ی روزگار همه آنهایی که دوستشان دارم
2728
سلام لطفا کمکم کنید فوری...

یه بار تاپیک زدم اما بچه ها راهنمایی درستی نکردن
یا متوجه حرف من نشدن
بعد تزریق آمپول باید 12ساعت و 24 ساعت بعدش نزدیکی داشته باشم صبح برم سونو بعدش آمپول 12 ساعت بعدش میشه شب و روزه نیستم اما 24 ساعت بعدش روزه ام !! همسری هم روزه میگیره
حتی اگه سونو شب هم انجام بشه و آمپولو شب هم بزنم یکی از نزدیکیا باز میفته تو روز
چیکار کنم؟؟ نمیخوام روزمو بخاطرش یک روز بخورم
اگه درمان محسوب بشه میشه یک روز روزه نگرفت و بعدا یه دونه قضای روزه رو گرفت یا خوردن روزه محسوب میشه؟؟
خیلی فکرم مشغوله
اولش اصلا حواسم نبود که روزای آمپول و نزدیکیا میفته به ماه مبارک
سلام زری جون. ایمیلت رو دیدم. ببخش دیر دارم جواب می دهم. راستش مریض بودم و نمی شد بیام نت. اما زنگ زدم و سوالت رو از اساتیدم پرسیدم. قرار شد دو سه روز دیگه دوباره بهشون زنگ بزنم و جواب دقیق رو برات بگیرم. چون خودم هر چی توی کتابها گشتم اون چیزی که می خواستی رو با سند دقیق نیافتم. بهت حتما خبر می دهم. پیگیر سوالت هستم گلم.
ام علی جون سلام. قربونت برم. استادم اونطوری به من فرموده بودند. خوشحالم که دقت دارید و من رو از بار سنگین برای آخرت با خبر کردی بانو. خیلی خیلی ممنون. الان هم اون پست رو اصلاح می کنم هم به اون خانم که سوال رو پرسیده بود ایمیل می ززنم و خبر می دهم. باز هم تشکر می کنم عزیزم. من رو اینجا تنها نزار. به کمک و دقتت واقعا نیاز دارم عزیزم.
سلام رسپینای عزیزم. گلم سوالت خیلی حساسه. سوالت رو از اساتیدم پرسیدم چون جوابش رو نمی دونستم. پاسخ اونها این بود:
اول اینکه باید مرجعت رو بدونم که بتونم راهنماییت کنم. همینطور باید باید با دکترت مشورت کنی تا مشخص بشه که می تونی به بعد موکولش کنی یا نه! که اگر نکنی این درمان محسوب میشه یا کاری غیر درمانیه! و اینها رو هم باید از یک دکتر مذهبی بپرسی که روی این مسائل شرعی حساس باشه.
همچنین نزدیکی که در روز اتفاق می افته یعنی در یکی از اون 12 ساعت به هر حال باطل کننده روزه است برای هر دوی زن و شوهر.باز هم می گم اگر درمان محسوب بشه و اون روز رو نشه روزه گرفت بعدا قضا داره اما اگر درمان محسوب نشه روزه و کفاره جمع متعلقش می شه. یعنی هم قضای روزه هم کفاره روزه .

لطفا با من در ارتباط باش. تا بتونم جواب دقیق رو بهت برسونم و همینطور خودمم یک چیزی یاد گرفته باشم. ممنونم
سلام و خسته نباشی

بنفشه جون من چون نزدیک تخمک گذاریمه میخواستم ببینم مثلا اگه 5 شنبه شب اقدام کنیم و من نرم غسل بگیرم دوباره جمعه صبح اقدام کنیم میشه یا باید بین دو نزدیکی حتما غسل گرفت؟
سلام فریبا جان. عزیزم در روایات این مطلب نهی شده. و از جمله نتایج این کار یعنی نزدیکی دوبار بدون غسل میانی اینه :
بعد از جنابت بدون اینکه وضو یا غسل انجام بگیرد فرزند ممکنه است دیوانه شود.
عزیزم مرجع تقلید من آیت الله خامنه ای هست
دکترم هم متاسفانه نیست و رفته سفر فعلا نمیاد
اگه میتونستم حداقل آمپول رو نزنم مشکلی نداشتم
اما شنیدم بدون آمپول قرصا باعث کیست میشن
فردا از یه دکتر دیگه سعی میکنم بپرسم اما میدونی که دکترا راجع به تجویز همدیگه ضد و نقیض حرف میزنن
واقعا موندم چیکار کنم!!!

این سوالم رو هم میشه جواب بدی لطفا
تزریق آمپول هورمونی روزه رو باطل میکنه؟؟یعنی میتونم تو روز بزنم یا بذارمش واسه شب؟
رسپینا جون اگه نظر من رو میخوای با همسرت با ماشین قبل از اذان ظهر تا مسافتی که روزه رو میشکونه به قصد سفر خارج شین و بعد از اذان ظهر به خونه برگردین !!! از نظر شرعی کاملا مجازه و درین حالت هیچ روزه خواری ای هم انجام نشده !!!!!!
من محو خدایم و خدا آن منست ...هر سوش مجوئید که در جان منست
سلطان منم و غلط نمایم بشما...گویم که کسی هست که سلطان منست ( مولوی)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
2706