2737
2734
عنوان

احکام و مسائل بارداری و زایمان

| مشاهده متن کامل بحث + 186466 بازدید | 497 پست
شیرین جون تا اونجای که منم می دنم غسل نداره چهله که نه خودت نه بچه فقط رسمه که میرن حموم روز چهله اب چهل کلبید وصلوات می ریزن رو بچه مثلا می گن چهلش در اومده
تقویم های شیک وفانتزی همراه با اشانتیون
http://journalkodak.blogfa.com/ وبلاگم

http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=691490&PostID=27061178#27061178
تایپکم

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

بنفشه جون و شاپرک عزیز ممنون که از نگرانی درم آوردین عذاب وجدان گرفته بودم .اخه من توی شهر غریب تنها هستم وقتی دوستم گفت باید روز چله خودت و نی نی غسل کنید و من یادم رفته بود توی این چند روز همش احساس گناه میکردم باز هم ممنون .
2728
سلام.شیرین جون باز اساتید پرسیدم سوالتو.گفتن که چنین غسلی وجود نداره. اصولا این غسل هایی که مردم روز 40 انجام میدن یا بر اساس خرافاته و یا بر اساس یک سنت قدیمی. که مثلا غسل می کنن مادر و بچه و آب چهله یا آب کاسه چهل کلید روی سرشون میریزن و برای خودشون دعاهایی می خونند. مبنای شرعی نداره عزیزم.
سلام فریبا جان. بله درسته. اثر وضعی که برای نزدیکی در اول شب ذکر شده اینه: فرزند دنیا را بر آخرت ترجیح می دهد و ساحر می شود. ( یعنی دنبال باطل می ره نه اینکه جادوگر بشه)
شب اول ماه قمری غیر از شب اول ماه رمضان که مستحب است بقیه ماه ها مکروه است و اثر وضعی ذکر شده: فرزند مبتلا به بیماری های روانی و جسمی مختلف می شود.اثر وضعی شب نیمه ماه قمری و شب آخر ماه قمری هم همینطوره.
اما یک نکته: این کراهت ها برای نزدیکی که منجر به فرزند میشه است. نه برای نزدیکی های عادی دوران زندگی. و البته با صدقه و دعا و توسل می شه اثرات وضعی را رفع کرد ان شاء الله.
همینطور از اوقات مستحب نزدیکی برای فرزند دار شدن آخر شب و با شکمی که از غذا پر نباشه ذکر شده یعنی مثلا سر شب شام خورده بشه که آخر شب برای نزدیکی خوب باشه و هردو اذیت نشوند.
امیدوارم جوابتو گرفته باشی عزیزم
2738
اوقات مستحب ایناست:
روز پنجشنبه هنگام زوال ( ظهر) = سلامتی دین و دنیا روزی فرزند می گردد و تا زنده است شیطان به او نزدیک نمی شود.
عصر روز جمعه تا قبل از غروب = فرزند از دانایان مشهور می شود.
شب دوشنبه/ شب سه شنبه/ شب پنجشنبه/ شب جمعه بعد از وقت عشاء( آخر شب) / ایام قمر در ثور حمل و دلو

برای شب شنبه و روز شنبه و شب یکشنبه روایتی نداریم

اوقات نهی شده یا مکروه : بین الطلوعین/هنگام طلوع آفتاب/ بعد از ظهر/ هنگام غروب/ اول شب/ بین اذان و اقامه/ شب خسوف و کسوف/ شب چهارشنبه/ شب اول ماه قمری به جز رمضان/ شب وسط و آخر/ لیلة المحاق( سه شب آخر ماه قمری که در آن هلال ماه دیده نمی شود/ شب نیمه شعبان/ شب عید فطر/ شب عید قربان/ دهه اول محرم/ شب عاشورا/ شب و روزی که در آن بادهای سیاه و سرخ و زرد می وزد/ روزی که زلزله یا طوفان شده/ شبی که قصد سفر دارند/ شبی که از سفر می آیند/ ایام قمر در عقرب/
هر ماه یک بار اتفاق می افته و کمتر از سه شبانه روز طول میکشه و زمانیه که ماه در برج فلکی عقرب قرار میگیره. اصول ستاره شناسی داره و از روی بعضی تقویمها میشه دید. در اولین فرصت برات قمردر عقرب های تا آخر سال رو میزارم همینجا
لیست قمر در عقرب ها تا پایان سال:
تیر: جمعه 9 تیر ساعت 1:30 بامداد الی یکشنبه 11 تیر ساعت 2:34 بامداد
مرداد:پنجسنبه 5 مرداد ساعت 7 بامداد الی شنبه 7 مرداد ساعت 9:48 بامداد
شهریور: چهارشنبه 1 شهریور ساعت 12:24 الی جمعه 3 شهریور ساعت 15:21
مهر: سه شنبه 25 مهر ساعت 3:37 بامداد الی پنجسنبه 27 مهر ساعت 3:56 بامداد
آبان: دوشنبه 2 آبان ساعت 14:41 الی چهارشنبه آبان ساعت 14:2
آذر: دوشنبه 20 آذر ساعت 1:1 بامداد الی چهارشنبه 2 آذر ساعت 1:5 بامداد
دی: یکشنبه 17 دی ساعت 9:39 الی سه شنبه 19 دی ساعت 11:59
بهمن: شنبه 14 بهمن ساعت 15:32 الی دوشنبه 16 بهمن ساعت 19:16
اسفند: جمعه 11 اسفند ساعت 21:04 الی دوشنبه 14 اسفند ساعت 00:41 بامداد
بنفشه جونم سلام عزیزم خدا خیرت بده ایشاله
گلم من برا بارداری اقدام کردم شب خوابیدم صبح رفتم غسل گرفتم حالا بعد از ظهر هم ترشحاتم زیاد بود ممکنه اونا اسپرم همسرم باشن بازم باید برا نماز غسل بگیرم
2706